פורום גינון: לכל שאלה בתחום הגינון וריהוט הגן תקבלו תשובה מקצועית

פורום גינון וגינה

מערכת שיפוצים פלוס
מנוהל על ידי:
מערכת שיפוצים פלוס
שאל בפורום
 • 15/11/2017 גינה בבניין משותף לאחר שיפוץמשה

  שלום רב, אנחנו גרים בבניין משותף שסיים לאחרונה שיפוץ+ תוספת בנייה של מרפסות וכעת מעוניינים לעשות גינה. אציין כי הגינה לא טופלה במשך מספר שנים. שאלותינו הן: 1. האם זהו הזמן לעשות גינה עקב העובדה שנשפכו הרבה חומרי בנייה על האדמה? האם יש צורך לעשות טיפול מקדים ? 2. במידה ולא קיימת מניעה מלעשות עכשיו גינה, אזי מתי מומלץ לעשות גינה עכשיו (כלומר סתיו-חורף) או בתחילת האביב ? 3. איזה עץ מומלץ לשים בחזית הבניין ? אחד השכנים הציע עץ זית . הנטיה שלנו לא להשקיע בעץ שדורש הרבה תחזוקה. האם יש אלטרנטיבות אחרות ? 4. גדר חיה - האם עדיין זה נחשב טרנדי ? אני יודע שגדר חיה דורשת תחזוק דו חודשי. 5. מערכת השקיה אוטומוטית - האם זה חובה ? מהן העלויות ? תודה על המענה

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/09/2017 צמחים מתחת למרצפות של מרפסת גגמ מרמת גן

  שלום למומחים, יש לי מרפסת על הגג ובין המרצפות הסמוכות לקיר של המרפסת, לבין הקיר עצמו יש סדק שדרכו גדלים צמחים (כנראה בגלל החול הרטוב). הורדתי את הצמחים, אך השורשים נשארו מתחת. אני רוצה לאטום את החריצים. האם יש צורך להרוג את השורשים לפני? אם כן, אז באיזו שיטה? לשפוף נפט או סולר בחריץ? או לחכות שיצמחו עוד פעם ולהשתמש בראונד אפ? אפשר לראות את השורשים בתמונות.

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/09/2017 הסתרת בור חלחול בגינהדרור מנתניה

  שלום למומחים, אני מעוניין לקנות דירה עם גינה. באמצע הגינה יש בור חלחול או ניקוז (מצורף תמונה). האם יש דרך חוקית ואסטתית להסתיר את הבור? ואם כן, מה העלויות? אפשר לכסות אותו (ואת שאר הגינה) בדשא סינטטי? תודה!

  4 תשובות של מומחים
 • 16/08/2017 ריצוף גינה בבטוןאילנה מראשון לציון

  מעוניינת לרצף את הגינה בבטון. הגודל 50 מ"ר מתוכם כ10 מ ' אדנית .כיום יש דק בגינה ,פרגולה מעץ ומשטח מרוצף .(נדרש פינוי) הבטון אמור להחזיק בריכה 12 טון. 1. האם עדיף בטון מרוצף באריחים או בטון מוטבע? מבחינת עמידות ולכלוך. 2.כמו כן מעוניינת לקבל המלצות למחיר .כולל חפירה פינוי אדניות (הכל) תודה רבה

  4 תשובות של מומחים
 • 06/08/2017 יציקת בטון בגינהיוסי מבאר שבע

  שלום אני מעוניין לצקת בטון בגובה של כ8 ס"מ על שטח של 18 מ"ר רציתי לדעת מה נחשב מחיר מקובל לביצוע העבודה? ואם בנוסף אני רוצה לרצץ את המשטח שאני מביא את הריצוף והקבלן את החומרים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/08/2017 נקודות ניקוזגרי מאריאל

  האם קבלן שבנה בניין מגורים חדש מחוייב לעשות נקודות ניקוז בדירת גן? רכשתי בית חדש דירן גן בבניין משותף ברצוני לרצף את הגינה אך לא ברור לי איך זה שהקבלן לא עשה נקודות ניקוז כלומר בחורף כל הגשמים יעמדו . האם זה הגיוני? האם לא חלה חובה על הקבלן לעשות נקודות ניקוז?

  3 תשובות של מומחים
 • 21/07/2017 ריצוף מעל גינה עם טוףתומר ממודיעין

  יש לי גינה גדולה של 130 מ' תלויה מעל חניון. הקבלן שם לי טוף בכל הגינה, הייתי רוצה לשים חצי דשא סינטטי וחצי לרצף. האם ניתן לרצף מעל הטוף בצורה כלשהי? האם ניתן לשים דשא סינטטי? כמה דבר כזה צפוי לעלות בערך?

  3 תשובות של מומחים
 • 12/05/2017 כבל חשמל לגינה עם כבל תקשורתרואי מהוד השרון

  שלום יש לי צינור פלסטיק שיוצא מארון החשמל ומגיע לגינה ובתוכו כבל ירוק לטובת חשמל לגינה. האם אני יכול להריץ באותו צינור כבל תקשורת לטובת מחשב השקייה. על מנת שאוכל לשים את מחשב ההשקיה בארון החשמל ולא בגינה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/04/2017 עבודות פיתוח ועפר לגינהאייל מזכרון יעקב

  ברשותי גינה מדורגת ( טרסות ) של כ160 מ"ר ואני מעוניין לבצע בה שבילים ומדרגות . למיטב הבנתי אני נדרש לעבודת בובקט של מספר ימים, כמשאית אדמה , ומשרית של סלעים לטובת המדרגות. מעוניין בהצעת מחיר שפויה ...

  תשובה אחת של מומחה
 • 01/04/2017 חשמל בגינהאמיר מנס ציונה

  יש לי כבל חשמל בגינה שמחובר אליו מנורות גינה אם אני מחבר מנורה רגילה האור נדלק אם אני מחבר מנורה בצבע עגולה גדולה לגינה לא נדלק יכול להיות שיש ירידת מתח יש דבר כזה מגבר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/03/2017 להפוך חצר מרוצפת לגינהיהודה מירושלים

  אנחנו שוקלים לקנות דירה עם גינה גדולה אבל הבעלים הנוכחי הפך אותה לגינה מרוצפת כי לא רצה לתחזק אותה. לנו זה חשוב שתהיה גינה אז השאלה היא כמה יעלה למ"ר להחזיר את המצב לקדמותו?

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/07/2016 ריצוף גינהפיני מגבע בנימין

  אני רוצה לעשות יציקת בטון על 40 מ"ר.כמה יעלה עם ריצוף?

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/05/2015 עיצוב וביצוע גינהמורן מפתח תקווה

  יש לנו גינה של 50 מ"ר , אנחנו מעוניינים בגינה פונקציונלית אשר מורכבת בעיקר מחיפוים ,דק ודשא סיננטי או בטון מוחלק ודשא,אנחנו מעוניינים בהצעה כוללת עם עיצוב יפה ,במחיר סביר רוב הגננים עושים רק דשא רגיל ולא דק ובכלל אף אחד מהם לא עושה בטון ואז זה מייקר את העבודה האם זה בכלל ניתן או שעלי לקחת מספר אנשי מקצוע שונים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/02/2015 חיפוי קרקע בגינהלנה מפתח-תקוה

  שלום, אנחנו בגינה בבית משותף רוצים לעשות חיפוי קרקע בחצץ. לכסות צמחים וחול שיש בכל מיני מקומות. האם צריך לעשות הכנה? ריסוס? נקיון? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 04/11/2014 שיפוץ גינה-כולל בטון -לא יודעים מאיפה להתחיל :(נילי מקרית אונו

  שלום רב, מדובר בבית דו משפחתי שלא מזמן (כחצי שנה) עבר שיפוץ פנימי מאסיבי. כרגע אנחנו במצב שכל הגינה (3כיוונים) במצב מוזנח, אין ריצוף מחוץ לויטרינה, הכל נתקע :(. מעוניינים לטפל בגינה ברמה שהרוב ריצוף (כמובן בהתאם למחיר) ... איזה ריצוף הכי זול ונשמר לאורך זמן... (מבחינת יופי-רק מול הויטרינה השאר אנחנו לכיוון הזול והאמיד.). (יש משבה שבטון זו הדרך הכי קלה, הכי פרקטית, הכי עמידה... זה נכון? ). איך אני מגיעה לאנשי מקצוע הוגנים, במחירים שפויים, שיגיעו, יראו ייעצו מה הכי נכון... צריכה הצעות מחיר ולהתחיל להזיז עיניינים...

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום