פורום קרמיקה: כל שאלה בתחום ריצוף וחיפוי קרמיקה תענה ע"י מומחים בתחום

פורום קרמיקה וריצוף לבית

 • 23/06/2017 למה לא לרצף בעיקר על בסיס מדה בעצם?עידן מחיפה

  היי, להבנתי 2 השיטות העיקריות בריצוף חדש (לא מתייחס לריצוף על ריצוף קיים) הן על בסיס חול/שומשום- הקונבנציונאלית יותר, או על בסיס בטון- מדה מתפלסת הייתי שמח לשמוע מהמומחים השונים פה בפורום למה בעצם לא מיישמים היום בעיקר את השיטה של המדה שאני רואה בה יותר יתרונות (פחות חומרי גלם, ניצול יותר טוב של החלל, פילוס טוב יותר, קצב עבודה גבוה יותר)? בנוסף, האם למעט חדרים רטובים המדה בהכרח לא מתאימה לעוד חללים, ובחדרים עם צנרת שעוברת על הרצפה איך מיישמים את המדה בעצם? תודה מראש!

  3 תשובות של מומחים
 • 22/06/2017 התאמת גוון רובה לאריחים לבנים מאט באמבטיהאירית מעפולה

  שלום, אני בונה בית מקבלן, לאבמטיה בחרתי אריחים בסטנדרט מהמבחר המועט שהיה, בגלל שלא אהבתי אף פעם לבן בחרתי בלבן מאט כי ראיתי באחת הדירות ושם זה נראה יפה. ועכשיו כשסיימו אצלי את הרובה זה נראה נורא, מאד פשוט, כאילו רק צבעו את הקיר בלבן כי הרובה לבנה והיא גם מאט, הכל כאילו באותו מרקם. עברתי על אתרי עיצוב ואני מתרשמת שבאריחים לבנים מאט הרובה אמורה להיות אפורה כדי להדגיש את האריחים. האם אני צודקת? אם כן, האם זה הרבה עבודה להחליף את צבע הרובה ואני יכולה לדרוש כזה דבר מקבלן? זה אפשרי בכלל? אולי יש פתרון אחר?

  3 תשובות של מומחים
 • 22/06/2017 מרצפות שומשום מתנדנדות לאחר חודשיים מהריצוףעינת לוין מרעננה

  שלום, בשיפוץ בית ישן החלפנו (לא הדבקנו) את הריצוף למרצפות שומשום, וכן עשינו דבק שיש וליטוש. חודשים ספורים לאחר הריצוף, המרצפות מתנדנדות. כיון שהדבק שיש מחזיק אותן, הפינות נשברות ויש סדקים לאורך דבק השיש. יש בלטה אחת אפילו עם סדק לכל אורכה. המראה נורא. טענתי בפני השיפוצניק שכנראה לא שמו חומר בפינות תחת הבלטות, ושיש שם חלל והוא הכחיש. איזו עוד סיבה יכולה לגרום לבלטות להתנתק כה במהרה?

  2 תשובות של מומחים
 • 21/06/2017 בדיקת איכותרועי מאשקלון

  אני צריך להזמין שיש לחלונות, קופינג ולמדרגות. הבית נמצא כ700 מטרים מהים. הבנתי שחברון וחלולה לא מתאימות בגלל זה. הבנתי שגילעין או גריי שיי יתאימו יותר. איך אני בודק את האיכות של האבן שאני קונה? יש סימנים? מישהו יודע סדר גודל של מחירים? או המלצות אחרות? (המדרגות בצבע חול ים והחלונות אפור)

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/06/2017 החלפת קרמיקה והיווצרות מדרגהחוה מחיפה

  שלום. השיפוצניק שלי החליף לי קרמיקה במקלחת והשירותים והדביק לי קרמיקה ופנלים ריצפת כל הדירה. כשהגעתי לראות חשכו עיניי. הוא אומנם הוריד את חיפוי הקרמיקות אך הדביק את החדשות מבלי להוציא את שכבת הבטון/דבק של הקרמיקה הישנה ועל כן נוצרה מעיין מדרגה שתצבור אבק. גם בפנלים אותה הבעייה...מה עושים?

  4 תשובות של מומחים
 • 20/06/2017 כיור על חיפוי קרמיקה על קיר גבסיוני מעמק חפר

  אני רוצה להחליף כיור קיים ולתלות אחד אחר על קיר גבס שמחופה בקרמיקה השאלה האם לקדוח בקונסטרוקציה ובמקדח קרמיקה? אם כן אין לי פטישון זה אפשרי עם מקדחה? בנוסף יש שני מוטות הברגה שאצטרך להכניס איך לעשות את זה ? תודה רבה מראש!

  תשובה אחת של מומחה
 • 19/06/2017 מפרט ארכאי לריצוף שישshai

  הי אנו עומד לרצף את הבית בשיש בעובי 2סמ קבלנו מפרט מיצר השיש די ארכאי ואני מנסה לרענן את המפרט הזה עם חומרים חדשים כיום. להלן המפרט: 1. הכנת הטיט לריצוף: 8 דליים של חול ים נקי (אי אפשר להשיג היום....) + 1 שק מלט לבן + 3קג דבק אקרילי 2. אופן ההכנה: יש לערבב את התערובת היבשה. יש להכין תערובת דבק אקרילי להוסיף תערובת יבשה לרטובה חל איסור להשתמש בסיד או חול מחצבה 3. פריימר: 2קג מלט לבן + 2 קג אבן שומשום + דבק אקרילי ומיים ביחס 1:1 למרוח את האריח כשעתיים לפני הריצוף. ראיתי שיש חומרים מוכנים כבר כמו ריצופית טופ / ריצופית טופר האם תוכל בבקשה להמליץ על מפרט לשיש עם חומרים כאילו? האם זה עדיף? בנוסף לא היה לי ברור עם בריצופית טופ מורחים את אותו החומר גם על האריח וגם על מצע הריצוף תודה מראש

  2 תשובות של מומחים
 • 18/06/2017 ריצוף בלטות במבנה קיים.תמר מבאר שבע

  שלום, אנחנו משפצים בית ישן (משנות ה50). הסרנו את הריצוף שהיה ומתחת יש חול. החול כמובן לא נקי כרגע. אנחנו רוצים לרצף בבלטות 30 על 30. המפקח ממליץ רצפת בטון. הקבלן ממליץ על שכבת שומשום. מה לדעתכם נכון? אנחנו מעדיפים לא לצקת מאחר ואנו בחריגה תקציבית. יש לציין שבאזור יש טרמיטים. תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 18/06/2017 ריצוף /הדבקת אריחים פעם שנייהגלית רשף מתל אביב

  האם ניתן להדביק בפעם השניה אריחים על 2 שכבות ריצוף קיימות ( יש לנו כבר אריחי גרניט פורצלן מודבקים על שכבת רצפת שיש מקורית). כלומר שיהיו 3 שכבות ריצוף? אשמח להמלצה !

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/06/2017 תרכיז של רוטב מתוק שנשפך על רצפת הקרמיקה במטבח מה עושים המקום נותר מט לעומת שאר הרצפה האם ניתן לתקן ?רינה בן עזרא מתל אביב יפו

  מה עושים כדי להחזיר לה נראה יחיד ים שאר הרצפה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/06/2017 באיזו צורה כדאי להניח את הקרמיקה במטבחברכה דוידה מקרית אתא

  קניתי קרמיקה בגודל 20X50 למטבח. אורך השיש כ-3.5 מטר, גובה החיפוי 60 ס"מ. ללא ארונות עליונים. האם כדאי להניח בשורות ישרות או בצורה של בלוקים? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 15/06/2017 פינות של הקרמיקה בחדר רטוב - גרונג או פס פלסטיק?ורדה מתל אביב

  בונים לי ספסל ישיבה במקלחת מצופה באותה קרמיקה של החיפוי קירות. מה עדיף לפינות, לעשות גרונג או פס פלסטיק? אותה שאלה לגבי הפינות של ה"מבנה" של האסלה הסמויה? אני לא רוצה פס אלומיניום, כי בעבר היה לי פס אלומיניום, ובמשך הזמן זה גרם לשינוי צבע הקרמיקה שלידו.

  3 תשובות של מומחים
 • 14/06/2017 חישוב ריצוף דירהאלי ארז מחולון

  קבלן שיפוצים ריצף לי את הדירה ונראה לי שהוא חייב אותי יותר מהמטרז שיש לי בדירה. איך בודקים את המטרז (ללא אמבטיות) המדויק

  תשובה אחת של מומחה
 • 11/06/2017 נקודת החיבור בין סוגי ריצוף שוניםמעיין מקריות

  בחרנו ריצוף שונה בין החלל הציבורי להחדרים (אותו האריח, אך בחדרים מט ובחלל הציבורי לפאטו). האם החיבור בין שני סוגי האריחים צריך להיות באותו הקו או בקו אחר? מצרפת תמונה של הכניסה לחדר כדי להסביר את שאלתי. תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/06/2017 ייבוש תת ריצפתיאריה מראשון לציון

  היי היה לי פיצוץ בצנרת וכל החול מתחת לכל הדירה רטוב וצריך יבוש קראתי באינטרנט על שיטה לייבוש תת ריצפתי עם מכשירים מתקדמים (לא יבשן רגיל) והם מתחייבים לייבוש אבל השאלה שלי איך אני יכול לדעת שהכל הבטון (הקיר) גם מתייבש? זה כדאי? או שעדיף לא לקחת סיכונים עתידיים ולהחליף את כל החול ולתת לקיר בטון להתייבש?

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/06/2017 הדבקת פנלים מגרניט פורצלן בפינותמדלן ברמן מראשון לציון

  האם מדביקים את הפנלים כמו שהם. או שחותחים בזוית שיתחברו יפה. בפינות בחיבור של 2 קירות. (פוגה)

  תשובה אחת של מומחה
 • 04/06/2017 סילר לרצפת צפחהאלי יודקביץ מכפר סבא

  סילר על ריצפת צפחה בצבעים של חום ירקרק .איזה סילר אני כדאי לשים? האם לשים מט או מבריק ?רוצים שהמראה יהיה טבעי אבל ייפה את הרצפה ? מה צריך להיות המחיר של סילר כזה (ברשותנו 160 מטר )

  2 תשובות של מומחים
 • 04/06/2017 פנלים גרניט פורצלןליאור מחדרה

  שלום רב, אני מתכנן להדביק ריצוף חדש על ריצוף קיים, כמובן שאצטרך גם לשנות את הפנלים. אז כאן יש לי כמה שאלות : האם להסיר את הפנלים הישנים זה עניין מסובך? האם זה משהו שגם מישהו עם ידיים אבל לא בעל מקצוע יכול לעשות? האם כדאי להדביק את הפנלים החדשים על הישנים ובכך להוזיל את העלות? האם זה יראה ממש מוזר ולא משהו כדאי? תודה רבה, ליאור.

  6 תשובות של מומחים
 • 02/06/2017 הדבקת קרמיקה במטבח לפני או אחרי תליית הארוןילנה מרמת גן

  שלום. אני רוצה שהקרמיקה תעטוף את הארון התלוי במטבח לפי ההקיף שלו. האם אני אמורה קודם לשים את הקרמיקה ואחר כך לתלות את הארון או קודם לתלות את הארון ואז להדביק את קרמיקה מסביבו תודה מראש

  תשובה אחת של מומחה
 • 02/06/2017 ריצוף על ריצוףדני מירושלים

  שלום רב, ברצוני לרצף את המטבח הקטן שלי. קיים ריצוף שבור בחלקו ולכן לא אחיד. מה עליי לעשות? אני מעוניין לשמור את זה פשוט כמה שיותר מבלי לפרק את הריצוף הישן (זה גם מסתדר עם הגובה). בעזרת איזה חומר עליי לפלס?

  תשובה אחת של מומחה
 • 01/06/2017 ריצוף בהדבקהשים מירושלים

  הי אני מעוניינת להדביק אריחים של גרניט פורצלן בעובי סטנדרטי (ולא הדקים של 3.5 מ"מ)על ריצוף קיים. איך מתמודדים עם ההגבה שנוצרת בהקשר לדלת הממ"ד?

  2 תשובות של מומחים
 • 01/06/2017 ריצוף רק בחדר מקלחתInnon

  נכנסו לדירה חדשה והתחרטנו על הריצוף במקלחות, האם יש בעיה לבצע ריצוף בהדבקה? או שעדיף לפרק את שניהם או רק את המקלחת עם המקלחון?

  3 תשובות של מומחים
 • 31/05/2017 הדבקה או פירוק הריצוףאלה מחיפה

  שלום, אנו מעוניינים לשפץ דירה בבניין בן 40 . אנו רוצים לפתוח את הקיר בין המטבח לסלון ולרצף את החלל עד קו דלתות החדרים. בסלון ישנן מרצפות מתנדנדות וישנן מרצפות קצת שקועות. אין בעיות רטיבות. האם נהייה חייבים לפרק את כל הריצוף או שניתן להדביק? שאלה נוספת, בשלב הראשון נרצף רק עד חדרי השינה האם נצתרך להחליף דלתות או שיש דרך לקצר את הדלת?

  3 תשובות של מומחים
 • 31/05/2017 האם ניתן להשלים ריצוף אבן חלילה בבית שרוצף מלפני 20 שנה?אילנית שגב מחיפה

  רכשנו בית הריצוף בו הוא שיש אבן חלילה, אנו מתכוונים לערוך שיפוץ ולשבור קיר , יש צורך להשלים את הריצוף באזור הקיר שירד, האם ניתן להשלים אבן חלילה שנרכשה לפני 20 שנה האם האבן חלילה שרכוש היום יהיה זהה בגוון לאבן שקיימת על הריצפה והתיישנה (20 שנה) האם פוליש נכון יכול לעזור ? או שעלינו להחליף את כל הריצוף ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/05/2017 שלום צריכים פתרוןאנטון מתל אביב

  בבנין שלי. בקומה רוצים להחליף קרמיקה עם כדי להוריד את הקרמיקה הישנה או לאשיר ולהדביק מלמעלה ועם כך אז מה לעשות עם הדלת של המעלית .תודה מראש

  2 תשובות של מומחים
 • 28/05/2017 הדבקת קרמיקה על שליכט צבעונימיטל מחדרה

  שלום יש לי שליכט צבעוני מסוג אקרילי מחוץ לבית שאני רוצה להדביק עליו קרמיקה. איזה דבק מתאים לכך ? האם עדיף לגרד את השליכט האקרילי? יש לציין שזה מקלחון חוץ שיהיה במגע עם מים. ויש גם הדבקה על גבס חוץ שמרוח בפריימר מגורען מכיוון שחשבתי לעשות עליו שליכט צבעוני אך לבסוף הוחלט על קרמיקה גם.

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/05/2017 חורים שנקדחו בטעות בקרמיקהלילי מאשדוד

  היי בגלל טעות בחישוב המידות של המקלחון נקדחו 3 חורים בטעות על הקרמיקה לא במקום הנכון הטעות תקנה אבל החורים השגויים נשארו בולטים מחוץ למקלחת מה עושים איך אפשר להסתיר אותם?

  2 תשובות של מומחים
 • 27/05/2017 הפרשי גובהארז מנהריה

  אם יש לי הפרשי גובה בריצפה בין קצה לקצה 3ס"מ אולי יותר יש אפשרות לעשות יישור בהתקנת פרקט למפלס אחד ישר

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/05/2017 ריצוף קרמיקה עד סוף הקירמאיה מעכו

  האם חובה לרצף שירותים לבד בקרמיקה עד למעלה בקיר ושירותים עם מקלחת גם לרצף עד סוף הקיר,

  3 תשובות של מומחים
 • 27/05/2017 חיפוי קרמיקה בשרותים. עם ספייסרים או בלי?ציון מטבעון

  שלום. אנחנו עומדים לחפות מחדש את הקרמיקה בשרותים. עושים את השיפוץ בעצמנו. קילפנו את הקרמיקה הישנה ולא בטוחים: האם כדאי להשתמש בספייסרים בהדבקה של הקרמיקה החדשה או ללא ספייסרים ואחכ ללחוץ את החומר של הפוגה בשקעים הטבעיים שיש בין אריח לאריח? השתמשנו באריחים 20*60. תודה🌹

  2 תשובות של מומחים
חפש קבלן שיפוצים מומלץ