שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

עיצוב פנים - כל מה שצריך לדעת

עיצוב פנים הוא תחום המורכב מפונקציונליות, אסתטיקה וייחודיות שמבטאים בדרך הטובה ביותר את האופי של המקום. הצורך בעיצוב פנים חולש על מבנים רבים וביניהם בתי מגורים לסוגיהם, חללי עבודה ומשרדים, מתחמי אירוח וכל מקום נוסף שבו עולה הצורך בהתייחסות מיוחדת לנוחות, פרקטיקה, אסתטיקה וארגונומיה.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-7 בנובמבר, 2021

חלק גדול מהשימוש במעצבי פנים מתרחש במסגרת תהליך הבנייה והוא אף מהווה חלק אינטרגרלי ממנו עוד משלבי התכנון והכנת הפרוגראמה. בחלק אחר וייתכן שגם נפוץ יותר, עיצוב הפנים משמש לחידוש, שדרוג או שינוי מראה הפנים הקיים של החלל בעקבות שיפוץ דירה שבוצע לטובת הרחבת המשפחה או עזיבת הילדים הבוגרים את הבית.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

מה כולל ייעוץ עיצוב פנים איכותי?

הסוד לחלל פנים נחשק לאורך זמן טמון בעיצוב הליניארי – עיצוב המביא בחשבון את הצרכים הנוכחיים לצד התפתחויות ושינויים אפשריים שיתרחשו בעתיד. במסגרת ייעוץ עיצוב פנים ניתן לפרוש את הצרכים והדרישות על פני ציר זמן של שנים רבות ולתכנן את העיצוב כך שבעתיד הוא יוכל להתחלף, להשתנות ולהתחדש על פי הצורך.

כך למשל, זוג צעיר שקונה דירה ופונה לייעוץ אצל מעצבת פנים מוכשרת, יוכל להתאים מראש את כל היסודות והאלמנטים שילוו אותו גם בגיל המאוחר, כאשר הבית צריך להפוך למרחב נגיש יותר. דוגמה אחרת היא בית עסק קטן שעשוי להתרחב בעתיד וזקוק לעיצוב מושכל שימנע הוצאות כבדות על שינויים עתידיים בתוך המקום.

ככל שהתקיימה פגישת ייעוץ שבמסגרתה יכולתם לבטא את הדרישות והצרכים ולענות על שאלות המאפשרות לכם להתבונן קדימה, כך תוכלו להימצא במקום ש"נושם" אתכם, פועם בקצב האישי שלכם ומשרת אתכם בכל סיטואציה שתתרחש.

יתרונות מעצב הפנים

מעבר לתכנון הדירה בהתאם לצרכים, הדרישות וגם הציפיות של בעלי הנכס, למעצבי הפנים עוד יתרונות רבים מעבר לתהליך התכנון עצמו. ראשית, המעצבים עובדים כיום מול תוכנות הדמיה שמשקפות את התוצאה הסופית ומאפשרות ללקוחות לבחור את המראה הרצוי מבין מספר סקיצות.

שנית, מעצב הפנים הוא זה שמכין את תוכנית העבודה וכתב הכמויות לבעלי המקצוע השונים, כך שבפועל הוא הופך למנחה לביצוע העבודה ומפקח עליה בשטח. כתב הכמויות שכולל את החומרים הנדרשים לביצוע העבודה ובכמות מדויקת, יסייע גם לעריכת סקר מחירים אמיתי ורציני בין קבלני עבודה שונים.

ושלישית, המעצב עוזר בבחירת החומרים השונים בפועל והיכרותו עם חנויות ועסקים שונים מתחומי הריצוף, השיש, הרהיטים וכן הלאה תסייע גם לקבלת הנחות שיוזילו את עלות החומרים בפועל.

בחירת מעצבי פנים

בחירת מעצבי פנים מתבססת על התרשמות מעבודות קודמות של המעצב, אבל בעיקר על ההתמחות המרכזית שלו. קיימים מעצבי פנים המתמחים בעיצוב מטבחים, עיצוב חדרי ילדים, סלונים, הלבשת בתים וכן הלאה. ולכן גם אם פניתם למעצבת מרשימה מאוד שהמחיר שלה אטרקטיבי, לא בטוח שהיא בקיאה עד היסוד ברזי עיצוב חדר העבודה שאתם זקוקים לו.

אחרי שווידאתם שהמעצב/ת אכן בקיאים בסוג החללים שברצונכם לעצב, רצוי לבחון את תיק העבודות שלהם: תמונות באתר האינטרנט, דוגמאות מהקטלוג הפרטי או בשטח, בגודל טבעי ותוספת האנרגיה שקשה להעביר בתמונות. אם עד כה כל הפרמטרים לבחירת המעצב/ת צלחו, מומלץ בחום לוודא שיש ביניכם כימיה אישית ותקשורת טובה.

זכרו שמעצבי פנים נבדלים זה מזה בדרכי עבודתם ולכן אין טעם לבחון את דרך עבודתם הפרטנית, אלא לברר מה בדיוק מתקבל תמורת המחיר והאם הוא אכן משתלם לכם.

מחירון עיצוב פנים

המחירים כוללים הכנת תוכניות לאדריכל המבנה, תכניות תאורה, חשמל, נגרות, ריהוט, הנמכות גבס ובחירת חומרי גמר לכל הבית.

מה מעצבים?

מחיר עיצוב פנים

דירת 3 חדרים עד 80 מ"ר

25,000 - 10,000 ₪
דירת 4 חדרים בגודל 100-110 מ"ר

30,000 - 12,000 ₪

דירת 5 חדרים בגודל 120-130 מ"ר

35,000 - 15,000 ₪

דירת 6 חדרים בגודל 120-130 מ"ר

38,000 - 20,000 ₪

עיצוב פנים לקוטג' עד 200 מ"ר

45,000 - 20,000 ₪

עיצוב פנים לוילה פרטית עד 300 מ"ר

60,000 - 30,000 ₪

עיצוב מטבח

7,000 - 3,500 ₪

עיצוב חדר שינה קומפלט (כולל חדר ארונות וחדר רחצה)

9,000 - 3,500 ₪

עיצוב חדר ילדים

5,000 - 2,000 ₪

עיצוב חנות 20-50 מ"ר

25,000 - 10,000 ₪

עיצוב חנות 50-80 מ"ר

40,000 - 15,000 ₪

שעת עבודה של מעצבי פנים

250-500 ₪

הפקת הדמיית תלת מימד לדירה (עד 3 תמונות)

4,000 - 2,500 ₪

מהו הום סטיילינג ובמה הוא שונה מעיצוב פנים?

תחום ההום סטיילינג, או בעברית: הלבשת הבית הוא תחום יחסית חדש בענף העיצוב והופך לנפוץ יותר ויותר בחללים ביתיים ומשרדים. להבדיל מעיצוב הפנים שמתמקד בתוכניות ובתכנונים לגבי מערכות המבנה והחומרים שייושמו בו, הום סטיילינג מתמקד בקוסמטיקה, בשינוי המראה דרך פריטים וחפצים, מבלי לשבור קירות או למקם מחדש את נקודות החשמל.

הום סטיילינג יוצר מראה חדיש ועשיר יותר לחללים הקיימים באמצעות תוספת מנורות, שטיחים, וילונות, שימוש מסוים בצבעים או בקווים עיצוביים, פתרונות חיפוי מסוימים ועוד. בחלק מהמקרים ייתכן גם שיפוץ של רהיטים קיימים כך שיתאימו מחדש לשינויים פנימיים או לסגנונות נדרשים

מתי לפנות לעיצוב הום סטיילינג? כאשר עוברים לדירה שכורה, מחליטים לרענן את מראה הבית או המשרד, מעוניינים לעצב דירת קבלן וכל מצב שבו דרוש מרחב פונקציונלי ונעים יותר.

כמה עולים שירותי עיצוב הום סטיילינג?

מה מבצעים?

כמה משלמים?

ביקור מעצבת למשך 3 שעות + המלצות להום סטיילינג עצמאי

10,000 - 4,000 ₪

הום סטיילינג הכולל המלצות, ליווי ורכישה של מוצרים ורהיטים

10,000 - 4,000 ₪
יום קניות מלא עם המעצב/ת 2,500 - 1,200 ₪
הום סטיילינג לסלון והמטבח

2,000-5,000 ₪

הום סטיילינג מלא לכל הבית

3,000-7,000 ₪

הום סטיילינג לחדר שינה

600-1,500 ₪

הום סטיילינג לחדר רחצה/ חדר אמבט

600-1,000 ש"ח

עיצוב משרדים

בעבר נחשב המשרד למקום שהעיצוב שלו אמור וצריך לשדר ניכור, מאחר והוא אמור להיחשב כמקום אליטיסטי ויוקרתי. כיום המגמה השתנתה והמשרד נועד לשרת גם את התרבות העסקית המפותחת, הכוללת אירוח הלקוחות הממתינים על אספרסו, אזורי שיחה נעימים וחדרי ישיבות אלגנטיים. כל אלו לצד אזורי העבודה החיוניים לבית העסק, המעוצבים באופן פונקציונלי.

עיצוב פנים מקצועי תורם רבות לנראות המשרד ולחוויה המועברת ממנו. הוא יכול לתווך כהלכה בין המראה המודרני והסגנון המפואר, לבין הצורך בחמימות, נועם ואלגנטיות. ההמלצה של רוב המעצבים היא להטמיע אלמנט כלשהו כדי לשבור את הקו המרכזי של העיצוב: קיר בצבע או טפט ייחודי, תכנון רחב ופתוח עם שילוב פינות אינטימיות קטנות, שימוש במחיצות שקופות ודלפקי תמך ועוד.

עיצוב פנים סלון

הסלון מהווה במידה רבה את פני הבית ומעניק לו אופי ואמירה מסוימים. הוא המקום הראשון שאנו פוגשים בכניסה פנימה ובדרך כלל הוא גם הממלא של מספר התפקידים הרחב והמגוון ביותר בבית. לעצב סלון זו משימה מורכבת שבה בעל המקצוע הדרוש הוא אדם מנוסה, שיודע כיצד לשמור על פרופורציות החלל ולהכתיב את מערכי הישיבה, האירוח, הנוחות והדקורציה.

מעצב טוב ידע להתייחס נכון גם לנקודות החשמל ולמקם אותן על פי צרכי הדיירים. כך למשל, נקודת החשמל לטלוויזיה תמוקם בהתאמה מול הספה. נקודות נוספות ימוקמו על פי הצורך היומיומי כמו טעינת הסלולרי, מנורה גבוהה בפינת החדר וכדומה. כך נחסך הצורך להשתמש במפצלים ומאריכים שפוגעים באסתטיקה ואף הופכים למפגע.

כמו כן, עיצוב הסלון אמור ליצור סביבה נעימה וחברתית המתאימה לאירוח. לכן עליו לפנות לפחות בחלקו הגדול אל כיוון דלת הכניסה, ליצור משחק פונקציונלי עם פינות הישיבה (בעיקר אם הסלון קטן) ולהימנע מפריטים שעשויים להכביד עליו שלא לצורך ולגרוע מהיכולת לאכלס בו אנשים נוספים במקביל. קיים גם דגש מרכזי לגבי כיוון הסלון מבחינת היבטי התאורה הטבעית וההצללה שלו.

עיצוב פנים מודרני

סגנון העיצוב הנחשק והפופולרי מתאים לבתים ומשרדים שמעוניינים לשדר מראה אמיד ויוקרתי. הוא מאופיין בקווים גיאומטריים ברורים, ניקיון ומינימליזם, המתבטאים ב-3 עקרונות שיוצרים יחד מראה מרשים ודומיננטי.

פשטות

אלמנטים סולידיים ללא דוגמאות או קישוטים שיוצרים עומס.

טכנולוגיה

אבזור חכם החל ממערכות בית חכמות וכלה בפתרונות מתקדמים המשפרים את חיי היומיום והופכים אותם לנוחים יותר.

חומרים

שימוש בטקסטורות ישרות ומלוטשות כמו זכוכית ומתכת שמעניקות אווירה ייחודית ושומרות על איפוק.

עיצוב פנים כפרי

הסגנון הכפרי שהתפתח באירופה ונחשב לאחד מזרמי העיצוב המרכזיים והפופוריים בישראל ובכלל, מבוסס על חומרים גולמיים וטבעיים תוך ניצול מקסימלי של משאבי הנכס (כיווני אוויר, תאורה טבעית, גודל ומרחב) ובמטרה ליצור חמימות, רוך, עידון וסגנון אישי. לעיצוב הפנים הכפרי קיימים מספר תתי זרמים מוכרים כמו עיצוב פרובאנס, קלאסי, אקלקטי ולאחרונה גם הנורדי המבוקש.

ההבדל בין עיצוב פנים כפרי למודרני מתבטא בחומרי הגלם כמובן, אך בעיקר בסוג הקישוט והניקיון של החלל. אם בעיצוב מודרני קיימת נטייה למינימליזם ולשימוש במשטחים רחבים וחלקים, הרי שבעיצוב הכפרי קיים הרבה מקום להצגה של פריטים, חפצים, פיתוחי נגרות שמעצימים את האובייקטים הנבחרים של הבית וכמובן בחירה באלמנטים שיש להם זיקה לעולמות "עבודת הכפיים" והמסורת.

עיצוב דירות קטנות

דירות קטנות זקוקות לניצול איכותי של כל מטר ולכן העיצוב עשוי להיות ההבדל בין דירה קומפקטית, נוחה ומאובזרת לבין דירה שיש בה תחושת עומס ובלאגן באופן קבוע. עיקר בעלי הדירות הקטנות שפונים למעצבי פנים הם אנשים לקראת גיל הפרישה (60+) שבוחרים להעתיק את מקום מגוריהם למרחב שדורש נטל מופחת, אך בכל זאת מעוניינים בחלל נעים ומאורגן לשהות ולאירוח המשפחה.

המטרה המרכזית בעיצוב הדירה הקטנה היא פרופורציות. דרושה בחירה קפדנית של רהיטים ולפעמים אפילו ייצור בהזמנה אישית כדי להתאים במדויק למבנה עצמו. בנוסף, חשוב לענות על כל הצרכים היומיומיים ולעתים לערוך פשרות נחוצות כמו לדוגמה ויתור על האי הנחשק במטבח או פינת אוכל גדולה ולשלב במקומם דלפק צר שנפתח בעת הצורך.

אם מדובר בשיפוץ מקיף, צריך להתייחס גם למצב הקירות ולהבין האם יש צורך להסיר חלק מהם וליצור חלל פתוח ומרווח יותר. ניתן ליצור הפרדה טובה גם באמצעות ויטרינה או קיר זכוכית וכך גם להכניס פנימה תאורה טבעית רבה יותר. לצד כל אלו חשוב לקחת בחשבון גם תרחישי חיים עתידיים ולהכין את הנכס גם לגיל המאוחר דרך מפתחים רחבים ופתרונות נגישים בגובה הידיים.

עיצוב דירות יוקרה

יוקרה איננה זקוקה להגדרה כדי להתקיים ולמעשה, כל מי שנכנס לבית בעיצוב יוקרתי יחווה את תחושת העושר והפאר מיד וללא קשר לגודל הדירה או המחיר ששולם בעבורה. אם תגייסו לצידכם מעצב או מעצבת מוכשרים המתמחים בעיצוב דירות יוקרה, תוכלו להעניק לה אפקט עוצמתי ומרשים הכולל קונספט, קשר בין חללים, התאמת צבעים וניצול פרקטי של כיווני האוויר ואור השמש.

המחיר לעיצוב דירת יוקרה תלוי במספר רב של גורמים, החל מגודל השטח הנדרש וכלה בהכנת תוכנית לשיפוץ והליווי שלה בפועל. כמובן שישנו הבדל בין המעצבים השונים ולכן חשובה המומחיות האישית ביצירת מתחמים יוקרתיים וההתרשמות שלכם מעבודות קודמות.

עיצוב בתים פרטיים

כל ישראלי חולם על בית גדול ומרווח שיש בו חצר ואולי גם בריכה, התאמה מושלמת לכל משפחה וכמובן שילוב בין מתחם פרטי למראה ייחודי. לכן עיצוב בתים פרטיים הוא הרבה יותר מאשר הכנת מקום למגורים – הוא מגשים חלומות.

בתים אלו זקוקים לחשיבה יצירתית והמון גמישות, תוך חילוץ ה"אני" של הדיירים ויצירת מענה לכל צרכיהם הנוכחיים והעתידיים. אפשר כמובן לעצב אותם לבד, אבל זכרו שבמרחב כה גדול צריך לספק גם מענה מקצועי לאספקטים כמו הרמוניה, אנרגיה ויצירת מציאות מכוח הדמיון בלבד, מה שלא ניתן לבצע ללא ידע וניסיון רבים.  

עיצוב בית פרטי מתחיל ממחיר של 20,000 ₪ ועשוי להגיע גם ל-60,000 ₪ ומעבר. הכל תלוי בכמה תהיו מוכנים להשקיע ומה בדיוק אתם מעוניינים לשפץ.

עיצוב פנטהאוז

עיצוב פנטהאוז זקוק להתייחסות אחרת לחלוטין מכל דירה אחרת, משום שגובה הייחודי בשילוב עם החלק החיצוני והחלוקה הפנימית מחייבים היערכות שונה ברמת העיצוב. דירות אלו הן הגבוהות ביותר בבניין ולעתים כוללות מפלס נוסף ופתחי יציאה גדולים ורחבים אל שטח הגג, מה שמחייב התייחסות מיוחדת לתאורה הטבעית, כיווני האוויר וסוג הנוף המשתקף מאותו בית. 

כאן יבואו לידי ביטוי השילוב בין הדירה כמקור ראווה לבין מקום משפחתי נוח, המורכב מנתונים פיזיים טובים כמו גודל, נפח וחלוקת החדרים והקצאת אזורי נוחות לכל גיל ודרישותיו. מכיוון שדירות פנטהאוז מצריכות התארגנות שונה על מנת לנצל ולמקסם את השהות בהן, יהיה קשה ליהנות מהנכס לאורך זמן ללא עיצוב מקצועי שיחלץ את כל הפוטנציאל הגלום בדירה.

עיצוב דירת קבלן

היא לא מגיעה כמו בחלומות ולעתים גם לא עונה על דרישות הבסיס: המטבח קטן, החומרים פשוטים והמפתחים צרים. שאלת השאלות בעולם העיצוב מתייחסת לעיצוב דירות קבלן וליכולת המקצועית להפוך את הנכס לאטרקטיבי יותר למגורים. התשובה היא כן ובדרך כלל ניתן לעשות זאת גם מבלי להיכנס למסע שיפוצים ארוך ויקר.

הדרך להפיק את המיטב מהנכס היא לדרוש את התוכנית האדריכלית שלו ולגשת איתה למעצב פנים מנוסה, שיוכל לעמוד על הפרופורציות המדויקות של הנכס ולייעץ לכם כיצד לדרוש מהקבלן שינויים או תוספות רלוונטיות לכם באופן אישי (נקודות נוספות למזגן, נקודת מים במרפסת, אסלות תלויות וכיוצ"ב).

את הפעולות הללו יש לבצע עוד לפני חתימה על חוזה הדירה, שכן בחוזה תוספות אלו יצטרכו להופיע ולאחר החתימה לא תוכלו לדרוש מה שלא סוכם ונחתם. מומלץ שכל שינוי שמתבצע בשטח יתבצע בנוכחות מעצב/ת הפנים מטעמכם על מנת לפקח על הביצוע ולהימנע מטעויות שמשמעותן עלויות נלוות ויקרות שלא לצורך.

מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים?

רבים שואלים את עצמם מיהו בעל המקצוע הנכון ובמי מהשניים (אדריכל או מעצב פנים) כדאי לבחור. אין לכך תשובה אחידה משום שכל בעל מקצוע מביא איכויות וסמכויות שיתאימו למשימות שונות. מעוניינים שהבית יהפוך לאופנתי ונעים?

בחרו מעצב פנים שינהל עבורכם את השיפוץ או את תהליך הגמר. זקוקים לתכנון מאפס הכולל תכניות הנדסיות ופיקוח בנייה מקצועי? תצטרכו אדריכל שיחבר יחד את כל הקצוות.

נושא אדריכל מעצב פנים

לימודים והכשרה

מסלול לימודים ארוך (כ-5 שנים) לרבות התמחות ומבחן הסמכה.

תואר ראשון או לימודי תעודה. אין חובה חוקית ללמוד אחד מהם כדי לעסוק במקצוע.
סמכויות

הנדסה, תכנון, חשמל, אינסטלציה, פיקוח בנייה ואדריכלות בניין.

ניהול שיפוץ מקיף ויסודי משלב התכנון ועד ניהול בפועל של בעלי המקצוע בשטח.

אחריות בשטח

חיצונית ופנימית גם יחד ובכל גודל מבנה.

פנימית בלבד, ללא קשר לתשתיות הקיימות במבנה.

מיומנות

ניהול פרוייקטים בתחום הבניה ויצירת תכניות ותשתיות. באפשרותו לתפקד גם כמעצב.

תכנון שיפוץ / הלבשת הבית תוך התאמת צבעים, רהיטים וחומרים.

עיצוב חללים מסחריים

חללים מסחריים כמו מסעדה, חנות, קליניקה או משרד זקוקים לתכנון פרטני בהתאם לעיסוק המתרחש במקום. זהו תהליך עבודה מאתגר ומורכב בירידה לפרטים קטנים ושילוב רלוונטי בין המראה לבין אלמנטים טכנולוגיים ודיגיטליים. עיצוב נכון ומקצועי יגשים מספר דרישות חשובות:

  • התאמה לצרכני העסק לטובת מקסום חוויית הלקוח והגדלת זמן השהות בבית העסק.
  • יצירת פתרונות שיהפכו את הרכישה למזמינה, נוחה וחיובית יותר.
  • התאמה בין חומרים, צבעים, ריצוף וריהוט למותג עצמו.
  • ניסיון רחב ועשיר בעיצוב חללים מסחריים הכולל יכולת למצוא פתרונות מדויקים ויעילים.

מאמרים בנושא עיצוב פנים

נמצאו 146 מאמרים
קטגוריות נוספות:
מאמרים בנושא הום סטיילינג
08/08/2019
איך שיפצתי את הדירה שלי ברמת גן והפכתי אותה לגן עדן
איך שיפצתי את הדירה שלי ברמת גן והפכתי אותה לגן עדן

בעל בית שרכש דירה חדשה ורצה לבצע בה שיפוץ שיהפוך אותה למוארת ומודרנית יותר. האמצעים: סטנדרטים גבוהים, דיוק וחומרים איכותיים. לכתבה המלאה

12/05/2022
עיצוב חדר האמבטיה - המדריך למעצב
עיצוב חדר האמבטיה - המדריך למעצב

משפצים או מחדשים את חדר האמבטיה ולא יודעים איך לגשת לשלב העיצוב? לפניכם טיפים שימושיים, סגנונות מובילים וטרנדים חמים - כל מה שצריך כדי לעצב את החדר החשוב בבית לכתבה המלאה

19/04/2022
עיצוב סלון: המדריך השלם, צעד אחרי צעד [2022]
עיצוב סלון: המדריך השלם, צעד אחרי צעד [2022]

הסלון הוא הפנים של הבית שלנו, ועיצובו בדרך כלל מכתיב את הרוח הכללית של הבית כולו. איך נתחיל לגבש סגנון עיצובי לסלון שלנו? לפניכם סגנונות, רעיונות ותמונות לכתבה המלאה

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

26/09/2021
אבודים בחלל (הבית)
אבודים בחלל (הבית)

לפעמים עיצוב הבית עלול להיות מתסכל וקשה, לפעמים כדאי להיעזר במעצב פנים. לכתבה המלאה

28/01/2021
עיצוב נורדי וסגנונות נוספים - איך מעצבים וכמה זה עולה?
עיצוב נורדי וסגנונות נוספים - איך מעצבים וכמה זה עולה?

הסגנון הנורדי-סקנדינבי מוכר בעיקר בזכות הצבע הלבן השולט, כמו גם המון שימוש בעץ ואבן. זהו סגנון מושפע ממזג האוויר הקר של האזור וכן מן העובדה שאנשי האזור נוהגים לארח הרבה בביתם, אך גם כמובן מהתרבות הצנועה והדלה יחסית, המושפעת גם היא מן האקלים הקיצוני של האזור. לכתבה המלאה

שיפוץ משרד ועיצובו - טיפים ודגשים חשובים
שיפוץ משרד ועיצובו - טיפים ודגשים חשובים

שיפוץ משרדים או שיפוץ משרד אחד לצורך העניין יכול ליצור סביבה נעימה, נוחה ופונקציונלית אשר תסייע להגביר את מוטיבציית העובדים ולייעל את עבודתם ומצד שני ליצור גם רושם טוב על לקוחות פוטנציאליים. איך עושים זאת ולמה יש לשים לב? לכתבה המלאה

20/01/2021
עיצוב דירה - איך עושים זאת נכון, ועם אילו בעלי מקצוע?
עיצוב דירה - איך עושים זאת נכון, ועם אילו בעלי מקצוע?

עיצוב דירה הוא אחד התחומים היצירתיים והמגוונים ביותר שקיימים בתחום השיפוצים והבנייה. הוא מצריך לעיתים קרובות עבודה מורכבת מול מגוון של בעלי מקצוע לצד תקציב לא קטן, אבל התוצאות לרוב שוות את המאמץ וגם החוויה היצירתית יכולה להיות ממכרת, למי שאוהב את הנושא. לכתבה המלאה

20/01/2021
עיצוב חדר שינה - איך מעצבים וכמה זה עולה?
עיצוב חדר שינה - איך מעצבים וכמה זה עולה?

חדרי שינה מעוצבים נראים לפעמים כמו משהו שאפשר למצוא רק בקטלוגים, או במגזינים של עיצוב, אבל למעשה, יש כמה כללים קבועים, שמיושמים בכל חדר שינה מעוצב. משמעות הדבר היא שאתם רק צריכים לעקוב אחר כמה הנחיות והמלצות פשוטות, כדי שחדר השינה שלכם יראה מזמין, נעים, חמים ויפה. לא השתכנעתם? תמיד תוכלו לפנות למעצב/ת פנים, אבל רגע לפני, אתם יכולים לקרוא את המאמר הבא וליישם כמה המלצות פשוטות. לכתבה המלאה

20/01/2021
עיצוב הבית - איך מעצבים וכמה זה עולה?
עיצוב הבית - איך מעצבים וכמה זה עולה?

בין אם קניתם דירה חדשה מקבלן, או יד שניה ובין אם אתם רוצים לשפץ את הבית שאתם גרים בו, אתם יודעים שרק שירות של מעצבת, או מעצב פנים יכול להפוך את הבית שלכם לבית החלומות, להגשים את החזון שלכם, להתאים אותו באופן אופטימלי לצרכים שלכם ולתנאי הסביבה ולכן סביר להניח שגם אתם רוצים לשכור מעצב, או מעצבת פנים. לכתבה המלאה

20/01/2021
עיצוב מטבח - איך מעצבים וכמה זה עולה?
עיצוב מטבח - איך מעצבים וכמה זה עולה?

מטבח הוא חדר שנהוג לחדש כל 10 שנים בערך. זוהי פונקציה של העלויות הגבוהות יחסית, הנדרשות להחלפה של כל הריהוט והציוד בחדר שבו אתם מכינים את האוכל לכל המשפחה וגם לאורחים שלכם. משום כך, חשוב להקדיש מחשבה ותכנון, לקראת עיצוב מטבח חדש. לכתבה המלאה

20/01/2021
עיצוב חדר ילדים - טיפים והמלצות להורים
עיצוב חדר ילדים - טיפים והמלצות להורים

על מה חשוב להקפיד כשמעצבים חדר ילדים כדי שלא נצטרך לבצע שינויים דראסטיים ככל שהם גדלים? עצות שימושיות ותמונות השראה לכתבה המלאה

20/01/2021
עיצוב משרד - המדריך המלא
עיצוב משרד - המדריך המלא

תחום עיצוב המשרדים השתנה ללא היכר בעשור האחרון. גלו מה עושות החברות הגדולות כדי לשפר את תפוקת העובדים ולחזק את המותג לכתבה המלאה

19/01/2021
עיצוב חדרי תינוקות - איך מעצבים ושומרים על תקציב הגיוני?
עיצוב חדרי תינוקות - איך מעצבים ושומרים על תקציב הגיוני?

כשמגיע בן משפחה חדש לבית ישנן הרבה מאוד הוצאות חדשות, ביניהן גם על החדר החדש לרך הנולד. איך אפשר לעצב חדר תינוקות מקסים בתקציב שפוי? כל הפרטים במאמר לכתבה המלאה

24/02/2020
טרנדים לחורף - המגמות המרכזיות בעיצוב פנים
טרנדים לחורף - המגמות המרכזיות בעיצוב פנים

המגמות המוכרות שממשיכות, החידושים העיצוביים האחרונים והאלמנטים המפתיעים בעיצוב פנים הצפויים לחמם אותנו במהלך החורף הקרוב , זה הזמן להכיר את הטרנדים לחורף הקרוב. לכתבה המלאה

24/02/2020
צבעוניות ויצירתיות במרכז תל אביב
צבעוניות ויצירתיות במרכז תל אביב

יצירתיות רבה בתכנון ובעיצוב הפכו את הדירה של עירית ואמיר מתל אביב מדירה ישנה וחסרת מעוף לפינת חמד צבעונית ומקסימה. לפניכם כל השלבים שעברו במהלך שיפוץ דירה. לכתבה המלאה

20/02/2020
התאמת כריות נוי לסגנון העיצובי של הסלון שלכם
התאמת כריות נוי לסגנון העיצובי של הסלון שלכם

בחירה בכריות נכונות יכולה להקפיץ את מראה החלל כולו, ולתת לו את הטאץ' הסופי והמדויק. איך נתאים את הכריות לסגנון העיצובי שבחרנו? לפניכם מדריך מפורט לכתבה המלאה

13/02/2020
קיר דמוי בריקים
קיר דמוי בריקים

קיר דמוי בריקים בנוי מפלטות המדמות מראה של בריקים אמיתיים מאפשרות התקנה עצמית של קיר בריקים במחירים נוחים. בואו לקחת את עיצוב הפנים של הבית שלכם צעד אחד קדימה. לכתבה המלאה

13/02/2020
זיכרונות אורבניים קלילים: עיצוב לדירת קבלן בנס ציונה
זיכרונות אורבניים קלילים: עיצוב לדירת קבלן בנס ציונה

עיצוב פרקטי המאזן בין צרכי היומיום למראה מהודק בדירת קבלן עם דגש על אווירה קלילה ואורבנית לכתבה המלאה

13/02/2020
הפטיו שמאיר את הבית: בית פרטי בסגנון מודרני בחדרה
הפטיו שמאיר את הבית: בית פרטי בסגנון מודרני בחדרה

גוונים רגועים של אפור ושמנת, קווים נקיים, בריקים והחלקות בטון - בחירות מדויקות לבית פרטי עם מרחב חוץ המתכתב עם הפנים לכתבה המלאה

13/02/2020
בטקסטורת נחש, בצורת משושה או בתלת מימד: אריחים מיוחדים
בטקסטורת נחש, בצורת משושה או בתלת מימד: אריחים מיוחדים

ישנן אינספור אפשרויות לשדרג את העיצוב עם אריחים יוצאי דופן. בין אם מדובר בנקודה קטנה או בחלל שלם, האריחים הלא סטנדרטים כאן כדי להישאר לכתבה המלאה

13/02/2020
כך שיפצנו דירה פשוטה והפכנו אותה למפוארת
כך שיפצנו דירה פשוטה והפכנו אותה למפוארת

שיפוץ מדהים, מעורר השראה, לבית פרטי בראש העין שהביא למימוש הפוטנציאל שלו וכך הצליח להפוך למואר, רחב ידיים ומזמין בהרבה יותר ממה שהיה קודם. לכתבה המלאה

11/02/2020
קיר בריקים בבית - מידע שימושי
קיר בריקים בבית - מידע שימושי

קירות בריקים הפכו בשנים האחרונות לאלמנט דקורטיבי פופולרי למדי, ורבים בוחרים בהקמת קיר כזה בשיפוץ כללי. אם אתם עומדים ליישם קיר בריקים כזה אצלכם תוכלו להיעזר במאמר הבא למידע כללי על אופן העבודה, המחירים והדברים שחשוב לשים אליהם לב בתהליך. לכתבה המלאה

23/01/2020
עיצוב הבית בלבן או בצבעים עזים?

צבע קירות הבית יכול להשפיע מאוד על עיצוב החלל. הבחירה הפופולארית בלבן לא צריכה להיות תמיד חד גונית ומשעממת והבחירה בצבעים עזים לא תמיד צריכה לצאת משליטה ולא להיות בטוב טעם. עשינו ביקור בחברת "נירלט" וקיבלנו את המידע המלא מקרן נוימן על עיצוב הבית בצבעים שונים לכתבה המלאה

22/01/2020
סגנונות לעיצוב הבית שכדאי להכיר - 2019
סגנונות לעיצוב הבית שכדאי להכיר - 2019

השנה הלועזית המתקרבת, מבשרת על מספר סגנונות מעניינים לעיצוב הבית, חלקם הם טרנדים חדשים בנוף וחלקם קיימים כבר מספר שנים ונמצאים במגמת התחזקות, לקראת כניסה משמעותית יותר לעולם העיצוב וההום סטיילינג. לכתבה המלאה

20/01/2020
מעצבי פנים - לא רק לעשירים
מערכת שיפוצים פלוס

עיצוב פנים נתפס בקרב רוב האוכלוסייה כשרות הניתן לבעלי אמצעים בלבד. סוג של מותרות. הנראות של הבית אינה נתפסת כצורך חיוני ורוב האנשים, כשקונים בית, עסוקים באין סוף נושאים דחופים יותר ובהוצאות, שאי אפשר לוותר עליהן, כמו משכנתא, טכנאים, מובילים, קבלנים, ועד בית ועוד. כתוצאה, אנשים רבים מגיעים לבית החדש, שעמלו קשה מאוד כדי לקנות ולרשום אותו על שמם, אך לא נהנים ממנו ונמצאים בתחושת החמצה, בבית מלא בליל של חפצים ורהיטים וללא חשיבה מיוחדת על העיצוב. אך האם זה נכון שמעצבי פנים מתאימים רק לעשירים? או שאפשר להיעזר בשירותי מעצב פנים, גם אם יש לכם תקציב מוגבל? לכתבה המלאה

15/01/2020
עמוד תומך: 10 רעיונות להתמודדות
עמוד תומך: 10 רעיונות להתמודדות

הגישה עם עמוד תומך היא: אם אי אפשר לנצח אותו, הצטרפו אליו. כלומר: אם אי אפשר להוריד אותו מטעמים קונסטרוקטיביים, לפחות נוציא את המקסימום ממנו באמצעות שילובו בעיצוב החלל. איך? קראו. לכתבה המלאה

30/12/2019
אריחים מצוירים לחלל הבית
אריחים מצוירים לחלל הבית

למראה רומנטי, נוסטלגי או כפרי: האריחים המצוירים סוחפים את השוק בשנים האחרונות. ב"קווי מתאר" הסבירו לנו על תהליך הייצור ואפשרויות העיצוב והיישום. התמונות בפנים לכתבה המלאה

08/12/2019
אפליקציות לעיצוב הבית - עזרים מומלצים לשיפוץ
אפליקציות לעיצוב הבית - עזרים מומלצים לשיפוץ

עיצוב הבית יכול להיות תהליך כיפי במיוחד בעזרת אפליקציות לעיצוב הבית שיכולות לסגור לכם פינות קטנות ולהקל עליכם בתהליך. לפניכם כמה מהמומלצות שבהן. לכתבה המלאה

07/11/2019
צבע או טפט מה עדיף? מאמר השוואתי על יתרונות וחסרונות הטפט אל מול הצבע
צבע או טפט מה עדיף? מאמר השוואתי על יתרונות וחסרונות הטפט אל מול הצבע

מה עושים כשקירות הבית שוב נראים מוכתמים ומתקלפים ורוצים לשפץ ולרענן את מראה הבית? או שהחדרים נראים קטנים ודחוסים אבל אין לנו די כסף וזמן לשבור קירות ולהרחיב פתחים, ומה אם אתה גר בדירה שכורה שאסור לך לשפץ? הפיתרון היחיד שנותר לשיפור האווירה בבית מבלי להיכנס להוצאות יקרות על שיפוץ גדול הוא לשנות את גווני הקירות. כך אפשר לרענן ולחדש את מראה הבית בהוצאה קטנה יחסית ובזמן קצר. לכתבה המלאה

09/09/2019
תמונות השראה לפני שיפוץ עם Pinterest
תמונות השראה לפני שיפוץ עם Pinterest

בישראל עדיין לא תפס השירות המקוון של פינטרסט שתופס יותר ויותר תאוצה ברחבי העולם. כאן נסביר לכם הכל על פינטרסט: יתרונותיו, חסרונותיו ואילו שימושים הוא מציע לגולשים לכתבה המלאה

116 מאמרים נוספים:
חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר