בית

>

חברות מטבחים

>

מאמרים

שאלנו חברות מטבחים מובילות - איך לתכנן את מטבח החלומות?

תכנון מטבחים נחשב לעניין קריטי ומהותי בעת בנייה ושיפוץ הבית. עליו להתחשב במרחב הקיים תוך ביצוע התאמות נדרשות ללקוחות עצמם, צרכיהם והרגליהם בשימוש בחלל. מעבר לכך, ישנן עוד סיבות רבות לרכישת המטבח: ייתכן שאתם מעוניינים להחליף את המטבח הישן והשחוק במודל חדיש, מעוצב וסטרילי יותר.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/01/2021 16 דק' קריאה

אולי אתם זקוקים למטבח פשוט וסטנדרטי לדירה בהשקעה או כמטבח נוסף. אפילו מטבח חוץ שישרת אתכם נפלא בשבתות ובחופשות.

כמובן שישנה האפשרות לחדש או להחליף רק חלק מהמטבח הקיים בעקבות נזק שנגרם או בשל הרצון לחדש בתקציב מוגבל, הצורך איננו תמיד רק למטבח קומפלט "מהניילון".

כדי למקד את חיפוש המטבח הרצוי לכם, עליכם להבין כיצד פועלות חברות המטבחים השונות ומה הן מציעות, מהם ההבדלים בין הזמנת מטבח מנגר לבין רכישת מטבח מחברה גדולה ומוכרת, מהם החוקים והעקרונות לתכנון המטבח כך שיהפוך למקום אפקטיבי אך במקביל גם מעוצב ומרשים, איך בוחרים סגנון עיצובי שיתאים לנו ועוד.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

רכישת מטבח: נגר או חברת מטבחים?

השוק מוצף ביצרני מטבחים רבים, מה שמקשה על היכולת להבין מי יתאים לצרכינו, על מה לשים דגש ומהם היתרונות והחסרונות בהזמנת מטבח מנגר ובהזמנה מחברת מטבחים.

הדבר המרכזי שאיתו תתבקשו להגיע להתרשמות מהיצרן הוא גיבוש מחשבתי. רצוי שכבר יהיה לכם שרטוט של החזית או קירות המטבח לרבות מידות האורך והרוחב, על מנת שתקבלו בסיס השוואתי יעיל יותר בין מגוון ספקים.

אם נתמקד רגע בהשוואה שבין חברות המטבחים עצמן, הרי שלכל חברה ישנו יתרון יחסי מסוים שקשור בגימור, חומרי הגלם או ההתמחות: חברה אחת מתמחה במטבחי עץ מלא, אחרת בארונות פולימר, שלישית בפתרונות טכנולוגיים מותאמים ועוד. כאן בחירת הלקוח תתחשב הן בפתרונות המוצעים לו והן במתן השירות וזמני האספקה וההרכבה של החברה וכמובן התקציב.

מדוע פערי המחירים גדולים כל כך?

מחירו של המטבח הסטנדרטי עומד על הטווח שבין 30-40 אלף שקלים. ככל שגודל המטבח, מורכבותו והתוספות הבלתי שגרתיות לוקחות בו חלק, הסכום יגדל ועשוי להגיע גם ל-100 אלף שקלים ואף יותר.

באשר לפער בין חברת מטבחים כזו או אחרת, הרי שהפער נובע משימוש בחומרים שונים ואיכות משתנה. האלמנטים המרכזיים שנוגסים בעלויות המטבח הם עלות המטבח הם הדלתות וציפוי הדלתות,  סוג השיש והפרזול. יש שיאמרו שגם כמות המגירות.

מטבחי איקאה למשל, הנחשבים לזולים למדי, עשויים מסיבית מלמין שאיננה עמידה במים, עם חזית  מפורמקס – חומר פחות נחשב ושהיצרניות המשמעותיות והיקרות אינן משתמשות בו. עם זאת, מטבחי איקאה מציעים עיצובים מקוריים ואפילו נועזים בהשוואה לשמרנות הישראלית והם יתאימו מאוד למטבחים קטנים ואינטימיים.

כיצד אפשר למתן עלויות בעת שיפוץ המטבח? אפשר לשלב בין חברות שיש ביניהן פערי מחירים ולרכוש מאחת את הארונות למשל ומהשנייה רק את התוספות. אפשרות נוספת היא לבדוק האם אפשר לעשות שינוי בתוכנית השיפוץ כדי להוזיל עלויות. 

האם מטבח מנגר משתלם יותר?

הנגר מביא לשולחן יתרונות אישיים משלו, בייחוד למי שמעוניין במטבח בהתאמה אישית ורוצה שהעבודה תתרחש גם היא באופן אישי יותר. חומרי הגלם של הנגר הם ברמה גבוהה מאוד. ביכולתו ליצור תכנון מדויק וגמיש בתכנון המטבח כמו שימוש באלמנטים שונים, החלפה חלקית של העיצוב המקורי, התקנת פרזול משתנה בהתאם לכובד וגודל המגירות, שכלולים טכנולוגיים ועוד.

יהיה זול יותר להזמין מטבח דרך נגר או חברת מטבחים? מטבח אצל נגר עולה פחות מאשר חברת מטבחים. ועם זאת, ככל שתדרשו ממנו סגנונות ייחודיים וחומרים מיוחדים תצטרכו להוסיף תשלום. ככל שתבוצע לכם התאמה אישית מורכבת וגדולה יותר, כך מחירו הכולל של המטבח מוסיף לעלות.

יתרונות הנגר

 • שירות אישי מהנגר ו/או צוות הנגרייה שלו לאורך כל שלבי התהליך
 • ייצור מדויק על פי המידות בשטח, מה שעשוי להוזיל את המחיר לעומת חברת מטבחים בה המטבחים מיוצרים באופן המוני מראש ובגודל קבוע.
 • בנוסף, יש מקום למשא ומתן בנוגע למחיר משום שהנגר כבעל מקצוע פרטי גמיש יותר. 
 • מקסימום גמישות והתאמה, כולל עיצובים מיוחדים לפי דרישה על פי העדפת הלקוח

חסרונות הנגר

 • עבודה מול אדם אחד או צוות עובדים קטן, מה שעשוי לפגוע בזמינות המיידית מולכם.
 • ייתכן שהגמישות האפשרית במחיר תהיה פחות אטרקטיבית מהטבה או מבצע בחברות המטבחים הגדולות.
 • אין אפשרות להתרשם מהמטבח טרם בנייתו (למעט צפייה במודל ממוחשב) כפי שקורה באולם התצוגה של חברת מטבחים.
 • אין שירותי המשך בסיום הבנייה כמו בדיקת שביעות הרצון או אחריות המכסה תיקון גם כעבור כמה שנים.

תכנון מטבח: איך עושים את זה נכון

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

אם אתם חולמים על המטבח המושלם, אין שום סיבה שלא תוכלו להגשים. אמנם תהליך תכנון המטבח דורש השקעה, ירידה לדקויות וגם התחשבות בעשרות אילוצים ופרמטרים, אך מי שיעשה זאת באופן שקול ומחושב באמצעות בעלי המקצוע הנכונים, יוכל להגיע למטבח ההרמוני, העשיר, המרווח והפונקציונלי שדמיין בעיני רוחו מבלי לשנות שום פרט.

אז מהם עקרונות העבודה החשובים ביותר בתכנון המטבח? נתחיל מהמרחב: לא תמיד הוא גדול מספיק, מה שיגרע מכמות מקומות האחסון. לפעמים הוא בנוי בצורה מעט מוזרה הכוללת חלון צר או מיקום חשוך ללא תאורה טבעית. ייתכן שהוא בכלל לא יהיה שימושי כל כך בשל הרגלי חיים ועבודה מסוימים ולכן יהיה צורך רק במקום לארוחות קלות ואירוח משפחה וחברים.

המרחב הוא זה שיקבע את אופי המטבח, המראה שלו ותפיסת גודלו. בשלב תכנון המרחב קובעים גם היכן יאוחסן המזון, היכן יאוחסנו כל הכלים, איפה ממקמים את הכיור והיכן מכינים, מבשלים, אופים וקוצצים. כל אדם בהתאם לצרכיו ורצונותיו.

עקרון נוסף וחשוב לא פחות הוא התנועה הגמישה, או ליתר דיוק "משולש הזהב" הקושר בין המקרר, הכיור והכיריים – שלוש הנקודות שנמצאות בשימוש הרב ביותר במטבח. עליכם לשים לב למרווחים בין השלושה ולדאוג לכמה שיותר חופש תנועה במהלך העבודה. תכנון זה יכלול גם את כיווני פתיחת הדלתות והארונות ויכניס למשוואה גם סוגיות ארגונומיות, שמונעות כיפוף או טיפוס לגובה רב.

המטבח הארגונומי הוא הסיבה העיקרית לכך שכיום אפשר לראות יותר ויותר מטבחים עם המון יחידות מגירות, במקום אותם המדפים המסורתיים של הארונות התחתיים.

ולסיום – אין מטבח שמתנהל ללא מוצרי חשמל. בחירת מוצרים כמו מדיח, תנור, מיקרוגל, מכונת קפה וכן הלאה יקבלו התחשבות אישית בתכנון המטבח תוך שיקול העיצוב ותדירות השימוש בכל אחד מהם.

חיפוש חברות מטבחים מומלצות

החיפוש אחר חברות מטבחים מומלצות יספק לכם אינספור תוצאות. כל חברה מבטיחה תכנון ובנייה איכותית ומתקדמת, כך שקשה לקבל החלטה מתאימה. מאחורי כל חברת מטבחים עומדות שאלות חשובות כמו סגנון המטבחים שהחברה מתמחה בו, האפשרויות שהיא מספקת וטווח התקציב שלה.

חברה טובה ומוצלחת תשתמש גם במנעד גדול של בעלי מקצוע מתאימים כך שתוכלו לבצע כל התאמה נדרשת ולקבל מענה מדויק לכל הצרכים האישיים.

מכיוון שכל צורך והעדפה משתנים מבית לבית, לא תמיד צריך לבחור באותה חברת מטבחים שהומלצה על ידי אחרים. יכול להיות שקרובי המשפחה והמכרים שלכם שיפצו לאחרונה את הבית או חידשו את המטבח ויכולים להמליץ לכם על חברה טובה.

ועם זאת, כל עוד אותה החברה לא מציעה סגנון, מראה, חומרי גלם, תקציב או התנהלות עבודה שתתאים לכם, כדאי לבדוק חברות נוספות ולקבל החלטה טובה יותר.

חיפוש לפי דירוג חברות מטבחים

אחת האפשרויות המוצלחות לבחירת חברת מטבחים אידיאלית היא להשתמש בדירוג מקצועי שנקבע על ידי גולשים אחרים. באתר שיפוצים פלוס תמצאו דירוג אותנטי וברור של אלפי משתמשים שכבר בנו, שיפצו או חידשו את המטבח הביתי שלהם ויכולים להמליץ על הפלוסים האישיים של אותה החברה ומהו הניקוד המדויק שקיבלה מהגולשים.

לצד הדירוגים השונים תוכלו לראות מהם אזורי השירות של כל חברה ולבחור בעצמכם את האזור הרצוי כדי לצפות בתוצאות נוספות.

האם כדאי לתכנן מטבח כפרי?

אחת הדרישות המרכזיות בעולם המטבחים היא יצירת מטבח כפרי. זהו סגנון עיצובי שמחזיר אותנו לתחושה הנוסטלגית, החמימה והעוטפת מהמטבחים "של פעם" ומשתמשת בחומרי גלם טבעיים כמו עץ, במבוק וזכוכית. מטבחים אלו כוללים חלוקה לתאי אחסון רבים, אבל גם משטחים חשופים שבהם אפשר "להציג" חלק מכלי המטבח ולשלב איתם בהרמוניה פריטי דקורציה רבים.

המטבח הכפרי נחשב לאחד מסגנונות העיצוב האהובים והפופולריים ביותר ותוכלו למצוא אותו במטבחים ישראליים רבים. מראה המטבח אמור להיות עשיר, מגוון ונוטה לגוונים טבעיים כמו חום, לבן, צהבהב וירוק.

לרוב הבנייה תתרחש בהתאם לסטנדרט ה"מסורתי" יותר שכולל ארונות תחתיים ולכן המטרה המרכזית היא ליצור תכנון שמנצל את כל שטחי המטבח וכולל גם מדפים רבים, כוורות או תאים עליונים לפחות בחלקו של המטבח.

אתגרי יצירת המטבח הכפרי כוללים שימוש בדלתות ומשטחים שעברו צביעה בתנור, פירזול קלאסי והתאמת המשטחים הגדולים כמו השיש והאי (אם יש) לחומרי הגלם במטבח עצמו. לעתים יבוצע שימוש בעץ פראי ועבודות נגרות מיוחדות, מה שייצור מראה יותר רך ומעוגל. אם חברת המטבחים שתבחרו בה תוכל לספק לכם גם שירותי נגרות ואספקה של סוגי עצים ייחודיים, מומחיות בצביעה, יצירת גילופים ופתרונות דקורטיביים נוספים הרי זה משובח.

מטבח מודרני: יתרונות ומאפיינים שחשוב להכיר

סגנון עיצוב המטבחים המודרני הפך לדרישה הגדולה ביותר בקרב הקהל הישראלי ולא בכדי: מדובר במטבח ששומר על קו עיצוב נקי, מוקפד ומינימליסטי, על קווים ישרים ודרמטיים ושימוש במגוון חומרי גלם חלקים, מבריקים ומלוטשים. כל זאת מבלי להעמיס על מראה המטבח או להציג בו פריטים וכלים שונים.

כדי ליצור מטבח שבו רב הנסתר על הגלוי, נדרש תחכום ייחודי הכולל פתרונות כמו תאים נשלפים, אפשרויות אחסון סמויות, חיפויים ומסתורים שונים. הכל על מנת ליצור חלל תכליתי, דומיננטי ומתקדם מאוד שאין בו אף חפץ עודף או דבר מיותר.

חברת המטבחים תידרש למצוא את כל הפתרונות המתאימים לשילוב בכל מטבח ומטבח מודרני, לרבות עבודות עיצוב ייחודיות, שילוב בין גופי תאורה מעניינים לחלונות גדולים שמכניסים פנימה הרבה אור טבעי ועוד. יש ליצור תחושה של ניקיון וליטוש קבועים ולפיכך רצוי להשתמש במשטחים מונוכרומטיים קלים מאוד לניקוי, עמידים בפני מכות וחבטות ובעלי תכונות אנטיבקטריאליות.

חברת מטבחים מומלצת תוכל להמליץ לכם גם על שילובי הצבעים המתאימים, תוך משחקים אפשריים בין כהה ובהיר, חלק ומחוספס, שקוף וחלבי ועוד.

מה צריך לדעת על שיפוץ מטבח?

בתחום השיפוצים ניתן לשדרג את המטבח, לעצב, להוסיף תאי אחסון, להרחיב או להקטין ולהפוך אותו למקום מרווח, מזמין וחדיש בהרבה. אנשי מקצוע רבים לוקחים חלק בשיפוץ המטבח וביניהם אינסטלטורים, רצפים, חשמלאים, קבלני שיש, מעצבי פנים או אדריכלים ועוד.

בין העבודות האפשריות במסגרת השיפוץ ניתן לצבוע את ארונות המטבח ולהחליף להן ידיות. קיימת האפשרות גם להשתמש במדבקות ייחודיות שמעניקות אופי וסגנון חדשניים יותר לכל מראה המטבח. אם התקציב מאפשר, ניתן כמובן לפרק לחלוטין את המטבח הישן ולבנות חדש על פי הטעם וההעדפה.

עבודות אפשריות הן ריצוף חדש והחלפת הקרמיקה, שימוש בגופי תאורה חדשים ובמיקומים נוספים, בניית דלת למטבח, מסתורי גבס לאחסון נוסף, החלפת הסניטציה (ברז, שיש וכיור), תוספת אי נפתח או קבוע, סגנון עיצובי מרענן ועוד.

כך תחדשו מטבח ישן

אם המטבח התיישן אבל חלקו עדיין במצב די טוב, תוכלו להסתפק במספר פעולות בסיסיות כדי להפוך אותו לחדשני ותוסס יותר. חידוש מטבח ישן יתאים למי שמעוניין לחדש את מראה המטבח, מבלי להיקלע להוצאות עתק על שיפוץ קומפלט.

הארונות והשיש עדין טובים? אפשר להתמקד בחידוש מראה הדלתות והמגירות, בטפט או מדבקות קיר, בפרזול חדש וגם במוצרים חדשים ואקססוריז שישפיעו על כל האווירה.

תוכלו לעשות את כל אלו בהתייעצות עם מעצבי פנים, או קבלן שיפוצים שיבצע עבורכם עבודה קטנה אך אפקטיבית, כמו החלפת המסילות לטריקה שקטה, החלפת הקרמיקה או יצירת מסתור גבס.

בין מטבחים מעוצבים ורגילים

כל מטבח מורכב משלושה גורמים חשובים: פונקציונליות, מחיר וכמובן עיצוב. בעשור האחרון נרשמה עלייה חדה בדרישה למטבחים מעוצבים, בשל הרצון לבשל בחלל נגיש ונוח, אבל גם לשמור על מראה יפהפה שיתכתב עם יתר הבית וישרה אווירה טובה על המבשלים והסועדים. מכיוון שההימצאות במטבח היא ממושכת, תכנון נכון של כל הפרמטרים יצור תוצאה טובה ורצויה.

אם אתם עומדים לפני רכישת מטבח חדש ומעוצב, עליכם לוודא שחברת המטבחים שבחרתם בה מנוסה מספיק ומציעה קטלוג הכולל מטבחים מעוצבים מחוץ לסטנדרט הקיים. בנוסף, וודאו שרמת הגימור גבוהה ושהעיצוב היפה לא גורעים מאיכות חומרי הגלם ועמידותם לטווח הארוך.

מומלץ שתגדירו מראש את התקציב כדי למנוע מעצמכם "להשתולל" יתר על המידה מבחינה עיצובית ולבדוק האם ישנן אפשרויות עיצוביות שמספקות תוצאה מרהיבה מאוד, אבל אפשר ליצור אותן מחומרים יחסית זולים.

עיצוב מטבח על פי סגנון עיצובי

בעולם העיצוב מתקיימים זה לצד זה טרנדים עיצוביים שונים, לכל אחד מהם אפשרויות שונות שיוצרות אווירה ספציפית. אלא שכאשר מדובר במטבח, קיימים מספר זרמים עיצוביים מקובלים שלא בהכרח צריכים להתכתב עם יתר הבית, אך מוכרחים לספק לבעליהם מקום איכותי ומרשים בכל זמן. כדי להבין מה מציע כל אחד מזרמי עיצוב המטבח, תוכלו להשתמש בטבלה הבאה:

טבלת סגנונות עיצוב המטבח והתכונות השונות
סוג המטבח /
תכונות המטבח
כפרי יוקרתי אקלקטי סקנדינבי
מאפיינים קלאסיקה, עידון, רוך, חמימות ונוסטלגיה אלגנטיות, מינימליזם, נקי ומוקפד דומיננטי וטכנולוגי רושם, מקוריות, השראה, שילוב בין כפרי וקלאסי ובין ישן וחדש משפחתי, רגוע, נייטרלי, קיטוב, פרקטיקה
חומרי גלם עץ מלא, פורניר, פורמייקה, חרסינה, גרניט פולימר, נאנו, היי-גלוס, קריסטל לייזר, נירוסטה, דקטון עץ (טבעי או צבוע), מתכת, נחושת, פורמייקה, גרניט- פורצלן עץ, זכוכית, מתכת, אבן, MDF, פולימר
צבעים אפשריים כל צבע שמעניק אופטימיות ושפע: חום, לבן, צהבהב, ירקרק, כחול עמוק, טורקיז, ורוד צבעים מעולמות ההיי-טק והמודרניות: שחור, אפור, לבן, כסוף, משחקים בין צבעים מבריקים ומט שילוב ומשחקים בין רקע ואלמנטים כהים מאוד לבין בהירים וטבעיים: שחור מט וקרם, אפור וצהוב, שחור וחום ועוד. לרוב בהירים בקווי הלבן, הקרם והשמנת. ניתן לשלב עם רקעים שחורים וריהוט מעץ

דרכים לתכנון ארונות המטבח

המטבח מהווה למעשה יחידות ארון בעלות פונקציות משתנות: אחסון, תצוגה, מגירות, כיור ועוד. לרוב אלו יחידות תחתונות שעליהן נהוג למקם את משטח העבודה ויחידות עליונות בגובה של כ-60 ס"מ מעל משטח העבודה.

החומרים שמהם בונים את גוף הארון הם סטנדרטיים למדי: MDF, עץ מלא או "סנדביץ'". עיצובם יתאים למספר רב של סגנונות אפשריים, כאשר הבחירה המרכזית תהיה בחזיתות שמשתלבות עם העיצוב המתוכנן כולו. כיום המיקוד הוא בבניית ארונות מטבח תחתיים הכוללים הגבהה, מה שמהווה פונקציה חשובה של הנדסת אנוש המאפשרת יציבה טובה ומרווח לרגליים בעת הבישול. בנוסף, שולטת כאן התפיסה עיצובית לפיה המטבח המוגבה נראה פחות מאסיבי ומעניק קלילות ופשטות.

גם בחלק העליון במטבח התפתחו גישות מקובלות, כמו סוגיית התלייה, המדפים והיחידות הפתוחות שמתאימות לצרכים דקורטיביים. גם כאן מדובר בפתרון שמונע עומס ותורם מאוד לפונקציונליות ונגישות החפצים במהלך העבודה.

בניית מטבחי חוץ

אם תמיד חלמתם על מטבח בגינה, חברת מטבחים מומלצת תוכל להקים עבורכם את מטבח החוץ האידיאלי. נהוג לתכנן את המטבח החיצוני לאזור אחסון קר, אזור עבודה חם, אזור רטוב (המים והכיור) ואזור יבש לטובת האחסון.

זהו מטבח קטן מזה שבבית (בדרך כלל בגודל של 2.40-3 מ', עם משטח עבודה של עד מטר לכל היותר) ולכן על התכנון שלו להיות מהודק ומקצועי מאוד. חשוב לזכור שלא להתקין את המטבח קרוב מידי לחלונות הבית כדי להימנע מריחות ועשן שחודרים פנימה. אם תעדיפו מטבח יחסית קרוב, מומלץ למקם אותו שלא על יד החלונות, יחד עם הקמה של בר או פינת ישיבה סמוכים.

בנוסף, על מטבחי החוץ להיבנות מחומרים עמידים ביותר, בייחוד מפני מים אך גם מפני חום בשל האקלים הישראלי הקשה. הימנעו מהתקנת משטחים פגיעים ורגישים שיזדקקו לתחזוקה עם הזמן כמו אבן חברון או קיסר והעדיפו במקומם את הנירוסטה, הבטון, הקוריאן והקרמיקה.

קלפה למטבח

רציתם פתיחה וסגירה קלה, מעט תחכום וחדשנות אבל תוך כדי שמירה על העיצוב? הכירו את הקלפה – כוכבת המטבחים החדשה בסביבה. היא נפתחת בקלות כלפי מעלה ונסגרת בטריקה שקטה, כאשר המנגנון שלה מאפשר פתיחה עד לאיזה גובה שתרצו ובהתאם לנוחות האישית. היא מגיעה במגוון חזיתות כמו פורמייקה, פולימר, פורניר, צבע בתנור או זכוכית.

למרות שמדובר במוצר ששובר את אופן הפתיחה המשמים של ארונות המטבח, צריך לזכור שמחירה של הקלפה יקר יותר מכל ארון רגיל. בנוסף, המנגנון נמצא בתוך הארון עצמו ולכן מקטין בפועל את שטח האחסון שלו. לקלפות קיימת גם הגבלת גובה של עד 50-60 ס"מ לכל היותר, על מנת שיהיה אפשר להחזיק כראוי את משקל הדלתות.  

התקנת דלפק למטבחים

מטבחים קטנים סובלים מבעיית מקום ולכן נאלצים לוותר בתוכם על פינת אוכל או משטחי עבודה נוספים. אלא שגם לעניין הזה קיים פתרון בדמות דלפק למטבחים, שמציע שולחן או משטח נוסף שגודלו מחשב בכל אילוצי הגודל והרוחב הרצויים.

הדלפק יכול להתאים לארוחות קלות וחטופות, להכנה ועבודה ואפילו כשולחן קפה לבוקר, רגע לפני שמתחילים את יום העבודה. העובדה שהדלפק מכיל גם אפשרות לישיבה, הופכת אותו למקום טוב לארח ולעבוד בו.

זהו פתרון פונקציונלי מצוין למי שזקוק לפתרון לעבודה מהבית, או שרוצה לארח במקום אינטימי ורגוע שאיננו הסלון. הדלפק מבטא גם הפרדה וחציצה בין המטבח ליתר חללי הבית, מה שיסייע לעיצוב ולצרכי החיים בבית. אם הוא חוסם או מעמיס בזמן שהוא פנוי מאנשים וכלים, ניתן לשקול דלפק מתקפל.

בניית אי במטבח

אין דבר נוח, מרשים וגם יפה כמו אי במטבח! מדובר ביחידה בפני עצמה שמקבילה בגובהה לזה של השיש ומקצה שטח עבודה נוסף עם אפשרות לכיור, כיריים, פתרונות אחסון ומקומות ישיבה. מדובר בפתרון מתגמל ורלוונטי, בעיקר ככל שגודל החלל מאפשר זאת. בחללים קטנים יצטרך להתבצע תכנון מוקפד מאוד של שטח הישיבה והאחסון בעוד שבחללים גדולים ורחבים האי יוכל להיות גדול ומרשים. באופן כללי, עומד הרוחב על בין 70-125 ס"מ ומעלה, כאשר האורך הוא זה שמשתנה לפי הפרופורציות והאילוצים הקיימים.

טיפים לתכנון ועיצוב מטבחים קטנים

חללים קטנים בבית מגבילים את אפשרויות העיצוב אמנם, אבל יש להם שפע של פתרונות עדכניים. בתחום המטבחים קיימים עשרות פטנטים, רעיונות ואפשרויות שניתן לאמץ ולהפוך באמצעותם כל מטבח קטן לממלכה ביתית יפה עם אשליית גודל טובה. הנה כמה מהם:

 • השקיעו בכיסוי עליון לתנור והכיריים, כך שייווצר לכם עוד שטח עבודה בעת הצורך
 • המשולש הדמיוני בין הכיור, הכיריים והמקרר שלכם קרוי "משולש הזהב של המטבח" משום שנעשה בו השימוש הרב ביותר. חשוב שהוא יהיה רחב ככל שתוכלו.
 • אם החדר קטן וסגור, תוכלו לפתוח אותו באמצעות שיפוץ קטן הכולל שבירת קירות או פתיחת חלון ומעבר.
 • ככל שתשתמשו בפלטת צבעים בהירים ובוהקים יותר, כך המטבח יצור עומק עשיר, מואר ומרווח יותר. גם תאורת ספוטים מעל הארונות העליונים ונורות מעל פינת האוכל יעזרו למטבח להיראות גדול יותר.
 • אם המטבח קטן וצפוף, מומלץ שיהיה לכם מזווה בחדר אחר, או באמצעות מסתור גבס כלשהו עם מדפים.
 • המטבח הקומפקטי צריך להפוך ממוגבל למנוצל היטב. מומלץ שתצרו בו תאים מוסתרים, תשתמשו בדלפקים ומזנונים על גלגלים ותימנעו מקופסאות קרטון גדולות ומגושמות שמאחסנות מזון.
 • מדפים הם החברים הטובים ביותר שלכם: התקינו אותם מעל הכיור והכיריים, לאורך הארונות ובקירות הסמוכים והפנויים.

מטבחים מחירים: כמה באמת עולה מטבח החלומות?

טבלת מחירון מטבחים
מהו השירות הדרוש? מחיר השירות
בניית מטבח חדש קומפלט 50,000-100,000 ₪
מטבח פורמייקה 1,200-1,600 ₪ למ"א
מטבח זכוכית 2,150-2,875 ₪ למ"א
מטבח פולימר 1,400-1,700 ₪ למ"א
מטבח פורניר 1,400-2,200 ₪ למ"א
מטבח מעץ מלא 2,500-3,500 ₪ למ"א
שיפוץ מטבח קומפלט
- שיש, נגרות, צביעה וחיפוי, החלפת גז, צנרת ועוד
10,000-80,000 ₪
אדריכל או מעצב פנים לפי אחוזים: 8%-20% מעלות השיפוץ
לפי שעה: 200-600 ₪ לשעה

תנאים לבניית מטבחי יוקרה

כולנו חולמים על מטבח יוקרתי, מעוצב, נחשק ומרשים, בעל גימורים ישרים ומלוטשים, טכנולוגיה הכוללת חיתוך וחריטה, משטחי נאנו מתקדמים ועיצוב בגוונים וחומרים טרנדיים שמתמזגים בכל חלל. המטבח היוקרתי הוא היהלום של הבית ויש לו חשיבות עליונה בקביעת דפוסי העיצוב הביתי והאווירה שתהיה בו.

אבל כמו בכל תחום העיצוב, המראה המופתי והמושך הוא בכל לא החלק המרכזי, אלא הפונקציונליות. אופנה הולכת ובאה אבל המטבח שלכם לא ישתנה תוך כמה שנים ולעתים גם לא בכלל. חשוב שהוא ישרת את כל מה שתבחרו לבצע בו, שהוא יהיה נוח, נגיש ומתאים לשימוש האישי של כל בני הבית.

עליכם לתכנן את תאי האחסון באופן שיתאים לחפציכם, לתכונותיכם ולצרכים האישיים שלכם, לחשוב היטב על השימושים והאפשרויות השונות שהמטבח יציע ואפילו על הגבהים, כך שלא תצטרכו להגיע לארונות גבוהים מידי כל עוד אתם נמוכים, או שלא תאלצו להתכופף יתר על המידה למגירה נמוכה בפינה.

כיום אדריכלים משתמשים בטכנולוגיות המתקדמות יותר כדי להבטיח פונקציונליות מלאה במטבח היוקרתי, מבלי לוותר על העיצוב היפהפה והזוהר שלו.

האם אפשר לחסוך את כל זה? קניית מטבח מתצוגה

מטבחים מתצוגה נרכשים כפתרון זמין וזול יותר מאשר המטבח בהרכבה ישירות מהיצרן. זוהי אופציה שלעתים תתברר כטובה (וכל עוד היא קיימת), אך מחייבת לבדוק היטב האם באמת מדובר במטבח תקין, ללא בלאי וחבלות.

נזקי התצוגה עשויים להיות מזעריים ואם זהו המקרה, תקבלו הנחה יפה על המטבח ישירות מתצוגה. אם מדובר בפגמים משמעותיים אך עדיין ניתנת הנחה, כדאי שתחשבו היטב האם מדובר בקנייה כדאית, בייחוד מתוך הבנה כי מטבח לא מחליפים אחת לשנה.

אז מתי כן מומלץ לקנות מטבח מתצוגה?

אם זוהי האפשרות שלכם לקנות את המטבח שתמיד חלמתם עליו ובהנחה, או כאשר המטבח מתאים לכם במדויק והפגמים בו באמת זניחים. אבל מעבר לכך, קיימות אפשרויות נוספות לרכוש בהנחה שאולי לא ידעתם עליהן, כמו מבצעים תקופתיים אצל היצרן שכדאי להתעדכן לגביהם וגם השוואת מחירים בין סוגי מטבחים דומים, או חנויות מטבחים מתחרות.

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה

מאמרים בנושא מטבחים

נמצאו 25 מאמרים

שאלות ותשובות נפוצות בנושא חברות מטבחים

האם ניתן למצוא באתר חברות מטבחים לצורך שיפוץ המטבח?

כמובן! באתר מגוון חברות מטבחים וגם נגרים לשיפוץ המטבח שנבדקו, כנסו עכשיו!

איזה בעלי מקצוע צריך להזמין על מנת לשפץ מטבח?

הדרך הנכונה היא להפריד בין המטבח עצמו שזה מצבע נגר או חברת מטבחים לבין עבודות האינסטלציהף החיפוי והחשמשל שזה מבצע שיפוצניק. באתר שלנו תמצאו שיפוצניקים...

יש באתר שלכם חברות מטבחים ונגרים מכל הארץ?

כמובן. באתר ניתן למצוא חברות מטבחים, שיפוצניקים ונגרים מכל חלקי הארץ, כנסו עכשיו ובחרו את בעל המקצוע מהאיזור שלכם.

במידה ויש לי שאלות נוספות בנושא שיפוץ מטבח, ניתן לשאול?

כן, יש לנו באתר פורום ספציפי בנושא מטבחים, ניתן לשלוח שאלה ולקבל תשובה מאחד הקבלנים שלנו. נסו בעצמכם :)