בית

>

גננים

גננים מומלצים בכל הארץ

מתכננים גינה בכל הארץ? הגעתם למקום הנכון - גננים ואדריכלי נוף לתכנון והקמת גינות

 סנן
גננים בכל הארץ
שקיבלו ציון מעל 9
ברי רייך - גנן , תמונת פנים

ברי רייך

4 חוות דעת
ציון: 9.56
ברי רייך הבעלים של המשתלה של סבתא , גנן באזור הצפון. מתמחה בייעוץ וליווי בתכנון הגינה, תכנון והקמת גינות חדשות, שדרוג גינות קיימות. תחזוקת גינות, בניית מזרקות ובריכות נוי. בנוסף מבצע בניית פרגולות, דקים וריהוט גן.
איזורי שירות: צפון
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.45
מוחמד אבו עבאס, גנן באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע את כל עבודות הגננות כגון: שיקום ותחזוקת גינות קיימות, השקייה ממוחשבת, דשא סינטטי, גיזום עצים, אדנית למרפסת, כריתת עצים ועוד.
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
מורד רינאוי - גנן , תמונת פנים

מורד רינאוי

25 חוות דעת
ציון: 9.29
מורד רינאוי, מומחה בעבודות גבס וצבע באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע עבודות גבס כולל קונסטרוקציות, טייח, שפכטל, צבע, שליכט וטייח צבעוני ועוד. בנוסף מבצע עבודות פרקטים. כמו כן, מבצע את כל עבודות הגינון.
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
מור חג'אג - גנן , תמונת פנים

מור חג'אג

14 חוות דעת
ציון: 9.30
מור חג`אג`, קבלן שיפוצים רשום מספר 37163 במרכז ובאזור השרון. מתמחה בכל עבודות השיפוצים לבית ולעסק תוך מתן דגש על ייעוץ וליווי מקצועי, שקיפות מלאה, התאמה אישית לצרכי הלקוח ולתקציב העומד לרשותו. מור יספק עבורך את כל בעלי המקצוע תחת קורת גג א...
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז
זמינות מלאה לעבודה
אוריאל חיון - גנן , תמונת פנים

אוריאל חיון

15 חוות דעת
ציון: 9.77
אוריאל חיון, קבלן בטון ואבנים משתלבותבמרכז ובאזור השפלה. מתמחה בביצוע עבודות כגון: בטון מוחלק, יציקות בטון, בטון מוטבע ועוד. כמו כן, מבצע ריצוף אבנים משתלבות, ריצוף אבן בזלת ואבן פראית, פיתוח והקמת גינות, שבילי אופניים, אספלט וכו׳.
איזורי שירות: מרכז, השפלה והסביבה
זמינות מלאה לעבודה

אין תחליף למראה המלבב והפורח של גינה מטופחת המאפשרת אירוח, מנוחה ומפלט מארבע קירות. גננים הם בעלי המקצוע המתכננים ומקימים את הגינה וגם מגיעים לתחזק או לשקם אותה אם הוזנחה או נפגעה מכוחות הטבע (הצפה חמורה, מתקפת חרקים מזיקים ועוד). הם מייעצים בנוגע להקמת מתחמי חוץ לרבות סוג הצמחייה, מערכת ההשקיה והשבילים ותחזוקתם השוטפת.

אז כיצד מוצאים גננים איכותיים שיהפכו את הגינה לפנינה? מאילו בעלי מקצוע חשוב להיזהר? והאם אפשר לעשות את כל זה גם לבד?

 

הבדלים בין גינון עצמאי למקצועי

על פניו אין עבודה פשוטה יותר מלשתול קצת, לעקור עשבים שוטים ולהשקות מידי פעם.

אלא שבפועל עבודתם של הגננים איננה מסתכמת רק בעבודות הפשוטות הללו והיא תשפיע על כל הדרך שבה שטחי הגינה מנוצלים ומתפקדים ביעילות מקסימלית.

הרי לא נרצה להשקיע כספים רבים על פרחים מיוחדים או עצי פרי אם נדע שהם יגוועו תוך זמן קצר, או שהצמח המטפס ששתלנו פעם כבר התחיל להרים את רעפי הגג, או שאי אפשר לקצור ברינה את הגידולים האורגניים שזרענו בדמעה.

 

גננים - הסוגים ותחומי ההתמחות השונים

כפי שאתם מבינים, טיפול בלתי מקצועי שחסך את עלויות הגנן הביא בפועל לבעיות בצמיחה, פגע במראה הגינה ואף בזבז כספים לריק מאלץ כעת לשכור את שירותיו של גנן מקצועי שישקם את המראה ההרוס, יסיר מפגעים שנוצרו עם הזמן וידאג לבחור בצמחיה המתאימה שתגדל כמצופה ותתאים לסוג האדמה והתשתית שהונחה בה.

וכאן מבחר הגננים העומד לרשותכם הוא עצום, משום שישנם גננים המתמחים רק בניקיון ותחזוקת גינות, גננים שמתמחים בבחירת סוגי הצמחים והעצים, גננים המתמחים בעיצוב נוף, בשיקום ושימור צמחייה נדירה, בתכנון מתחמי חוץ ועוד.

בסקטור הפרטי נהוג להתמקד באחד משלושה סוגים קיימים: גנן לתכנון או עיצוב הגינה, גנן להקמת גינה וגנן לתחזוקת גינה.

בחלק גדול מהמקרים הגנן שתכנן את הגינה גם יקים אותה, אך אין זה אומר שהוא יבצע לה את התחזוקה השוטפת בהמשך.

לכן חשוב לברר מהו סוג המומחיות של אותו גנן, מהם השירותים שהוא מספק ולהתאים אותו לדרישות האישיות שלכם.

 

תהליך העבודה מול גננים

תפקיד הגנן שמתכנן את מראה הגינה הוא לפעול בדומה למעצב פנים או אדריכל: למדוד את גודל הגינה ולשרטט אותה, לבדוק את סוג האדמה, חלקי האור והצל, להתאים את הגינה לתנאי האקלים המקומיים ולבחור לה את מערכת השקייה והצמחייה המתאימים והכל בהתאם לפגישה בה הוא יאסוף את כל הדרישות והרצונות מהדיירים ובהתאם למסגרת התקציב שלהם.

תיאום הציפיות בין גנן ולקוחותיו מתחיל עוד בשיחת הטלפון ובה הגנן יבקש נתונים חשובים כמו גודל הגינה, התקציב, ייעוד הגינה (גידולים אורגניים? נוי? תעסוקה אישית מתמשכת כתחביב?) והמראה הרצוי שלה.

בהמשך תבוצע פגישה בשטח שלאחריה הגנן ישרטט את המראה הרצוי וישאיר מקום לשינויים מצד הלקוחות. תכנון הגינה לוקח בין מספר ימים ועד חודש, לפי מורכבות השטח.

לאחר מכן יתרחש שלב הקמת הגינה, שכאמור מבוצע בחלק מהמקרים ע"י המתכנן ובחלק אחר על ידי קולגה המתמחה בהקמה ולא בשלב התכנוני. במצב כזה חשוב לבדוק מיהו בעל המקצוע בפועל.

 

שלבי הקמת הגינה

הקמת הגינה מתחילה בהכנת השטח. גינה קיימת תיגזם כראוי, שטח עפר יזדקק לעיבוד ודישון.

אם יש צורך, יבוצעו גם יישור השטח או שיפועים וטרסות בהתאם למה שסוכם.

לאחר מכן תונח מערכת ההשקיה ובסיום נטיעת השתילים והעצים. בדרך כלל שותלים קודם כל שיחים ועצים ולאחר מכן את המדשאה והפרחים.

כשלב אחרון לתהליך, ייושם חיפוי הגינה המתייחס לצד האסתטי: טוף, חלוקי נחל, אדניות, בריכת נוי, כדים, חפצי נוי ועוד.

בשלב זה אפשר ליישם את התקנת הדק והפרגולה, תאורת הגינה ושביל הגינה.

שימו לב שבכל הקמת גינה ניתנת תקופת אחריות של כחודש לפחות עבור הצמחייה ושל שנה ברוב המקרים למערכת ההשקיה.

 

כיצד להימנע מהגנן לא מקצועי?

גננות הוא תחום פרוץ ולכן כל אדם יכול להכריז על עצמו כגנן מבלי שלקוח "מבין עניין" ידע לזהות אותו.

לפניכם מספר דגשים שיעזרו לאפיין את טיב הגנן ולהימנע מגנן שינסה לגבות סכומי עתק בכפוף לעבודה לא מקצועית ואף מסוכנת ובלתי בטיחותית.

נתחיל עם הצעת המחיר, שאמורה להימסר רק לאחר בדיקת השטח.

גנן לא מקצועי לא יטרח להגיע ולבדוק את שטח הגינה כדי לתאם ציפיות ולאפיין אותו.

הגנן המקצועי לעומתו אפילו יתעקש להסביר לכם על סוג הצמחיה והשפעות האקלים וישאל שאלות מכוונות רבות במטרה להגיע למחיר המכסה את כל העבודה המיושמת בשטח הגינה.

גנן מקצועי מזהה לא רק את סוג הצמחיה המתאימה, אלא גם את הפרישה האישית של כל צמח ברמת השטח שהוא יתפוס מאוחר יותר ותנאי הגדילה האופטימליים שלו.

מסיבה זו הוא יוכל לקבוע מרווחים ואפילו הפרדה בין סוגי צמחיה שלא "מסתדרים" יחד כדי ליצור תוואי שטח הרמוני שמסתכל על התוצאה הסופית שתתקבל כעבור כמה חודשים לפחות מהעבודה.

גנן לא מקצועי לעומתו יאמין שצריך לשתול מכל טוב וכמה שיותר כדי ליצור מראה מלבב ומושך מהרגע הראשון, מבלי להתחשב במה שיקרה בדיעבד.

הגינה בהתחלה אכן תיראה טוב, אך תצא מאיזון תוך זמן קצר ותגרום לאובדן כספי חמור.

דרך נוספת לזהות את הגנן המקצועי היא בהתאם לטיפים שלו להמשך הדרך: כמה לדשן? כמה מים להוסיף? מתי לסגור את הטפטפות ואילו פרחים לשתול בקיץ? כל אלו יעזרו לכם להבין שהאדם שלפניכם בקיא בתחום ושאפשר לסמוך עליו.

למידע נוסף על תכנון גינה ואדריכלות נוף - כנסו לכאן.