בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

הדבקת ריצוף: כיצד מבצעים, ובאילו סוגי אריחים ניתן לבצע זאת

הדבקת ריצוף: כיצד מבצעים, ובאילו סוגי אריחים ניתן לבצע זאת

שיפוץ בית כולל בתוכו ברוב הפעמים החלפת הריצוף בכל חדרי השינה, אמבטיה, מקלחת ועוד. הדבקת ריצוף על פני החלפת הריצוף יכולה לחסוך לנו לא מעט כסף וזמן עבודה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-19/06/2011 2 דק' קריאה

בעת שיפוץ הבית נעשה שימוש רב בשיטת הדבקת ריצוף אשר חוסכת באופן משמעותי את ההוצאה הכספית. הדבקת ריצוף יכולה להיעשות בכל חלקי הבית וזמן העבודה הנדרש לבצע אותה קצר יותר ביחס לריצוף מחדש של הבית או הדירה. חשוב לדעת כי במקרה שהריצוף הקיים שבור או עקום יש להחליף אותו ולא לבצע ריצוף בהדבקה. בנוסף, אם התקרה נמוכה במיוחד, ריצוף בהדבקה יקטין עוד יותר את המרחק מהרצפה לתקרה והוא פחות מומלץ. שימו לב כי אם החלפת הריצוף נעשית באמצעות הדבקה ורק בחדר אחד נוצרת מדרגה, ולכן רצוי לבחור בריצוף חדש. המקרה האחרון בו לא נרצה להדביק מרצפות יהיה כאשר נרצה להחליף את מערכת האינסטלציה, או לטפל בבעיות רטיבות - אז לא יהיה מנוס מהחלפת הריצוף. 

צעדים ראשונים בתהליך הדבקת ריצוף

לפני ההדבקה עצמה נעשו פעולות הכנה על הריצוף הקיים. כאשר מדובר בריצוף קרמיקה או גרניט פורצלן מחספסים את המשטח בעזרת דיסק יהלום ומוסיפים חומר מקשר. לאחר הייבוש ניתן להתחיל בהדבקה. כאשר מדובר בריצוף באבן טבעית או טרצו החספוס ייגרם בעזרת חומצת מלח, ולאחר מכן יישום של חומר מקשר.  

באילו אריחים ניתן לבחור להדבקה?

כאשר מחליטים לשפץ את הבית ולבצע הדבקת ריצוף יש לבחור אריחים לחדרי שינה, למקלחת, לסלון ולשאר חדרי הבית. ישנו מגוון רחב של אריחים אשר כל אחד בוחר לפי טעמו האישי:

  • אריחי שיש – אריחים בעובי של סנטימטר הנוצרים מאבן טבעית שעוברת ליטוש. אריחי שיש הם בעלי מראה ייחודי והם רגישים לחומרים כימיקלים.
  • אריחי קרמיקה – אריחים מעובדים בכבישה בלחץ גבוה והם עמידים באופן יוצא דופן מול חומרים כימיקלים וחומצות.
  • אריחי גרניט פורצלן – ריצוף הגרניט פורצלן הוא סוג של אריח קרמיקה המגיע בגוונים וצורות שונות. אריחים אלה אינם רגישים לחומרים כימיקלים ומתאימים במיוחד להדבקת ריצוף.

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת

רם אסא

ציון 8.97 18 חוות דעת

חמודי גורבון

ציון 9.33 53 חוות דעת

נרי פרויקטים

ציון 9 53 חוות דעת

ריצוף ישן ואריח חדש עליו.

כיצד מבצעים הדבקת ריצוף?

את האריחים החדשים מדביקים עם דבק על בסיס צמנט, כאשר יש לשמור על מרווחים של 3 מ"מ בין האריחים, כדי למנוע שבירה. חומר ההדבקה נמרח באמצעות מאלג' משונן ולאחר מכן מודבקים האריחים באמצעות פטיש גומי. במרווחים מיישם הרצף העובד עם קבלן השיפוצים חומר הנקרא רובה. לאחר הדבקת ריצוף, יש להמתין לפני דריכה על האריחים על מנת לתת זמן לחומר ההדבקה להתייבש.

מחירי ריצוף בהדבקה

מחירי עבודות ריצוף בהדבקה הן כ-150 ש"ח למ"ר. למחיר זה מתווסף מחיר הרצפות החדשות, אשר יכול להתחיל מ-50 ש"ח למ"ר לריצוף הזול, ועד למאות שקלים.

קראתם ועלו לכם עוד שאלות בנושאי ריצוף? אתם מוזמנים לפנות לפורום הריצוף שלנו. 

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה