בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

אריחים מצוירים לחלל הבית

אריחים מצוירים לחלל הבית

למראה רומנטי, נוסטלגי או כפרי: האריחים המצוירים סוחפים את השוק בשנים האחרונות. ב"קווי מתאר" הסבירו לנו על תהליך הייצור ואפשרויות העיצוב והיישום. התמונות בפנים

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-28/01/2018 4 דק' קריאה

אופנת האריחים המצוירים חזרה בגדול בשנים האחרונות והם חלק בלתי נפרד מעיצוב פנים, כאשר ניתן לראות בתים בהם הם משתרעים על פני חדרים שלמים, או מופיעים כמעין "שטיחים" דקורטיביים המרעננים את המראה הכולל של הריצוף או חיפוי הקיר. האריחים הללו משתלבים היטב כעיטורים בחדרים רטובים: במטבח, בחדר האמבטיה, בכניסה לבית ואפילו כחיפוי חיצוני לבית.

כיום, ניתן להזמין אריחים מצוירים בהזמנה אישית, אצל משווקים המספקים סוגים שונים של דוגמאות "שטיחים" לפי הזמנה. בוטיק כזה בו ניתן להזמין אריחים בהתאמה אישית הוא "קווי מתאר" המייצר אריחים מצוירים בטכניקה של "הדפס משי", באמצעות רשתות העשויות סיבי פלסטיק. מדובר בטכניקה שהומצאה במאה ה-19, כאשר ב-1878 נרשם הפטנט להדפס המשי באנגליה. בימים בהם הטכניקה הייתה בחיתוליה נעשה התהליך באמצעות מגזרות נייר ושיער אדם. כיום, מלבד השוני בחומר ממנו עשויה הרשת נותר העיקרון הבסיסי של ההדפס כפי שהיה. העיטורים מיוחדים מתקבלים בעזרת שבלונות שונות. כל צבע נצבע בנפרד, ואז עובר האריח לתנור לשריפה בטמפרטורה של 800 עד 1,000 מעלות שבמהלכה הגלזורה נפתחת והצבע נטמע באריח. תהליך זה מבטיח את עמידותו של הצבע, שאינו דוהה בשמש. 

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת

שכיב גוברין

ציון 9.69 35 חוות דעת

רפאל צרויה

ציון 9.92 3 חוות דעת

רם אסא

ציון 9.12 16 חוות דעת

אריחים מצוירים בצבעי טורקיז וכתום

הצבע נטמע באריח ולכן הוא עמיד במיוחד

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או
אריחים מצוירים מעל כיריים במטבח

אריחים המתאימים לחיפוי קיר או רצפות

סוגי אריחים מצוירים

האריחים מגיעים בגדלים שונים ונעים בין 10 ס"מ על 10ס"מ, ועד גדלים של 45 ס"מ על 45 ס"מ. ישנן דוגמאות מוכנות שונות מתוכן ניתן לבחור את הדוגמה הרצויה. מעבר לכך, ניתן לשלב אריחים מתוך ההיצע הקיים בסטודיו ולהרכיב את מראה הקיר או השטיח הרצוי. מעבר לכך, ישנה אפשרות לעשות הזמנה של דוגמות שאינן נמצאות במלאי. עוד אפשרות היא להביא לסטודיו אריחים במיוחד, וניתן גם להביא דוגמות שאינן קיימות בסטודיו, ולבקש ליישמן על האריחים. 

ריבוע מעוטר מעל הכיריים. עיטורים עם הרצפה

האריחים המצוירים יכולים לייצר נקודות עניין בחלל

אריחים קטנים מעוטרים בגווני כחול מעל כיריים

ניתן לבחור שילובים מגוונים

מעבר לשטיחים ודוגמאות בחדרים רטובים, מטבחים, כניסות לבתים ומדרגות ניתן גם לייצר ברכות מיוחדות על אריחים או כיתובים. כך למשל ניתן לעצב אריחים למטבח הכוללים מתכונים, או מילים מיוחדות כמו "בריאות" או "שמחה". למגזר הדתי ניתן להוסיף תפילות מיוחדות כמו ברכת הבית וכדומה. 

האריחים המצוירים של קווי מתאר הם אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן (סוג של אריח קרמיקה, עם ציפוי עליון). ניתן גם לבחור אריחים המותאמים לחדר אמבטיה שהם אנטי סליפ, עם מקדם של R11 המתאים לחדרים רטובים. האריחים מתאימים לסגנונות עיצוביים שונים כמו כפרי, מודרני, רטרו, וינטג' ועוד. אחד הטרנדים הבולטים כיום למשל, הוא שילוב ריצוף מצויר בחדרי האמבטיה, בשילוב עם ארונות בצבעי תכלת או טורקיז בסגנון כפרי. גם חיפוי קיר מצויר משתלב היטב עם מטבחים כפריים או בבתים המשלבים רהיטים משופצים ומחודשים ומוסיפים לטאץ' החדש-ישן.  

אריחים מעוטרים על הרצפה

אריחים מתאימים לריצוף חדר אמבטיה

אריחים מעוטרים ליד הכיור בחדר האמבטיה

האריחים אינם נפגעים מרטיבות
 

מחירי אריחים מצויירים

סדרי גודל מחירי אריחים מצוירים: המחיר נע לפי גודל האריח והדוגמה עליו. חלק מהאריחים מורכבים מצבעים רבים ויש עליהם דוגמאות מורכבות יותר. המחירים נעים בין 500 ש"ח למ"ר ועד 1,000 ש"ח למ"ר. כאשר מדובר בלקוחות המעוניינים בציור מיוחד על אריח שאינו כלול בשבלונות המוצעות בחנות, ניתן לייצר שבלונה חדשה, הכרוכה בהפקת רשת מיוחדת לייצור האריח. המשמעות הכספית היא תוספת של 600 ש"ח לעבודה.

אריחים מעוטרים בגווני טורקיז בשולחן האוכל

ניתן לייצר אריחים בהזמנה אישית

יישום אריחים מצוירים

תהליך ריצוף האריחים המצוירים זהה לתהליך רגיל של ריצוף גרניט פורצלן, אחר ללא דגשים ייחודיים: כאשר מדובר על ריצוף בהדבקה התהליך מתחיל בחספוס המשטח הקיים ואחריו הדבקת אריחים עם דבק על בסיס צמנט. כאשר מדובר בריצוף חדש הוא מיושם על שכבת שומשום, עליה טיט ומעליו האריחים. בין האריחים יש לשמור על מרווחים של 3 מ"מ ובהם מיישמים חומר הנקרא רובה. היתרון של אריחי קרמיקה מצוירים על פני אריחי בטון, בהם נעשה שימוש ליצירת אפקט וינטג'י דומה, הוא שהם מותאמים לחללים רטובים, ואינם סופגים כתמי מים או שמן. לכן, בשונה מאריחי הבטון הסופגים נוזלים, אין צורך במריחה תקופתית של סילר כדי להגן עליהם. בהתאם, האריחים הללו מתאימים לכל סוגי הלקוחות - גם לכאלה עם ילדים קטנים ובעלי חיים, מכיוון שהם קלים לניקוי ועמידים.

ריצוף מעוטר בגווני כחול ותכלת

אריחים עמידים וקלים לניקוי

מי מבצע עבודות ריצוף וחיפוי קיר של אריחים מצוירים?

במסגרת שיפוץ כללי או נקודתי עבודות הריצוף מתבצעות על ידי קבלן שיפוצים או שיפוצניק, כאשר חשוב מאוד לבחור בבעל מקצוע על סמך המלצות מלקוחותיו הקודמים, לאחר בדיקה של עבודות העבר שלו וקבלת מספר הצעות מחיר. 

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה