בית

>

חברות פרקטים

חברות פרקטים ובעלי מקצוע בתחום הפרקטים

חברות המתמחות בפרקטים ובעלי מקצוע שעברו סינון של שיפוצים פלוס

 סנן
חברות פרקטים בכל הארץ
שקיבלו ציון מעל 9
ציון: 9.91
חיים מליקוב, שיפוצניק באזור הצפון. מתמחה בביצוע כל העבודות ובפרט עבודות ריצוף עם למעלה מ20 שנות ניסיון. מבצע ריצוף בהדבקה, ריצוף על טיט, קרמיקה בחדרים רטובים, מטבחים ועוד. כמו כן, מספק ומתקין פרקטים.
איזורי שירות: צפון
זמינות מלאה לעבודה

רצפת פרקט נחשבת כיום לאלמנט אהוב וטרנדי שמתכתב עם כל סגנון עיצובי ומספק תחושה חמימה ונינוחה, מדרך נעים ביותר לכפות הרגליים ומשקף יוקרה ואמירה אישית. מהם סוגי הפרקטים המוצעים? כיצד לזהות חברות פרקטים אמינות? ומהם הדגמים המומלצים ביותר?

 

סוגי הפרקטים הקיימים

בעולם הפרקטים קיימים שני סוגים מרכזיים והם פרקט עץ מלא (טבעי) ופרקט למינציה (סינטטי).

 

פרקט עץ

זהו פרקט בלתי מעובד שמגיע as is, כלומר בחתיכה אחת. העצים הנפוצים לפרקטים הם גושני, אלון, דובדבן ובוק ומחירם כפי שאתם בוודאי מבינים איננו זול. למען הדיוק, מדובר במחיר של 300 ₪ ומעלה למ"ר בהתאם לסוג העץ ולפני עלויות ההתקנה.

כדי למטב את תכונות הפרקט ניתן לבחור בפרקט שכבתי (רב שכבתי העשוי 5 שכבות, תלת שכבתי או דו שכבתי), שבו משתמשים במספר שכבות מעצים שונים המחוברים ביניהם עם נסורת ודבק. למעשה, ככל שישנן שכבות רבות יותר שעלולות להיפרד עם הזמן, הפרקט יורד באיכותו ויעלה פחות.

פרקט העץ מתקבל עם גימור שמן (מט, טבעי יותר) או לכה (מלוטש ומבריק יותר) על פי הבחירה. גם כאן קיימים הבדלים ברמת המחיר, מאחר וגימור לכה הוא זול יותר מגימור השמן אך עמידותו טובה יותר. בנוסף, לפרקט הלכה יש מרקם חלק יותר מאשר למרקם השמן שהוא מעט מחוספס.

 

פרקט למינציה

העץ הוא משאב יקר שהשימוש בו נחשב בעיני רבים לפגיעה אקולוגית. לכן בטכנולוגיה חדשנית למדי, ניתן לרכוש פרקט סינטטי שעלותו זולה יותר ומקורו בייצור תעשייתי. פרקט זה עשוי מסיבי עץ דחוסים שהופכים את המשטח ליציב ועמיד ביותר וההדפסים שלו מדמים את טקסטורת העץ הטבעי. פרקט למינציה מתקבל עם ציפוי ניילון שמגן עליו ומכאן נובע שמו.

אז כמה עולה פרקט הלמינציה? פרקט איכותי ינוע בין 60 ₪ למ"ר ועד 150 ₪ למ"ר, לפני עלויות ההתקנה עצמן. חשוב לציין שפרקט זה הוא הבחירה הפופולרית יותר הודות למחיר, אך תוחלת החיים שלו קצרה יותר וייתכן שיהיה צורך בחידוש מעת לעת עד לשחיקתו המלאה. אורך חייו של פרקט כזה צפויים להיות כארבע שנים.

ועם זאת, לאורך חיי פרקט הלמינציה הוא צפוי להתמודד עם פגיעות רבות ומבלי שיוותרו עליו סימנים. פרקט זה איננו נשרט או מתלכלך בקלות ויהיה קל מאוד לנקות אותו. זאת בהשוואה לפרקט העץ הטבעי שכתמים שנוצרו עליו עשויים להתברר כקשים מאוד להסרה.

 

מהם יתרונות הפרקט?

למשטחים אלו יש מספר רב של יתרונות, כאשר המחיר שלהם הוא היתרון הבולט ביותר. רצפת הפרקט זולה יותר ממרצפות הן ברמת עלויות החומרים והן מבחינת עלות ההתקנה והרכבתו מהירה ופשוטה מאוד, כך שאין צורך אפילו לפרק את הבלטות הקודמות אלא להרכיב מעליהן את הפרקט.

יתרונות נוספים נוגעים לניקיון הקל והחסכוני של הפרקט. מנקים אותו ללא כמויות מים רבות כך שגם מטלית לחה אחת לשבוע תספיק בהחלט. בנוסף, מדובר במשטח חמים למגע שמספק מענה מצוין לחורף, בייחוד בקרב משפחות עם תינוקות זוחלים אך גם למי שמעוניין להתפנק יחף.

ובנוסף לכל אלו, רצפת הפרקט מספקת פירוק והרכבה פשוטים ביותר. ברגע שנמאס מהפרקט או שמעוניינים להחליף אותו, אפשר להסירו באמצעות איש מקצוע או אפילו לבד. בדגמים שמגיעים בשיטת חיבור ייחודית, יהיה אפשר גם להסיר את הפרקט ולהתקין אותו שוב בדירה חדשה או חדר אחר.

 

מהם חסרונות הפרקט?

כמו כל אלמנט בבית, גם יתרונותיו של הפרקט לא מתקבלים ללא חסרונות כלל.

ראשית, מדובר בחומר רגיש מאוד למים, שככל שהוא נותר במגע עם מים שנשפכו או הרטיבו משמעותית את הרצפה כך הרצפה תתנפח ותיצור נזק יקר ובלתי אסתטי.

שנית, הפרקט הוא חומר שמתרחב ומתכווץ בהתאם לתנאי מזג האוויר ובמצב כזה, הוא עשוי להתנפח או להתפרק מהחיבורים.

וכמובן החיסרון שכבר צוין קודם לכן הוא השחיקה, שמקורה בתנועה על המשטח וככל שהיא תהיה רבה וממושכת יותר, כך היא תביא לשחיקה מתקדמת יותר. הפרקטים מגיעים במספר דרגות שחיקה אפשריות כך שאפשר לבחור מביניהם את זה שיחזיק יותר.

 

רמות השחיקה של הפרקט

קיימות 3 דרגות שחיקה שתוכלו לבחור מתוכן והן נמדדות בציון AC או קלאס.

הדרגה AC3/ קלאס 30 נחשבת לרמת השחיקה המהירה ומכאן גם הזולה ביותר. היא תתאים למקומות עם תנועה מועטה והיא כמעט ואיננה מיוצרת. חברות פרקטים רבות אף לא ממליצות עליה.

הדרגה AC5/ קלאס 32 נחשבת לרמת השחיקה הגבוהה והעמידה ביותר, כך שתתאים למקומות עם תנועה מוגברת מאוד, מסלון ועד חנות או משרד. מחירה יקר משמעותית מהדרגה הנמוכה אך חשוב לציין שמסיבה זו היא תתאים פחות לקהל הביתי כשלעצמו.

דרגת השחיקה AC4/ קלאס 31 היא רמת השחיקה המומלצת לפרקט הביתי. היא עומדת בטווח הביניים ברמת העלויות וסביר להניח שהיא תהווה את בחירתכם.

 

חברות פרקטים - דגשים לעבודה מולם

התקנת פרקט מקצועית מורכבת מעלות ההובלה, ההתקנה לרבות אביזרי ההתקנה ופינוי כל שאריות הפסולת שנותרו בסיום. הדברים שאינם כלולים בהתקנה וכרוכים בתוספת הם יישור רצפת הדלת וקיצור הדלתות במידת הצורך.

כמו כן, לפרקטי למינציה שיטת התקנה שונה לחלוטין מזו של פרקטי העץ והיא מתבצעת על ידי הנחת ספוג מבודד בכיוון הנגדי לזה של הפרקט (כלומר אם הפרקט יותקן לאורך החדר, הספוג יונח לרוחבו). יש לשמור על מרחק של 8-10 מ"מ מהקיר כדי למנוע ניפוח כתוצאה משינויי טמפרטורה ובהם יודבקו הפנלים.

בסיום תינתן אחריות על ההתקנה עצמה, אלא אם הפרקט נרכש מהחברה המתקינה ואז תתקיים אחריות גם על הפרקט עצמו.

למידע נוסף על פרקטים, בידקו את המאמר הבא.