בית

>

חברות פרקטים

>

מאמרים

>

הדבקת PVC לרצפה - איך מדביקים וכמה זה עולה?

הדבקת PVC לרצפה - איך מדביקים וכמה זה עולה?

רצפת PVC נמצאת בשימוש נרחב בתחום התעשיה והמסחר ולאחרונה תופסת תאוצה גם בקרב אנשים פרטיים, המעוניינים ביתרונות של הרצפה המיוחדת הזאת. ה- PVC הוא חומר עמיד, חזק וגמיש, שגם מחירו הנמוך הופך אותו לפופולרי במיוחד, בעיקר בקרב מעצבים ואדריכלים , המעוניינים להעניק ללקוחותיהם את האיכויות המיוחדות של החומר, המאפשר בין היתר גם הנחה של חפצים כבדים במיוחד, בזכות עמידתו הגבוהה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-17/05/2020 4 דק' קריאה

יתרונות של רצפת PVC

תחזוקה מינימלית

בהשוואה לסוגי ריצוף רבים אחרים, PVC זקוק לתחזוקה מינימלית עד אפס תחזוקה.
 

עיצוב

ניתן לגוון את עיצוב לוחות ה PVC בכל עיצוב רצוי ולקבל מראה יוקרתי ועשיר. העיצובים הנפוצים הם לוחות PVC, דמויי שיש, או פרקט עץ, אך ניתן לבחור מתוך מגוון גדול.
 

גמישות

מדובר על חומר גמיש מאוד, המקל על ההתקנה ומחזק את העמידות.
 

עמידות

משקלים כבדים, שימוש אינטנסיבי ועוד - אינם שוחקים, או שורטים את הרצפה.
 

תקנים מחמירים

יריעות PVC לריצוף עומדות בתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי.

שימושים

בזכות עמידתו וחוזקו של החומר, ריצוף PVC משמש בעיקר למקומות עם תנועה ציבורית רבה. סוגים אחרים של ריצוף היו נשחקים ונהרסים בגללה.

בין היתר, ניתן למצוא רצפת PVC באולמות ספורט, מרכזים רפואיים, בתי עסק וגם בתים פרטיים, שבעליהם מעוניינים ביתרונות הרבים של החומר.
 

התקנה על כל סוג רצפה קיימת

ניתן להתקין לוחות PVC על כל סוג של רצפה קיימת - פרקט, ריצוף, בטון ועוד.
 

התקנה פשוטה

התקנת לוחות PVC לרצפה נחשבת קלה, פשוטה, מהירה ואפילו נקיה יחסית.

התקנת רצפת PVC

הדבקת PVC לרצפה עשויה להיות פשוטה, אך יש להקפיד על השלבים הקפדה יתרה, כדי להבטיח תוצאה טובה. ראשית, יש להכין את הציוד והחומרים: יריעות, או לוחות PVC, חוטי הלחמה (לחיבור הרמטי בין היריעות), דבק ומכשיר מותאם.

ניקוי המשטח

המשטח עליו תתבצע ההדבקה צריך להיות פנוי ונקי מכל פירור של לכלוך. רצוי לעבור על הרצפה הקיימת עם מטאטא כביש ואם זה לא מספיק - יש להשתמש במברשת ברזל ולשפשף היטב את כל הלכלוכים.

חשוב שתתקבל רצפה חלקה ונקיה, ללא כתמי שמן, או כל לכלוך אחר, שעלול לפגום במראה הרצפה החדשה. לאחר הברשה וטאטוא, יש לעבור על הרצפה עם מטלית לחה ולייבש אותה היטב.
 

יישור הרצפה

יש להבטיח משטח חלק וישר בצורה מקסימלית, כדי להבטיח הדבקה מוצלחת של ה PVC. אם יש ברצפה בליטות - יש ליישר אותן ואם יש שקעים יש לאטום אותם.

אם הרצפה סובלת משקעים ובליטות רבים, יש להשתמש במדה מתפלסת - את החומר יש לערבב עם מים לפי הוראות היצרן ולשפוך על הרצפה.

החומר מתפזר באופן שווה על הרצפה הקיימת ומותיר אותה חלקה וישרה. לאחר שהחומר מתייבש, יש לנקות שוב היטב את הרצפה ואז אפשר להמשיך בתהליך.
 

מדידות

יש למדוד במדויק את החלל, בדגש על פינות ואזורים שאינם ישרים. על המידות שלקחתם, יש להוסיף כ-5 אחוז, כדי להבטיח שלא יהיו לכם חסרים בהמשך.
 

תכנון הנחת היריעות

יש לתכנן את הנחת היריעות, או הלוחות לפי המדידות שלקחתם ואז יש לחתוך את היריעות לגודל המתאים. אם יש לכם לוחות PVC, ההתאמה תהיה קלה יותר.
 

סוג הדבק המתאים לעבודה

יש לבחור את סוג הדבק המתאים לעבודה: דבק מגע - יש למרוח אותו על פני כל השטח המיועד להדבקת ה PVC וכן את גב הלוחות, או היריעות.

להמתין להתייצבות הדבק ולהדביק. יש להלחים חוטי הלחמה מייד לאחר ההדבקה. לאחר יממה אפשר להתחיל להשתמש בחדר.  

דבק אקרילי - יש למרוח את פני השטח בלבד, להמתין בהתאם למזג האוויר עד להתייצבות הדבק ולפרוס את היריעות, או הלוחות.

לאחר ההדבקה יש לעבור על הלוחות עם גלגלת כבדה במשקל 70 ק"ג לפחות, כדי להבטיח הצמדה מלאה של הלוחות, או היריעות לרצפה הקיימת. יש להמתין 24 שעות ולהלחים את החוטים.
 

לייסטר

ההלחמה נעשית באמצעות מכשיר "לייסטר". לאחר ההלחמה, כאשר החוט עדיין חם יש לעבור על יום עם סכין מיוחדת להסרת שאריות החוט בהתאם לגובה יריעת ה PVC.
 

פנלים וספים מתאימים

השלב הבא הוא התקנת פנלים וספים מתאימים, אותה ניתן לבצע בעזרת דבק חם. חשוב להקפיד בשלב זה על מדידות מדויקות, שיאפשרו פתיחה וסגירה נוחה של הדלתות וישתלבו בצורה אופטימלית עם לוחות ה PVC שכבר התקנתם.

אם אתם מעדיפים להזמין איש מקצוע שיעשה עבורכם את העבודה המורכבת, במיומנות ועם הכלים המתאימים, העבודה צפויה לעלות לכם בין 50-120 ₪ למ"ר בלבד.

לסיכום

הדבקת PVC לרצפה נחשבת פעולה פשוטה יחסית, בזכות הלוחות המוכנים שאפשר לרכוש, אך חשוב להקפיד על כל שלבי ההדבקה, לדייק במידות וחיתוכים, לפלס ולנקות היטב את השטח.

בסופו של דבר, מדובר בריצוף עמיד, גמיש וחזק במיוחד, שניתן לעצב במגוון עיצובים, במחירים נוחים ולקבל רצפה במראה עשיר ומעוצב.

מחפשים חברת פרקטים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה