בית

>

חברות דלתות

>

מאמרים

>

דלתות כניסה - כל מה שחשוב לדעת

דלתות כניסה - כל מה שחשוב לדעת

דלתות כניסה צריכות לספק הגנה וביטחון אך גם להשתלב עיצובית בסגנון הבית כולו ולתרום לכניסה מרשימה אל הבית שלכם. מה חשוב לדעת לפני בחירה בדלת כניסה? לפניכם כל המידע החיוני לפני רכישה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-19/03/2019 7 דק' קריאה

אחד האלמנטים החשובים בתכנון הבית הוא דלת הכניסה: היא הדבר הראשון שרואים עם הכניסה לבית, כך שהיא אמורה לבטא במראה שלה את האופי העיצובי של הבית ואת סגנון יושביו. בנוסף לכך, היא צריכה להיות חזקה ואמינה, ולספק לנו מקסימום ביטחון. השילוב של אסתטיקה עיצובית לצד אמינות וחוזק - הוא הקומבינציה המושלמת שכולנו מחפשים לדלתות הבית שלנו. אז מה חשוב לדעת כשמחפשים דלת כניסה ולמה כדאי לשים לב? מיד כל הפרטים.

תהליך בחירת דלת כניסה לבית

במהלך תכנון בניית הבית או השיפוץ יחד עם האדריכל שלכם חשוב להתייחס גם למיקום דלת הכניסה, ולשים לב אם מדובר במיקום החושף אותה לגשמים ולשמש. אם אכן כך, מומלץ להתקין גם גגון שיגן על הדלת, כמו גם להקפיד על בחירת דלת עמידה וחזקה. בשלב תכנון הבניה או השיפוצים כדאי כבר להחליט על סוג הדלת והגודל הרצוי שלה. אם למשל, מעוניינים בדלת שתיפתח באמצעות מנעול חשמלי, יש להכין תשתית לפני ההתקנה. חשוב כמובן להתאים את סגנון הדלת לסגנון העיצובי של הבית כולו, ולהתחשב גם בתאורה מסביב לבית.

כדאי לבחור ולהזמין את הדלת מחברת הדלתות יחסית בשלבים מוקדמים של הפרויקט כדי להשאיר זמן לאספקה. בעיקר כאשר מדובר בדלת בהתאמה אישית ולא בדלת סטנדרטית, אז זמן האספקה יכול להגיע לחודש ימים. כדאי לוודא שההתקנה מתואמת מראש, יחד עם כל בעלי המקצוע המשלימים בשיפוצים או בבניה (אלומיניום, פרקטים, מטבחים וכו').

סרגיי גוק

ציון 9.78 19 חוות דעת

דלת כניסה לבית

דלת כניסה שחורה מתוך פרויקט שעיצבה מירב סואד

סוגי דלתות

ישנם כמה סוגי פתיחת דלתות אפשריים לדלת בכניסה. הרוחב הסטנדרטי  של דלת כניסה הוא 98 ס"מ. הגובה הסטנדרטי הוא 2.10, אך ניתן להזמין דלת בכל גודל שהוא כאשר המשמעות היא כמובן עלות גבוהה יותר.

 • כנף אחת: דלת רגילה הנפתחת פנימה או החוצה. רוחב סטנדרטי של דלת כזו הוא מטר עד 1.20.
 • שתי כנפיים: דלת המורכבת משתי דלתות ששתיהן נפתחות או שאחת קבועה השניה נפתחת. רוחב פתיחת דלת שתי כנפיים הוא 1.80 עד 2.15 מ'.
 • כנף וחצי: דלת פתיחה אליה מחוברת חצי דלת כאשר שתיהן נפתחות או שחצי הדלת קבועה. רוחב סטנדרטי הוא 1.35 - 1.55 מ'.
 • ישנם כמובן גם סוגי ידיות שונים, כאשר מעבר לסגנונות הפירזול, הסוגים העיקריים הם ידית פתיחה שנעה מטה או ידית קבועה שאינה נעה.

חומרים לדלתות כניסה לבית

שני החומרים העיקריים הנמצאים בשימוש עבור דלתות כניסה לבית הם עץ ופלדה (כמו כמעט כל מוצר מפלדה, יש המכנים אותן דלתות ברזל) לכל אחד מהחומרים תכונות שונות, כאשר העדיפות בדרך כלל כיום היא לדלתות פלדה.

דלתות עץ

דלתות כניסה מעץ לבית מיוצרות בדרך כלל מעץ רב שכבתי או גושני מסוגים שונים. ניתן למצוא דלתות מעץ אלון, מייפל, אגוז ועוד. הדלתות יכולות להגיע בצבע עץ רגיל או בצביעה מסוגים שונים וניתן להזמין אותן בחברות דלתות או אצל נגרים. בשל השמש החזקה, בישראל מקובל פחות לבחור בדלתות כניסה מעץ בבתים פרטיים. למרות שכיום ניתן למצוא דלתות איכותיות שעוברות טיפולים כדי להיות מאסיביות וחזקות. דלת לא איכותית הפונה לשמש עלולה להתעוות, וכדאי לקחת בחשבון את מיקום הדלת בבית לפני ההחלטה על סוג החומר. דלתות עץ יכולות להגיע במגוון רחב מאוד של עיצובים וגילופים, שיוצרים מראה מרשים מאוד, בעיקר עם פירזול תואם. חשוב לומר שניתן למצוא גם דלתות פלדה מחופות עץ, כאשר אז מדובר בחיפוי פורניר, במבוק או MDF.

מחפשים חברת דלתות ולא מצאתם ?

או
דלתות עץ

דלת עץ של נגריית עליאן

דלתות פלדה

דלתות פלדה הן חזקות וזולות יותר מדלתות עץ ולכן הן הבחירה הראשונה לדלתות כניסה בישראל. בעבר היתה יכולה להיווצר בעיה של חלודה, אך כיום ישנן דלתות מפלדת אל-חלד שמחזיקות מעמד במשך שנים רבות ועמידות בפני מים ופגעי מזג האוויר. בנוסף, מחירן זול בכ-50 אחוז ממחירי דלתות עץ. ישנו מגוון רחב מאוד של סוגי דגמים ועיצובים של דלתות כניסה מפלדה. צביעת דלתות כניסה מתבצעת כיום בטכנולוגיה חדשנית שבה הדלת עוברת ליטוש וכניסה לתנור בחום גבוה. בדרך זו הצבע נטמע בפלדה וכך אינו מתקלף. ניתן לשלב דלתות פלדה עם זכוכית או חומרים אחרים כדי ליצור מראה עדכני ומעניין. 

דלת פלדה

דלת כניסה של יוסי חן

דלתות כניסה מעוצבות

ישנן מגוון של אלמנטים עיצוביים שניתן להוסיף לדלתות כניסה כדי ליצור דלתות מעוצבות ומרשימות: החל מצבעים עזים ומרשימים, דרך חלונות, סוגי ידיות, גדלים שונים ועוד. בדומה לדלתות פנים, ניתן גם לשלב דלתות כניסה מעוצבות עם הסגנון הכללי של הבית, באופן בו הדלת תשדרג את העיצוב הכללי ותבשר עם הכניסה על סגנון העיצוב של הבית כולו, ורצוי להתייעץ בנושא לפני הבחירה עם מעצב הפנים שלכם. איך ניתן לשלב דלתות בעיצוב הכולל של הבית? להלן כמה דוגמאות (מתוך קטלוג הדלתות של יוסי חן):

 • סגנון מודרני - דלתות המתאימות לסגנון עיצוב מודרני יכולות להיות צבועות בצבעים כהים עדכניים כמו אפור כהה או אפילו שחור, בשילוב עם פסים לרוחב או צורות גיאומטריות.

דלת כניסה בעיצוב מודרני

 • סגנון וינטאג' - דלתות כניסה בסגנון וינטאג' יהיו למשל דלתות בצבע שמנת בשילוב זכוכית מעוטרת, המזכירה בתים של פעם.  צביעה בסגנון שאבי שיק (צביעה המשאירה סימנים של העץ מתחת לצבע ומתאימה לסגנון וינטאג' או כפרי) גם היא אפשרית בדלתות כניסה.

דלת כניסה מעוצבת

 • סגנון כפרי - בסגנון כפרי ניתן לבחור בדלתות עץ, דלתות דמויות עץ או בחיפוי עץ. גוון אהוב כיום בבתים כפריים הוא בגווני ירקרק, תכלת או טורקיז, כאשר בשילוב עם זכוכית חלבית יוצר מראה כפרי ומרשים.

דלת כניסה מעוצבת בסגנון כפרי

 • חידושים - ישנן כיום דלתות שמחוברות למערכת חכמה המאפשרת פתיחת דלת באמצעות הסמארטפון או הטאבלט, בלחיצת כפתור. עוד אופציה היא כניסה רק באמצעות טביעת אצבעות או קודן.

דלתות כניסה מחירים

על מחירי דלתות כניסה משפיעים משתנים שונים: גודל הדלת (גדלים לא סטנדרטיים מייקרים את המחיר), החומר ממנו היא עשויה, התוספות שמותקנות לה וסוגי העיצובים של דלת הכניסה. מחירי דלתות כניסה מעוצבות כפולות או בגדלים לא סטנדרטיים יכולות להגיע למחירים של עשרות אלפי שקלים, בעוד שדלת כניסה בעיצוב בסיסי ובגודל סטנדרטי תעלה 2,500 ש"ח בלבד.  להלן מחירי דלתות כניסה ומחירי תוספות לדלתות כניסה מעוצבות:

דלת כניסה סטנדרטית, כולל משקוף חובק 2,500 ש"ח כולל מע"מ
מחיר דלת כניסה כפולה 10,000 - 12,000 ש"ח
מחיר דלת כניסה בגודל לא סטנדרטי על כל 5 ס"מ יש תוספת של 15 אחוז במחיר
דלת צבועה בצבעים שונים מכל צד 380 ש"ח לפני מע"מ
מחיר דלת בצבע מגורען  350 ש"ח לפני מע"מ
תוספת חלון  500 ש"ח -1,500 ש"ח לפני מע"מ תלוי בצורת החלון
תוספת חלון מעוצב  1750 ש"ח לפני מע"מ
תוספת ידית משיכה  350 - 750 ש"ח לפני מע"מ תלוי באורך הידית
מנגנון חשמלי  270 ש"ח לפני מע"מ

למה חשוב לשים לב בהתקנה ובבחירת דלת כניסה לבית

 • סוגי צילינדרים - חשוב לבחור בדלת עם צילינדר איכותי, שעלותו היא כמה מאות שקלים. כדאי לוודא שאין אפשרות לקדיחת חור בדצילינדר שבחרתם. כדאי לוודא שזהו צילינדר מוגן שכפול ושאת המפתח ניתן לשכפל רק באמצעות כרטיס מגנטי.

 • אחריות - חשוב לבחור בדלת כניסה שיש לה אחריות. לרוב ישנה אחריות שונה בין הדלת עצמה לצילינדר והמנעול. חשוב לוודא שישנה גם אחריות להובלה ולהתקנה.

דלת כניסה אדומה

תקן לדלתות כניסה

חשוב מאוד להקפיד על נושא התקן, בעיקר כשמדובר בדלת כניסה, שהיא אחד האמצעים לשמור על הביטחון של יושבי הבית. התקן לדלתות כניסה לבית הוא ת"י 5044.  על פי התקן, ישנן 4 רמות שונות של קושי לפריצת דלת כניסה המסומנות באמצעות כוכבים, כאשר הדלתות מדורגות בין כוכב אחד לארבעה. הדירוג מציין את הזמן הלוקח לפרוץ את הדלת ואת סוגי הכלים הנדרשים לפריצה:

 • דלתות של כוכב אחד - נפרצת ללא כלים מיוחדים תוך דקה.
 • דלת של שני כוכבים - דלת הנפרצת באמצעות כלים פשוטים הכוללים צבתות, מברגים ומפסלת תוך שתי דקות.
 • דלת של שלושה כוכבים - דלת הנפרצת באמצעות כלים מורכבים יותר כמו פטיש, טריז עץ, פלדה ועוד. כאשר הפריצה לוקחת שלוש דקות.
 • דלת של ארבעה כוכבים - פריצה של דלת כזו תדרוש גם לום ברזל וסוגי מברגים שונים תוך ארבע דקות.

נסכם בחירה של דלתות כניסה לבית מקפלת בתוכה אתגר כפול: שמירה על בטחון רב כל הניתן של יושבי הבית, אך מבלי לוותר על עיצוב מרשים המתאים לשפה העיצובית של הבית כולו. בנוסף, לצד ההתאמה לאזור הפנים הדלת צריכה להשתלב גם עם המראה של אזור החוץ. כדאי להשקיע זמן בבחירה של הדלת המתאימה, ולוודא שהיא אכן איכותית מספיק ואם יש צורך - להוסיף לה את התוספות המתאימות.

מחפשים חברת דלתות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה