בית

>

נקיון ופוליש

עבודות ניקיון - המדריך המלא

ישנם מקרים שונים בהם נצטרך להיעזר בחברות ניקיון מקצועיות, כמו למשל אחרי עבודות שיפוצים בבית, אחרי שיפוץ משרד, לניקיון חלונות מקיף או לניקיון שוטף של משרדים. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על עבודות ניקיון בבית ובמשרד, כולל טיפים חשובים ומחירים.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-04/04/2019 7 דק' קריאה

לכולנו חשוב להיכנס לבית נקי ונעים, אך גם בית שהושקע בו כסף רב בעיצוב ובטיפוח לא ייראה במיטבו אם ישנה שכבת אבק דקיקה על המדפים, או כתמים על הרצפה. את התחזוקה השוטפת לרוב יעשו הדיירים בעצמם או בעזרת מנקה מדי פעם או באופן קבוע, אך ישנם גם מקרים בהם יש צורך בעבודות ניקיון אינטנסיביות יותר, כמו למשל אחרי שיפוץ הבית, או סביב חג הפסח.

בדומה לבית הפרטי שלנו, גם שמירה על משרד נקי ונעים תעשה רק טוב לביזנס. לקוחות ישמחו לעשות עסקים עם מקום שמכבד את עצמו, ועובדים יגיעו לעבודה ביתר מוטיבציה כאשר הם חשים שמישהו מטפח ומשקיע במקום בו הם נמצאים שעות רבות מן היום. המשותף למקרים הללו הם שבהם נצטרך לשכור את שירותיה של חברת ניקיון לבתים פרטיים, חברת ניקיון משרדים או חברה לניקוי חלונות. אז מה חשוב לדעת על עבודה מול חברות ניקיון כדי לצאת מצוחצחים ומרוצים?  

עבודות ניקיון אחרי שיפוץ

אחרי תהליך של שיפוצים חובה לבצע עבודות ניקיון יסודיות. עבודות הבניה והשיפוץ משאירות אחריהן לכלוך, וגם אם במהלך העבודה הקפיד קבלן השיפוצים על ניקיון וסדר, עדיין יש צורך בניקיון מקיף לאחר הסיום. ישנם כאלה שיעדיפו לחסוך את הכסף ולא להשקיע עוד ממנו אחרי ההשקעה הכספית הכרוכה בשיפוצים עצמם. אחרים ירצו להיכנס לבית שנראה טיפ טופ ולא להשקיע זמן ומאמץ בניקיון. אם אתם שייכים לסוג השני, המידע הבא על חברות ניקיון בתים אחרי שיפוצים בהחלט רלוונטי עבורכם.

מה כולל ניקיון בתים של חברת ניקיון? חברות ניקיון מנקות כל מה שאינו כולל את הקירות והתקרה: את הרצפה והפאנלים, השקעים והמפסקים, חלונות כולל תריסים, מסילות ומשקופים. דלתות וידיות. כלים סניטריים, ארונות ואלמנטים מזכוכית. כלי העבודה בהם נעשה שימוש בחברות ניקיון הם מכונת קירצוף או פוליש, שואבי אבק וחומרי ניקוי שונים. הניקיון אמור להתבצע על ידי לפחות שני עובדים (כאשר מדובר בדירת 4 - 5 חדרים). ניקיון אחרי שיפוץ אורך בדרך כלל יום שלם, מהבוקר ועד אחרי הצהריים. מומלץ להזמין את חברת הניקיון שבועיים לפני הכניסה המשוערת לדירה.

יצחק תורג'מן

ציון 9.82 7 חוות דעת

גיא כהן

ציון 9.96 12 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 48 חוות דעת

יהונתן חיו

ציון 9.67 6 חוות דעת

כלי ניקיון

מה חשוב לבדוק כשבוחרים חברת ניקיון?

 • המלצות - כדאי לבצע את הבחירה של החברה לניקיון בתים על סמך המלצות של לקוחות עבר. זה אחד התנאים הבסיסיים לבחירת כל בעל מקצוע בתחומי השיפוצים וחידוש הבית.
 • ביטוח - חשוב לוודא שלחברת הניקיון יש ביטוח צד ג' למקרה שייגרמו נזקים כלשהם לבית בתהליך הניקיון, וביטוח לעובדים שמבטיח שחברת הניקיון היא האחראית במקרה של תאונת עבודה במהלך ניקיון הדירה.
 • רישיון ממשרד הכלכלה - ישנן גם חברות שאינן נושאות את הרישיון והן חברות טובות ומקצועיות. כך שמחסור בתעודה הוא לא "דיל ברייקר", אבל הוא תוספת טובה שנותנת ביטחון.
 • שימוש בחומרים - כדאי לוודא שחברת הניקיון מגיעה עם מכונת פוליש. זה בכל מקרה מאסט לכל עבודת ניקיון אחרי שיפוצים. אם הדבר אינו כלול בעבודת הניקיון, זוהי כנראה חברת ניקיון לא מקצועית.
 • כדאי לבדוק אם החברה שבדקתם עושה שימוש בחומצות בניקיון. יש לדעת לעשות שימוש בחומצה, אחרת היא עשויה לעשות נזק. לכן, כדאי לבדוק בדיוק כיצד מתכוונים להשתמש בה.
 • בדומה לבחירת בעלי מקצוע אחרים, כדאי לקחת כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים ולהיזהר מהצעות מחיר נמוכות באופן חריג. גם בתחום הניקיון ישנם חאפרים שיכולים להציע מחיר נמוך ולבקש תוספות ברגע האחרון. חשוב לבדוק איזה שימוש החברה עושה בחומצות, ולוודא שהוא מתאים לסוגי המשטחים שיש לכם בבית, כדי שלא ייגרם לכם נזק.
 • שימו לב שאחריות קבלן השיפוצים היא לפנות את הפסולת הנוצרת במסגרת השיפוצים, ואין זו אחריות של חברת ניקיון. בנוסף, מומלץ לדאוג לכך שהבית יהיה ריק מרהיטים כאשר חברת הניקיון מגיעה.

ניקוי חלונות

 • ניקוי חלונות בבית - ישנן חברות שמבצעות ניקיון של חלונות בנפרד מעבודות ניקיון כלליות. ניקיון חלונות כולל פירוק החלונות וניקיון של החלון עצמו, התריסים והמסילות. מובן שלאחר הפירוק יש להחזיר את החלונות בחזרה למקומם (חשוב לוודא שאכן הדבר מובן וחלק מההסכם ביניכם לבין בעל המקצוע).
 • ניקיון חלונות בגובה - כדי להגיע לחלקם החיצוני של חלונות בבנייני גבוהים ישנו צורך בעבודת ניקיון חלונות בגובה, המתבצעת בדרך כלל בעזרת בימות הרמה או סנפלינג. שיטת ניקיון מקובלת לחלונות בגובה היא שיטה הנקראת אוסמוזה הפוכה - שימוש במים שאינם גורמים לאבנית, כאשר התוצאה אמורה להחזיק מעמד זמן רב יותר מניקיון רגיל. חשוב להקפיד לבחור בחברה בעלת רישיון לעסוק בעבודות בגובה. חברות כאלה נדרשות לחדש את רישיונן מדי שנתיים, ולרענן את תקני הבטיחות.

מחפשים חברת ניקיון ולא מצאתם ?

או
ניקיון חלונות בגובה

חברת ניקיון - מחירים

ניקיון למטר לדירת 4 - 5 חדרים  15 ש"ח לפני מע"מ
מחיר כולל לנקיון דירת 4 -5 חדרים כ-1,500 ש"ח לפני מע"מ
ניקיון חלונות בדירה שלמה כ-1,000 ש"ח כולל מע"מ

עלות ניקיון

ניקיון משרדים

מה כולל ניקיון משרד?

 • ניקיון הרצפה - במשרדים רבים כיום ישנה רצפת פרקט, שיש צורך בידע מתאים לגבי אופן הטיפול בה. ישנם משרדים מיושנים בהם יש עדיין שטיח מקיר לקיר וניקוי הרצפה יכלול שאיבת אבק וחפיפת השטיח אחת לתקופה.
 • ניקיון ריהוט ומכשירים - מובן שמצופה מהעובדים לשמור על ניקיון בעמדות העבודה, אך חשוב גם לנקות את השולחנות והכסאות במשרד, כדי שלא יצטבר עליהם לכלוך.
 • ניקיון חלונות - ברוב המשרדים כיום יש הרבה חלונות, ולכן יש צורך גם בשמירה על הניקיון שלהם. כדי לדאוג לניקיון בחלקו החיצוני של החלון, יש צורך גם בעבודה של ניקיון בגובה. לעתים מדובר באותה חברה שמבצעת את ניקיון המשרד ולפעמים יש צורך בחברה נפרדת.
 • ניקיון כלים סניטריים - חלק בלתי נפרד מניקיון המשרד הוא ניקיון חדר השירותים - הרצפה, האסלות והכיורים. העובדים נמצאים שעות רבות במשרדים, וחשוב לשמור על סביבה הגיינית ונעימה.
 • ניקיון מטבח - בכל משרד יש מטבחון קטן (או גדול), הכולל לעיתים גם פינות אוכל בהם יכולים העובדים לאכול בהפסקות. ניקוי המשרד חייב לכלול גם ניקיון המטבח: שטיפת הכלים, ריקון האשפה וניקוי מקרר אחת לשבוע לפחות.
 • ניקיון אחרי שיפוץ - אם מתבצעות עבודות שיפוצים במשרד כמובן שיהיה צורך גם בחברת ניקיון שתנקה את כל הלכלוך שהצטבר כתוצאה מעבודת השיפוצים. כאן מדובר על עבודת ניקיון חד פעמית ולא עבודה שוטפת.

באיזו שעה מומלץ לבצע ניקיון משרד?

ישנן כמה אפשרויות לזמנים ביממה בהם ניתן לקחת שירותי ניקיון משרד. ניתן לעשות זאת בשעות הבוקר, אחרי הצהריים ואפילו בלילה. החיסרון בבחירה בניקיון בשעות היום היא שהעובדים והמנקים מפריעים זה לזה: המנקים לא מצליחים לנקות כמו שצריך כי העובדים דורכים על הרצפה הרטובה, משתמשים במטבחון ובציוד. לעובדים יש מנקים ש"מסתובבים להם בין הרגליים" ומפריעים למהלך העבודה.

גם בשעות עבודה של חברת ניקיון שאינן בטווח שעות הפעילות של המשרד יש חסרון בולט והוא השמירה על ביטחון המשרד - עובדי ניקיון הנמצאים במשרד בשעה שהעובדים אינם שם עלולים לעשות נזקים או, חלילה, לגנוב או להיחשף למידע מסווג. לכן, אם בוחרים בשירות בשעות שבהם המשרד אינו בפעילות חשוב לבדוק היטב את אמינות החברה והעובדים בה.

מטאטא

ניקיון משרדים - מחירים

מחירי ניקיון משרד משתנים לפי התדירות שבה הוא נעשה: ניקיון שנעשה יום-יום, ניקיון חד פעמי או ניקיון חד שבועי או דו שבועי. בנוסף, המחיר תלוי גם בגודל המשרד ובסוג השירות.

ניקיון משרד אחרי שיפוץ 2,000 - 3,500 ש"ח
ניקיון משרד 3 פעמים בשבוע 1,800  -2,100 ש"ח
ניקיון יום-יומי  1,500 - 3,000 ש"ח
ניקיון שירותים פעמיים בשבוע 600 - 900 ש"ח 

ניקיון משרד

מה צריך לבדוק כשבוחרים חברה לניקיון משרד

מה כולל הניקיון? ציינו לעיל סוגי עבודות ניקיון הנדרשות למשרדים. כדאי לוודא מראש מה כוללים השירותים של החברה שאתם שוקלים לקחת. ישנם כיום חברות המציעות שירות כולל של ניקיון ותחזוקה. לפעמים הדבר יכול להיות משתלם וזול יותר. חשוב לסגור הסכם שבו יפורטו תחומי האחריות של החברה, כדי שתדעו שאתם מכוסים. במקרים כאלה החברה מעסיקה בעלי מקצוע מסוגים שונים כמו חשמלאים,אינסטלטורים וכדומה.

 • המלצות - כמו בתחומים אחרים, חשוב להסתמך על חוות דעת של לקוחות קיימים או קודמים של החברה כדי להבין עד כמה היא מקצועית וטובה.
 • רישיון - כדאי לבדוק אם לחברת הניקיון שאתם בוחרים בה יש רישיון לעסוק בתחום.
 • ביטוח - חשוב גם כאן לוודא שיש ביטוח לעובדים, במקרה של תאונות עבודה.

אז כולם מסכימים שסביבה נקייה משפיעה על מצב הרוח, על הבריאות ועל המוטיבציה הכללית. חשוב רק לדעת שאם אתם לוקחים בעל מקצוע או חברה כדי להגיע לניקיון הרצוי, כדאי רק לעשות זאת בתבונה, ולבצע את כל הבדיקות הנדרשות.

מחפשים חברת ניקיון ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה

מאמרים בנושא נקיון

נמצאו 0 מאמרים

לא נמצאו תוצאות