שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

אדריכלות - אומנות הבנייה

אדריכלות או ארכיטקטורה, היא מקצוע המשלב התייחסות אמנותית לתחום הבנייה. במקצוע זה מתרכזים בתכנון ועיצוב של חלל ומרחב, החל בסביבה הבנויה כולה וכלה בפרטים הקטנים. יחד עם זאת, קשה להעניק למקצוע האדריכלות הגדרה מוגבלת, מפני שזהו תחום נושק לתחומים רבים אחרים, כמו עיצוב פנים, הנדסת מבנים ואפילו גינון, אקולוגיה, פיתוח עירוני ועוד.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-27 בספטמבר, 2020 (עדכון אחרון: 20/01/21)

משום כך, אפשר למצוא אדריכלים המתמחים בתחום זה או אחר; כמו אדריכלי נוף, אדריכלים עירוניים, אדריכלים עם התמחות בעיצוב פנים, או הנדסה ועוד.

לכן, אם אתם זקוקים לשירותיו של אדריכל, אפשר להבין אם אתם לא בטוחים שאדריכל הוא האיש שאתם מחפשים ועוד יותר, אם אתם לא יודעים איפה להתחיל את החיפוש ומה בדיוק לחפש. אז בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

מחפשים אדריכל ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

אדריכלות מודרנית - לא רק סגנון עיצוב

אדריכלות מודרנית היא שם כולל למספר סגנונות אדריכלות, שהופיעו בראשית המאה העשרים, אך ממשיכים להשפיע על האדריכלות עד היום.

המאפיינים העיקריים של האדריכלות המודרנית, אותם אפשר למצוא גם היום אצל אדריכלים רבים הם קווים נקיים, חשיבה פונקציונלית על תכנון החלק החיצוני של המבנה כמו גם חלקו הפנימי, התחשבות בסביבה, שימוש באלמנטים קבועים ועוד.

כאשר נעזרים בשירותיו של אדריכל מקצועי ומוכשר, התוצאה היא מבנה שהוא נוח, נעים ואסתטי, בתוכו נמצאים חללים מאווררים ומוארים, מרווחים ושקטים, אך גם דינמיים ומלאי משמעות.

נוסף על כך, אדריכלות מודרנית היא צורת חשיבה, שבה אדריכלים מתבקשים להפעיל את כל מאגרי היצירתיות שיש ברשותם כדי להתאים את המבנה המתוכנן לתנאים בשטח, בין אם מדובר על סביבה עירונית ובין אם כפרית, תעשייתית, או ירוקה.

אדריכל מודרני הוא אדריכל שגם יודע לעשות שימוש במגוון של חומרים לצורך תהליכים שונים של בנייה ועיצוב ואף למצוא פתרונות יצירתיים לסוגיות שונות בתחום, החל בצפיפות הדיור בערים וכלה בשילוב אלמנטים אקולוגיים באזורים עירוניים.

אז איך כל זה משתלב עם התחומים השונים בעולם האדריכלות?

אדריכלות בתים - אמנות מעשית

אדריכלות בתים פרטיים היא צורה של אמנות מפני שהיא עוסקת בעיצוב, אך היא גם עוסקת בהנדסה של המבנה.

משום כך, כאשר בוחרים אדריכל, או אדריכלית לתכנון של בית פרטי, חשוב למצוא בעל מקצוע שיש לו שפה משותפת עם בעלי הבית, שמצליח להקשיב להם ולהבין את החזון שלהם לבית, כפי שהם מתארים אותו במילים ובתמונות.

אך לא פחות חשוב מכך - יש לבחור אדריכל עם יכולות מוכחות וגבוהות בחלקים המעשיים של תכנון הבית, כמו גם בתהליכי הבניה שלו, שיש לו יכולת לקיים קשרים טובים עם בעלי מקצוע אחרים מתחום הבניה ואף עם הרשויות, לצורך קבלת אישורי בניה בהתאם לצורך וכן הלאה.

משום כך, אף על פי שאדריכלות בתים עשויה להיחשב תחום פשוט יחסית בעולם האדריכלות, יש להתייחס בכובד ראש לבחירת אדריכל לתכנון של בית פרטי, כדי שהתוצאה הסופית תהיה משביעה רצון ולא פחות חשוב - כדי שהתהליך יהיה מהנה ככל האפשר.

אבל חשוב לזכור, כי לא רק חלקו הפנימי של בית, או כל מבנה אחר לצורך העניין, זקוק לעיצוב ותכנון נכון, אלא גם הסביבה החיצונית.

אדריכלות נוף - מי צריך את זה?

אדריכל נוף הוא בעל מקצוע שיודע כיצד לחבר בין מבנים מעשה ידי אדם לבין האלמנטים הקיימים בטבע ובסביבה.

לצורך כך הוא נדרש לקחת בחשבון שיקולים רבים, ביניהם איכות הסביבה, תנאי השטח, רקע סוציו אקונומי של הקהילה באזור, חלוקה לאזורים בהתאם לצרכי הקהילה, כמו גם תכנון מפורט של צמחייה, מערכות השקיה וניקוז, שימוש בחומרי גלם ומעל הכל - חיבור המרחב החיצוני עם המבנים השונים.

משום כך, תפקידו של אדריכל נוף נחשב חיוני בתכנון גינות, אך גם בגנים ציבוריים, פארקים ואפילו שמורות טבע.

ידע נרחב בתחומים כמו שיפועים וניקוזים, אקולוגיה וחילופי עונות, תכנון גנים לטווח ארוך ושימוש באלמנטים עיצוביים מרשימים מאפשרים לאדריכל נוף להעניק ללקוחותיו שירות שאף בעל מקצוע אחר לא יכול לתת.

ובכל זאת, אדריכלות עוסקת לפני הכל בתכנון מבנים. אז איך כל זה מתחבר לנושא עיצוב פנים?

אדריכלות ועיצוב פנים - ביחד ולחוד

עיצוב פנים הוא תחום חדש יחסית, שעוסק יותר בעיצוב החלל הפנימי ופחות בתכנון המבנה עצמו, אך יותר אדריכלים בשנים האחרונות מוצאים שעיצוב פנים הוא תחום משלים וחשוב ולכן יוצאים ללמוד אותו, כדי לאפשר ללקוחותיהם לקבל מעטפת שירותים מלאה ולעיתים פשוט כדי לרכוש את כל הידע הנחוץ לעיצוב נכון ותואם של מבנה.

יתרה מכך, גם בתי ספר לאדריכלות מציעים תכנית לימודים משולבת, כדי לתת לסטודנטים תמונה מלאה לצד ארגז כלים מצויד היטב בדרך לעולם האמיתי.

שני המקצועות יחד, מאפשרים לבעלי המקצוע העוסקים בהם לשלב את היצירתיות והאמנות הנחוצה לצורך עיצוב מבנים, עם הידע ההנדסי הרלוונטי, יכולת לתכנן מבנים פונקציונליים, המשתלבים היטב בנוף ואף פתרונות טכניים וטכנולוגיים אשר נדרשים בעת תכנון מבנה.

מנגד, יש רבים המעדיפים להפריד בין השניים, כדי להניח לאדריכל להתמקד בתחום המומחיות שלו ואילו מעצב הפנים יכול להתמקד בתפקיד מצומצם יותר, שיאפשר לו להקדיש את כל תשומת הלב והמשאבים שלו לנושא אחד.

כך יכול הלקוח לקבל שירות מלא ומקיף, אשר בסופו מתקבלת תוצאה שלמה וביצוע אופטימלי.

ארכיטקטורה ואדריכלות - מה ההבדל?

ארכיטקטורה היא למעשה מילה נרדפת למילה אדריכלות. שניהם משמשים שמות מוכרים ומקצועיים בתחום אחד - אומנות הבניה.

חלק מיצירות המופת החשובות ביותר בהיסטוריה שייכות לעולם הארכיטקטורה, החל בפירמידות של גיזה, המשך בכותל המערבי בירושלים והקולוסיאום ברומא וכלה במוזיאון הלובר המחודש, מגדל אייפל בפריז ואפילו הפנטגון בארה"ב.

אדריכלים, או ארכיטקטים מקצועיים, נדרשים להציג יכולות תכנון מבנים יעילים, פונקציונליים, נוחים לשימוש ויפים, אך גם ידידותיים לסביבה, משתלבים היטב עם הנוף ומתאימים לדרישות הלקוח.

את כל זה הם יכולים לעשות באמצעות ארגז כלים שהם רוכשים במהלך לימודיהם, הכולל טכניקות, חומרים ושימוש בטכנולוגיה, שימוש משולב במגוון כלים והבנה מערכתית.

הודות למערכת הכלים והידע הנדרשת מאדריכל, או ארכיטקט מקצועי, לצד המבנים המפוארים והמפורסמים של ההיסטוריה, ארכיטקטורה נחשבת עד עצם היום הזה לסוג של אמנות נשגבת, שיכולים לעסוק בה רק אנשים בעלי כישורים מיוחדים.

אדריכלית או אדריכל - איך בוחרים?

כאשר ניגשים לבחור אדריכלית, או אדריכל לתכנון מבנה, חשוב להתייחס למערכת שלמה של שיקולים. אחד מהם הוא כמובן התקציב, אבל אילו שיקולים נוספים יכולים להילקח בחשבון, כדי להבטיח כי בחירת האדריכל תוביל לבניה של מבנה התואם את החזון שלכם?

סגנון עיצוב

יש אדריכלים הדבקים בסגנון עיצוב שהם אוהבים וטובים בו ולכן כדאי למצוא אדריכל שהסגנון שלו תואם את החזון שלכם, אם כי יש גם אדריכלים, בעלי להם יכולת להשתמש במספר סגנונות שונים ולהתאים את עצמם לדרישות הלקוח.

זמינות ושירותיות

תכנון אדריכלי הוא תהליך שיכול להימשך זמן רב ולרוב, יש צורך בשירותיו של האדריכל או שירותיה של אדריכלית, עד לסיום הפרויקט. לכן חשוב שתהיה לו יכולת להעניק לכם שירות סבלני ואדיב וכן להיות זמין לשאלות וכל טיפול בתקלות.

ראיה לעתיד

במיוחד כאשר מדובר על תכנון בית למשפחה בתחילת הדרך, אבל גם עבור כל תכנון אדריכלי אחר, חשוב שהאדריכלית שלכם תדע לתכנן את המבנה באופן שיאפשר לכם לערוך התאמות כאשר יחולו שינויים בצרכים שלכם, כמו במקרה של ילד חדש במשפחה למשל.

ידע מקצועי

קיימות שיטות שונות לבניית מבנים וחשוב למצוא אדריכל, או אדריכלית שיכולים לאפשר לכם לבחור את שיטת הבניה העדיפה עליכם ולנהל אותה כהלכה.

מיקום גיאוגרפי

אדריכלים נדרשים לא פעם להגיע לשטח כדי לטפל בליקויים, או להציע פתרונות למצבים בלתי צפויים, כמו גם לשוחח עם בעלי הנכס על שינויים בתכנון מדי פעם. לכן הימצאותה של אדריכלית בקרבה גיאוגרפית למקום הנכס היא חשובה.

הצעת המחיר

היא אינדיקציה הכרחית לבחירה, שכן היא כוללת את מכלול השירותים שאתם צפויים לקבל בתמורה לשכר הטרחה שתשלמו. לכן יש לבדוק היטב את המפרט המוצע ולבחור את השירות המקיף ביותר.

שם ומוניטין

אדריכלים, או משרדי אדריכלים בעלי שם עשויים לבצע עבודה מקצועית במיוחד, אך סביר להניח שהם גם יהיו יקרים מאוד. לעומת זאת, ייתכן שתגלו כי דווקא אדריכל צנוע ולא מוכר, יכול לתת לכם שירות מצוין בתמורה למחיר, כך משרד אדריכלים גדול לאו דווקא מעיד על איכות השירות.

משרד אדריכלים גדול או קטן - זאת השאלה

משרדי אדריכלים קיימים בישראל בשפע.

הם מציעים שירותים מסוגים שונים ולכן אפשר למצוא משרד אדריכלים שמתמחה דווקא באדריכלות נוף, לעומת משרד אדריכלים מתמחה בדירות יוקרה, או משרד מתמחה דווקא בתכנון של בתי מלון, קניונים וכן הלאה.

בדומה לבחירה של אדריכל פרטי, גם בחירה של משרד צריכה להישען על מכלול של שיקולים, ביניהם תיק עבודות, סגנון וכימיה אישית, אלא שלא כמו בפגישה מול אדריכל פרטי, פגישת היכרות עם נציג של משרד אדריכלים יכולה להתקיים מול מנהל המשרד, או מול דמות אחרת, שהיא לא בהכרח זו שתלווה אתכם לכל אורך התהליך.

לכן, כאשר ניגשים לבחור משרד אדריכלים חשוב לבדוק מי יהיה האדריכל הממונה על הפרויקט שלכם והאם אפשר לבקש נוכחות של אדריכל ספציפי שאתם מעדיפים.

בין אם תבחרו לעבוד מול משרד אדריכלים גדול ובים אם תבחרו לעבוד מול אדריכל פרטי, שעובד מהבית, חשוב שתכירו את תהליכי העבודה שלהם.

תוכנית אדריכלית - הרבה יותר משרטוט על נייר

תוכנית אדריכלית מציגה בשרטוט דו ממדי את התכנון המיועד למבנה.

זהו שרטוט שבנוי מסמלים, קווים וצורות, המתארים את חתך המבנה במבט מלמעלה, אליו נלווים מסמכים נוספים, שתפקידם להבהיר את התוכנית ולאפשר לבעלי מקצוע שונים להבין אותה.

בין היתר, מתלווים לתוכנית אדריכלית גם שרטוט החזית, חתכים שונים ואמצעים גרפיים נוספים, כמו הדמיה תלת ממדית.

רוב האנשים רואים בתוכנית אדריכלית אמצעי שנכתב בשפה מקצועית, מיועד בעיקר עבור המהנדס, והאדריכל, כמו גם המעצבים, שצריכים להבין איך עליהם לגשת לבניית המבנה, אבל כדי שגם בעלי הנכס יוכלו להבין את התוכנית, בעיקר אם אין להם ידע והבנה בנושא, הם בדרך כלל נעזרים באמצעים פשוטים יותר להבנה, כמו הדמיה למשל.

הדמיה אדריכלית - תרגום בגוף התוכנית האדריכלית

גרפיקה תלת ממדית ממוחשבת היא האמצעי המקובל בימינו לצורך "תרגום" של תוכנית אדריכלית לכדי תמונות שכל אחד יכול להבין את משמעותן.

אם תוכנית אדריכלית היא בעצם שרטוט, קשה להבין את המשמעות שלה אם אתם לא אנשי מקצוע מעולם התכנון והבנייה. לכן הדמיה היא הכלי המתאים ביותר עבורכם.

הדמיה אדריכלית מאפשרת לכם לראות איך הבית שלכם יראה לאחר שיסיימו לבנות אותו, באמצעות תוכנות מחשב מיוחדות לאדריכלים ולכן משמשות כלי מצוין לתקשורת עם בעלי הנכס.

ניתן ליצור הדמיה אדריכלית באמצעות תמונות, או סרטונים, אפשר ליצור סיור וירטואלי ואפילו מציאות רבודה (VR). כל הכלים כשרים מכיוון שהתקשורת עם הלקוח חשובה ביותר בדרך ליצירת המבנה המושלם.

תכנון בית פרטי בהתאמה מושלמת

אם במבנים מושלמים עסקינן, וודאי תסכימו כי תכנון בית פרטי צריך להיעשות על הצד הטוב ביותר, כדי להעניק לבעלי הבית את סביבת המגורים שמתאימה להם באופן אופטימלי וכן כדי להתאים את התכנון לחזון של בעלי הנכס.

משום כך, תכנון בית פרטי כולל התייחסות לצרכים של דיירי הבית, טעם אישי, מבנה והתאמה לסביבה, אבל לא פחות חשוב - חזון, רצונות, רגשות ותחושות של בני הבית.

לכן חשוב לבחור אדריכלית, או אדריכל שיצליחו להכיר אתכם לעומק, להבין את הצרכים והרצונות שלכם באופן המדויק ביותר, ללוות אתכם לכל אורך התהליך ולעשות את זה על הצד הטוב ביותר.

אדריכלים מובילים - מה זה אומר?

אדריכלים מובילים בישראל ובעולם הם אלה שזוכים לתכנן פרויקטים עצומים, בתקציבי ענק.

הם אלה שנותנים את הטון בתחום האדריכלות בת ימינו, מהווים השראה לאדריכלים צעירים ברחבי העולם וזוכים לתהילה בזכות הפרויקטים המדהימים שהם היו שותפים בתהליך התכנון והבנייה שלהם.

אבל הם לא זכו למעמד זה סתם כך. במרבית המקרים, אדריכלים מובילים מגיעים למעמד זה בזכות שיטות עבודה ייחודיות וגישה מאוד ספציפית:

תכנון איכותי

הקפדה על כל פרט, קטן כגדול, כתיבה של תוכנית אדריכלית מפורטת ומדוקדקת, שלא משאירה מקום לטעויות, או שיקול דעת של בעלי המקצוע בשטח, נוכחות וזמינות, המאפשרות לבעלי הפרויקט וגם לבעלי המקצוע בשטח לפנות אליהם בכל בעיה. כך הם מבטיחים שכל היבט של הפרויקט יבוצע על הצד הטוב ביותר.

הכרת הלקוחות

אדריכל מוביל הוא זה אשר מבין כי הלקוח העומד מולו הוא בעצם מנהל הפרויקט ולכן מתייחס אליו בהתאם. הבנה עמוקה של צרכי הלקוח, טעמו האישי והחזון שלו לגבי הנכס היא חיונית לצורך תכנון מדויק ואיכותי ולכן יש לתת להם משקל גדול.

חיבור בין השטח לבין החזון

אדריכל שקיבל לידיו שטח ריק, כמו גיליון נייר חלק, זקוק לכישרון רב, יצירתיות רבה ויכולת גבוהה של הגשמת חזון והפיכתו למציאות. כאן דרושים כישורים מולדים לצד כישורים שנרכשו במהלך לימודים מקצועיים, כדי להגיע לתוצאות מרשימות.

עמידה בתקציב ולו"ז

לצד היכולת להגשים חלומות ולהפוך חזון למציאות, אדריכל זקוק ליכולות מעשיות גבוהות מאוד, שיאפשרו לו לעמוד בתקציב הרצוי ובלוח הזמנים שהוא עצמו התחייב אליו.

אז האם כל אלה הם הקריטריונים החיוניים למציאת אדריכל או אדריכלית מושלמת לפרויקט שלכם?

אדריכלים מומלצים

למען האמת, הדרך הטובה ביותר למצוא אדריכלית או אדריכל מתאים לפרויקט שלכם היא באמצעות שקלול של כל הגורמים שהוזכרו כאן למעלה:

תקציב, סגנון, מוניטין, יסודיות, מקצועיות וקשרים טובים.

את כל אלה אולי לא תוכלו לראות באתר האינטרנט של האדריכל, אבל סריקה של כמה אתרי אינטרנט כאלה, של אדריכלים הפועלים באזור הרלוונטי, לצד חיפוש אחר המלצות ממכרים ומשפחה, איתור המלצות של לקוחות באינטרנט, בדיקה של פרויקטים מוגמרים ואף שיחות היכרות עם כמה אדריכלים, קבלת הצעות מחיר ועיון יסודי בהן, יכולים לתת את התשובה שאתם מחפשים.

אז נכון, חיפוש אחר אדריכלית החלומות, או אדריכל המושלם לפרויקט שלכם אינו התהליך הכי מהיר ופשוט בעולם, אבל הוא גם תהליך חשוב מאין כמוהו, שיש לבצע ביסודיות הראויה.

איזה מזל שלצד כל הכלים הללו העומדים לרשותכם בעת החיפוש, אתם יכולים תמיד להיכנס לפורטל המקצועי של "שיפוצים פלוס" ולבחור את בעלי המקצוע המומלצים, שנבדקו על ידי הלקוחות והצוות של האתר.

כך אתם יודעים שבעלי המקצוע שבחרתם הם הטובים ביותר בתחומם.

מאמרים בנושא אדריכלות

נמצאו 25 מאמרים
05/07/2018

כל מה שצריך לדעת על תוכנית אדריכלית

כל מה שצריך לדעת על תוכנית אדריכלית

תוכנית אדריכלית היא הבסיס לכל שיפוץ כללי מוצלח. לפניכם פירוט על תהליך בניית התוכנית עם אדריכל ועלותו, כולל תוכניות אדריכליות לדוגמא וטיפים לקריאה נכונה. לכתבה המלאה

10/02/2021

באיזו תוכנה לביצוע תכנית אדריכלית לבד כדאי לי לבחור?

באיזו תוכנה לביצוע תכנית אדריכלית לבד כדאי לי לבחור?

אם אתם שוקלים שרטוט של תכנית אדריכלית לשיפוץ שלכם בעצמכם, ודאי שמתם לב שיש לא מעט תכנות בשוק עבור כך. איך תבחרו את מה שהכי יתאים לכם? לפניכם סקירה השוואתית שתקל על ההחלטה לכתבה המלאה

01/03/2020

כל המידע על קונסטרוקטור

כל המידע על קונסטרוקטור

בכל שיפוץ שבו מתוכננים שינויים במיקומי הקירות - רצוי מאוד להתייעץ עם קונסטרוקטור. לפניכם מידע מפורט על תפקידו החשוב בתוך תהליך השיפוץ הכללי. לכתבה המלאה

מחפשים אדריכל ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

22/01/2020

מה זה טופס אכלוס (טופס 4) ולמה צריך אותו?

מה זה טופס אכלוס (טופס 4) ולמה צריך אותו?

טופס אכלוס, המכונה גם טופס 4, הוא בין השלבים האחרונים בהקמתו של מבנה ואלו שלא יקחו אותו בחשבון מראש עלולים למצוא עצמם עם מבנה מוכן שאין לו היתר אכלוס. טופס 4 מאשר כי המבנה בטיחותי ומתאים לאכלוס דיירים לכתבה המלאה

08/12/2019

אפליקציות לעיצוב הבית - עזרים מומלצים לשיפוץ

אפליקציות לעיצוב הבית - עזרים מומלצים לשיפוץ

עיצוב הבית יכול להיות תהליך כיפי במיוחד בעזרת אפליקציות לעיצוב הבית שיכולות לסגור לכם פינות קטנות ולהקל עליכם בתהליך. לפניכם כמה מהמומלצות שבהן. לכתבה המלאה

07/11/2019

מפקח בנייה כל מה שחשוב להכיר

מפקח בנייה כל מה שחשוב להכיר

בניית בניין בכלל ובית למגורים בפרט הינה משימה מורכבת הדורשת מעורבות של בעלי מקצוע רבים, השקעה כספית גבוהה, זמן, יכולות תיאום, מיקוח וסבלנות רבה. אנשים רבים אשר בונים את ביתם נעזרים במפקח בנייה על מנת לוודא שהבנייה נעשיית על הצד הטוב ביותר מן ההתחלה ועד הסוף. לכתבה המלאה

08/09/2019

מודד מוסמך בהליכי בניה ושיפוץ: כל מה שחשוב לדעת

מודד מוסמך בהליכי בניה ושיפוץ: כל מה שחשוב לדעת

אנחנו זקוקים לשירותיו של מודד מוסמך תוך כדי תהליך בניית הבית, אך לא תמיד הוא מקבל את מלוא הקרדיט. לפניכם כל המידע על השלבים בהם נכנס המודד לתהליך בזמן הבניה, איך בוחרים אחד וכמובן - כמה זה עולה. לכתבה המלאה

03/09/2019

תכנון דירה קטנה - כלים לתכנון חללים קטנים בסביבה אורבנית

תכנון דירה קטנה - כלים לתכנון חללים קטנים בסביבה אורבנית

שני אדריכלים המציאו חשיבה אדריכלית חדשה המאתגרת את הרעיונות המסורתיים בתכנון. התוצאה: כלים חדשים לתכנון חללים קטנים היוצר מודל חדש של חיים אורבניים קומפקטיים לכתבה המלאה

03/09/2019

איך משיגים תוכנית אדריכלית מקורית של דירה?

איך משיגים תוכנית אדריכלית מקורית של דירה?

בשלב התכנון של השיפוץ הכללי שלנו נצטרך להשיג את תכנית הדירה המקורית. הכירו את הדרכים השונות לעשות זאת לכתבה המלאה

03/09/2019

כך מימשנו את הפוטנציאל של דירת 60 מ"ר

כך מימשנו את הפוטנציאל של דירת 60 מ"ר

תהליך של שיפוץ דירה אינו פשוט מהרבה מאוד היבטים, וכדאי לבוא אליו כמה שיותר מוכנים. לשם כך, מומלץ ללמוד מכמה שיותר סיפורים של אנשים ששיפצו. לפניכם סיפור שיפוץ כזה - מההתחלה ועד הסוף. לכתבה המלאה

03/09/2019

תהליך השיפוץ דרך עיני האדריכלית

תהליך השיפוץ דרך עיני האדריכלית

לאחר שנגענו בשיפוץ דירה דרך עיני הלקוח, לפניכם תהליך שיפוץ דירה מזווית האדריכלית המתכננת: כיצד מתמרנים בין רצונות הלקוחות, התקציב וההכרחים בשטח? התשובות לפניכם לכתבה המלאה

03/06/2019

שיפוץ כללי: המדריך השלם לקראת שיפוצים כלליים בדירה / במשרד

שיפוץ כללי: המדריך השלם לקראת שיפוצים כלליים בדירה / במשרד

עוד לפני קבלת ההחלטה לבצע שיפוץ כללי, צריך להבין מה המשמעות של קבלת החלטה מהסוג הזה, האם זה באמת הדבר הנכון לעשות ובאיזה אופן הכי נכון לבצע אותו. כל מה שצריך לדעת לפני קבלת ההחלטה לבצע שיפוץ כללי, כאן לפניכם. לכתבה המלאה

15/05/2018

עלות האדריכל בתהליך השיפוצים

עלות האדריכל בתהליך השיפוצים

אין זה סוד שהמחיר של אדריכלים הוא לא זול ופשוט כמו של אנשי מקצוע אחרים. ניתן לשלם לאדריכל בשיטות תשלום שונות, אך השאלה העיקרית שמציקה לנו היא למה אנחנו משלמים כל כך הרבה? במאמר הזה נפרט מהו תפקידו של האדריכל בתהליך השיפוצים לכתבה המלאה

16/01/2018

מינימליזם נקי: תכנון מדויק ואלגנטי של בית פרטי ברמת השרון

מינימליזם נקי: תכנון מדויק ואלגנטי של בית פרטי ברמת השרון

משחקים של אטום-שקוף, לבן-שחור וחומרים שונים בתכנון בית פרטי המשתלב הרמונית בסביבה ירוקה לכתבה המלאה

08/01/2018

מייקאובר: בית בן 30 שנה בצפון תל אביב שחודש לגמרי

מייקאובר: בית בן 30 שנה בצפון תל אביב שחודש לגמרי

צבעוניות רכה, חלוקה מחודשת של חללים והקפדה על כל פריט וכל פרט גרמו לשינוי מהקצה אל הקצה בבית צמוד קרקע בן 30 לכתבה המלאה

07/01/2018

חלונות שהם דלתות - משחק בין חוץ ופנים בבית בסגנון מודרני

חלונות שהם דלתות - משחק בין חוץ ופנים בבית בסגנון מודרני

שלושה צבעים ובריכה אחת היוו נקודות מוצא לתכנון בית פרטי בסגנון נקי ומודרני ברוח של כפר נופש עדכני לכתבה המלאה

08/10/2017

מדמיון למציאות - השראה בשיפוץ

מדמיון למציאות - השראה בשיפוץ

היכן מתחילים לחפש רעיונות לשיפוץ? מסתבר שיש לא מעט מקורות שניתן לפנות אליהם, לקבל השראה ולגבש מראה שיתאים בדיוק לכם לכתבה המלאה

19/09/2017

איך בוחרים אדריכל?

איך בוחרים אדריכל?

האדריכל הוא איש המפתח להצלחת הפרויקט שלנו. בחירה באיש מקצוע טוב תבטיח שיפוץ מוצלח. כך תעשו זאת נכון לכתבה המלאה

11/09/2017

הכי שיק שיש: ממראה רומנטי לנקי ואלגנטי

הכי שיק שיש: ממראה רומנטי לנקי ואלגנטי

כך הפכה דירת חמישה חדרים מהפך עיצובי: מסגנון כפרי ועמוס לנקי ומינימליסטי לכתבה המלאה

14/02/2016

אופנת הרטרו בעיצוב פנים הבית

אופנת הרטרו בעיצוב פנים הבית

אופנת הרטרו היא לא נחלת עולם האופנה בלבד, גם בעולם עיצוב הפנים אנו עדים לביקוש רב לעיצוב בסגנון רטרו. האם רטרו ווינטג' זה אותו דבר? ואיך ניצור בית בעיצוב רטרו? על כך במאמר הבא לכתבה המלאה

14/02/2016

מחפשים רעיונות לעיצוב הבית? - על מקורות ההשראה, מעצבי פנים ורעיונות מקוריים

מחפשים רעיונות לעיצוב הבית? - על מקורות ההשראה, מעצבי פנים ורעיונות מקוריים

כשיוצרים לבית שלנו עיצוב נעים שמשקף את האופי והאישיות שלנו ומאפשר לנו לנוח בסוף יום עבודה בבית שלנו מדובר בהתגשמות של חלום. רוצים לעשות שיפוץ ועיצוב מחודש לבית ולא יודעים איך? מאיפה מוצאים מקורות השראה? האם צריך מעצב פנים? על כך במאמר הבא לכתבה המלאה

14/02/2016

עיצוב הבית ללא מעצב פנים: רעיונות שיעזרו לך לעצב את הבית בעצמך

עיצוב הבית ללא מעצב פנים: רעיונות שיעזרו לך לעצב את הבית בעצמך

הבית נראה משעמם? הרצפה עייפה? נמאס לראות את הקירות הדהויים? זה הזמן להשקיע מעט מחשבה בעיצוב הבית. אין צורך להיות עשירים מופלגים כדי להפוך את הבית למיוחד ומעניין. לכתבה המלאה

11/02/2016

"בתים מבפנים" - פסטיבל של השראה

"בתים מבפנים" - פסטיבל של השראה

אירוע "בתים מבפנים" המתקיים מדי שנה הוא בין היוזמות הברוכות ביותר בישראל בתחום התרבות, העיצוב והאדריכלות. הפסטיבל מקיים סיורים במבנים אדריכליים חשובים, פותח דלתות של בתים פרטיים מרשימים, מעשיר את הידע של הקהל הרחב ומהווה מקור להשראה עבור משפצים לכתבה המלאה

22/09/2014

אבודים בחלל (הבית)

אבודים בחלל (הבית)

לפעמים עיצוב הבית עלול להיות מתסכל וקשה, לפעמים כדאי להיעזר במעצב פנים. לכתבה המלאה

21/08/2011

אדריכל פנים או מעצב פנים: מה ההבדל ומתי נזדקק לכל אחד מהם בתהליך השיפוץ

אדריכל פנים או מעצב פנים: מה ההבדל ומתי נזדקק לכל אחד מהם בתהליך השיפוץ

תוהים מה ההבדל בין אדריכל, מעצב פנים, אדריכל פנים והנדסאי אדריכלות? כאן נעשה לכם סדר, כולל מי מהם מתאים לשיפוץ ומה הפרמטרים לבחירה לכתבה המלאה

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר