פורום גינון: לכל שאלה בתחום הגינון וריהוט הגן תקבלו תשובה מקצועית

פורום גינון וגינה

 • 12/05/2017 כבל חשמל לגינה עם כבל תקשורתרואי מהוד השרון

  שלום יש לי צינור פלסטיק שיוצא מארון החשמל ומגיע לגינה ובתוכו כבל ירוק לטובת חשמל לגינה. האם אני יכול להריץ באותו צינור כבל תקשורת לטובת מחשב השקייה. על מנת שאוכל לשים את מחשב ההשקיה בארון החשמל ולא בגינה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/04/2017 עבודות פיתוח ועפר לגינהאייל מזכרון יעקב

  ברשותי גינה מדורגת ( טרסות ) של כ160 מ"ר ואני מעוניין לבצע בה שבילים ומדרגות . למיטב הבנתי אני נדרש לעבודת בובקט של מספר ימים, כמשאית אדמה , ומשרית של סלעים לטובת המדרגות. מעוניין בהצעת מחיר שפויה ...

  תשובה אחת של מומחה
 • 01/04/2017 חשמל בגינהאמיר מנס ציונה

  יש לי כבל חשמל בגינה שמחובר אליו מנורות גינה אם אני מחבר מנורה רגילה האור נדלק אם אני מחבר מנורה בצבע עגולה גדולה לגינה לא נדלק יכול להיות שיש ירידת מתח יש דבר כזה מגבר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/03/2017 להפוך חצר מרוצפת לגינהיהודה מירושלים

  אנחנו שוקלים לקנות דירה עם גינה גדולה אבל הבעלים הנוכחי הפך אותה לגינה מרוצפת כי לא רצה לתחזק אותה. לנו זה חשוב שתהיה גינה אז השאלה היא כמה יעלה למ"ר להחזיר את המצב לקדמותו?

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/07/2016 ריצוף גינהפיני מגבע בנימין

  אני רוצה לעשות יציקת בטון על 40 מ"ר.כמה יעלה עם ריצוף?

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/05/2015 עיצוב וביצוע גינהמורן מפתח תקווה

  יש לנו גינה של 50 מ"ר , אנחנו מעוניינים בגינה פונקציונלית אשר מורכבת בעיקר מחיפוים ,דק ודשא סיננטי או בטון מוחלק ודשא,אנחנו מעוניינים בהצעה כוללת עם עיצוב יפה ,במחיר סביר רוב הגננים עושים רק דשא רגיל ולא דק ובכלל אף אחד מהם לא עושה בטון ואז זה מייקר את העבודה האם זה בכלל ניתן או שעלי לקחת מספר אנשי מקצוע שונים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/02/2015 חיפוי קרקע בגינהלנה מפתח-תקוה

  שלום, אנחנו בגינה בבית משותף רוצים לעשות חיפוי קרקע בחצץ. לכסות צמחים וחול שיש בכל מיני מקומות. האם צריך לעשות הכנה? ריסוס? נקיון? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 04/11/2014 שיפוץ גינה-כולל בטון -לא יודעים מאיפה להתחיל :(נילי מקרית אונו

  שלום רב, מדובר בבית דו משפחתי שלא מזמן (כחצי שנה) עבר שיפוץ פנימי מאסיבי. כרגע אנחנו במצב שכל הגינה (3כיוונים) במצב מוזנח, אין ריצוף מחוץ לויטרינה, הכל נתקע :(. מעוניינים לטפל בגינה ברמה שהרוב ריצוף (כמובן בהתאם למחיר) ... איזה ריצוף הכי זול ונשמר לאורך זמן... (מבחינת יופי-רק מול הויטרינה השאר אנחנו לכיוון הזול והאמיד.). (יש משבה שבטון זו הדרך הכי קלה, הכי פרקטית, הכי עמידה... זה נכון? ). איך אני מגיעה לאנשי מקצוע הוגנים, במחירים שפויים, שיגיעו, יראו ייעצו מה הכי נכון... צריכה הצעות מחיר ולהתחיל להזיז עיניינים...

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/09/2014 בית קטן חצר גדולהשי

  אנחנו גרים בבית קטן מאוד אבל יש לנו חצר גדולה (שכור) היינו רוצים לנצל את החצר כמה שיותר בעיקר לאירוח. איזה פתרונות יש לעניין הזה? שיתאימו גם לחודשי החורף וגם לקיץ? כמובן לא לשינה אלא בעיקר בשעות היום,וגם למשחק ושהיה לחברים של הילדים שבאים. משהו שישמש תחליף לסלון (בעצם אין לנו ממש סלון אלא מטבח גדול שמשמש גם סלון) אנחנו גרים במקום חם ובקיץ חם מאוד במשך היום.

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/08/2014 הדבקת גרניט פורצלן על משטח בטון בגינהרונן מבאר שבע

  שלום. אני מעוניין לבצע שבילים ומרפסת כ-30 מ"ר. יש לי שביל בטון קיים כ- 10 מטר בגינה בגובה 1.5 ס"מ מתחת לריצוף של הבית. עובדה זו מגבילה אותי ומצריכה ממני להמשיך את היציקה בגובה הזה על כל המשטח בגינה. שאלתי : יש לי בעיה לשים טיט כי אין לי מספיק גובה. האם אפשרי להדביק גרניט פורצלן על הבטון ? שמעתי שיש חומר שנקרא 109 להדבקה. האם זה מספיק חזק או שזה מיועד רק לריצוף פנים על ריצוף קיים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/08/2014 אדניתרונית מחולון

  שלום אי מעוניינת ליצור אדנית על ריצוף קיים בחצר ,צורת האדנית צריך להיות מפותל כמו נחש ולא ישר .. איזה המצלות לחומר יש כדי ליצור צורת פיתול ? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 02/12/2013 דק אטום למיםיובל מוסקטו

  למישהו יש פרט לדק אטום למים בחדר האבטיה ?

  5 תשובות של מומחים
 • 22/11/2013 חוטי ראטן אבי מפרדס חנה

  היכן נתן לקנות חוטי ראטן סנטטי לשיפוץ רהוטי גינה

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/10/2013 התלבטות לגבי גינה בחצרlior מפ"ת

  שלום רב, אשמח לקבל התייחסות מאיש מקצוע או לחילופין מישהו עם ניסיון אמיתי בתחום. אני מעוניין לבנות גינה בחצר. גודל החצר באזור ה 120 מ"ר. בשמש בעיקר בשעות החמות. ללא אזורים מוצלים. אזור בארץ מרכז. ראשית, אני מבין בגדול את ההבדלים בין דשא סינטטי לבין דשא רגיל, שאלתי היא : 1. במידה ואחליט על דשא סינטטי, מה הדברים החשובים שכדאי לבדוק לפני ? 2. האם כדאי להכנס לנושא של התקנה עצמית מבחינת מסובכות אמיתית של העניין (בהנחה שלא עושים קיצורי דרך) אני יודע שזה יכול לחסוך בערך 50 אחוז מהכסף. 3. האם הפחד שלי מדשא אמיתי מוצדק ? אני מבין שדרושה השקיה קבועה ונכונה, גיזום וכו', האם הבלאי שלו בעקבות מעבר עונות לא גדול ? אני חושש ממצב שאאלץ אחרי שנה שנתיים להחליף חלק ניכר ממנו ואז זו שוב עלות כספית. מה נחוץ שיהיה לטיפול בדשא כזה מבחינת אבזור ומכשירים ? 4. לגבי האזור של המעטפת, הצמוד לחומה, מה מומלץ לשים שם ? 5. האם צמחיה מלאוכתית, למשל עצי דקל זה עסק יקר ? אשמח לקבל תמחור ממוצע לדקל כזה בגובה נניח 3-5 מטר. תודה רבה בהערכה גדולה למי שיענה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/10/2013 כסאות גינה מאלומיניוםאלי כהן מנתניה

  רכשתי כסאות גינה מעוצבים מאלומיניום עם ראטן סינטטי שנקרע והתפורר. אלו אפשרויות יש לחדש את הכסאות היפים הללו ? הראטן במושב ובמסעד הכסא, האם אפשר לרפד, לתפור כיסוי מבד עמיד ?

  2 תשובות של מומחים
 • 01/09/2013 הצעת מחיר לריצוף חוץ בדירה שכורהשחר מיבנה

  שלום רב, צריך לרצף בזול שטח של 3*4 ביציאה מהבית לחצר (כרגע מרוצף בריצוף ישן של לפני 30 שנה). זו דירה שכורה, אני מחפש את הפתרון הכי זול, אשמח להמלצות.

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/08/2013 עלות הקמת חומה בחצררוני מהוד השרון

  מהי העלות המשוערת של הקמת חומה בין שכנים? אורך הקיר 20 מ' גובה 1.5 מ'. תודה.

  3 תשובות של מומחים
 • 26/08/2013 ריצוף על גבי אבנים משתלבותרוני מאשקלון

  שלום, יש לי שביל בחצר מאבנים משתלבות מהודקות. האם ניתן לרצף מעל האבנים המשתלבות או שחייב להוציא אותם ולעשות משטח בטון?

  2 תשובות של מומחים
 • 17/08/2013 בניית חצר אנגלית - הקיר הפנימי ביציקה או בלוקים?יניב מראשון

  ביציקת הבטון של קירות המרתף יוצקים כמובן גם את המבנה של החצרות האנגליות. השאלה היא האם כדאי ליצוק גם את הקיר הפנימי של החצר האנגלית או לבנות אותו מבלוקים. מה היתרונות ומה החסרונות?

  2 תשובות של מומחים
 • 14/08/2013 הגדלת חומהאייל מאופקים

  יש לי חומה מבטון הרוחב 18 ואני רוצה להגדיל את החומה. איזה סוג של לבנים אפשר ללא צורך בטיח?

  3 תשובות של מומחים
 • 09/08/2013 ריצוף חצר במשטחי בטון מוחלקתמר מתל-אביב

  מעונינים לרצף חצר במשטחי בטון מוחלק (מחליפים דשא). המשטחים לא בגודל אחיד ויש מרווחים ביניהם. מה הדרך הנכונה לעשות את זה? ומה לעשות בשביל למנוע החלקה?

  2 תשובות של מומחים
 • 20/07/2013 בניית חומה מבטון מול בניית חומה מבלוקיםשי ב. מנתיבות

  שלום רב, אני מעוניין לבנות חומה בכל היקף הבית. אני רוצה לדעת האם יש הבדלים חדים בין חומה מבטון לחומה מבלוקים, ומהם?

  4 תשובות של מומחים
 • 04/07/2013 תאורת גינהשלומי ממגדל העמק

  האם יש צורך להעביר כבל בתוך הצינור או אפשר להסתפק בגידים בלבד כאשר עושים חשמל לתאורת גינה? הכוונה היא בתוך הצנרת בין הקופסאות בגינה.

  4 תשובות של מומחים
 • 10/06/2013 ביטון וריצוף גינה גדולה בדירת גןאסתר כהן מפתח תקווה

  יש לי דירת גן, הגינה גדולה ואני מעוניינת לרצף מתוכה כ-80 מ"ר, אני מעוניינת לצקת בטון ועליו לרצף. אשמח לקבל הצעת מחיר כולל חומרים.

  4 תשובות של מומחים
 • 09/06/2013 מחיר הגבהה של גדר אבניםרונית חלק מראש העין

  כמה יעלה לי להגביה גדר אבנים קיימת בחצי מטר: אפשר באבנים או בלבנים. אורך: 30 מטר.

  3 תשובות של מומחים
 • 15/05/2013 דשא בחצר בית חדש על שטח של 121 מ"ררן מאזור העמק

  שלום, אני הולך לשכור בית קרקע באזור עפולה. הבעיה שיש לי חלקה של 121 מטר ללא דשא - זהו בית חדש. הייתי רוצה לדעת מהי ההשקעה הכי זולה לצורך הקמת דשא סינטטי או טבעי?

  5 תשובות של מומחים
 • 13/05/2013 סידור גינה בחצר הבנייןאילנה מחדרה

  אני גרה בבניין בן שלוש קומת, אני קומה ראשונה (קרקע). אני מעונינת לעשות גינה בחלק האחורי של הבית. הכנתי דלת יציאה מתוך חדר השינה, העניין הוא שיש לי שטח 25 מ"ר עם עשבים שוטים וסלעים. שאלתי היא כמה עולה ליישר את הקרקע ולהכין אותה לריצוף חוץ בלבד ולא דשא, וכמובן לקחת בחשבון שצריך לסדר את הביוב שעון מים וגז שהם משותפים לכל הבניין - שתהיה גישה נוחה. שאלנו וולדיירים אין בעיה שנעשה לנו גינה כזאת למרות שע"פ חוק זה שטח ציבורי. אני רוצה לדעת תהליך עבודה ועלוית. תודה, אילנה

  2 תשובות של מומחים
 • 30/04/2013 יציקת בטון לעמודי תאורה באדמת הגינהאורן ממטע

  אני מעוניין להעמיד 2 עמודי תאורה בגובה 2.4 מטר בגינה. רציתי לקבל ייעוץ איך אני עושה את היציקת בטון כדי שאוכל להבריג עליה את העמודים - אני יודע להכין את הבטון אבל אני מעוניין לדעת: לאיזה עומק צריך ליצוק? האם אפשרי להכין מעץ מסגרת בגובה 12 ס"מ ולשפוך לתוכה את הבטון? מה צריך להיות גודל מסגרת היציקה? האם יש להניח רשת ברזל או ברזלים בתוך הבטון? תודה מראש.

  5 תשובות של מומחים
 • 19/04/2013 שתילת מרבד דשא מסוג אחד על קרחות של דשא מסוג אחרעידו מנתניה

  האם ניתן לשתול מרבדי דשא חדשים (לא מאותו הסוג) על דשא קיים שיש לו "קרחות"? אם כן, כיצד? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 16/04/2013 הכנת שטח לאבנים משתלבותדני מכפר סבא

  לפני מספר שנים ריצפתי גינה בשטח של כ- 30 מ"ר באבני מדרך גדולות (מונחות על חול) ומילוי של טוף בין האבנים. התוצאה לא ממש מוצלחת, האבנים לא מפולסות וקשה להניח שולחן בצורה יציבה, כסאות וכו'. הצורך הוא לישיבה בגינה מדי פעם, אין גישה למכוניות. אני חושב להחליף לאבנים משתלבות והשאלות שלי הן: האם צריך לפנות גם את האבנים הקיימות וגם את הטוף לפני הכנת השטח או שמספיק לפנות את האבנים? מה הגובה הכולל שנדרש כדי להכין מצע+ חול + אבנים? השטח מתוחם ב- 3 צדדים בקיר חיצוני של הבית ובצד הרביעי בריצוף. האם נדרשת הכנה נוספת לתיחום? איך דואגים לניקוז? (כיום יש ניקוז מהקיר החיצוני לרחוב) תודה

  תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ