סוגי ריצוף: השוואה בין סוגי ריצוף שונים (פרקט, קרמיקה, פורצלן...)
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

סוגי ריצוף: מידע על האפשרויות לריצוף הבית

בעוד בעבר הריצוף הוגבל לקרמיקה או שיש, הרי שכיום ישנן אפשרויות מגוונות ומפתיעות לריצוף הרצפה.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-1 ביוני, 2011

בזמן בנייה, שיפוץ או עיצוב הבית מחדש אחד האלמנטים שלא ניתן לוותר עליו הוא הריצוף. בעוד בעבר הריצוף הוגבל לקרמיקה או שיש, הרי שכיום ישנן אפשרויות מגוונות ומפתיעות לריצוף הרצפה.

מרצפות קרמיקה

מרצפות הקרמיקה המזוגגות הן הסוג הנפוץ והפשוט ביותר של ריצוף. קרמיקה היא חומר המיוצר בהליך תעשייתי ואינו טבעי. קרמיקה מגיעה בשלל צבעים, דוגמאות, גדלים ומחירים. יתרונה של הקרמיקה הוא במחירה הזול יחסית אשר מתחיל בכ-20 ₪ למרצפת בגודל 20X20. קרמיקה משמשת בעיקר לריצוף פנים.

אריחי גרניט פורצלן

גרניט פורצלן הוא הדור הבא של הקרמיקה, שלא כמו קרמיקה רגילה ריצוף גרניט פורצלן עמיד מאוד לכימיקלים, נזקי דריכה וסדיקה. אריחי גרניט פורצלן אינם מזוגגים לרוב, וצבעם מט.

פרקט

ישנם שני סוגים של פרקטים: פרקט עץ טבעי ופרקט למינציה, פרקט סינטטי. פרקטים ניתן להתקין על רצפה קיימת ובהיעדר רצפה יש להכין משטח ייעודי מראש. הפרקט מעניק מראה ייחודי לו, כפרי וחמים, יותר מאשר הקרמיקה הרגילה. החיסרון של ריצוף פרקט הוא בעמידותו הנמוכה לחומרים כימיים ולנזקי סדיקה. מחירם של פרקטים מתחיל בכ-100 ₪ למ"ר ויכול להאמיר עד למאות שקלים למ"ר , תלוי בסוג העץ ואיכותו.

ריצוף שיש

שימוש בשיש לריצוף קיים מזה אלפי שנים. השיש הינו חומר אסטטי, יוקרתי ומרשים. סוגי השיש הנפוצים לריצוף הם שיש חברון, קררה, ג'מעין, קבטיה ועוד. למרות הדעה הרווחת ששיש הוא חומר עמיד, חשוב לזכור כי שיש טבעי רגיש לכימיקלים ומכאן חסרונו. מחירן של רצפות שיש מתחיל בכ- 150 ₪ למרצפת בגודל 30X60. שיש משמש הן לריצוף פנים והן לריצוף חוץ.

ריצוף אבן טבעית

 אבנים שונות המגיעות ממחצבות הן בארץ והן מרחבי העולם משמשות לריצוף בשילובים שונים. האבנים הטבעיות מגיעות בשלל גדלים וצבעים ומחירן תלוי במקורן ונדירותן. אבן טבעית מתאימה הן לריצוף פנים והן לריצוף חוץ.

רצפת בטון מוחלק

בטון אשר עובר החלקה מיוחדת ונוספים לו גוונים וצבעים יכול לשמש לריצוף. ריצוף בטון מוחלק משתלם במיוחד לשטחים גדולים ודורש זמן עבודה קצר יחסית. אפשרויות העיצוב בבטון מוחלק לריצוף אינסופיות , כמו כן, ניתן לשלב בתוכו אבני פסיפס, שיש, זכוכית וכל אלמנט אחר. מחירו של בטון מוחלק אינו זול לשימוש בייתי ועומד על כ- 200 ₪ למ"ר. 

40 מאמרים נוספים:
חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר להתייעצות עם נציג