בית

>

קבלני בניה

קבלני בניה מומלצים בכל הארץ

לבניית וילות, יחידות דיור, מרפסות, תוספות בניה וממדי"ם - קבלני בניה מומלצים בכל הארץ, בעלי רשיון שעברו פיקוח וסינון. מאות חוות דעת והמלצות מלקוחותיהם הקודמים

 סנן
קבלני בניה קבלני ממ"ד
קבלני בניה בכל הארץ
שקיבלו ציון מעל 9
ציון: 9.00
מוסטפא שלאבנה, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע את כל עבודות השיפוצים הכללים: צבע, גבס, ריצוף, אינסטלציה ועוד. מתמחה בחידוש ושיפוץ חיצוני למבנים ובניינים. בנוסף, מבצע עבודות טייח ושליכט צבעוני לבתים פרטיים, בניינים ועוד. לחברת...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
אילן טקסירו - קבלן בניה , תמונת פנים

אילן טקסירו

5 חוות דעת
ציון: 9.50
אילן טקסירו, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. בעלים של חברת קבוצת המשפצים הישראלית. מתמחים בבניית ממד"ים, בניית והרחבות של מבנים החל בבטון ועד לבנייה קלה. שיפוצים כלליים לבתים פרטיים ולעסקים. אנו עוסקים בעבודות חשמל ואלומיניום, חצר...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.23
מאיר בן שיטרית, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע עבודות בנייה ושיפוצים, כגון: שיפוצים כלליים בנכסים להשקעה, בדירות ובבתי עסק, תוספות בניה, שיפוץ חדרי אמבטיה ומטבחים, עבודות גבס, צבע, ריצוף, חשמל, אינסטלציה, דקים, איטום ועוד
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
שגיב ביטון - קבלן בניה , תמונת פנים

שגיב ביטון

18 חוות דעת
ציון: 9.62
שגיב ביטון, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. בעל וותק וניסיון רב בתחום השיפוצים והבניה, מנהל פרויקטים בכיר, מבצע את כל סוגי העבודות: בנייה משלד, תוספות בניה, תוספת מרפסות וחדרי ממ"ד, שיפוצים כלליים עד מפתח לבתים פרטים, משרדים ובתי עסק...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
רוני קנופלר - קבלן בניה , תמונת פנים

רוני קנופלר

18 חוות דעת
ציון: 9.96
רוני קנופלר, קבלן שיפוצים ובניה רשום מס' 36642 במרכז ובאזור השרון. רוני קבלן שיפוצים בעל וותק, יכולות ביצוע גבוהות והבנה בכל תחומי הבניה והשיפוצים. רוני מנהל באופן אישי את מכלול העבודות מתחילתן ועד סופן. דיוק, ירידה לפרטים, לוחות זמנים...
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז
זמינות מלאה לעבודה
אריאל אביקם - קבלן בניה , תמונת פנים

אריאל אביקם

6 חוות דעת
ציון: 9.92
אריאל אביקם, חברת שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. החברה נוסדה בשנת 2008, על ידי אסתר אורן, קבלנית רשומה ברשם הקבלנים ואדם בר זיו, למד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללת "תל חי". לחברה ניסיון רב שנים בתחום שיפוץ מבנים בכלל ובתי מגורים בפ...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
נתנאל סופר - קבלן בניה , תמונת פנים

נתנאל סופר

15 חוות דעת
ציון: 9.73
נתנאל סופר, קבלן בניה ושיפוצים בעלים של חברת נגב פרוייקטים באזור הדרום. החברה עוסקת בשיפוץ וילות יוקרה, עבודה מול אדריכלים ומעצבים, מוסדות ציבוריים, משרדים ולקוחות פרטיים. חברתנו מבצעת עבודות גמר, בניית ממ"דים, חיזוק מבנים, ריצוף וחיפוי ק...
איזורי שירות: דרום
זמינות מלאה לעבודה
דר לפיד - קבלן בניה , תמונת פנים

דר לפיד

54 חוות דעת
ציון: 9.53
דַר לפיד, קבלן שיפוצים רשום המתמחה בבנייה במרכז ובאזור השרון. הינו קבלן שיפוצים רשום ומוסמך בעל סיווג 131 מטעם התאחדות קבלני השיפוצים, ולו 15 שנות וותק של עשיה ענפה בעולם הבניה הפרטי, העסקי והציבורי. משרדו של דר לפיד מספק מעטפת רחבה ועשיר...
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז
זמינות מלאה לעבודה

מחפשים קבלן בניה ולא מצאתם ?

או
סאלח שואהנה - קבלן בניה , תמונת פנים

סאלח שואהנה

45 חוות דעת
ציון: 9.36
סאלח שואהנה, קבלן רשום באזור הצפון. מבצע את כל עבודות השיפוצים, הבניה, תוספות בניה והבניה הקלה, בנוסף קיימת אפשרות לייעוץ ותכנון אדריכלי. מתמחה בעבודות הנדסיות, בניה קלה ותוספות בניה. מספק ביטוח צד ג' לכל פרויקט. קבלן רשום ברשם הקבלנים ומנ...
איזורי שירות: צפון
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.90
מוחמד שואהנה, קבלן שיפוצים רשום מס' 34701 באזור הצפון. מתמחה בבנייה מעפר ועד גמר, בניית ממד, בנייה קלה, שיפוצים כלליים לדירות, שיפוצי בניינים וחיזוק מבנים ועוד. מתחייב לעבודה מקצועית ועמידה בזמנים, שירות ואדיבות מעל הכל!
איזורי שירות: צפון
הסמכות: קבלן רשום
זמינות מלאה לעבודה

תהליכי בנייה בכל גודל מערבים כוח אדם רב, כאשר מי שמפקח על ביצועם בפועל הם קבלני בניה - חלקם פועלים מטעם חברות בנייה שונות במשק הישראלי וחלקם פועלים באופן עצמאי. על הקבלן להיות רשום בפנקס הקבלנים, אם כי לכל קבלן תחום ספציפי משלו כמו שלד, תשתות, הריסה וכד' שנרשם גם הוא בפנקס וקובע את הסמכתו והכשרתו לפעול באותו התחום.

 

קבלני בניה - הסוגים השונים

לפניכם רשימה חלקית של התחומים הספציפיים בהם קבלן הבניה יכול להתמחות.

 

קבלן שלד

תפקידו הוא לבנות את שלד המבנה ולכן מדובר בעבודה בהיקף הגדול ביותר בפרויקט.

 

קבלן הריסה

קבלן זה מתעסק בהריסת מבנים אך גם בפיתוח קרקעות המיועדות לבנייה.

 

קבלן עד מפתח

זהו קבלן שעשוי להיות גם היזם בפועל והוא זה שמייצג את כל בעלי המקצוע השונים בעת הבנייה מול הלקוחות ואחראי על ביצוע העבודה עד למסירת המבנה הגמור.

 

חשוב לציין שקבלן מספק בדרך כלל את כל שירותי הביצוע בהם מעורבים לעתים מאות אנשים, התכנון (מודד, מהנדס ואדריכל) ותהליכי האישור (ייצוג בוועדה האזורית לתכנון ובניה), כך ששכרו מהווה חלק מרכזי מאוד מערך המבנה.

 

מפקח בניה – הגורם שבוחר עבורכם קבלן בניה

רוב הלקוחות הפרטיים עשויים למצוא את הבניה כהליך מורכב, מבלבל ומאיים מאוד, שמקשה עליהם לבחור את הקבלן המתאים למלאכה ולהשוות כראוי בין הצעות מחיר שונות.

לשם כך הרבה פעמים נעזרים במפקח בנייה, המציע אחריות מלאה על כל הפרויקט ותיאום מלא בין הגורמים המעורבים בו, כולל בחירת קבלן, מהנדס ובעלי מקצוע ועריכת החוזים מולם.

מפקח הבנייה קובע גם את לוחות הזמנים לביצוע העבודה והתשלומים ודואג לעמידה בהם, מבצע בדיקות בטיחות כדי לוודא את תקינות העבודה ופותר בעיות שעולות מהשטח.

בסיום הבניה, הוא מסייע להגיש את האישורים הנדרשים לעירייה.

מפקח הבנייה עובד עם המון קבלנים ולפיכך הוא מודע מראש לקצב ואיכות עבודתם ויוכל להמליץ על קבלן מקצועי ואמין שעבד עמו בעבר, או לזהות קבלן מתאים ולקבל ממנו הצעת מחיר מסודרת.

 

מפקח בנייה ומנהל בנייה – האם זה אותו הדבר?

מנהל בניה הוא גורם שמתפקד כאחראי בטיחות בתוך אתר הבנייה ותפקידו לוודא שכל עובד באתר פועל בהתאם לתקנות הבטיחות הן כדי להימנע מפגיעה והן כדי לספק בנייה בטיחותית כראוי.

מנהל הבניה ממונה על ידי הקבלן בפרויקט (לעתים גם היזם) וללקוחות הקצה אין כל קשר עמו בתהליך הבניה, לפחות לא באופן קבוע.

כדי להיות מנהל בנייה, החוק קובע שעליו להיות הנדסאי או מהנדס עם רקע של שנתיים לפחות בעבודות בנייה, לרבות ביצוע קורס מנהל עבודה מוסמך של משרד העבודה.

מפקח בנייה לעומת זאת, אחראי לבנייה הכוללת – החומרים, הביצוע, העיצוב, עמידה בזמנים, מסגרת התקציב וכו'.

מפקח הבניה דואג ליישום בדיקות הבטיחות מצד מנהל העבודה שלו אך איננו מבצע אותן בפועל. תפקיד זה איננו מוסדר בחוק ולרוב הוא מתרחש במסגרת פרויקטים של בנייה פרטית, אך הוא דורש בקיאות מוחלטת בתחום הבנייה כך שלעתים קרובות מדובר בקבלן לשעבר.

 

אתיקה בקבלנות בנייה

מאחר וקבלן הבנייה מהווה את נקודת החיבור המרכזית ביותר בין הפרויקט והתקדמותו לבין הלקוח, קיימים כללי אתיקה מקצועיים שהקבלן מחויב לעמוד בהם לאורך הדרך:

ראשית, חשוב להבין שהיחס בין קבלן רשום למזמין העבודה הוא יחס קבלנות ולא יחס עובד-מעביד בהגדרתו החוקית, מה שאומר שהוא אחראי לספק את המוצר המוגמר (סחורה מוכנה) וללא קשר לפעולות היזם, לתנאי התשלום או הכרה בזכויות סוציאליות.

זהו נתון חשוב להבנה, משום שחוק הנזיקין הישראלי (בדומה לחוקים מקבילים בכל מדינות המערב) פוטר את הקבלן מנזק שנגרם על ידו במישרין או בעקיפין, אלא אם פעל בעצמו ברשלנות או בזדון.

במילים פשוטות, אם הקבלן גרם נזק לצד ג' (גם אם לא נגרם על ידו ישירות), הדרך היחידה לתבוע בגינו היא להוכיח שהפעולות שלו או חוסר הפעולות שלו גרמו לנזק (למשל לא דאג לאישורים הנדרשים, מנע מידע חשוב ממזמיני העבודה וכו').

עובדי הקבלן לעומת זאת, מוגדרים תחת יחסי עובד-מעביד בצורה המוכרת שלהם, כך שאם הם גרמו לנזק הם בהחלט יימצאו כאחראים אליו.

עובדי הקבלן שרובם מועסקים על ידו דרך חברת צד ג', יוצאים לתקופת העסקה ארוכה ולכן האחריות עליהם תעבור למעסיק "בפועל", המוגדר כקבלן הבנייה.

 

קבלני בנייה רשומים - איך מוצאים אותם?

פנקס הקבלנים מכיל עשרות אלפי קבלנים רשומים בכל תחום, דרכו תוכלו לבדוק שהקבלן שקיבלתם לגביו המלצות או הקבלן שמציע מפקח הבנייה הוא אכן גורם "מוכר" וכן למצוא קבלני בנייה בעצמכם.

חשוב להבין שפנקס הקבלנים איננו רשימה שמית של קבלנים שצריך לעבור עליה ולסמן את המתאימים, אלא מאגר מידע המחלק כל קבלן לפי סיווג וסעיפים שונים.

לכן אם אתם מתכננים לשפץ למשל ומחפשים קבלן בנייה, עליכם לוודא שמדובר בקבלן שהסיווג שלו מתיר לו לבצע עבודות שיפוצים.

כמובן שיש כאן גם שאלה של תקציב, משום שהסיווג צריך לאפשר לקבלן לבצע את הפרויקט במסגרת התקציב שלכם. לדוגמה אם אתם מתכננים לבנות בית בהיקף של 3 מיליון ₪, עליכם לוודא שהקבלן מורשה לבצע פרויקטים בהיקף כזה.

 

תהליך הבניה עשוי להיות ארוך ומורכב

התהליך כולל גיבוש תכנית אדריכלית, הוצאת היתרי בניה, הכנת הקרקע, התייעצות עם מהנדס, ועוד. כל זאת עוד לפני שהבניה החלה בפועל.

זהו תהליך שיכול זמן רב והוא כולל הרבה בחירות: סוג הבניה, חומרי הגמר, חלוקת החללים ועוד החלטות רבות כאשר החשובה מכולן היא בחירת הקבלן המבצע, אשר מעבר לתכנון האדריכלי המהווה בסיס לכל הפרויקט, הוא איש המקצוע החשוב ביותר בתהליך.

לתהליך כה מורכב חשוב מאוד למצוא את בעל המקצוע הנכון שיבצע את הפרויקט בדיוק כפי שרציתם, במקצועיות וללא הפתעות מיותרות.

כאן תוכלו למצוא קבלני בניה לבניית בתי פרטיים, וילות או תוספות בניה כאשר לכל קבלן עמוד בו אתם יכולים לראות את חוות הדעת, להתבונן בתמונות של פרויקטים ולקבל מידע נוסף שיסייע לכם בבחירת בעל המקצוע המתאים.

למידע נוסף על בניית בית פרטי, מומלץ לקרוא את המאמר הבא.