שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

עיצוב גינה - כל מה שצריך לדעת

חולמים על בית עם גינה פסטורלית ומוריקה? כדאי להשקיע מחשבה בתכנון ובביצוע. לפניכם כל המידע הנחוץ כדי לעשות זאת נכון מבחינת תשתיות, עלויות ובעלי מקצוע

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-25 בנובמבר, 2012 (עדכון אחרון: 19/01/20)

עיצוב גינה ביתית - כמה זה באמת עולה לנו

החלום לגור בבית עטוף בירוק הוא חלום המשותף לרבים. מי מאיתנו לא היה רוצה את האפשרות לשבת בחצר וליהנות מנוף של צמחיה ירוקה, עצי פרי ואולי אפילו מצלילי פכפוך המים של מפל קטן. אם כבר, אז כבר. שלבי הפיכת החלום הפסטורלי למציאות כוללים, כמו באלמנטים רבים בשיפוץ ובניה, בהרבה חשיבה ותכנון מקדים לפני שלב הביצוע, כדי שתוכלו להגיע לתוצאה הקרובה ביותר לפנטזיות שלכם. בכל מקרה שהוא, לא מומלץ פשוט לקפוץ למשתלה ולהתחיל לעמיס כי אתם עלולים למצוא עצמכם עוד 5 שנים עם עץ ענק שמשתלט על כל הגינה וחודר מתחת לרצפות, או עם פרחים שנובלים בסיום העונה ולשלם את המחיר של ליקויי התכנון. אז איך מתחילים לתכנן גינה? וכמה זה באמת עולה? אנו מקווים לענות בשורות הבאות על רוב שאלותיכם, כאשר בכתיבת המאמר סייע לנו יניב שץ מ-Maya Garden.

ראשית, חשוב לציין שאם אתם מתכננים בנייה של בית חדש או שיפוץ בית, כדאי להגדיר מראש תקציב המיועד לגינה ולקרוא מעט על אדריכלות נוף. עלות עיצוב גינה איכותית לא גדולה מתחיל מ-25 - 30 אלף ש"ח לפחות, כולל תאורה. אם כל מה שאתם זקוקים לו הוא כמה אדניות אתם יכולים לסיים את הסיפור בכמה אלפים.

במקרים רבים ישנו חוסר מודעות לעלות הכרוכה בהקמת הגינה, ולקוחות רבים מגיעים לשלב זה כבר אחרי שהבית מוכן, ללא תקציב שמוקדש לגינה וללא תשתיות מתאימות להקמה. כדי למנוע מצבים כאלה מומלץ להתייעץ עם אדריכל נוף שיבצע עבורכם תכנית לגינה עוד בשלב התכניות לשיפוץ ולבניה. עוד אופציה היא לבקש מהאדריכל המתכנן את השיפוץ או הבניה שלכם (אם הוא בעל אוריינטציה לתחום) לתכנן בקווים כלליים את הגינה בשיתוף עם גנן. אפשרות נוספת היא להיוועץ בעצמכם בגנן. מה שחשוב הוא בכל מקרה להגיע למצב שבו אתם כבר יודעים מה התקציב לגינה ורצוי שגם בידכם תהיה כבר תכנית מוכנה.

עלות שעת עבודה של אדריכל נוף נעה בין 300 ל-500 ש"ח ועלות תכנון פרויקט מלא יהיה כ-5 אחוז מעלות הפרויקט כולו. כמו כל בכל שלב של בחירת בעל מקצוע, מומלץ לקחת כמה הצעות מהגנן המבצע ולשים לב שהתמחור מפורט לפי גודל השתיל והכמות. הלקוח אמור לדעת בדיוק כמה יעלה לו כל שתיל כדי שיוכל להבין גם איך הוא יכול להוריד בעלויות הכלליות, בדומה לכתב כמויות בשיפוצים. ההצעה צריכה לכלול גם סוג מערכת השקייה, סוג מחשב ועוד. אם אתם לוקחים כמה הצעות אפשרי לעשות משא ומתן מול בעלי המקצוע בהסתמך על הצעות מחיר אחרות שקיבלתם, אם כולן אכן מפורטות.

הצעת מחיר לדוגמה להורדה

צמחיה בגינה

מחפשים גנן ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

תכנון הגינה - האם צריך איש מקצוע?

רבים שואלים איך לעצב את הגינה לבד, והאם בכלל ניתן לבצע זאת ללא בעל מקצוע. התשובה היא שמומלץ לתכנן את הגינה יחד עם גנן או אדריכל נוף כי להיות מודעים לעלויות וכדי שהצמחים והעצים יותאמו לסביבה באופן האידאלי. בנוסף, חשוב מאוד להיות מודעים מראש לנושא התשתיות. בתוך התכנית של אדריכל הנוף יצויין היכן תכנית ההשקיה, היכן יש למקם שרוולים, איזו מערכת השקייה תיבחר ואיזו צמחיה. חשוב לעשות זאת עוד לפני תחילת הבניה או השיפוץ, אם הגינה מוקמת  בבית הצפוי לעבור תהליכים כאלה. מדוע? לפעמים, למשל, תהיה בחירה בעץ מאסיבי שלא יהיה ניתן למקם אותו בגינה אחרי השיפוץ אך כן יהיה אפשרי במהלכו באמצעות טרקטור. בנוסף לכך, תכנון מערכת החשמל והמים מראש היא חשובה כדי שלא יהיה צורך להקים אותה אחרי סיום הבניה ולפגום בריצוף או ליצור טלאים שאינם אסתטיים ובטיחותיים. חשוב מאוד להבין אילו עצים מתאימים לחצר הבית. ישנן עצים שהגזע שלהם הולך ונהיה גדול מאוד ויכול לפגום בקירות או בתשתיות הבית. חשוב להבין שבדיעבד קשה יותר לתקן, ואם מעוניינים לכרות עץ יש צורך ברישיון של קק"ל, כאשר כריתה ללא רישיון מהווה עבירה פלילית. תהליך קבלת הרישיון גם הוא ארוך ולוקח חודש-חודשיים.

בכל מקרה, חשוב להקפיד שיהיו תשתיות מתאימות לגינה:

 • נקודות מים - חשוב לדאוג מראש לחיבור למערכת השקייה ולברז גן בגודל משמעותי. אם ישנם שני אזורים מחוץ לבית בהם אמורה להיות גינה וביניהם נמצא הבית עצמו או אזור מרוצף יש לדאוג מראש לשרוולים שיעברו מתחת לריצוף.
 • חשמל - כדאי להניח תשתית חשמל מראש עם חשמלאי, ולמקם שקעים מוגנים למים באזורים בהם יש סיכוי שתזדקקו לחבר מכשירים חשמל. רצוי לדאוג שתהיה אפשרות לשליטה בו באמצעות מפסק מיוחד מהבית.

אז האם בכל זאת ניתן לתכנן את הגינה לבד? בדומה לשיפוץ, לא מומלץ לעשות זאת לבד, והכדאיות יורדת ככל שהפרויקט מורכב יותר. אם מדובר בפיסת דשא וכמה פרחים אפשר להתחיל לבצע את התכנון לבד. אם מדובר בשטח נרחב הכולל עצים, אבני מדרך, תאורה ומערכת השקיה מורכבת - רצוי לפחות להתייעץ עם בעל מקצוע.

בחירת הצמחים

בחירת הצמחים חייבת להיעשות בקפידה. גם אם לוקחים לצורך כך אדריכל או הנדסאי נוף, כדאי להתייעץ במקביל גם עם גנן שהוא בעל ניסיון עם הצמחים בשטח. חשוב לבחור בצמחיה המתאימה לאזור האקלים בו נמצאת הגינה, כדי שהצמחים יחזיקו מעמד זמן רב וכדי שלא תצטרכו לבזבז הרבה מים בהשקייה. כדאי גם להבין מהו המיקרו אקלים בגינה הספציפית ולהבין מהם תנאי השטח ומה סוג הקרקע.

קווי מתאר

בשלב התכנון יש להבין בקווים כלליים את מראה הגינה. כלומר, היכן נרצה את השבילים, חצץ, מסלעות, האם נרצה פינת משחקים לילדים או פרגולה. כדאי לשרטט את המבנה בגדול עם התחשבות בנתוני הגינה: היכן מוצל והיכן שמשי; היכן הקרקע עמוקה והיכן היא סלעית.

תאורת גינה

תאורת נכונה של הגינה היא תורה שלמה, בה חשוב להשקיע בשלב התכנון. קודם כל, חשוב להתחיל מהתשתית המתאימה. אחרי שכבר תכננתם את הגינה אבל לפני שהתחלתם בביצוע, תוכלו להגיע לשלב שבו אתם כבר יודעים היכן הנקודות המשמעותיות בגינה שתרצו להאיר: היכן פינת הישיבה או אזור המשחקים ואיפה תמקמו צמחים או עצים שתרצו להאיר. לאזורים כמו פינת המשחקים או הישיבה יש צורך בתאורה פונקציונלית. התאורה שמאירה את הפרחים או העצים היותר מרשימים בגינה שלכם תהיה תאורת אווירה, שעליה להיות פחות עוצמתית. נקודות ההארה הפונקציונליות הן מן הסתם חשובות יותר כי לא תסתדרו ללא הארה באזורים מסוימים בגינה אך תוכלו להסתדר ללא תאורה דקורטיבית.

שלבי ההקמה

חשוב להקפיד על תשתית איכותית ולא למהר לשתול צמחיה בגינה. בשלב הראשוני יש לטפל בעשבייה הקיימת בגינה, להפוך את הקרקע עם מכשיר מיוחד, לפזר קומפוסט וחומרים הסופחים מים שיורידו את כמויות ההשקיה הנדרשות. לאחר מכן יש ליישר את הקרקע, להתקין את מערכת ההשקיה ולבסוף לשתול את הצמחים.

צמחיה פראית בגינה

עיצוב גינה קטנה - מה נשתול בה?

המחיר של הגינה יהיה בהתאם לפרמטרים והאלמנטים שנוסיף לה, ככל שאלו ירבו המחיר יגדל בהתאם.

 • מדשאה - לכל גינה כמעט יש דשא. הבחירה בין דשא סינטטי לדשא אותנטי היא העיקרית בארץ. דשא רגיל יעלה כ-20 ש"ח למ"ר ודשא סינטטי יעלה בין 80-260 ש"ח למ"ר, תלוי בטיבו וסוגו, אך תחסכו עלויות תחזוקה של דשא רגיל כגון כיסוח והשקייה.
 • פרחים - אין ספק שפרחים יכולים לשדרג כל גינה ולהפוך אותה לססגונית, ריחנית ונעימה בכל עונות השנה. פרחים עונתיים כמו רקפות, קאלה, פטוניה ונרקיסים ניתן לרכוש במשתלות ברחבי הארץ ואלו יעלו לנו עד 3 ש"ח. אמנם מחיר זול אך נצטרך להחליף אותם מדי עונה. פרחים רב עונתיים יחזיקו יותר זמן ויעלו בין 10-30 ש"ח.
 • גינת תבלינים - מה יותר נחמד מיצירת גינת תבלינים עם בזיליקים, אורגנו, נענע, רוזמרין, תימין, לימונית וכל העולה לרוחנו להכניס לסיר הבישולים? נוכל לרכוש צמחים אלו במחירים של 5-16 ש"ח לערך.
 • עצים - עצים הם עסק יקר יותר והוא לטווח הארוך יותר. תוכלו לשתול עצי נוי, פרי, עצי הדר במחירים של מ-80 ש"ח ועד כ-2,000 ש"ח. העצים הם החלק הקריטי יותר בתכנון גינה, ואם מדובר בגינה קטנה כדאי לוודא שלא מדובר בעץ הגדל למימדי ענק שישתלט בסופו של דבר על הגינה כולה.

הערה:  אם החלטתם להקים גינה רוויית צמחייה קחו בחשבון שזה ידרוש מכם הוצאות השקייה ותחזוקה תמידיות. תצטרכו או לשלם לגנן שיעשה את העבודה או לטפח את הגינה בעצמכם ולרכוש את כל הציוד הנדרש: כפפות, מזמרה, כף חפירה, מסור ידני, מגרפה, מכסחת דשא וכו'.

צמחים לפנים הבית

ישנם סוגי צמחים המתאימים יותר לפנים הבית, לעומת צמחים המתאימים יותר לאזור החוץ. בשנים האחרונות ניתן לראות התייחסות ספציפית בעיצוב לצמחיה המתאימה לטיפוסים העירוניים, המעצבים את בתיהם תוך התחשבות גם במרחב האורבני בו ממוקמת הדירה ולא רק ביחס לפריטים בתוך חלל הבית. חן עטר מחנות We Love Plants בתל אביב מסביר כי אנשים בערים מחפשים צמחים נוחים לגידול, המשתלבים עם העיצוב הכללי ואפילו כאלה המנקים את האוויר.

ישנם מספר סוגי צמחים הפופולאריים כיום לפנים הבית. הראשונים, מהם לא ניתן להתעלם, הם הקקטוסים המגיעים בסוגים וגדלים שונים. הם יכולים להיות משמעותיים במראה הכללי, וניתן גם להשיג כאלה בגודל של עד מטר וחצי. צמח טרנדי נוסף הוא פיקוס כינורי, צמח עם עלים רחבים שהוא למעשה סוג של עץ. לצידו מגיע סוג אופנתי ומבוקש נוסף - סנסיבריה, צמח בטקסטורה המזכירה עור של נחש במראה ומראה המזכיר בצורתו חרבות.

טווח המחירים לצמחים הללו הוא רחב למדי. מחירי קקטוסים יכולים להתחיל ב-20 ש"ח  - לקקטוסים קטנים, ולהגיע לאלפי שקלים - עבור קקטוסים שגודלם מעל מטר. מחיר צמחי הבית האחרים תלוי מאוד בגודל הנבחר ונע בין 80 ש"ח ל-200 - 250 ש"ח.

צמחים לבית חשוך

צמחים נוספים הנכנסים אט אט לאופנה הם השרכים - שאינם זקוקים לכמות גדולה של אור ומחזיקים היטב גם בטבע וגם בבית. צמח מבוקש נוסף הוא המונסטרה, צמח בית עמיד וחזק בעל עלים גדולים ומחורצים. הצמחים הללו זקוקים למים רק פעם בשבוע וחצי-שבועיים ומעט אור. כשבוחרים צמחים לבית חשוך חשוב להבין כי אין צמח שיכול לשרוד בכלל ללא אור טבעי, ואפילו אם זה מעט ממנו. לכן חשוב מאוד למקם את הצמח בקרבת חלון.

צמחיה לפנים הבית
צמחיה המתאימה לפנים הבית. באדיבות We Love Plants

ריהוט גינה - מה משפיע על המחיר?

ריהוט גינה הפך לחלק בלתי נפרד מעיצובה; שילוב של גריל, פרגולות, דקים, כיסאות מיוחדים, מערכת ישיבה עם שולחן אוכל, מיטות שיזוף, ספסלים וכו' גם הם חלק מהעלויות לגינה. המחירים משתנים בין פריט אחד לשני אך המשותף לכל ריהוט הגינה הוא חומר הגלם, ככל שהוא איכותי יותר ועמיד לתנאי הסביבה המיוחדים של הגינה, כך הוא יהיה יקר יותר.

 • פלסטיק - ריהוט גן מפלסטיק יהיה הזול ביותר. הפלסטיק עמיד לכל מזג אוויר, פשוט לנקות אותו, הוא קל להובלה ולהזזה. החיסרון העיקרי שלו שהופך אותו לפחות אטרקטיבי עם חלוף השנים הוא העיצוב שלו - הקהל המודרני לא מסתפק בכיסאות פלסטיק לבנים יותר שלא נותנים אווירה מיוחדת לגינה.
 • אלומיניום - אלומיניום הינה מתכת גמישה שעמידה לקורוזיה שעלולה להיווצר בסביבה חיצונית בעקבות הרטיבות והמגע של מים עם המתכת. כיסאות משלד אלומיניום יכולים להגיע עם ריפוד מיוחד שהופך את הרהיט לנוח יותר לישיבה. יש להקפיד להמנע ממגע של אלומיניום עם מים בכדי למנוע חלודה אך סה"כ מדובר בחומר גלם חזק וטוב לגינה.
 • ראטן - אחד מחומרי הגלם המובילים לריהוט הגן. לראטן יש מראה כפרי נעים שמתאים לעיצוב החצר, הוא חומר גלם חזק מאוד, נוח לישיבה שניתן לעטר את כיסאותיו בכריות מטקסטילן שימנע היספגות של מי הגשם. הראטן יקר יחסית אך הוא עמיד לאורך זמן רב.
 • עץ - הבחירה בחומר הגלם עץ לריהוט הגן נראית טבעית מאוד. העיצוב של העץ הולך בהרמוניה מושלמת עם הסביבה הטבעית ומעניק קסם נפלא. החיסרון הגדול של בחירה בריהוט עץ לגינה היא תחזוקה מתמדת של ריהוט זה. כיסא מעץ, למשל, שנחשף לקרני שמש יום אחר יום יאבד מהשומן הרווי שלו ויווצרו סדקים בעץ. גם הצבע היפה של העץ דוהה עם הזמן. מעבר לכך הוא גם מושך מזיקים כמו טרמיטים. יש לתחזק רהיטים מעץ כראוי על ידי ניקוי עם חומרים אנטי-מזיקים, שימון הרהיט וצביעתו.

איך מוזילים עלויות לתכנון ועיצוב גינה - טיפים ודגשים

עיצוב גינת הבית הוא פרויקט חלומי שיוצר לנו פינה שקטה, רגועה ונעימה תחת כיפת השמיים. עם זאת מדובר בפרויקט בעלות משמעותית העשויה להגיע לעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. כיצד נחסוך עלויות לתכנון ועיצוב הגינה? קבלו מגוון רעיונות לעיצוב גינה בזול:

 • תכנון נכון - תכנון נכון של הגינה יחסוך לנו כסף בטווח הרחוק. אם אנחנו יודעים שאין לנו זמן וכסף להשקיע בתחזוקה נוכל לבחור בצמחיה שאינה דורשת הרבה, או אפילו ללכת על דשא סינטטי שייתן לנו הרבה ירוק בעיניים ולא ידרוש השקייה מרובה. בחירה נכונה של צמחים תחסוך גם טעויות שעשויות לעלות כסף בהמשך. גינה המתוכננת נכון אמורה להחזיק מעמד 10 - 15 שנה לפני שתדרוש טיפול ושקום.
 • הצעות מחיר מפורטות - הזכרנו כבר את נושא הצעות המחיר, וזוהי אכן דרך מצוינת לדעת על מה אתם משלמים וכך גם לחסוך. בהצעת המחיר מצויינים שלושה צמחים מסוג מסוים? תוכלו לחסוך עלי ידי הורדה לשניים. אתם רואים שצמח מסוים יקר משחשבתם? בקשו מבעל המקצוע חלופה זולה.
 • תאורה - דרך טוב לחסוך בעלויות החשמל היא שימוש בחיישנים המזהים התקרבות של אדם לגינה ומדליקים את התאורה בהתאם. אפשרות נוספת לחיסכון הוא שימוש בתאורה סולארית המסתמכת על אור השמש לאנרגיה.
 • ציוד לגינה - אם הקמתם גינה, בין אם במו ידיכם ובין אם בסיוע איש מקצוע תצטרכו להמשיך לתחזק ולטפל בה. רכישת ציוד בסיסי לגינון היא חשובה מאוד. כל גנן מתחיל צריך כלים קטנים כמו מסור ידני, כף חפירה, מזמרה, כפפות, מעדר, מגרפה וכלים כבדים יותר כמו מכחסה חשמלי וחרמש. מכסחות דשא יכולות לעלות לנו כמה אלפי שקלים טובים והכלים הקטנים יותר במצטבר יכולים להגיע לכמה מאות שקלים. אל תרכשו את כל ציוד הגינה בחנות הראשונה שהגעתם אליה. עשו סקר שוק והשוואת מחירים טרם הרכישה. כמו כן, קחו בחשבון שציוד זול יעלה לכם ביוקר בהמשך הדרך. אל תקנו איכות ירודה. חשוב לשמור על כלי הגינון שכן הם לא זולים ורכישה של חדש היא הוצאה גדולה מאוד. חוסר תשומת לב, הזנחה ולכלוך יכולים לפגום בציוד שלכם, הקפידו לנקות ולתחזק אותו.
 • תחזוקת הגינה - משום מה רווחת המחשבה כי הגינה זה חלק נפרד מהבית ועל כן צריכים להביא גנן שיתחזק אותה. אם אתם מנקים ומסדרים את חללי הבית השונים מה הבעיה פעם בשבוע גם לנכש קצת עצבים, לכסח דשא ולגזום ענפים? תחזוקת הגינה מעבר לעבודת ניקיון וטיפוח היא מאוד מהנה. תוכלו לבחור פרחים חדשים ולשחק עם עיצוב הגינה תדיר.
 • ריהוט גן - קשה מאוד לחסוך כסף ברכישת ריהוט גן, שכן אם נקנה ריהוט גן זול הוא יחזיק מעט זמן וידרוש מאיתנו כל פעם לחדש את הריהוט, כך שההוצאה המתמשכת היא יקרה. עדיף לקנות ריהוט גן איכותי מראטן, מאלומיניום וחומרי גלם עמידים לתנאים חיצוניים מראש מאשר לקנות ריהוט זול מחומרי גלם ירודים. ריהוט גן מחומרי גלם איכותיים יהיה פשוט יותר גם לתחזוקה ויעלה לכם פחות בטווח הארוך.

גינה מעוצבת

בניית גדר עץ לגינה

במקרים רבים במסגרת העבודה על הגינה יבצעו עבודות חוץ נוספות כמו ריצוף חוץ, הקמת דק או בניית גדר. הגדר הנפוצה ביותר לבניה היא גדר העץ. ברוב המקרים, גדר עץ תהיה עשויה מעץ אורן, מכיוון שזהו הסוג המשלב נוחות וגמישות עם מחיר נוח, ביחס לסוגים האחרים. זוהי גם הסיבה שהוא משמש פעמים רבות גם לבניית דקים ופרגולות. לעץ האורן מראה כפרי ופראי יותר ביחס לסוגים כמו הטיק או האיפאה. אם אכן זהו הסוג הנבחר, רצוי לוודא שעבר חיטוי כנגד מזיקים. בניית גדר עץ תתחיל ברוב המקרים מיציקת בטון עליה יחוברו עמודי ברזל מגולוון, כאשר עליהם יקובעו עמודי העץ. מחיר גדר עץ מאורן מתחיל מ-200 ש"ח למ"ר וממשיך לכ-600 ש"ח למ"ר לגדר מסוגי עצים יקרים יותר כמו איפאה. אופציה נוספת היא שימוש בחומר סינטטי הנמצא בשימוש בבניית דקים. מחיר גדר כזו יהיה דומה למחיר גדר עץ בטווח היקר, אך לא היא לא תצריך תחזוקה.

הגעתם עד לכאן? נדגיש שוב את השורה התחתונה - המפתח לגינה יפה, חסכונית ונעימה הוא תכנון מראש. כאשר אתם מתכננים את הבניה או השיפוץ שלכם וחושבים על מראה הבית, שלבו בכך גם שיטוט בתמונות של גינות בפיטנרסט או באינסטגרם. ככל שתגיעו מוכנים יודעים ומודעים יותר לגבי מה תרצו לעשות, כך שלב הקמת הגינה יעבור בצורה חלקה והגינה תחזיק מעמד ותלווה אתכם במשך שנים רבות. 

מאמרים בנושא גינון וגינה

נמצאו 10 מאמרים
קטגוריות נוספות:
מאמרים בנושא ריהוט גן
03/09/2019
מה חשוב לדעת לקראת הקמת גינה במרפסת?
מה חשוב לדעת לקראת הקמת גינה במרפסת?

גם אם אתם מתגוררים בבניין רב קומות ללא חצר, אתם יכולים ליצור לכם נקודה ירוקה משלכם ולהשקיע בגינה מרשימה במרפסת. איך עושים זאת? לפניכם הפרטים על ההכנות המקדימות, סוגי הצמחים המתאימים והעלויות לכתבה המלאה

ריצוף חוץ - המדריך המלא
ריצוף חוץ - המדריך המלא

מהו סוג הריצוף האידאלי לאזור החוץ, בחצר או במרפסת? לפניכם פירוט של סוגי הריצוף השונים לאזור החוץ, כולל יתרונות, חסרונות ומחירים, שיסייעו לכם בבחירה של הפתרון המדויק עבורכם. לכתבה המלאה

27/03/2019
אדריכלות נוף - כל מה שצריך לדעת לקראת תכנון גינה
אדריכלות נוף - כל מה שצריך לדעת לקראת תכנון גינה

רוצים להקים גינה חדשה ומעוניינים לדעת עוד על שלב התכנון? לפניכם מידע מפורט על עבודה מול אדריכל נוף, בעלי מקצוע נוספים הקשורים לתכנון גינות ואופן בחירת בעל המקצוע כדי להגיע לאדם המתאים עבורכם לכתבה המלאה

מחפשים גנן ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

03/02/2019
בנייה ושיפוץ גדרות: מה חשוב לדעת?
בנייה ושיפוץ גדרות: מה חשוב לדעת?

ישנן סיבות רבות לבניית גדר וחומרים רבים אפשריים מהם ניתן לבנות אותה. מה חשוב לדעת על כל חומר ומהם טווחי המחירים? כל הפרטים על האפשרויות הקיימות בבניית גדר לכתבה המלאה

30/03/2017
עבודות בובקט במגזר הפרטי
עבודות בובקט במגזר הפרטי

עבודות בובקט משמשות גם את המגזר הפרטי בעבודות של שיפוץ חוץ ופנים של הבית. לכתבה המלאה

11/12/2012
המדריך השלם לריהוט הגן

ריהוט הגן הפך להיות נושא חם מאוד בתחום עיצוב הבית והגינה הפכה להיות ההממלכה הקטנה שלנו שנרצה לעצב אותה בצורה המיטבית. פורטל "שיפוצים פלוס" החליט לעשות מחקר מעמיק והגיע לחברת green לריהוט ועיצוב הגן וקיבל את המדריך השלם לריהוט הגן לכתבה המלאה

12/07/2012
איך לעצב תאורה לגינה?
מערכת שיפוצים פלוס

הגינה היא אחד האזורים המאתגרים ביותר לעיצוב תאורה אך אין ספק שמגוון סוגי הנורות, גופי התאורה ואופן ההתקנה הוא המגוון ביותר באזור זה. איך נעצב תאורה לגינה בחוכמה? על כך במאמר הבא לכתבה המלאה

12/07/2012
טיהור מים אפורים - על המערכת ודוגמאות מהשטח
טיהור מים אפורים - על המערכת ודוגמאות מהשטח

יוסי בומץ, מחברת גינון על רמה, הדריך אותנו על הטכנולוגיות החדשות של מחזור מים אפורים בשיטת האגנים הירוקים. מה היתרונות והחסרונות של השיטה? כיצד מתמודדים עם האתגרים של מערכת זו? על כך במאמר הבא לכתבה המלאה

06/07/2012
קירור חדרי הבית באמצעות "קיר ירוק"
קירור חדרי הבית באמצעות "קיר ירוק"

"קיר ירוק" הוא קיר טבעי העשוי מצמחייה מטפסת המורכבת על קונסטרוקציה פשוטה או על רשת במקביל לקיר הבית. ההתקנה פשוטה, התוצאה יפה והחיסכון באנרגיה ובכסף ניכר. לכתבה המלאה

26/11/2011
חצר אנגלית: מהי חצר אנגלית, למה משמשת ואיך עושים חצר אנגלית
חצר אנגלית: מהי חצר אנגלית, למה משמשת ואיך עושים חצר אנגלית

בין אם החצר האנגלית היא תוספת מאוחרת שנעשתה בזמן השיפוץ או שהיא תוכננה מראש על ידי האדריכל היא חייבת להיות בנויה כהלכה על ידי בעל מקצוע מעולה לכתבה המלאה

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר