בית

>

זגגים

זגגים וחברות זכוכית מומלצות בכל הארץ

כל עבודות הזכוכית - דלתות וויטרינות, מחיצות זכוכית, מקלחונים ואמבטיונים, מעקות, חיפויים, גגונים, חלוקות משרדים ועוד

 סנן
זגגים בכל הארץ
שקיבלו ציון מעל 9
עמית ששון - זגג , תמונת פנים

עמית ששון

10 חוות דעת
ציון: 9.07
עמית ששון, בעלים של חברת אוריה עיצובים הנותנת מענה באזור במרכז ובאזור השרון. חברתנו מתמחה בכל עבודות האלומיניום, כגון: חלונות, דלתות, תריסי שלבים / תריסים חשמליים, ויטרינות, פרגולות וזכוכיות עגולות, פרגולות נאספות. סוכך מסך, רשתות, נגד יתו...
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז

  לא מבצע תיקוני אלומיניום !

זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.67
עמיאל מושייב, דור ממשיך לחברת אלומיניום במרכז ובאזור השרון. חברת אלום ברוך מתמחה במערכות אלומיניום מתקדמות כבר 27 שנים בבתים פרטים עסקים ומוסדיים . המומחיות שלנו בייצור תכנון והרכבה של חלונות, קירות מסך, תריסים, רשתות ודלתות שמורכבים מפרופ...
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז

  לא מבצעים תיקונים !

זמינות מלאה לעבודה
סרחאן אשקר, בעלים של חברת ביג אלום בע"מ באזור הצפון ובמרכז. מתעסק בכל ענף האלומיניום, בהא האווס קליל כל מערכות קליל, בלגי, סגירת מרפסות. חלונות, תריסי הזזה, תריסי גלילה, דלתות, מעקות, פרגולות אלומיניום ועוד. בנוסף, מתעסק בכל עבודות הזכוכי...
איזורי שירות: צפון, מרכז
זמינות מלאה לעבודה

זכוכיות הן חלק בלתי נפרד מהבית וכיום מהוות אלמנט מרכזי בסגנון הבנייה המודרני. זגגים הם בעלי המקצוע המתעסקים בזגוגיות זכוכית הן ברמת הייצור והן ברמת ההתקנה בפועל ומתמחים בשילוב הזכוכית במקומות שונים בתוך בתים ומבנים. היכן מותקנות הזכוכיות השונות לסוגיהן ומיהם הזגגים המומלצים למלאכה?

 

שימוש בזכוכיות בבנייה המודרנית

זכוכית היא חומר גלם המלווה אותנו כבר מאות אלפי שנים והמראה השקוף או ה"חלבי" שלה משקפים כיום בחירה בחומר טבעי ו"נושם" המעניק נפח ואשליית גודל טובים, קשר בין חללים שונים וחיבור חיוני בין המרחב הפנימי והחיצוני.

כיום בבניה המודרנית, נהוג להזמין זגגים שיתקינו את הזכוכיות השונות והם אלו שבוחרים את סוג הזכוכית, חותכים, מתאימים ומתקינים אותה.

הזכוכיות הללו משמשות את הבית במספר מוקדים, כאשר בראשם החלונות והמקלחונים ובבתים מסוימים גם כדלתות זכוכית, מעקות, מדרגות וחיפויים מיוחדים.

על הזגג ללוות מטעמו את כל תהליכי הייצור וההתקנה של כל מוצרי הזכוכית ולדאוג שהם יוצרו ונחתכו כראוי ושהתקנתם הייתה תקינה.

הזגג הוא גם בעל המקצוע שמייעץ לבחירת הזכוכיות המתאימות ומתקן או משפץ אותן במידת הצורך.

 

בחירת זגגים

עבודת הזגגות מחייבת ניסיון, מקצועיות וידע עשירים ביותר ברזי הזכוכיות, כך שיהיה אפשר לאתר את הזכוכית המתאימה לדרישה, לחתוך ולהתקין אותה באופן מדויק כדי לספק מראה אסתטי ובטיחותי כאחד.

ויחד עם זאת, מדובר בתחום שהדרישה אליו נמוכה הרבה יותר מבעלי מקצוע אחרים, כך שקשה למצוא המלצות פה לאוזן או בכלל זגגים שעומדים בדרישות בצורה המיטבית.

מסיבה זו כדאי למצוא זגג בשיפוצים פלוס, שבו כל בעלי המקצוע עוברים תהליך סינון קפדני ואפשר לקבל פרטים מלאים בנוגע למיומנותם המקצועית והמלצות מלקוחות קודמים.

רק כך תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהזמנתם זגג אמין ומנוסה לעבודת ההתקנה או התיקון שאתם זקוקים לה.

 

אילו סוגי זכוכיות קיימות?

כידוע, כל סוגי הזכוכיות השונות מגיעות ברמות שקיפות שונות, בעובי משתנה ובהתאמה של כל זגוגית לאזור ייעודי אחר, למשל כמו מטבח זכוכית.

בדירות ובבתים פרטיים בדרך כלל מדובר בשלושה סוגים מרכזיים:

 

זכוכית מחוסמת

זוהי הזכוכית החזקה והעמידה ביותר, מה שמוגדר גם כזכוכית בטיחותית המתנפצת לרסיסים קטנטנים במקום להותיר שברים גדולים שקיימת מהם סכנה להיחתך.

את זכוכית זו נהוג להתקין במקלחונים, מדפים וחיפויים שונים לרהיטים ולאיזורי הבית השונים (לדוגמא, קיר במטבח).

היא לא תתאים כחלון מכיוון שאין לה בידוד טוב והניפוץ שלה מאפשר לכל פורץ לפלוש פנימה בקלות.

 

זכוכית טריפלקס

זוהי זכוכית רבודה שנוצרת משתי שכבות זכוכית שהודבקו יחד, מה שמעניק בידוד אקוסטי טוב ומונע פיזור של הזכוכית בעת ניפוץ (הזכוכית רק נסדקת) כך שהיא קשה לפריצה וגם בטיחותית.

זוהי הזכוכית המתאימה לחלונות (לרוב בעובי של 6 מ"מ כולל), לוויטרינות ומעקות (מומלץ בעובי של 10 מ"מ).

 

זכוכית בידודית

בדומה לטריפלקס, גם כאן מתקיימות שתי שכבות שמבודדות אקוסטית ובטיחותית את הבית.

כאן קיים גם בידוד תרמי איכותי, הודות לשכבת אלומיניום פנימית בין שתי השכבות שבולמת טמפרטורה חיצונית ומונעת ממנה לחדור פנימה. זכוכית זו תתאים גם היא לחלונות וויטרינות.

 

גימור הזכוכיות

שקופה, אקסטרה קליר או בכלל חלבית? לאחר בחירת סוג הזכוכית הרצויה, מגיע השלב שבו צריך לבחון את רמת הגימור הרצויה ואת ההתאמה שלה לדרישות האישיות ממראה הבית.

נתחיל עם הזכוכית השקופה, שמכילה כמות רבה של עופרת ולמעשה גורמת למראה השקוף לגוון מעט ירקרק. לכן צריך לזכור שביישום שקוף כחיפוי, יתקבל צבע מעט שונה ממה שחשבתם ומעט כהה יותר.

אקסטרה קליר מוציאה למעשה את העופרת מהזכוכית כך שתתקבל זכוכית שקופה לגמרי, מה שמספק תצפית מושלמת אל הגינה או הנוף וגם גורם ללא מעט ציפורים וראשים להיפגש בטעות עם החלון הסגור.

את זכוכית זו אפשר (בניגוד לשקופה הרגילה) לצבוע בגוון בהיר כך שישמר גוון מסוים במבט פנימה והחוצה.

הזכוכית החלבית שבה הגוון מונע מבט פנימה והחוצה, היא זכוכית שעברה תהליך התזת חול או החדרת גז במטרה ליצור מראה אסתטי אך פרטי יותר, כמו למשל בחדרי רחצה ושירותים, משרדים שונים ועוד.

 

עובי הזכוכית הרצוי

אחרי שבחרתם את הסוג והגימור של הזכוכית הרצויה, הזגג יתאים לה גם את העובי הרצוי.

כאן קיימים תקנים שונים שמצביעים על עובי נדרש בכל סוג של התקנה, אך מדובר בתקן שקובע עובי מינימלי בלבד ולכן בפועל אפשר להשתמש בעובי משמעותי יותר מטעמי בידוד, הגנה וכדומה.

המינימום הקבוע ברמת התקן לחלונות זכוכית עומד על 6 מ"מ, כך שזכוכיות טריפלקס או בידודית המתקבלות בשתי שכבות, מוכרחות להיות בעובי של 3 מ"מ כל אחת.

אם מדובר בחלון עם מסגרת עץ, התקן קובע עובי מינימלי של 4 מ"מ מזכוכית מחוסמת אחת, כלומר שלא ניתן להשתמש בטריפלקס או בידודית.

עובי מינימלי למעקות זכוכית עומד על 12 מ"מ עובי (דהיינו 6 מ"מ לכל זכוכית בטריפלקס) ועל 4-10 מ"מ למקלחונים, כאשר ההמלצה היא לעובי של 6 מ"מ להבטחת העמידות אך מבלי לסבול ממאסיביות מוגזמת שתקשה על פתיחה וסגירת הדלת.

כמובן שזכוכית עבה יותר שווה בידוד טוב יותר ולכן אפשר להשתמש בעובי משמעותי כדי להימנע מרעשים חיצוניים ולהרוויח שקט ושלווה טובים בתוך הבית.

למידע נוסף אודות עבודות זכוכית - קראו כאן את המדריך בנושא.