בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

עיצוב הבית - איך מעצבים וכמה זה עולה?

עיצוב הבית - איך מעצבים וכמה זה עולה?

בין אם קניתם דירה חדשה מקבלן, או יד שניה ובין אם אתם רוצים לשפץ את הבית שאתם גרים בו, אתם יודעים שרק שירות של מעצבת, או מעצב פנים יכול להפוך את הבית שלכם לבית החלומות, להגשים את החזון שלכם, להתאים אותו באופן אופטימלי לצרכים שלכם ולתנאי הסביבה ולכן סביר להניח שגם אתם רוצים לשכור מעצב, או מעצבת פנים.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/09/2020 8 דק' קריאה

הבעיה היא שרוב האנשים לא לוקחים שירות עיצוב פנים, כדי לחסוך בהוצאות, או כי הם לא מבינים שזה דווקא יכול לחסוך להם הרבה כסף, או שהם פשוט לא באמת מבינים מה בדיוק עושים מעצבי פנים.

בדיוק לשם כך, צוות שיפוצים פלוס מגיש לכם את כל המידע שאפשר לבקש על הנושא הכי חם בעולם הדיור. עיצוב הבית בהתייחס לבחירת צבעים לקירות ולרצפה

עיצוב בית מתחיל בתכנון הריצוף וחיפוי הקירות, שהם שני אלמנטים התופסים שטח פנים ניכר בתוך הנכס.

לכן, חשוב לבצע בחירה מדויקת של הריצוף, כמו גם של חיפוי קירות, החל בצבעים שונים וכלה בשימוש במרקמים מגוונים, כמו אבנים, עץ, מתכת, זכוכית, טפטים יוקרתיים ועוד.

התאמת צבעים צריכה להתחשב כמובן בקו העיצובי שנבחר לבית כולו, כאשר עיצוב כפרי בדרך כלל מאופיין בצבעים ובעיים וחמים, לעומת עיצוב מודרני המאופיין בצבעים בהירים וקרים, או עיצוב אורבני - תעשייתי שבו נהוג להשתמש בקשת רחבה של גווני אפור ושחור ועוד.

יחד עם זאת, אפשר להתייחס גם למרקמים וחומרים שונים כמו אל צבעים ולעשות שימוש בחבלים, זכוכית, מתכת, שיש, אבן ועוד - כדי לתת לחללים השונים אופי וסגנון.

למה חשוב לקחת מעצבת פנים?

החשיבות שיש לעיצוב הבית חורגת הרבה מעבר למראה אסתטי, או התאמת צבעים. עיצוב חכם ואיכותי יכול להעצים את איכות החיים בבית בדרכים שונות, להעניק ללקוחות חללים מותאמים אישית, המבטאים את הסגנון האישי שלהם וגם עונים באופן אופטימלי על מערכת הצרכים המורכבת של כל בני הבית.

עיצוב הבית: עיצוב מקצועי או עשה זאת בעצמך?

ניתן לעצב את הבית באופן עצמאי, כדי לחסוך בעלויות המעצבת, אך חשוב לדעת כי החיסכון אינו מובטח עבור מי שמוותר על שירותי עיצוב פנים.

פשוט מכיוון שמעצבי פנים מכירים היטב את התחום, יודעים למנוע התרחשות של טעויות יקרות, מכירים היטב בעלי מקצוע, חנויות וספקים, שנותנים להם הנחות על עבודה ועל רכישות, פשוט מתוקף היותם בעלי מקצוע מוערכים ומוכרים בתחום.

יתרה מכך, מעצבי פנים מחזיקים ברשותם מערכת שלמה של גישות, סגנונות, כלי עבודה, טכניקות ורעיונות, שרוב האנשים לא מכירים והם גם עוסקים בתחום באופן מקצועי בדרך קבע.

משמעות הדבר היא כי מעצבי פנים מקדישים את כל זמנם ומרצם לעיסוק בתחום, מה שהופך אותם לבעלי מקצוע מיומנים וגם מאפשר להם לשות את העבודה במקומכם, כך שאתם חוסכים זמן יקר, יכולים להמשיך בעבודה המקורית שלכם, לבלות עם המשפחה ולנצל את הזמן באופן אופטימלי עבורכם.

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב בתים פרטיים מאפשר למעצבי פנים לבטא את היצירתיות שלהם ואת היכולות שלהם, לצד היכולת שלהם לקרוא ולהבין את החזון של הלקוח ואת הצרכים שלו, אבל מעל לכל, עיצוב בתים פרטיים מיועד ליצור סביבת מגורים נוחה, נעימה ויפה, מותאמת לצרכיו של בעל הנכס.

כמו בכל תהליך של עיצוב פנים, גם תהליך עיצוב בתים פרטיים מתחיל בחיפוש אחר הסגנון הרצוי ואחר המעצבת המתאימה.

לאחר איתור שני הגורמים החשובים הללו, אפשר להתחיל בתהליך העיצוב.

בעת עיצוב בית פרטי, יש לבחור קו עיצובי אחיד לכל החדרים, שימשיך גם החוצה - אל הגינה.

זה לא חייב להיות סגנון עיצוב אחיד, אלא קו הנמשך מחדר לחדר ומחבר ביניהם.

החיבור יכול להתבצע באמצעות בחירה של צבעים משלימים, או תואמים, בחירה של אלמנטים ומרקמים דומים ועוד.

לאחר בחירת הקו המקשר בין כל החדרים, ניתן להתחיל להתייחס לכל אחד מהחדרים בפני עצמו וליצור תכנון שייתן אופי ונוכחות מתאימה לכל חדר.

כך למשל, גם אם המטבח מחובר לסלון, אפשר לצבוע את הקירות בצבעים שונים, כדי ליצור הפרדה בולטת בין שני החדרים. אפשר גם להציב דלפק, או מחיצת זכוכית שתפריד ביניהם באופן שלא יחנוק את החלל, או יגביל אותו.

אפשר לקשר בין שני החדרים באמצעות בחירה של צבעים דומים בריהוט, או בקירות ואפשר גם פשוט לבחור סגנון עיצוב אחיד, כדי לשמור על תחושה אחידה ושקטה.

ייעוץ, או שירות של מעצבת פנים בעת עיצוב בית פרטי יכול לעשות סדר ברעיונות ובים הצרכים השונים ולתת לבית קו עיצובי מחמיא, שגם יהיה לכם נעים לחיות איתו.

מחיר עיצוב פנים בתי קרקע, או וילות על ידי מעצבת מקצועית נע בין  10,000-40,000 ש"ח.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

אבשלום בארי

ציון 9.93 11 חוות דעת

עיצוב פנים לדירת 4 חדרים

עיצוב פנים עבור דירה של 4 חדרים עשוי לכלול פגישה ראשונית לבניית תוכנית עבודה, הגדרת צרכים וסגנון, כולל מדידות בשטח, הכנת הצעות מחיר לאישור סופי של התכנית על ידי הלקוח, הכנת הדמיה תלת מימד, הכנה של תכנית נפרדת לתשתיות, במידת הצורך, בדגש על בחירה ומיקום של גופי תאורה, תכנית נפרדת לעיצוב של כל אחד מהחדרים, תכניות נגרות במידת הצורך, הכנת כתב כמויות לקבלן המבצע, כולל פגישות משותפות עם הלקוח להזמנת הפריטים הרצויים וכן מספר קבוע מראש של ביקורים בשטח לצורך פיקוח עליון של המעצבת על התקדמות תקינה של העבודות.

יחד עם זאת, חשוב לציין כי מפרט השירות הניתן על ידי המעצבת בהצעת המחיר יכול להשתנות ממעצבת למעצבת וכן בהתאם לצרכים של הלקוח.

לקוח שמעוניין בליווי פחות צמוד, יכול לבקש גם רק מחצית ממספר הפגישות עם המעצבת, או לוותר על כתב כמויות למשל, כדי להוזיל בעלויות השירות, אם כי חשוב לוודא לפני כן שהשירות הנ"ל אכן אינו חיוני, אחרת עלולות להתרחש טעויות קריטיות שיכולות לייקר את מחיר העבודה, בגלל שניסיתם לחסוך בעלויות המעצבת.

כך, או כך, עיצוב דירת 4 חדרים צפוי לעלות בין 10,000-40,000 ש"ח, בהתאם לגודל הדירה, דרישות מיוחדות, מצב הנכס וכן הלאה.

עיצוב פנים לדירת 5 חדרים

עיצוב דירת חמישה חדרים עשוי לכלול מפרט מגוון ושונה מדירה לדירה, בעקבות מצב הנכס, תקציב הבעלים והצרכים שלהם.

יחד עם זאת, עיצוב דירה סטנדרטית בת 5 חדרים עשוי לכלול הפקת תכנית בניה תוך התייחסות לתוכניות אדריכל, דרישות אסתטיות וצרכים של הלקוח, התייחסות לנושא מיזוג אוויר והתקנת תשתיות שונות, תכנית הריסה, אם מדובר על שיפוץ בית קיים וכן הלאה.

נוסף על כל אלה, המעצבת תשלב בתוכנית גם התייחסות לתוכנית נגרות לביצוע המטבח, כמו גם ארונות לחדרי רחצה, משטחי עבודה למטבח פרזול לחדרי הרחצה והמטבח, תאורה ועוד.

תשומת לב מיוחדת נהוג להקדיש דווקא לחדר השינה המרכזי בבית, שבדירות חמישה חדרים יש בו גם לפעמים מרפסת שירות וחדר רחצה משלו.

כאן אפשר לתכנן חדר ארונות, או ארונות קיר, עיצוב מיוחד של התאורה, להתאים את הצבעים ולבחור חומרי חיפוי מתאימים, לתכנן רהיטים מיוחדים לבית ועוד.

כמו בדירת 4 חדרים, גם עיצוב פנים של דירת 5 חדרים ינוע בין 10,000-40,000 ש"ח, כאשר המחיר יכול לעלות, או לרדת בהתאם לרמת המורכבות של העבודה, מספר המפגשים המתוכננים עם המעצבת וכן הלאה.

עיצוב פנים וילה

עיצוב פנים של וילה עשוי להיות מורכב מעט יותר מעיצוב פנים של דירות, בגלל הצורך לבצע חיבור בין החלק החיצוני לחלק הפנימי של הבית, בגלל גודל הבית, שהוא לרוב גדול מרוב הבתים וכן בגלל הרצון הטבעי של בעלי וילות לתת לבית שלהם עיצוב מעט יותר יוקרתי ומפנק מזה הנהוג ברוב הבתים.

אם הבית נמצא בבניה, או לפני תחילת תהליך הבניה, המעצבת תעבוד בצמוד לאדריכל, כדי לבנות את הפרוגרמה במשותף, באופן אופטימלי.

יחד עם זאת, גם בעת תכנון עיצוב הפנים של וילה, המעצבת צריכה להכיר היטב את הצרכים של בעלי הנכס ואת החזון שלהם, לפני שתוכל להתחיל בעבודה שלה.

בין היתר, גם במקרה של עיצוב הוילה, מעצבת פנים צריכה להציג תכנית לתשתיות חשמל, אינסטלציה, תאורה וריצוף, כדי להתאים את התכנון לעיצוב.

גם תכנית הנגרות לעיצוב המטבח ורהיטי עץ נוספים היא באחריות המעצבת, כמו גם הכנת כתב כמויות, בקשת הצעות מחיר ואיתור של בעלי מקצוע מתאימים.

באופן טבעי, גם עיצוב פנים של וילה צריך לכלול ביקורים בשטח לצורך פיקוח עליון על העבודות וכן עם בעלי הנכס, לצורך יישור קו, שינויים בתוכנית, טיפול בליקויים שונים וכן הלאה.

עיצוב פנים של וילה צפוי לעלות בין 15000-50000 ש"ח, בהתאם לגודל הנכס ולדרישות הלקוח, שינויים בתוכנית המקורית תוך כדי עבודה וכן הלאה.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

עיצוב פנים פנטהאוזים

עיצוב פנטהאוז שונה מעיצוב דירות רגילות בגלל המרחב הפנימי והחיצוני הגדול המאפיין דירות מסוג זה, כמו גם המרחק הגדול מהקרקע.

המרחב הפיזי המיוחד, יכול לבוא לידי ביטוי בדרכים יצירתיות, בהתאם לחזון של בעלי הבית וסגנון העיצוב של המעצבת.

לרוב אמנם נהוג לקשר עיצוב פנים של פנטהאוז עם סגנון יוקרתי ונוצץ, בעיקר בגלל תו המחיר הגבוה של דירות אלה, אבל לא תמיד בעלי הנכס מעוניינים דווקא בעיצוב כזה.

גם כאשר מעצבים פנטהאוז, הקו המנחה הראשי הוא הטעם האישי של הלקוח, הצרכים שהוא מציג והתנאים הנתונים בשטח.

יחד עם זאת, כאשר מעצבים פנטהאוז, אי אפשר להתעלם בנוף הנשקף מהחלונות ומוסיף אלמנט חשוב, שיש לכלול אותו בתוכנית העיצוב.

בנוסף, המרפסת המיוחדת המאפיינת דירות פנטהאוז מאפשרות גם הן מבט רחוק אל האופק, לרוב הן רחבות וגדולות וכן פעמים רבות אפשר למצוא בדירות פנטהאוז יותר ממרפסת אחת.

לכן נהוג לשים דגש מיוחד על עיצוב המרפסות של דירות פנטהאוז, כאשר כל מרפסת מקבלת את תשומת הלב הראויה לה וכך אפשר לתת לכל מרפסת אופי ייחודי משלה, עם ריהוט גם מפנק ונוח, אלמנטים שונים המתאימים לאירוח, ופריטים שונים, שהופכים כל מרפסת לבעלת אופי שונה מהמרפסות האחרות.

בדומה לעיצוב דירות יוקרה, או וילות, גם עיצוב דירות פנטהאוז עולה בין 15,000-50,000 ש"ח, כאשר מחיר השירות משתנה בהתאם לדרישות הלקוח, גודל הנכס, מורכבות העבודה וכן הלאה.

עיצוב הבית: סיכום

עיצוב פנים הוא תחום מורכב ומקצועי, שיש לו משמעויות רבות ויתרונות רבים עבור הלקוחות הבוחרים להשתמש בשירות.

בין אם אתם לוקחים מעצב ובים אם מעצבת, בין אם אתם בוחרים להזמין מעטפת מלאה של שירותי עיצוב לבית ובין אם אתם בוחרים לקחת רק חלק מהשירות, עיצוב פנים מקצועי יכול להכניס לכם הביתה חיים, צבע ופונקציונליות יוצאת דופן, כמו שרק בעל מקצוע יכול לעשות.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה