שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

דלתות פנים - המדריך המלא לרוכש

ההתקנה שלהם מגיעה לקראת סיום השיפוץ אך הן משמעותיות מאוד לתוצאה הסופית - לפניכם מידע חיוני לקראת בחירת דלתות פנים.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-21 בינואר, 2020

איך לבחור דלת פנים

בחירת דלתות פנים מתחילה מהגדרה של מה אנחנו רוצים מהדלת, בהתאם לאזור בבית לו היא מיועדת. האם חשוב לנו בידוד מרעשים? האם הדלת מיועדת לאזור רטוב וצריכה להיות עמידה למים? הגדרת צרכים, כמו בשלבים אחרים בשיפוץ, היא השלב הראשון. כלל אצבע שכדאי להכיר אומר שאחוז המילוי של הדלת מעיד על טיבה. דלת טובה צריכה להיות במילוי של 70-80 אחוז - דלת כזו תהיה חזקה ועמידה יותר, תבודד טוב יותר מרעשים ובעלת חיי מדף ארוכים יותר.

תהליך שיפוץ כללי של דירה הוא גם תהליך של עיצוב והלבשתה מחדש, ובשנים האחרונות הדלתות הפכו לחלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי. אם אתם מתקשים בתהליך הבחירה, אתם תמיד יכולים להתייעץ עם האדריכל או עם קבלן השיפוצים שלכם. קבלנים בעלי ניסיון ראו במסגרת עבודתם סוגים רבים של דלתות וטיפים מהם עשויים לסייע לכם בבחירה הסופית.

עוד שיקול חשוב שיש לקחת בבחירת דלתות פנים הוא גוון הדלת וכיצד הוא משפיע על עיצוב הבית. כשבוחרים דלתות פנים לבית חשוב לקחת בחשבון אלמנטים עיצוביים שונים שכבר קיימים בבית או עתידים להיות בבית כגון הריצוף, גוון הקירות, התקרות, הריהוט והסגנון הכללי של הבית - באווירה מודרנית, קלאסית, כפרית וכו'. צריך לזכור שדלתות פנים מהוות רהיט לכל דבר בבית אך שהתחלופה שלהם, בניגוד לרהיטים אחרים, מתבצעת לעיתים רחוקות ולכן כדאי להשקיע בבחירתן. בחירת הצבע צריכה להיעשות גם עם מבט קדימה - הרי צבע הקירות יכול להשתנות לעיתים תכופות יותר, אחת למספר שנים, ולכן לא נרצה לבחור צבע דלת התואם בדיוק לגוון הקיר, מתוך הנחה שהוא עשוי להשתנות.

דלת פנים וכורסא צבעונית.
דלת של חברת רב בריח. צילום: אייל טואג

בחירת דלתות לבית צריכה להיעשות גם על פי צורת הפתיחה ותנאי החלל. אמנם ברוב החדרים נעשה בדרך כלל שימוש בדלתות כנף, אך גם קיימות שיטות נוספות כמו למשל דלתות הזזה לכיס שמהוות פתרון יעיל למדי לחללים קטנים. כדאי לקחת בחשבון את התנאים הקיימים בחדר הספציפי  ולא לבחור אוטומטית בסוג הסטנדרטי. אז איך לבחור דלת פנים? כדאי קודם להכיר את הסוגים השונים הקיימים:

מחפשים חברת דלתות ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

סוגי דלתות פנים

מידות דלת סטנדרטיות יהיו 60 - 90 ס"מ רוחב ועד ל-206 ס"מ גובה. חלק מהיצרנים מייצרים גם מידות אמצע של 65, 75, ו-85 ס"מ. יש להוסיף לחישוב עוד 10 ס"מ של המשקוף. חשוב לציין שישנה כמובן אפשרות להזמין דלתות בכל סוגי המידות, מעבר לסטנדרט, אך כל חריגה מהסטנדרט תקפיץ את המחיר.

בתוך עולם הדלתות, ישנם סוגי דלתות פנים הנחשבים יוקרתיים יותר:

 • דלתות פנים מעץ מלא - בתחום הדלתות מעץ מלא ישנן דלתות העשויות מעץ אורן, הסוג הזול ביותר, אך גם מסוגים אחרים כמו אלון, מייפל, דובדבן, בוק, אגוז ועוד. דלת עץ יכולה להגיע במגוון גימורים ואפשרויות כמו עץ טבעי צבוע בלכה, צבע בתנור או צבע אפוקסי. בהתאם, גם טווח המחירים יכול להיות רחב. עם זאת, המחיר ההתחלתי תמיד יהיה גבוה יחסית - כמה אלפי שקלים לדלת.
 • דלתות פנים מזכוכית - הבחירה בזכוכית לדלת פנים תהיה לרוב בחירה עיצובית, מכיוון שדלת זכוכית יש, מן הסתם, מראה שונה לחלוטין מדלת סטנדרטית.  דלתות זכוכית לפנים הבית יהיו עשויות בדרך כלל מזכוכית מחוסמת או משוריינת, בעובי של 8 ס"מ, או טריפלקס (שתי שכבות זכוכית ומדבקה). המחיר יהיה דומה למחיר של דלת מעץ מלא - כמה אלפי שקלים לדלת אחת.

כאמור, שני הסוגים לעיל הם סוגי דלתות פנים בטווח היקר יותר. לרוב, דלתות פנים יהיו מורכבות מציפויים מסוגים שונים, עם מילויים שונים:


חדר של חדר אמבטיה.
דלת עמידה במים של חברת רב בריח. צילום: אייל טואג

דלתות פנים לבית יגיעו בדרך כלל בשני סוגים עיקריים של מילויים:

 • מילוי כוורת - מילוי המכונה "כוורת" הוא למעשה מילוי קרטון נמתח ודחוס, המזכיר במראהו כוורת.
 • מילוי פלקסבורד - מילוי הנחשב איכותי יותר, העשוי משילוב של לוח שבבי עץ וסיבי פשתן. פלקסבורד נחשב  לחומר חזק, עמיד בפני מזיקים ובעירה, וכן מבודד טוב אקוסטית.

חשוב לכם שהדלת תהיה מוגנת ממים? כדי שהדבר יתקיים היא צריכה להיות נטולת MDF ו-7 ס"מ בתחתית הדלת החומר יצטרך להיות משולב עם פולימר חומר חזק עמיד למים, לנגיפה ולמזיקים. הפרש המחירים בין דלתות מוגנות מים לבין אלה שאינן מוגנות אינו גבוה (כ-300 ש"ח), ולכן מומלץ לבחור בדלתות מוגנות.

ישנם גם סוגי סגירות שונות:   

 • דלתות פלץ - זהו סוג הדלתות הסטנדרטי בהן השוליים של הדלת יוצרים מעין מדרגה בהיקף של הדלת.
 • דלתות שטוף קנט - דלתות בהן שולי הדלת הן בקו ישר עם המשקוף, והדלת מתיישרת עם קו הקיר.
 • דלתות הזזה לכיס - דלתות המאפשרות לפתוח את הדלת בצורת הזזה אך במקום שהדלת תיצמד לקיר ותתפוס מקום היא נכנסת לכיס בקיר שנסתר מהעין.

למידע נוסף בנושא סוגי הסגירות.

וישנם גם סוגי צירים שונים:

 • צירי ספר - ציר המזכיר במראהו פתיחה של ספר. נחשב לציר חזק מאוד, שניתן לכוון עמו את הדלת.
 • ציר פייפ - ציר המזכיר בצורתו מקטרת, משמש בעיקר בדלתות מתועשות ומתברג למשקוף ולדלת.
 • ציר סמוי - כשמו כן הוא, הציר הסמוי נכנס בתור הדלת והמשקוף ולא ניתן לראותו כאשר הדלת סגורה (המשמעות בבחירה זו היא תוספת תשלום על הדלת).

למידע נוסף בנושא 7 סוגי צירים שונים לדלתות פנים וההתאמה שלהם לדלתות השונות

תוספות לדלתות פנים

מלבד סוגי דלתות פנים, סוגי צירים וסוגי סגירת, ישנם גם אין ספור סוגי תוספות קטנות שתוכלו להוסיף לדלתות שלכם, מעבר לסטנדרט. כל תוספת כזו תהיה כרוכה בתוספת של כמה עשרות שקלים. ביניהן למשל:

 • נעילה מגנטית - מנעול המבוסס על מנגנון מגנטי כאשר בצד הדלת הפונה לחדר ישנה לשונית פרפר שמיועדת לנעילה, ומהצד השני חריץ שקוע.
 • טריקה שקטה - מנגנון הטריקה השקטה מאפשר סגירה של הדלת ללא רעש.
 • צוהר קטן - דלתות עם צוהר קטן מעל מנגנון הנעילה. מתאים בעיקר לחדרי שירותים כדי לבדוק אם יש אור בפנים או לא.
 • חלון - דלתות עם חלונות בחלקן העליון, בגדלים שונים.

לפרטים נוספים אודות אקססוריז ותוספות שונות לשדרוג דלתות הפנים.

מובן שכל דלת יכולה להגיע בצבעים שונים עם אפשרויות עיצוביות שונות. ישנן למשל חריטות שניתן לעשות על דלת, בצורות של גל או פסים. ישנם מגוון צוהרים שניתן לשלב בדלת כדי ליצור אווירה עיצובית, כמו למשל עיצוב דלת בסגנון יפני באמצעות צוהר אחד גדול עם פסים לרוחבו. ישנן דלתות עם חלון מרכזי, צוהר קטן בצד, צוהר צד מאורך, תוספות של פסי מתכת ואין ספור אפשרויות נוספות. כל עיצוב מעט מיוחד יותר מייקר את הדלת בכמה מאות שקלים.

דלתות פנים מחיר, אחריות וחברות עיקריות

החברות המוכרות ביותר בתחום הדלתות בישראל הן פנדור וחמדיה, כאשר ניתן כמובן למצוא דלתות גם באייס וביתילי, וישנן גם חברות רבות נוספות המוכרות דלתות כמו טלדור, אלון, איה דיזיין, דקור ועוד. בתחום הזה פחות חשובה החברה המשווקת, מכיוון שהחומרים של רובן דומים, ובמקרים רבים מדובר בחומרים המגיעים לרוב החברות מאותם מקורות. קניה אצל אחד המשווקים הגדולים תבטיח לכם לרוב אחריות לזמן רב יותר, אך גם תעלה יותר ותדרוש לקחת בחשבון הוצאה מעט גדולה יותר בשיפוץ על דלתות פנים. מחיר זול ניתן לרוב למצוא אצל המשווקים הקטנים יותר, כאשר לרוב המשמעות אינה בהכרח איכות נמוכה יותר של מוצרים, אך אחריות לזמן קצר יותר לדלתות פנים. מחיר נמוך לדלת הוא כ-1,000 ש"ח, כולל הרכבה. לעומת זאת, מחירי דלתות מעץ מלא בהזמנה אישית יכול להגיע גם ל-4,000 ש"ח לדלת אחת, סכום שיכול לעתים להספיק לרכישת כמה דלתות פנים. מחיר לא זול לכל הדעות. אנו ממליצים בכל מקרה לקבל כמה שיותר הצעות מחיר, ולבחור בזו הנראית הוגנת ביותר. כמובן שחשוב לוודא שהדלת שבחרתם נושאת תו תקן.  

ונחזור לשאלה עמה פתחנו: איך לבחור דלת פנים? כדאי לשים דגש בבחירה על סוג חזק מספיק, כאשר לרוב לאו דווקא מדובר בהשקעה כספית מאסיבית כי אם פשוט בבחירה של דלת עמידה מספיק לחלל בו היא ממוקמת. כדאי כמובן לבחור בדלת חזקה שתבודד מספיק מרעשים ומקור/חום, ולצד זאת, לא להזניח גם את המימד העיצובי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

מאמרים בנושא דלתות

נמצאו 14 מאמרים
23/02/2020
מילוי כוורת לדלתות פנים
מערכת שיפוצים פלוס

בבואכם לבחור דלתות פנים לבית, למשרד, או לכל צורך אחר, תגלו שהשוק מוצף. אינספור יצרנים, מחירונים שונים, עיצובים מכל הסוגים ורמות שונות של איכות. קשה לדעת אם היקר ביותר הוא גם הטוב ביותר ומה כדאי לבחור. לפני שמחליטים, כדאי להכיר את הפרמטרים השונים לבחירת דלתות פנים, ביניהם סוג המילוי של הדלת. כדי להבין את העניין טוב יותר, נתחיל עם הסבר קצר על מבנה דלתות פנים. לכתבה המלאה

23/02/2020
סוגי סגירות שונות לדלתות פנים
מערכת שיפוצים פלוס

דלתות פנים הן עולם שלם בפני עצמו. אינספור בחירות שאפשר לעשות, כשבוחרים דלתות פנים לבית, הופכות את בחירת דלתות הפנים לפרויקט של ממש, שכדאי להתכונן לקראתו, לקרא מידע בנושא ולהגיע עם כמה שיותר ידע – מה שיעזור לכם לבחור את הדלתות המתאימות לכם ביותר. אם בעבר אפשר היה לבחור דלתות פנים מתוך מגוון מוגבל מאוד של חומרי גלם, היום אפשר לבחור סוגים שונים של ציפוי, סוגים שונים של מילוי, עיצובים שונים, צבעים שונים, ידיות ומזוזות שונות ואפילו - סוגים שונים של סגירה לדלת. אז איך בוחרים נכון? לפניכם מדריך קצר. לכתבה המלאה

23/02/2020
ציפוי למינציה לדלתות פנים
מערכת שיפוצים פלוס

דלתות פנים לבית מהוות חלק משמעותי ומשפיע על עיצוב הבית כולו. בבית סטנדרטי של 4 חדרים תוכלו למצוא 7 דלתות פנים. כתוצאה, הן תופסות שטח גדול מתוך שטח הקירות הכולל בבית ועיצובן משפיע באופן משמעותי על נראות הבית כולו. ייצור דלתות פנים מורכב מכמה חלקים, אך החלק המשפיע ביותר על נראות הדלת הוא הציפוי. יש כמה סוגי ציפויים מקובלים לדלתות פנים בישראל, הוותיק ביותר ביניהם הוא ציפוי למינציה. מה המאפיינים של ציפוי זה? מה ההבדל בינו לבין ציפוי למינטו? והאם הוא עדיף על סוגי ציפוי אחרים? ננסה לענות על כך במאמר הבא. לכתבה המלאה

מחפשים חברת דלתות ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

23/02/2020
האקססוריז והתוספות שהופכים דלת פנים לפריט מעוצב
מערכת שיפוצים פלוס

בחירת דלתות פנים לבית כרוכה בהחלטות רבות על בסיס עיצובי, חלקן על בסיס תקציבי, חלקן על בסיס התאמה לחדר וחלקן על בסיס פרקטי ופונקציונלי. בעוד שהבחירה הפרקטית נשענת על גודל החדר, עמידות החומר ממנו עשויה הדלת, גודל הפתח ועוד, הבחירה העיצובית נשענת בעיקר על העיצוב הכללי של הבית, אך דלתות הפנים של הבית, שלא כמו הרהיטים, או צבע הקירות, הן בדרך כלל פריט שנשאר עם הבית לאורך שנים רבות ולא נהוג להחליף אותו ולכן חשוב לעשות בחירה נכונה, שתשמחו להישאר איתה לזמן רב ושתשמש אתכם נאמנה לאורך שנים. לכתבה המלאה

23/02/2020
דלתות פנים מעץ מלא - כל מה שחשוב לדעת
מערכת שיפוצים פלוס

דלתות פנים הן חלק מהותי בעיצוב הבית. הן צריכות להיות יפות בצורתן ומתאימות לשאר האלמנטים בבית גם בצבען. הן צריכות להיות גם חזקות ועמידות, רצוי שתהיה להן טריקה שקטה, צירים איכותיים ומשקוף תואם. מגוון של חומרים משמשים היום את אנשי המקצוע המייצרים דלתות ואחד החומרים המבוקשים ביותר הוא עץ מלא. אז מהן היתרונות של דלתות מעץ מלא? מהן החסרונות? אילו סוגים של דלתות פנים אפשר לייצר מעץ מלא ולאילו סוגי עיצוב הדלתות מתאימות? כמו כן, מהו טווח המחירים? ננסה לענות על כל השאלות במאמר הבא. לכתבה המלאה

20/02/2020
דלתות פנים מזכוכית
מערכת שיפוצים פלוס

בחירת דלתות פנים לבית היא חשובה לא פחות מבחירה של כל אחד מהרהיטים הגדולים, או הצבע לקירות. עיצוב הדלתות צריך להשתלב עם שאר האלמנטים והצבעים שבחרתם לבית ולא פחות חשוב - הדלתות צריכות להיות עמידות ואיכותיות, כדי שתוכלו ליהנות מהן לאורך שנים ולא תמצאו את עצמכם מחפשים דלת אחת להחלפה. אז מה הופך דווקא את דלתות הפנים בשילוב זכוכית למוצר כל כך מבוקש? לכתבה המלאה

20/02/2020
7 סוגי צירים שונים לדלתות פנים וההתאמה שלהם לדלתות השונות
מערכת שיפוצים פלוס

בחירת דלתות פנים לבית מורכבת ממספר פרמטרים, שיש להתייחס אל כולם כדי לקבל תמונה מלאה, להבין את המשמעות והתוצאה הצפויה ולקבל מושג לגבי העלויות המשוערות של הדלת כולה. החל מעיצובים שונים, מילוי וציפוי לדלת וכלה בפרזול, ידיות ובחירת הצירים לדלת - כל אחד מהנושאים האלה דורש התייחסות בפני עצמו, כדי ליצור מוצר מוגמר ואיכותי, לשביעות רצונכם. במאמר הבא נתייחס לנושא צירי הדלתות השונים וכיצד לבחור את הסוג המתאים לכם ביותר. לכתבה המלאה

20/02/2020
ציפוי פורניר לדלתות פנים
מערכת שיפוצים פלוס

דלתות פנים לבית מורכבות ממספר חלקים: מסגרת, מילוי, ציפוי, משקוף, צירים, מנגנון נעילה ופרזול. ציפוי הדלת, בניגוד לרוב החלקים האחרים, הוא המשמעותי ביותר לעיצוב הדלת. הוא החלק שאנו רואים והוא גם חלק משמעותי בקביעת העמידות של הדלת - בפני מים, בפני חום ובפני מזיקים כמו תולעי עץ וטרמיטים. ציפוי פורניר הוא אחד מבין כמה סוגי ציפויים לדלתות פנים. במאמר הבא נערוך השוואה בינו לבים הסוגים האחרים וננסה להבין אם דלת בציפוי פורניר היא דלת איכותית. לכתבה המלאה

20/02/2020
ציפוי למינטו לדלתות פנים
מערכת שיפוצים פלוס

דלתות פנים הן חלק מהותי בעיצוב הבית - הן פריט בולט, שנמצא בכל מקום, שנמצא בשימוש קבוע ויותר מכל פריט אחר בבית והן נשארות למשך שנים ארוכות ולא נהוג להחליפן. כל הנתונים הללו הופכים את דלתות הפנים לפריט שחשוב לבחור בחכמה, כדי שיחזיקו מעמד לאורך שנים, כדי שיראו טוב וישתלבו בעיצוב הבית וכדי שיהיה נוח להשתמש בהן. בין יתר הפרטים שצריך לבחור כשבוחרים דלתות פנים לבית, נמצא הציפוי של הדלת. סוג הציפוי הנפוץ ביותר הוא ציפוי למינטו. מה מאפיין את הציפוי הזה? מה הופך אותו לכל כך נפוץ? על כך בהמשך המאמר. לכתבה המלאה

20/02/2020
מילוי פלקסבורד לדלתות פנים
מערכת שיפוצים פלוס

מילוי פלקסבורד הוא מילוי לדלתות פנים, שעשוי משבבי עץ דחוסים בשילוב סיבי פשתן. השילוב מספק בידוד אקוסטי איכותי, אשר בזכותו לא תשמעו רעשים חיצוניים ולא ישמעו אתכם. הבידוד התרמי, שמספק מילוי הפלקסבורד לדלת, מאפשר אגירת חום, או קור בתוך החדר הסגור - במקרה שהפעלתם מזגן ואתם מעוניינים לשמור על הטמפרטורה החדר אחד בבית ולא להפעיל מזגנים חדרים אחרים. מילוי פלקסבורד מספק לדלת גם עמידות בפני אש, מה שהופך את הדלת לבטיחותית יותר ולמחיצה המספקת הגנה חלקית במקרה של שריפה ועמידות בפני מזיקים, השומרת על הדלת ומספקת לכם ודאות, שהדלת תישאר אתכם לשנים ארוכות, ללא צורך בהחלפה. לכתבה המלאה

16/02/2020
איך עושים חידוש ושדרוג לדלתות הבית? - טיפים והצעות מקוריות
מערכת שיפוצים פלוס

דלתות הבית שלכם כבר ישנות ובלויות? הגיע הזמן או לרכוש חדשה או טוב מכך - לחדש את הקיימת. חידוש דלת בבית על ידי טפטים או צביעה יכולה להיות משימה מהנה ויצירתית שתיצור עיצוב חדש ומעניין לביתכם לכתבה המלאה

19/03/2019
דלתות כניסה - כל מה שחשוב לדעת
דלתות כניסה - כל מה שחשוב לדעת

דלתות כניסה צריכות לספק הגנה וביטחון אך גם להשתלב עיצובית בסגנון הבית כולו ולתרום לכניסה מרשימה אל הבית שלכם. מה חשוב לדעת לפני בחירה בדלת כניסה? לפניכם כל המידע החיוני לפני רכישה. לכתבה המלאה

07/06/2017
דלתות הפנים העמידות לנזקי המים מסדרת TOP
דלתות הפנים העמידות לנזקי המים מסדרת TOP

דיברנו עם החברים בחברת רב-בריח וקיבלנו צ'קליסט שעליו יש להקפיד כשרוכשים דלתות פנים. עמידות בפני מים ובכלל, בידוד אקוסטי, ההתקנה והמתקינים, והפרזול - כל אלה (ועוד) הן נקודות למחשבה לפני שקונים דלתות פנים לכתבה המלאה

13/04/2016
התחדשות בפתח הבית: 10 טיפים שימושיים לחידוש דלת פלדלת
התחדשות בפתח הבית: 10 טיפים שימושיים לחידוש דלת פלדלת

הדלת התיישנה? אפשר והרבה פעמים כדאי להחליף בחדשה אבל אפשר גם לחדש אותה יחסית בקלות ובעלות סבירה. קבלו 10 טיפים לדלת מחודשת לכתבה המלאה

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר