פרגולות אלומיניום - כל מה שצריך לדעת עליהן

מתקיני פרגולות אלומיניום נחשבים לגורמים מקצועיים שלוקחים חלק מרכזי בלב החזון והחלום הישראלי: היכולת להתיישב בנחת עם קפה וספר טוב בפרגולה הביתית מבלי לסבול משמש קופחת או גשם במהלך השהות בגינה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-17/02/2021 10 דק' קריאה

בשוק הרחב ניתן למצוא חברות שמתמחות בהתקנת כל סוגי הפרגולות, מפרגולות אלומיניום חשמליות ועד פרגולות עץ גושני במראה כפרי ולצידן חברות נוספות שמתמחות בפתרונות אלומיניום מסוגים שונים וממוקצעות בין היתר בייצור ובנייה של פרגולות אלומיניום. בשני המקרים, החברות הללו נעזרות במפעלי ייצור שבהם מכינים מראש את "שלד" הפרגולה בהתאם למידות שנקבעו.

פרגולות אלומיניום

אלומיניום הוא חומר גלם מרכזי בתחום הבנייה בשנים האחרונות, מאחר ותכונותיו מתאימות לטווח רחב של צרכים ודרישות:

עמידות מרשימה

כמעט ואין מתחרים לעמידות משטחי האלומיניום. הם אינם צוברים חלודה או בלאי, נותרים איתנים מול פגעי מזג האוויר (פקטור חשוב לפרגולות שממוקמות בערי חוף ונגב ומרפסות שמש), לא נסדקים או מתעקמים ואורך חייהם ממושך.

עמית ששון

ציון 8.83 13 חוות דעת

אילן טקסירו

ציון 9.5 5 חוות דעת

דודי פורר

ציון 9.69 34 חוות דעת

אחמד חוגיראת

ציון 9.67 6 חוות דעת

תחזוקה קלה

כדי לנקות את פרגולת האלומיניום דרוש סמרטוט לח בלבד. היא איננה מאבדת מצבעה עם הזמן או מפתחת קורוזיה, כך שלהבדיל מפרגולות מחומרים אחרים (עץ במיוחד) היא איננה דורשת יישום של חומרים אקריליים או דוחי חרקים במטרה להאריך את חייה.

חומר קל לעיצוב

עמידות האלומיניום עומדת במקביל ליכולותיו האלסטיות, כך שניתן ליצור את הפרגולה במגוון רחב של צורות, גדלים ודגמים. את האלומיניום אפשר לצבוע במגוון צבעים רחב ולהקנות לו מראה דמוי עץ או מתכת יוקרתית. יחד עם זאת, המראה הבסיסי שלו הפך לנפוץ ומקובל בבתים מודרניים והוא נתפס כעדכני וטרנדי, מתאים לכל חזות מבנה וגינה.

מחפשים מתקין פרגולות אלומיניום ולא מצאתם ?

או

שילוב טכנולוגיה

פרגולות האלומיניום מתאימה לדרישות מתקדמות כמו מנגנון חשמלי לפתיחה וסגירה, פתרונות הצללה אוטומטיים ורפפות מתכווננות על פי הצורך. באופן הזה ניתן לווסת את כניסת האור והצל לתוך חלל הפרגולה, למגן מפני גשם או לחשוף את הגג לשמש טובה וגם ליהנות מבידוד מוגבר מאחר ותכונות האלומיניום מתהדרות גם בבידוד מצוין מפני רעשים, לחות וחום.

משקל סגולי קל

האלומיניום הוא חומר קל משקל (בהשוואה לחומרי גלם אחרים בתחום הפרגולות) ולכן יתאים הן לבנייה במרפסות גבוהות והן לקרקעות ללא חפירה או שבירת מרצפות.

פרגולה אלומיניום מחיר

מחירן של פרגולות האלומיניום נקבע בהתאם לגודל הפרגולה הרצויה (במ"ר) ומורכבות העבודה. כך לדוגמה, עלות התקנת פרגולה קטנה עם שתי קורות תמיכה במרפסת תהיה זולה יותר מאשר פרגולה גדולה עם קירוי חשמלי בגינה.

השירות המבוקש

כמה עולה הפרגולה?

התקנת פרגולת אלומיניום סטנדרטית

1,200 ₪ - 700 ₪ למ"ר

שלד אלומיניום לפרגולה כולל הצללה

1,800 ₪ - 1,000 ₪ למ"ר

שלד אלומיניום עם תריסים קבועים

2,000 ₪ - 1,300 ₪ למ"ר

פרגולת אלומיניום דמוי עץ

700 – 1,400 ₪ למ"ר

פרגולה חשמלית (נפתחת ונסגרת בלחיצת כפתור)

1,000 – 1,700 ₪ למ"ר כולל שלט

800 – 1,500 ₪ למ"ר עם מנגנון קבוע בקיר

פרגולה תלויה מאלומיניום

(ללא עמודים, בקיבוע לאורך הקיר)

1,100 – 1,900 ₪ למ"ר

פרגולה לחניה (מרחפת או על עמודים) 1,000 – 1,700 ₪ למ"ר

פרגולת אלומיניום בשילוב זכוכית

1,200 – 2,100 ₪ למ"ר

פרגולות אלומיניום דמוי עץ

היכולת לעבד את האלומיניום ולהחדיר אליו צבעים ותכונות נוספות יצרה גם את האפשרות ליצור משטחים דמויי עץ. באופן הזה תכונותיו הטבעיות של האלומיניום נשמרות, בד בבד עם המענה על דרישת עיצוב כפרי ואותנטי, שעשוי להתאים יותר למראה הגינה וחללי הפנים.

פרוגולות אלומיניום דמוי עץ מזכירות מאוד את מראה עץ הגושני העמוק והחם, כאשר גם ברמת חיבורי הפרגולה נשמר מראה שמחקה את חיבורי העץ עצמם. למעשה, רק בעיניים מקצועיות יהיה ניתן לזהות את ההבדל. המחיר הממוצע לפרגולות אלו עומד על 1,000 ₪ למ"ר.

מה ההבדל בין פרגולות אלומיניום לפרגולות מעץ?

שני חומרי הגלם המרכזיים בתחום הפרגולות הם עץ ואלומיניום. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות, כך שבסופו של דבר הבחירה תתבסס על שיקולים אישיים בלבד. לא מצליחים להחליט? תוכלו להיעזר בטבלה הבאה או במדריך הפרגולות שכתבנו בנושא.

נושא פרגולת עץ פרגולת אלומיניום
מראה מראה טבעי וכפרי שיתאים לכל שטחי החוץ.

מראה מודרני וחדשני שמתאים לעיצוב יוקרתי. 

משקל

משקלו של העץ יוצר פרגולה מאסיבית ויציבה ביותר.

משקלו הקל של האלומיניום איננו דורש עבודת קיבוע מורכבת ומאפשר להציב את הפרגולה גם במרפסות גבוהות.

תוספות

מתאים לשילובים דקורטיביים של סוגי עץ נוספים כמו במבוק וכן מתמזג טוב עם דק עץ שייבנה לו.

מתאים לשילובים דקורטיביים של סוגי עץ נוספים כמו במבוק וכן מתמזג טוב עם דק עץ שייבנה לו.

מחיר

ניתן לבנות ממגוון סוגי עץ ובטווח עלויות מגוון.

ניתן לבנות ממגוון סוגי עץ ובטווח עלויות מגוון.

תחזוקה

מחייב תחזוקה שוטפת. איננו מצריך תחזוקה כלל.

פרגולות אלומיניום חשמליות

אחת הסיבות שבגללן נבחרת פרגולת האלומיניום היא יכולתה לענות על צרכים פונקציונליים, שמתאימים למחייה המודרנית ובפרט לדירות בבנייה מאפס או במסגרת שיפוץ וילה. פרגולות אלומיניום חשמליות מאפשרות לבעלי הפרגולה לשלוט בהצללה ובקירוי בזמן השהות בפרגולה ע"י לחיצת כפתור.

ניתן לבחור האם להתקין מנגנון קבוע בקיר לפתיחה וסגירת הרפפות או להשתמש בשלט כך שיהיה אפשרי להתאים את המצב הרצוי מרחוק. בדרך כלל תותקן לפרגולה החשמלית גם אפשרות לכוונון ידני, למקרים שבהם הפעולה החשמלית יוצאת משימוש וזקוקה לתיקון. הכוונון הידני מתבצע ע"י מוט שמתחבר לגג הפרגולה ובסיבובו הרפפות משנות את הזווית שלהן, בדומה לתריסי הגלילה המשרדיים המוכרים שמכניסים פנימה את האור הטבעי ע"י סיבוב המוט שבצד.

מתקיני פרגולות אלומיניום ששילבו בה מנגנון חשמלי יעניקו לו גם אחריות לפרק זמן מסוים. אם תמה תקופת האחריות והמנגנון החשמלי דורש תיקון, אותה החברה תוכל לשוב ולאבחן את הבעיה. לעתים קרובות השיבוש יצריך גם ביקור חשמלאי במקום.

פרגולות אלומיניום סגורות

פרגולות אלומיניום סגורות מוגדרות כבעלות סוכך קבוע, מה שמוזיל את עלויות ההקמה (אין צורך במנגנון שליטה חשמלי) ומתפקד כפתרון למקומות חשופים מאוד שהשמש, הגשם והרוחות בהם מורגשים באופן משמעותי (למשל בפנטהאוז המשקיף לים). את הסגירה ניתן ליישם באמצעות מספר פתרונות:

קירוי פוליגל

זהו קירוי מלוחות פוליקרבונט שמונע קרינת UV אך בו זמנית מאפשר חדירה של אור בכמות מסוימת. הקירוי נחשב כמבודד אקוסטי ותרמי מוצלח וניתן להוסיף לו שכבות נוספות במטרה לסנן טוב יותר את האור והחום.

קירוי סנטף

גם הסנטף עשוי פוליקרבונט המכיל דרגות לסינון UV ומחירו זול יותר משמעותית מהפוליגל. הסנטף איננו נחשב כחומר מבודד והחיסרון העיקרי שלו הוא הרעש הרב שנוצר במגע איתו (מגשם ועד יונים מהלכות על חלקו החיצוני).

קירוי פלסן

זהו חומר חזק ועמיד, מבודד תרמי ואקוסטי שמציע עד 90% חדירה של אור ומגיע במבחר רב של צבעים, כך שאפשר להתאים אותו לסגנונות עיצוביים שונים, כולל התקנה קשתית (פרגולה בצורת קשת, או מראה גלי). 

קירוי פלרוף

הפלרוף בעל צורה גלית שמתאימה בדרך כלל לפרגולות גדולות לצרכים חקלאיים או תעשייתיים. היא חוסמת חדירת גשמים ואור ולכן תתאים מאוד לצרכי עבודה ופרקטיקה.

קירוי סנפל

חומר פופולרי בתחום הפרגולות, מאחר והלוחות שלו בעלי דפנות כפולות המספקות איתנות ברמה גבוהה לצד תכונות תרמיות ומשקל קל. יחד עם זאת, הסנפל מאפשר חדירת אור ומותאם להתקנה קשתית ולשילוב פתרונות תאורה.

קירוי סנגלייז

לוחות בעלי פרופיל אלומיניום חזקים ואטומים מטבעם, כך שאין צורך לתחזק או להחליף אותם עם הזמן.

פרגולות אלומיניום תלויות

פרגולות אלומיניום תלויות (או בשמותיהן הנוספים: מרחפות או צפות) הן פרגולות ללא קורות תמיכה, שתמיכתן מגיעה מקיבוע ישירות לקיר החיצוני שהפרגולה מותקנת עליו.

הסיבות להקים פרגולה תלויה הן מגוונות, החל מחיסכון במקום (למשל במרפסת בעלת שטח קטן) וצורך בנגישות טובה (הקמת פרגולה לחניה לרכב למשל) וכלה בפתרונות הצללה וסוכך למקומות קטנים כמו מפתן הכניסה הביתה או גינה בעלת שטח צר ומוגבל. הפרגולות מגיעות במגוון רחב של עיצובים אפשריים כך שיתמזגו עם חזית הבית והמראה שלו וניתן לתכנן אותן במקביל לתהליך תכנון הבנייה או השיפוץ של הנכס.

חסרונות הפרגולה התלויה נעוצים בעיקר בטיב ההקמה שלה: מתקיני פרגולות אלומיניום מיומנים ידאגו לחיבור איכותי למבנה כך שהוא יישאר עמיד וחזק גם בתנאים קשים או קיצוניים (תזוזות קרקע מרובות לדוגמה) וכן לאיטום מעולה בחיבור בין הקיר לסוכך, על מנת למנוע זליגת מים לתוך חלל הפרגולה. חלק מהמתקינים אף עובדים בשיתוף פעולה עם קבלני איטום מומחים שידאגו לפתרון הרמטי.

פרגולה אלומיניום למרפסת

תכנון פרגולה אלומיניום למרפסת מתחשב במבנה המרפסת, גודלה, גובהה וכיווני האוויר שלה. זהו אתגר, משום שהפרגולה תצטרך לאפשר לדיירים ישיבה חיצונית נוחה מבלי להגביל את שדה הראייה כאשר הדירה מביטה לנוף, אך לייצר עבורם מקום חיצוני מוצל ומוגן מגשמים באותה הנשימה.

בנוסף, קיימים היבטי התקנה נוספים כמו צבע הפרגולה והשתלבותו עם חזית הבניין, סוג הברגים הנדרשים והחיפוי. בחלק מהמקומות יהיה צורך לבדוק מראש גם את אפשרות ההיתר לבניית פרגולה, מאחר וההנחיות והמגבלות לבנייה (לרבות סגנון וגודל הפרגולה עצמה) משתנות מעיר לעיר.

פרגולות אלומיניום לגינה

פרגולת אלומיניום בגינה יוצרת הפרדה חלקה ואיכותית יותר בין הפנים לחוץ, מה שמניע אדריכלים ומעצבי פנים רבים לשלב אותה בתכנון המבנה ולהפוך אותה למקום נגיש ומפנק למנוחה ואירוח. בנוסף, קיימת חשיבות רבה לחזות הפרגולה מאחר והיא בולטת במבט על חזית הבית ועליה להשתלב ברמת המבנה, החומרים והתצורה הסופית לבית והגינה.

כאן משחק האפשרויות גדול יותר, מאחר וניתן להגדיל את שטח הפרגולה ככל שמרחב החצר מאפשר זאת ולשלב מנגנונים חשמליים נוחים. בנוסף, פרגולה מאלומיניום דמוי עץ תתאים בעיקר לחצרות, מאחר והיא משתלבת טוב יותר בצמחייה ובתנאי סביבה טבעיים. מנגד, אנשים שמעוניינים במראה תעשייתי יוכלו לשלב את הפרגולה בצבעיה המונוכרומטיים הרגילים ולהקנות מראה הייטק יוקרתי לחלל החוץ.

פרגולות אלומיניום לחניה

הקמת פרגולות אלומיניום לחניה פותרת צורך במקום חניה מוצל לכלי הרכב, כך שלא יסבלו מתנאי האקלים הקשים בקיץ ולא יתמלאו במי גשמים במהלך החורף. פרגולה לחניה מעניקה ערך מוסף למראה הבית מאחר והיא יוצרת תחושה מפוארת ואלגנטית יותר, לעתים גם אשליית גודל טובה יותר למרחב החיצוני. כאן האפשרות המומלצת היא להתקין פרגולה תלויה, כך שכניסת ויציאת הרכב לא יהיו תלויים בתמרון בין הקורות.

עמידותו של האלומיניום תבטיח הגנה והצללה יעילה לרכב בכל זמן נתון ולהבדיל מהתקנת כל פרגולה אחרת, ביצירת גגון לחניה אין צורך בהיתר בנייה. על פי התיקון לחוק התכנון והבניה (תיקון 101), כל הקמת גגון או סוכך לא מחייבת באישור כל עוד מתקיימים מספר תנאים:

  1. הגגון לא יבלוט יותר משני מטרים מקיר המבנה שאליו הוא צמוד.
  2. סוכך מתקפל לא יבלוט יותר מ-50 ס"מ מהקיר במצב מקופל.

רק כאשר שטח הפרגולה התלויה גדול מ-20 מ"ר יהיה צורך לדווח על כך לוועדה המקומית תוך 45 ימים ממועד ההתקנה ולקבל אישור ממהנדס מבנים שיקבע כי המבנה מעוגן כראוי ואין חשש שיקרוס.

בהנחה והפרגולה שהוקמה כוללת קורות וכעת מתכסה ב-3 קירות לפחות, היא מוגדרת כמחסן ודורשת היתר בנייה.

איזו פרגולה לחניה כדאי להתקין?

מומלץ לקבל ייעוץ ראשוני ממתקין פרגולות מקצועי על מנת להיות בטוחים במאה אחוז שאתם עומדים בדרישות החוק ולא משקיעים בפעולה שתגרור הוצאות עתידיות כבדות. כמובן שבמסגרת הייעוץ כדאי גם לקבל הצעת מחיר רלוונטית, או להיפגש במקום עצמו לקביעת הסוג הנחוץ.

סוג הקירוי לחניה

יתרונות הפתרון המוצע

הקמת גגון לחנייה

פתרון זול ומהיר לשטח בכל גודל

פרגולת אלומיניום על עמודים

מבנה יציב, חזק ועמיד שיגן כהלכה על כלי הרכב

פרגולת אלומיניום תלויה

מראה אסתטי ואלגנטי יותר, ללא צורך בתמרון כלי הרכב בין הקורות

סגירת חנייה קיימת

הנחת קירוי על "שלד" מבנה קיים במטרה ליצור הצללה ומיגון טובים יותר

סוכך מתקפל

בעל מבנה משופע כך שימנע הצטברות מי גשמים על גבי הקירוי, ניתן לפתיחה וסגירה ידנית

פרגולות אלומיניום רפפות

רפפות פרגולת האלומיניום הן אלו שיוצרות מראה מודרני מתקדם ואלגנטי. רפפות אלו מתאימות לפרגולות אלומיניום חשמליות מאחר והן מסוגלות להיפתח או להסתובב במטרה לווסת את ההצללה ולמגן את המבנה בתנאי מזג אוויר מסוימים. הפתרונות הקיימים נעים על פני מספר סוגי הצללה כמו: למלה מקבלית, למלה מעוגלת, למלה מלבנית או סבכה טרפזית.

את הרפפות ניתן להזיז הן באופן ידני והן באופן חשמלי, בהתאם לדרישה והתקציב וללא קשר לסוג הפרגולה המותקנת (מרחפת, קבועה, קשתית וכו').

פרגולות הצללה מאלומיניום

כאשר תנאי השטח אינם אחידים ודרושה הצללה גמישה יותר, יהיה צורך ליצור מהאלומיניום מבנה שמתאים לצורה וההיקף הספציפיים של מבנה הבית. ההצללה מספקת לא רק תנאי שהות נעימים יותר במהלך שעות השמש החזקה, אלא גם תיחום טוב לשטח הגינה או המרפסת כך שהמראה שלה נותר מוקפד ומסודר.

בנוסף, ניתן לשלב פתרונות הצללה דינמיים, כמו שילוב הצללה חשמלית רק בחלק מסוים מהרפפות או כיווני פתיחה וסגירה משתנים במטרה לסייג לדוגמה את כניסת הבריזה, אך למנוע חדירה מוגזמת של קרני שמש.

מחפשים מתקין פרגולות אלומיניום ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה

פרגולות אלומיניום

נמצאו 0 מאמרים

לא נמצאו תוצאות