בית

>

מסגרים

מסגרים מומלצים בכל הארץ 

הכל ממתכת - שערים, גדרות, מדרגות, סורגים, מעקות, קונסטרוקציות ועוד. רק בעלי מקצוע מומלצים בכל הארץ 

 סנן
מסגרים בכל הארץ
שקיבלו ציון מעל 9
אלכס ויידה - מסגר , תמונת פנים

אלכס ויידה

15 חוות דעת
ציון: 9.72
אלכס ויידה, מסגר במרכז ובאזור השפלה. מבצע את כל עבודות המסגרות בפרט: סורגים, מעקות, שערים, גדרות, דלתות ממתכת, פרגולות, גלריות, עבודות מיוחדות במתכת ועוד.
איזורי שירות: מרכז, השפלה והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
מוטי סלמון - מסגר , תמונת פנים

מוטי סלמון

4 חוות דעת
ציון: 10.00
מוטי סלמון, מסגר במרכז ובאזור השרון. מתמחה בביצוע כל עבודות המסגרות: מדרגות,מעקות , שערים אוטומטים ,קונסטרוקציה, בניה קלה פנל מבודד, פרגולות, חיזוק מבנים RHS.
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז

  לא מבצע עבודות תיקונים.

זמינות מלאה לעבודה
ליאור אוזנה - מסגר , תמונת פנים

ליאור אוזנה

4 חוות דעת
ציון: 9.75
ליאור אוזנה, מסגר באזור השפלה. מבצע את כל עבודות המסגרות מעל 25 שנים כגון: מעקות, שערים, סורגים פרגולות מתכת, מדרגות, בניית גלריות ועוד.
איזורי שירות: ירושלים והסביבה, השפלה והסביבה

  לא מבצע תיקונים!

זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.34
חוסאם מזאריב, שיפוצניק ומסגר באזור הצפון. מתמחה בעבודות שיפוצים כגון: צבע, גבס, ריצוף, חיפוי בריקים ואבן. כמו כן מבצע עבודות מסגרות כגון: בנית מבנים חדשים (רפתות, סככות ובניה קלה). שיפוץ וחיזוק מבנים, כיסוי איסכורית ופנלים מבודדים, מדרגות...
איזורי שירות: צפון
זמינות מלאה לעבודה
יוסי ברנד - מסגר , תמונת פנים

יוסי ברנד

11 חוות דעת
ציון: 9.05
יוסי ברנד, מסגר באזור הצפון. מבצע את כל עבודות המסגרות והמתכת בפרט: סורגים, מעקות, שערים, גדרות, פרגולות, קונסטרוקציה לדק, ריתוח צנרת מים, עבודות אחזקה שוטפות בממגורות ועוד.
איזורי שירות: צפון
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.25
ג'ירס וג'וליאן וטפה, בתחום המסגרות והאלומיניום באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע את כל סוגי העבודות בפרט: חלונות, רשתות, ויטרינות, תריסים חשמליים, חלונות בלגיים, דלתות, פרגולות אלומיניום, שערים, גדרות, סורגים, דקים, פרגולות עץ ועוד. בנוסף מב...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה

  לא מבצע תיקוני אלומיניום

זמינות מלאה לעבודה
אדם אביב - מסגר , תמונת פנים

אדם אביב

25 חוות דעת
ציון: 9.75
אדם אביב, שיפוצניק ומסגר במרכז. מבצע עבודות שיפוצים כגון: אינסטלציה, שיפוצי אמבטיה, ריצוף, צבע, הנמכות תקרה, כוורות, קירות גבס, קרניזים ועוד. בנוסף מבצע עבודות מסגרות מכל הסוגים: סורגים, שערים, חיפויים מברזל, מדרגות ועוד.
איזורי שירות: מרכז
זמינות מלאה לעבודה
מאהר חוגיראת - מסגר , תמונת פנים

מאהר חוגיראת

27 חוות דעת
ציון: 9.42
מאהר חוגיראת, גגן באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע את עבודות כל העבודות העץ כגון תיקון והחלפת גג רעפים, פרגולות עץ ושערי עץ. בנוסף מתמחה בעבודות מסגרות ואלומיניום. כמו כן מבצע עבודות צבע וגבס.
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה

מחפשים מסגר ולא מצאתם ?

או

מסגר הוא בעל המקצוע שיוצר כלים או חפצים על ידי חימום וחיתוך או עיקום צורת המתכת, כך שהיא תתאים לתשתיות שונות כמו גדרות ושערים, כלי עבודה, חפצי נוי ועוד. מסגרים מקצועיים משתמשים בטכניקות ריתוך מסוימות, הלחמה ועיקום לוחות וצינורות כדי לבנות קונסטרוקציות ותשתיות המתאימות לבנייה המודרנית.

 

ההכשרה של המסגר

מסגרות הוא מקצוע שנולד מעבודת הנפחות וכיום עם כניסתה של טכנולוגיה יצרנית המחליפה את עבודת הכפיים המיומנת, תפוצתם הולכת ופוחתת מידי שנה.

לצורך ההכשרה נדרשים המסגרים לעבור קורס שבסיומו יקבלו תעודה המאפשרת להם לעבוד בתחומי הריתוך והמסגרות.

בוגרי הקורס רוכשים ידע רב לגבי חומרי עבודה שונים, יצירת שרטוטים וקריאת תוכניות בניה, התנסויות מעשיות בשיטות הלחמה וריתוך ועוד.  

(למידע נוסף אודות עבודות המסגרות השונות - קראו כאן).

 

מסגרים אמינים - כיצד למצוא אותם

רוב המסגרים פועלים "מפה לאוזן", כך שתוכלו לקבל המלצה על בעל מקצוע אמין ממכרים וגם דרך אתר שיפוצים פלוס ובו בעלי מקצוע שעברו תהליך סינון ייחודי.

יש לבקש מהמסגר לראות עבודות קודמות הדומות לאלו שאתם מחפשים ולהבין מהו ניסיונו בתחום הספציפי.

עוד רצוי שהמסגר יהיה אדם המתגורר בקרבתכם כדי שיהיה קל יותר לפגוש אותו בדירתכם או במשרד שלו.

כך או כך, תתרחש פגישה בבית או המבנה שבו הוזמנה העבודה כדי שהמסגר יוכל להעריך כראוי את עלויות העבודה בהתבסס על הזמן, החומרים, המורכבות והסגנון של המוצר.

 

מסגר פרטי או מסגריה?

מסגריות משתמשות במגוון רחב של חומרים, כלים וטכניקות המתבססים כולם על עבודה במתכת.

בעקבות תכונותיה ושילובה בבנייה המודרנית העדכנית, עלויות המתכת התייקרו ויחד עם זאת עדיין לא נמצא לה תחליף ראוי, מה שהופך את המסגריה למקום המספק תמורה טובה להשקעה בלתי מבוטלת.

הן המסגר והן המסגריה משתמשים במתכת (לפעמים בשילוב חומרים נוספים כמו אבן, עץ ואפילו פלסטיק או זכוכית) כדי ליצור או להגביה מעקות, סורגים, גדרות, שערים, חלונות, דלתות, מדרגות חירום, גגונים, סככות ועוד.

אם מדובר במסגרייה, היא לרוב תציע גם עבודות צורפות ונפחות כך שהסגנון והתוצאה הסופיים שלה יכולים להיות בעלי אופי יותר אומנותי. 

בנוסף, חלק מהמסגריות מתמחות בייצור ספציפי, כמו למשל עבודות לתעשייה ולמוסדות, למשק הבית הפרטי ועוד.

במבנים תעשייתיים העבודה הנפוצה ביותר היא בניית מדרגות חירום הנדרשות על פי חוק, בעוד שהעבודה הנפוצה לבניינים היא בניית כיסוי לבלוני הגז. בשני המקרים, נדרשים דלתות סורג, שערים או עמודים לחניה וחלונות ודלתות המתאימים גם למבני פח, פרגולות ושטחי ייצור.

המסגר לעומת זאת, הוא גורם פרטי שפועל בבית מלאכה עצמאי בו הוא ייצר בדרך כלל מוצרי מתכת שונים תחת התמחותו האישית, כלומר המוצרים העיקריים שבהם הוא מתמקד.

 

מה חשוב לדעת על התקנת סורגים?

אחת העבודות הנפוצות ביותר בתחום המסגרות הישראלי היא יצירה והתקנת סורגים.

הסורגים משמשים כמעין נדבך נוסף לחלונות הבית כך שהם מונעים פריצה ובמקביל נותרים בטיחותיים כאשר בבית יש ילדים קטנים שעשויים לטפס אל החלון ולעבור ממנו החוצה.

כאן חשוב להדגיש שישנו הבדל בין סורג המונע נפילה ובין סורג שמונע פריצה ולכן המסגר ישאל אתכם תחילה מהו ייעוד הסורגים הרצוי לכם.

בהתאם לתשובה שתמסרו לו, הוא יעצב את הסורגים בהתאם משום שחלק מהסורגים כצפוי ייחשבו כבלתי בטיחותיים לילדים ויעניקו בעיקר עידון ואסתטיקה לחלון שמבקש למנוע פריצות בין היתר.

 

איך לזהות עבודה לא מקצועית

כמו בכל תחום, גם בעולם המסגרות קיימים גורמים המתיימרים להיות מקצועיים שעה שלא עברו שום קורס או הכשרה המזכים אותם במקצועיותם.

אחת הדרכים היצירתיות שמצאו אותם מסגרים, היא להעצים את יתרונותיהם כמומחים לענייני הסורגים והשערים ולהציע עבודה זולה במסווה של מחיר יקר בעשרות אחוזים מהמחיר הממוצע האמיתי.

כדי לסבר את האוזן, נספר לכם שסורגים בסיסיים (לא מעוצבים) לחלון שגודלו 1 מ"ר יעלו כ-400 ₪ בממוצע לפני מע"מ, כאשר ישנם פרמטרים המייקרים את המחיר הזה.

אותם בעל מקצוע המעוניין לחסוך כמובן, לא ישתמש בברזל מגולוון כך שהחלודה תופיע עם הזמן בריתוכים שלו.

כדי לבדוק שהסורגים שהזמנתם הגיעו מגולוונים, בקשו לראות אותם לפני הצביעה וודאו שהם מחוספסים מעט ובצבע כסוף. אחרים יצבעו בדיעבד את הסורג בצבע כסף כדי שיראה מגולוון כך שיהיה אפשר לאתר אותם.

דרך זיהוי נוספת היא של בעלי מקצוע שמתקינים את הסורגים ללא שום מסגרת, או עם מסגרת דקה מאוד. כדאי לדעת שהעובי הרצוי למסגרות הסורגים עומד על 2.5 מ"מ בדרך כלל.

גם צביעה ישירות על הגילוון איננה תקינה ותתקלף במהירות רבה. הגילוון שמכיל אבץ איננו נקשר היטב לצבעים השונים ולכן זקוק לחומר בשם פריימר המשמש כשכבה מקשרת. מסגר המעוניין לחסוך על חשבונכם ימנע מיישום פריימר שמחירו יקר למדי. כמובן שעד שתזהו את הקילופים יעבור זמן, מה שיאפשר לו לסיים את העבודה, לקבל את כספו ולסנן אתכם מאוחר יותר כרצונו.

זכרו שלכל עבודת מסגרות באשר היא ניתנת גם אחריות למספר שנים, כאשר האחריות על סורגים היא בדרך כלל לשלוש שנים וכוללת תיקון במקרה של הופעת חלודה. אם סירבו להעניק לכם אחריות מכל מיני סיבות, דעו שלא מדובר בגורם מקצועי ולכן בדקו את סוגיית האחריות עוד במעמד השיחה הטלפונית כאמצעי סינון אפקטיבי.

למידע על תהליכי ייצור והתקנת סוגי שערים וגדרות - קראו כאן.