שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

איטום גגות

נזילה בגג היא ליקוי שעשוי לגרום לנזקים כבדים, וכדי למנוע נזילה מראש או כדי לתקן נזילה קיימת, יש לבצע איטום גגות. מדובר בהליך מורכב שדורש איש מקצוע מנוסה לביצוע העבודה כדי לקבל תוצאות טובות ללא נזילה חוזרת. אז מאיפה בכלל מתחילים? הינה כמה פרטים חשובים שאתם חייבים לדעת לפני שבוחרים קבלן איטום, אילו שאלות שואלים – וכמה זה יעלה לכם?

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-25 באפריל, 2022

מהו הזמן המתאים לבצע איטום גג?

מומלץ לבצע איטום גג בחודשי האביב והקיץ, ולהקדים את הרטיבות שעשויה להתפתח במהלך החורף. כך גם תמנעו את הנזקים שיגרמו בעקבות הנזילה, שאותם גם תצטרכו לתקן, וגם העבודה עבור אנשי המקצוע תהיה נגישה ונוחה יותר. אם הנזילה בגג כבר התרחשה, מומלץ להזמין את קבלן האיטום ברגע שנגמרים הגשמים ובימים שבהם לא צפויים גשמים נוספים. קבלן האיטום צריך לבצע את האיטום על תשתית יבשה לחלוטין, ואם הגג יהיה רטוב או לח, האיטום פשוט לא יחזיק מעמד.

גם שיפוץ בבית הוא זמן מעולה לבדוק את האיטום, לתקן את הליקויים או לבצע אפילו איטום מחדש.

מחפשים קבלן איטום ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

אילו שיטות קיימות לאיטום גגות?

יש מספר שיטות לאיטום הגג, כאשר בכל שיטה משתמשים בחומרים לאיטום גגות שמיועדים לכך והם בעלי תו תקן שמאפשר שימוש בהם.

יריעות ביטומניות (יריעות זפת)

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות היא השיטה הנפוצה והיעילה ביותר כיום (לעתים היא גם מכונה יריעות זפת, משום שיש זפת ביריעות אלו). מדובר ביריעה חזקה שעמידה מאד בפני שינויים מזג האוויר וטמפרטורות קיצוניות של חום וקור, ולכן היא מחזיקה מעמד לאורך זמן. בניגוד לאיטום באמצעות זפת חם למשל, לא תצטרכו להלבין את הגג לאחר האיטום ולא תצטרכו לחדש את האיטום בכל 3 שנים. היריעות הביטומניות מתאימות כמעט לכל גג, אך קחו בחשבון שלפני האיטום צריך לפנות את הגג מכל מה שיש עליו, כמו דוודים, קולטים או כל דבר אחר שנמצא שם. הפנוי עשוי לייקר את עלות העבודה.

אלה השלבים לאיטום ביריעות ביטומניות:

 1. הכנה של הגג - לפני שאוטמים את הגג יש לבצע ניקוי יסודי, אחרת האחיזה של היריעות לתשתית לא תהיה טובה. מדובר בניקיון סטנדרטי וככל שבעל המקצוע יצטרך לנקות יותר פסולת, כך עלות העבודה תתייקר. כאשר מקבלים הצעת מחיר מבעל מקצוע, חשוב לוודא האם עלות הניקיון כלולה במחיר או לא.
 2. ניתוק דוודים וקולטים – לפני שאוטמים את הגג ביריעות ביטומניות, חייבים לנתק את הדוודים וקולטי השמש מהגג, אחרת האיטום לא יהיה אחיד על כל שטח הגג. גם לגבי השלב הזה צריך להיות כלול בהצעת המחיר שתקבלו מבעל המקצוע. מומלץ לתאם עם בעל המקצוע ביקור במקום לפני תחילת העבודה כדי לדעת מה היקפי העבודה הנדרשים ממנו.
 3. תיקונים - בשלב הבא יש לבצע תיקונים לכל ליקוי שקיים על הגג, כמו חלקי טיח רופפים, שברים וסדקים, ועוד. אם הגג שלכם ישן והמצב שלו רעוע, יש לקלף את שכבת האיטום הישנה לחלוטין וליישם את האיטום החדש על תשתית חלקה לגמרי. גם שלב זה יש לתאם עם בעל המקצוע, ולוודא כי הוא כלול במחיר הסופי.
 4. מריחת פריימר - פריימר הוא חומר מקשר שהתפקיד שלו הוא לשפר את האחיזה של היריעות לתשתית, וחייבים למרוח אותו לפני שמלחימים את היריעות לגג.
 5. פריסת היריעות - פורסים את היריעות בשיטת שתי וערב ומלחימים אותן לתשתית הגג באמצעות מבער מיוחד.
 6. בדיקת הצפה – בתום העבודה קבלן האיטום צריך לבצע בדיקת הצפה כדי לוודא שאין כשלים באיטום. הוא יסתום את הפתחים של המרזבים, יציף את הגג למשך 72 שעות ויוודא שאין נזילות. ברוב המקרים בדיקת ההצפה מתומחרת כחלק מעבודת האיטום, יש קבלני איטום שידרשו עליה תוספת נפרדת של כ- 500 ש"ח.

כדאי לקרוא: יריעות ביטומניות מול זיפות - מה עדיף?

זפת

זיפות גגות אמנם נחשבת לשיטת איטום גגות די מסורתית, אך יש מקרים שהיא דווקא המתאימה ביותר. הזפת מתאימה במיוחד לגגות עמוסים מאד בדודי שמש, קולטים ומנועים של מזגנים. בניגוד לאיטום ביריעות ביטומניות, שלפניו צריך לפנות את הגג לחלוטין כדי לפרוס את היריעות, קבלני האיטום יוכלו לעבוד איתם בלי לפנות אותם לחלוטין, ולמרוח זפת חם סביבם כדי לאטום את הגג.

תחילה קבלן האיטום יבצע ניקיון על הגג כדי לבצע את העבודה על תשתית נקייה. לאחר מכן, הוא יגביה את דודי השמש, הקולטים ומנועי המזגנים וימרח את הזפת על כל הגג. לאחר שהזפת תתייבש לחלוטין היא תהפוך לקשה מאד, ומים לא יצליחו לחדור אותה. חשוב לציין, מכיוון שהזפת היא שחורה ונוטה להתחמם, בתום העבודה קבלן האיטום חייב להלבין אותה באמצעות חומר אקרילי או סיד. על הפעולה הזו תצטרכו לחזור אחת לשלוש שנים לפני הקיץ, מה שכמובן מצביע על כך שהתחזוקה של הזפת היא לא פשוטה ולא זולה. זו בדיוק הסיבה שבגינה הזיפות, למרות שהוא זול באופן משמעותי ביחס ליריעות, הוא לא תמיד הפתרון המתאים ביותר.

חומרים אקריליים גמישים

חומרי האיטום האקריליים מתאים במיוחד לגגות קטנים או לגגות חדשים שעדיין אין עליהם שום תשתית איטום אחרת. מדובר בחומר פלסטי שניתן ליישם אותו על הגג בקלות ובמהירות, בין אם במריחה או התזה. חשוב לציין שהשיפוע של הגג צריך להיות תקני וכזה שמאפשר זרימה של מים אל חורי הניקוז, מפני שהחומר האקרילי לא עמיד בפני מים עומדים.

איטום גגות מחומר פולימרי

בדומה לזפת, איטום גגות מחומר פולימרי הוא אופציה שמתאימה לאיטום גגות עמוסים שאין בהם את התנאים המתאימים לאיטום עם יריעות. לחומר הפוליאוריטני יש כושר גמישות גבוה מאד, מה שמאפשר לו להתכווץ, להימתח ולהתאים את עצמו לתנאי מזג האוויר. קל מאד למרוח אותו על הגג, ובניגוד לזפת הוא גם קל מאד לתחזוקה. גם במקרה הנוכחי קבלן האיטום יהיה חייב לנקות את הגג לחלוטין כדי ליישם את האיטום על תשתית נקייה, ולשפר את האחיזה של החומר הפוליאוריטני לגג

יריעות PVC

יריעות PVC הן יריעות המורכבות מחומר סינטטי שמשמש למגוון רחב של צרכים בתעשייה, וגם לאיטום גגות. בניגוד ליריעות הביטומניות שאותן צריך להלחים לגג, יריעות PVC נצמדות לתשתית של הגג. הן מתאימות לכל סוגי הגגות, עמידות מאד והתחזוקה שלהן קלה מאד, מכיוון שבניגוד לזפת לא צריך להלבין אותן אחת לשלוש שנים. עם זאת, חשוב מאד שהעבודה תתבצע על ידי קבלני איטום מנוסים ומקצועיים, מכיוון שמדובר בעבודה מורכבת במיוחד.

איך בוחרים את שיטת האיטום המתאימה?

לכל גג יש את התכונות שלו: יש גגות חשופים מבטון, גגות משופעים, גגות מרוצים ועוד, ולכן לכל סוג גג תהיה שיטת האיטום המתאימה לו ביותר וקבלן האיטום הוא הגורם המקצועי היחיד שמסוגל להחליט באיזו שיטה ליישם את האיטום. על מנת לקבל חוות דעת, קבלן האיטום צריך להגיע אל המקום ולבחון את הגג, ולהחליט איזו שיטת איטום גגות תתאים לו ביותר כדי לתת את התוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח. במקרים מסוימים הקבלן יוכל להציג מספר אופציות שיכולות להתאים, בעלויות שונות, והלקוח יוכל לבחור את מה שמתאים לו ביותר, בתיאום עם איש המקצוע.

סוגי גגות לאיטום

גג בטון

גג בטון הוא הגג הנפוץ ביותר כיום, כאשר הכוונה היא ברוב המקרים לגג חשוף וישר, כזה שאין עליו חיפוי קרמיקה או כל חיפוי אחר. השיטה שהכי מתאימה לאיטום גגות כאלה היא יריעות ביטומניות, אם כי בהחלט ניתן ליישם גם חומרי איטום אקריליים ופולימרים.

גג רעפים

אם יש לכם בבית גג רעפים, חשוב שתדעו שברוב המקרים מי שאמור לבצע עבורכם את העבודה הוא גגן, בעל מקצוע מתחום הגגות. איטום גג רעפים היא התמחות שונה לגמרי וצריך לתת את הדעת על אלמנטים שונים כמו סוג הרעפים, המצב שלהם, המצב של הקונסטרוקציה של הגג, ארגז הרוח, תעלות הניקוז ועוד. עם זאת, יש בהחלט חברות איטום שמתעסקות גם עם תיקון גגות רעפים כחלק מההתמחות שלהן, חשוב לבדוק זאת לפני כן.

גג עם זפת

גג עם זפת הוא גג שלמעשה כבר עבר זיפות, ולכן סביר להניח שקבלני האיטום ימליצו לכם להמשיך עם השיטה הזו. עם זאת, יש מקרים שבהם לקוחות מבקשים מקבלני האיטום להסיר לחלוטין את הזפת וליישם שיטת איטום אחרת, כמו יריעות ביטומניות. לפני שמחליפים את שיטת האיטום יש לוודא כמובן שתשתית הגג מתאימה לזה, למשל בגגות עם שיפוע לא ניתן ליישם יריעות ביטומניות.

גג מצופה ביריעות ביטומניות

גג מצופה ביריעות ביטומניות הוא גג שכבר עבר איטום ביריעות ביטומניות, ותשתית האיטום למעשה כבר קיימת. אם אתם זקוקים לתיקון מקומי בגג, קבלן האיטום יוכל להסיר את היריעה שבה יש את הכשל ולהלחים אחת חדשה לגג. אם אתם זקוקים לאיטום כולל של הגג, קבלן האיטום יצטרך להסיר את היריעות הישנות מהגג ולפרוס את החדשות.

איטום בבניין משותף

איטום גג בבניין משותף היא אולי העבודה הנפוצה ביותר שקבלני האיטום נדרשים לבצע בעונת החורף, אך גם לפניה. כשיש כשל באיטום של הגג המשותף, כל דירה שממוקמת בקומה האחרונה יכולה להיפגע מכך, ובמקרה הטוב זו תהיה רק התקרה שתספוג את הנזקים, ובמקרה הרע הנזילה עשויה להתבטא בחדירה של מים אל תוך הבית תוך גרימת נזקים לתכולת הבית עצמה.

איטום גג בבניין משותף היא עבודה לא זולה, מפני שברוב המקרים בעל המקצוע יידרש לבצע איטום כולל מחדש. במקרים של גג מרוצף, ייתכן שיהיה גם צורך בהסרת הריצוף והחלפה שלו כדי לבצע איטום גג מרוצף, דבר שעשוי גם לייקר את המחיר ולהאריך את זמן העבודה. לכן, אם אתם ועד הבית של הבניין, אנחנו ממליצים להזמין לפחות שני קבלני איטום כדי לקבל מהם הצעת מחיר. את הצעת המחיר הזו תצטרכו לאשר עם דיירי הבית ורק לאחר מכן תוכלו להתקדם.

איטום גג חניה

אם יש לכם כשל באיטום של גג החניה, ניתן להזמין שירות של איטום גג חניה. בשלב הראשון, בעל המקצוע ימרח על הגג חומר אפוקסי וימתין לייבוש מלא. לאחר מכן, יש לאטום את כל החורים הקטנים בגג, במיוחד בסמוך לברגים, באמצעות חומר פוליאוריטני. בשלב הבא יש לאטום את הגג באמצעות אותו החומר על ידי מריחה או התזה, להמתין לייבוש מלא וליישם שכבה נוספת.

מחיר איטום גגות

עלות העבודה עשויה להשתנות בהתאם למגוון רחב של פרמטרים בשטח. לכן, אנחנו ממליצים לכם להזמין קבלן איטום לביקור מקדים למתן חוות דעת והצעת מחיר מבוססת שתיקח בחשבון את כל הפרמטרים השונים.

סוג העבודה

מחיר

איטום גגות ביריעות ביטומניות

56-84 ₪ למ"ר

יציקת בטקל

35-80 ₪ למ"ר

איטום קיר חיצוני

100-350 ₪ למ"ר

איטום בניין מגורים/משרדים

5000-10000 ₪ קומפלט

איטום בסנפלינג

1500-2000 ₪ קומפלט

איטום חלון

350-4000 ₪ קומפלט

איטום מרתפים

250-450 ₪ למ"ר

איטום גג מרוצף

170-600 ₪ למ"ר

איטום אדניות

250-500 ₪ למטר אורך

איטום מרפסת מרוצפת

120-250 ₪ למ"ר

איטום קירות פנימיים

800-1200 ₪ קומפלט

איטום אמבטיה

1150-2250 ₪ קומפלט

איטום מרפסות

80-1000 ₪ למ"ר

איך בוחרים קבלן איטום גגות?

 1. בוחרים קבלן איטום מנוסה - כדאי לבחור בקבלני איטום ותיקים ומנוסים, כאלה שיש להם ניסיון בתחום האיטום בכלל, ובעבודת האיטום שאתם רוצים שהוא יבצע עבורכם בפרט. קבלן איטום מקצועי ואמין זה הוא קבלן שמאחוריו עומדים לקוחות מרוצים רבים שממליצים עליו.
 2. מתרשמים מהצעת המחיר - לא כדאי להסתפק בהצעת מחיר טלפונית, מכיוון שברוב המקרים קבלן האיטום יעלה את המחירים תוך כדי העבודה ככל שהוא יגלה את כל האתגרים שהיא תעמיד בפניו. הזמינו את קבלן האיטום לביקור מקדים, רק כך הוא יוכל לבצע בדיקה מעמיקה ולתת לכם הצעת מחיר מותאמת למצב הגג שלכם. הצעת המחיר צריכה לכלול את השלבים של העבודה וכן את האלמנטים שעשויים לייקר את המחיר. לא כדאי לשכור לעבודה איש מקצוע שלא נותן הצעת מחיר מסודרת שכוללת את כל שלבי העבודה שפורטו, ואת כל השלבים שעשויים לייקר את המחיר בהתאם למצב הגג שלכם.
 3. אחריות - על איטום כולל של הגג מקובל לתת 5 שנות אחריות, ויש קבלני איטום שנותנים 10 שנות אחריות. לפני שאתם סוגרים עם קבלן האיטום, כדאי לבדוק האם יש אחריות, לכמה זמן היא תקפה, מה היא כוללת, והכי חשוב, באילו מקרים היא לא תהיה בתוקף. לדוגמה, אם תהיה לכם נזילה מהתקרה לאחר עבודת האיטום וקבלן האיטום שחוזר אליכם מגלה שטכנאי דודי שמש קדח בגג כדי להתקין דוד שמש חדש, האחריות שלכם לא תהיה בתוקף. בכל אופן, אם יש לכם נזילה ואתם צריכים שבעל המקצוע יחזור אליכם, הוא צריך לתת לכם מענה בתוך כ-5-7 ימי עסקים.

שאלות שכדאי לשאול קבלני איטום גגות:

 1. מומלץ לשאול את קבלן האיטום איזו הכנה הוא עושה בגג לפני שהוא מבצע את האיטום. יש קבלני איטום שיגידו לכם שהכל בסדר על הגג ולא צריך לבצע שום הכנה, ומקרה כזה צריך להדליק נורות אזהרה משום שהכנת הגג לאיטום היא שלב קריטי בכל הקשור לאיכות האיטום. בעל המקצוע צריך לציין בפניכם שהוא מתכוון לנקות את הגג, לבדוק את פתחי הניקוז של המרזבים, להגביה קולטי שמש ודודים, לבצע תיקונים בסיסיים, להסיר את האיטום הישן, למרוח חומר מקשר ועוד.

 2. מומלץ גם לשאול באמצעות איזו מהשיטות שתיארנו הוא מתכוון לאטום את הגג. קבלן איטום אמין ומקצועי צריך לתת לכם את כל הפרטים מראש, ויסביר לכם במדויק באיזו שיטה הוא בחר, למה הוא בחר אותה ויענה על כל השאלות שלכם, גם אם הן קשות. כמו כן, אל תשכחו לשאול את קבלן האיטום מה הגורם לנזילה והיכן נמצא הכשל. כך תוכלו להבין האם הוא באמת ביצע בדיקה מעמיקה והוא מבין לעומק מדוע צריך לאטום מחדש את הגג.

לסיכום

אין ספק שעבודת איטום גגות היא עבודה מורכבת מאד, ולכן אתם צריכים להשקיע בבחירה של קבלן איטום אמין ומקצועי בעל חוות דעת טובות כדי לקבל תוצאות לטווח הארוך. כדאי להתחיל בקבלת המלצות וביקורות על קבלן מומלץ, לשאול אותו את כל השאלות, לקבל ממנו הצעת מחיר שכוללת את כל הפרטים של העבודה ולהשוות מספר הצעות לפני שסוגרים עם איש מקצוע.

מאמרים בנושא איטום

נמצאו 29 מאמרים
קטגוריות נוספות:
עובש
06/06/2021
איטום מרפסת - כך תעשו זאת נכון
איטום מרפסת - כך תעשו זאת נכון

נזילות ובעיות איטום במרפסת הם כאב ראש לא קטן, ולעיתים לא תהיה ברירה ויהיה צורך בהוצאת הריצוף הקיים לצורך שיפור מערכת האיטום. לפניכם כל הפרטים על התהליך לכתבה המלאה

22/01/2020
כל מה שצריך לדעת על איטום אמבטיות ומקלחות
כל מה שצריך לדעת על איטום אמבטיות ומקלחות

האיטום הוא שלב חשוב מאוד בעבודות השיפוצים וכשהוא לא נעשה כהלכה התוצאות לא נעימות. לפניכם כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לוודא שהאיטום בביתכם נעשה כהלכה לכתבה המלאה

07/01/2022
זיפות גגות
מערכת שיפוצים פלוס

זיפות גגות הוא אחד הפתרונות הנפוצים והיעילים להתמודדות עם נזילה מהגג, או כצעד שנועד למנוע נזילה עתידית. מדובר בפעולה שצריך לבצע איש מקצוע בלבד, ושנועדה להחזיק לטווח ארוך ולתת תוצאות בשטח. כדי לדעת במה בדיוק מדובר, אנו נפרט עבורכם מתי צריך לבצע זיפות, איך עושים את זה, מה היתרונות של השיטה וכמה זה יעלה לכם. לכתבה המלאה

מחפשים קבלן איטום ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

26/12/2021
מהו הזמן הטוב ביותר לאטום את הגג
מערכת שיפוצים פלוס

ועדי בתים נוטים לרוב להיזכר שצריך לבדוק את האיטום של הגג רק לאחר שמתחיל הגשם. כתוצאה מכך – קבלני האיטום עמוסים מאוד עם תחילת העונה הגשומה ולכן המחירים עולים בעקבות הביקוש הגדול ויחד עם זאת גם קשה למצוא קבלנים פנויים, שיגיעו אליכם בהקדם, כדי למנוע נזקים בגלל חדירת מים למבנה. אך זו לא הבעיה היחידה - יישום חומרי איטום בעונה הגשומה עלול להיות איטי יותר ויעיל פחות - בגלל הקושי ליישם את החומר בצורה מיטבית תוך כדי הגשם והקושי של רוב החומרים להתייבש בגלל הרטיבות והקור. אז מה הזמן הכי מתאים לביצוע עבודות איטום ומה עוד כדאי לדעת, לפני שסוגרים עבודת איטום לגג שלכם מול הקבלן? לכתבה המלאה

06/06/2021
איטום מרפסת מרוצפת - מחירים - שיפוצים פלוס
איטום מרפסת מרוצפת - מחירים - שיפוצים פלוס

איטום מרפסת מרוצפת מתייחס לא רק למשטח שמתחתיו קיים הריצוף, אלא גם למרצפות עצמן שסופגות נוזלים בכמות מסוימת ועלולות להיסדק עם הזמן כתוצאה משמש חזקה. איטום זה דורש ידיים מיומנות ובקיאות רבה בחומרי האיטום המיושמים, כך שהאיטום יחזיק מעמד לאורך שנים ולא ייגרמו ליקויים שיצרו נזילה. אז איך אוטמים מרפסת מרוצפת, האם חייבים לפרק את המרצפות וכמה כל זה עולה? לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום קירות פנימיים - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום קירות פנימיים - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

איטום קירות פנימיים הוא לא בבחינת פעולת רשות, אלא חובה חשובה מאין כמוה שתבטיח לכם קירות מוגנים מרטיבות, רעשים, חדירת קור ולחות בכל ימות השנה. את האיטום הזה חשוב לבצע כמה שיותר מהר כל עוד תהליך הבנייה עדיין בעיצומו, או בעת שיפוץ שיש לו נגיעה בקירות הבית ובכל קיר גבס וחדר רטוב כמו האמבטיה. אז איך אוטמים קיר פנימי וכמה זה עולה? לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום אמבטיה - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום אמבטיה - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

אפשר רק לדמיין כמה צרות נוחתות על חדר הרחצה והבית בהיעדר איטום אמבטיה ראוי: ריח תחוב, עובש, רטיבות קבועה, רובה מתפוררת, סכנת החלקה ותחושה של חוסר היגיינה מספקת. מסיבה זו קיים דגש קפדני ומחמיר על איטום חדרי רחצה, כאשר נדרש איטום לכל רכיב בחדר מהמרצפות והקירות, דרך הכיור והברזים ועד האמבטיה או המקלחון. לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום אדניות - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום אדניות - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

יש לכם אדניות צמחים ופרחים מבטון או עץ שדולפות? השכנים מתלוננים בכל פעם שאתם משקים את הצמחייה במרפסת? האם ידעתם שאפשר לבצע איטום אדניות בצורה פשוטה ואפילו זולה כדי להימנע מדליפות מים ולאפשר לצמחים שלכם לגדול כראוי? הנה כל מה שצריך לדעת על עבודת האיטום כולל מחירים ושיטות. לכתבה המלאה

20/05/2021
יציקת בטקל - איך מבצעים זאת, וכמה זה עולה?
יציקת בטקל - איך מבצעים זאת, וכמה זה עולה?

יציקת בטקל (בטון קל / מוקצף) מאפשרת לאיטום להתקבל כראוי על גגות שונים וככל שקיימים בהם שיפועים או כאשר צריך ליצור אותם, למשל כדי לאפשר למי הגשמים להתנקז כראוי. חומר זה הוא תערובת של מלט, חול וחומר מקציף או מעכב התקשות ומשקלו הסגולי קל מאוד, כך שהוא מתאים לעבודה במקומות גבוהים ללא תוספת משקל. לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום גג מרוצף - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום גג מרוצף - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

החורף מגיע ועדיין לא בדקתם לגבי איטום גג מרוצף? הרבה אנשים חוששים מלבדוק את עלויות האיטום לגג המרוצף מפני שעבודה זו עשויה לכלול את פירוק והחלפת הריצוף. לכן בוודאי תשמחו מאוד לגלות שלא תמיד צריך להרים ולפרק את המרצפות הקיימות וניתן לאטום את הגג כראוי גם ללא הרמה. אז איך עושים את זה וכמה זה עולה? לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום מרתפים - איך אוטמים וכמה זה עולה?
איטום מרתפים - איך אוטמים וכמה זה עולה?

המרתף הוא החלל הכי פוטנציאלי לסבול מנזקי נזילה והצפה בבית. מיקומו הנמוך מתחת לפני הקרקע כשסביבתו אינה אלא אדמה הנספגים בה לחות ומים על בסיס קבוע, הופכים את המרתף לאזור רגיש הזקוק לתהליך איטום ייחודי, מקצועי עד הקצה. לכן איטום מרתפים הינו שונה לחלוטין מתהליכי איטום אחרים בחדרי הבית. לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום גגות ביריעות ביטומניות - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום גגות ביריעות ביטומניות - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

איטום גגות ביריעות ביטומניות נחשב לסוג האיטום הפופולרי והעמיד ביותר, שמתאים לרוב סוגי הגגות (למעט גגות רעפים) ומציע חוזק, עמידות לאורך שנים רבות גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים ולא דורש שום עבודת תחזוקה. ויחד עם כל אלו, מחירו יקר יותר מהזפת המסורתית ויתר חומרי האיטום. אז כיצד מתקינים את היריעות הביטומניות וכמה זה עולה? לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום מרפסות - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום מרפסות - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

נזילה מהמרפסת היא עניין די מוכר וסביר להניח שכל אחד מאיתנו נתקל בו, בין אם כתוצאה מעבודה חובבנית שלא כללה חומרי איטום איכותיים, בין אם כתוצאה מהיעדר בדיקת הצפה בסיום האיטום כך שלא התגלו כשלים שהיה צריך לטפל בהם באותו הרגע ובין אם בשל שחיקה ובלאי טבעיים שיאלצו אתכם להרים את הטלפון ולחייג לקבלן האיטום. לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום חלון - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום חלון - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

איטום חלון במידה מסוימת, הוא מה שהופך את הבית לבית: מונע כניסת רוחות, גשמים ורעשים, שומר על שלווה ונועם ומעניק לנו קישור טוב בין העולם שבפנים לבחוץ. איטום החלון מתרחש עוד בשלב ההתקנה כאשר מתאימים לו את חומרי האיטום על פי סוגו ותכונותיו, אך כמובן שלא פעם נדרשים מומחי האיטום לטפל בחלון שלא מבצע כראוי את עבודתו. אז כמה עולה איטום החלון? לכתבה המלאה

20/05/2021
איטום קיר חיצוני - איך אוטמים, וכמה זה עולה?
איטום קיר חיצוני - איך אוטמים, וכמה זה עולה?

אם יש לכם נזילה, כתמי רטיבות או אפילו סדק קטן בקירות ש"עוטפים" את הבית, סימן שעליכם להזמין איטום קיר חיצוני בהקדם. ככל שתקדימו לטפל בליקוי תבטיחו לעצמכם מקום יבש ומוגן וגם תשלמו הרבה פחות בעתיד. אז כמה עולה איטום קירות חיצוניים? איך ומתי מבצעים זאת? והאם העבודה מגיעה עם אחריות? לכתבה המלאה

20/01/2021
עבודות טיח בשיפוץ הבית
עבודות טיח בשיפוץ הבית

עבודות טיח הינן בסיס חשוב לפני שצובעים את קירות הבית - הן בפן האסתטי והן עבור היציבות של קירות המבנה. מה אנו צריכים לעשות בכדי לדעת שהטיח שלנו איכותי? על כך במאמר הבא לכתבה המלאה

05/01/2021
יריעות ביטומניות מול זיפות - מה עדיף?
יריעות ביטומניות מול זיפות - מה עדיף?

איטום הגג הוא בין הפעולות החשובות לשמירה על התקינות של הבניין. מעבר לשמירה מפני נזילות לא נעימות לתוך הבתים שבקומות האחרונות, איטום הגג מונע נזקים רבים נוספים - החל מפגיעה במערכות חשמל וכלה בפגיעה במעלית ובתשתיות הבניין. למרות שהנושא חשוב מאין כמותו, ועדי בתים נזכרים לרוב, שצריך לאטום את הגג, דווקא כשמתחיל כבר הגשם, מה שמקשה על עבודת האיטום ומייקר אותה משמעותית. אז מה הדרך הנכונה לאטום את הגג? אילו חומרים לאיטום עדיפים ועמידים יותר? ואיך אפשר להוזיל עלויות? לכתבה המלאה

20/02/2020
איך לאטום גגות עם חומרי אטימה פולימריים?
מערכת שיפוצים פלוס

איטום גגות הוא פעולה חשובה, המונעת נזילות לתוך הבתים בימים גשומים וגם שומרת על הבניין מפני נזקים נוספים, שעלולים להיגרם מחדירת מים, כמו פגיעה ברשת החשמל ובמעלית וגם בתשתיות אחרות של הבניין. איטום גגות מתבצע על ידי קבלנים מתמחים, המשתמשים במגוון גדול של חומרים - בהתאם לצרכים שונים המוצגים על ידי ועד הבניין, כמו תקציב ועל פי התנאים הקיימים על הגג. חומרים שונים מתאימים לגגות שונים ולמצבים שונים ולכן חשוב לדעת איך לבחור את החומר המתאים לגג שלכם. לכתבה המלאה

10/02/2020
עיבוי בקירות הבית
עיבוי בקירות הבית

יש סימני רטיבות ועובש על הקיר? אל תזדרזו לטפל באיטום הבית כי ייתכן שמדובר בבעיית עיבוי. לפניכם המידע על הבעיה ודרכים למניעה ולטיפול לכתבה המלאה

29/12/2019
יריעות ביטומניות: המדריך המלא
יריעות ביטומניות: המדריך המלא

מתלבטים לגבי חומרי איטום לגג? הכירו את היריעות הביטומניות. לפניכם כל המידע הרלוונטי על היריעות כדי שתוכלו להחליט אם זהו החומר המתאים עבורכם. לכתבה המלאה

07/11/2019
הדרך הנכונה לבצע איטום
הדרך הנכונה לבצע איטום

כאשר רוצים לבצע איטום, רצוי מאוד, טרם רכישת חומר האיטום לעשות סקר שוק של המוצרים הקיימים בשוק האיטום וזאת באמצעות דפי הנתונים. מרבית חומרי האיטום מיובאים לישראל, עם זאת, מרבית היבואנים דואגים לתרגום בסיסי של מפרט המוצר. לכתבה המלאה

07/11/2019
טסט חורף לבית
טסט חורף לבית

הופעת הגשמים הראשונים מסמנת את בואו של החורף ובשבילכם- בעלי הבתים, זה בדיוק הזמן הנכון לוודא כי הגשם והרטיבות ישארו בחוץ בחורף הזה. השקעה באיטום והכנה מתאימה של הבית, לא רק שתמנע טפטופים מיותרים והווצרות עובש בקירות, אלא גם יכולה לסייע לכם לחסוך בחשבון החשמל. אז איך עושים זאת? לכתבה המלאה

03/09/2019
רטיבות - ממה הן נגרמות ואיך נפתור אותן?
 רטיבות - ממה הן נגרמות ואיך נפתור אותן?

אחת הבעיות המטרידות והשכיחות בבית הן בעיות רטיבות, המהוות מטרד לא קטן ולא פשוט לטיפול. לפניכם פירוט בעיות הרטיבות השכיחות בבית ופתרונות אותם מציעים בחברת וינקלר לכתבה המלאה

30/06/2019
איטום מקלחות ושירותים עם חומרי חברת WINKLER
איטום מקלחות ושירותים עם חומרי חברת WINKLER

מקסימום- איטום/מינימום- עבודה - אחריות ל - 10 שנים. מוצרים חדשניים מבית ווינקלר האיטלקית לכתבה המלאה

14/11/2017
איטום חלונות - כך תעשו זאת
איטום חלונות - כך תעשו זאת

לעיתים בעיות של קור ורטיבות בבית מגיעים בגלל כשל איטומי בחלון. כיצד נזהה וכיצד נטפל בבעיה? המדריך לבעיות איטום בחלונות לעונה הקרה לכתבה המלאה

03/10/2017
סדקים בקירות הבית: איך פותרים את הבעיה?
סדקים בקירות הבית: איך פותרים את הבעיה?

מהם הגורמים לסדקים המעצבנים בקירות, עד כמה הם בעייתיים עבורנו ואיך נוכל להיפטר מהם? לפניכם מידע על סדקים בקירות, השלכות ופתרונות לכתבה המלאה

04/07/2016
חדירת מים דרך הרובה - איך מטפלים?
חדירת מים דרך הרובה - איך מטפלים?

SKERMO TERRAZZE הוא מוצר מגן ודוחה מים ששורד לאורך זמן. ניתן ליישם אותו על ריצוף חוץ כגון קרמיקה, אבן חול, חרסינה והוא מסוגל לבלום את חדירת מי הגשם דרך אזורים נקבוביים או פגומים. לכתבה המלאה

06/12/2015
איטום חוץ: קירות, גגות ומרפסות
איטום חוץ: קירות, גגות ומרפסות

קירות הבית עשויים מחומרים שאינם מבודדי מים ומגע עם מים פוגע בהם ובשלד המבנה. איטום חיצוני טוב ומקצועי מגן על המבנה מבפנים ומבחוץ לאורך זמן. כמובן שחשוב לבחור קבלן איטום טוב, אבל תמיד חשוב להכיר דגשים כדי לוודא שהעבודה נעשית כמו שצריך. לכתבה המלאה

11/12/2012
איך נכין את הגג לחורף? - על שיטות האיטום השונות
איך נכין את הגג לחורף? - על שיטות האיטום השונות

החורף מביא עמו לא מעט בעיות בבית - בעיות בביוב, רטיבות בקירות וגגות דולפים. לקראת החורף חשוב מאוד להכין את הגג כראוי ולבדוק כי הגג שלכם מאוטם כראוי. תוכלו לבחור במגוון רחב של חומרי איטום לגג החל מיריעות ביטומניות ועד יריעות PVC. קראו על כך במאמר הבא לכתבה המלאה

שאלות ותשובות נפוצות בנושא קבלני איטום

 • מהו הזמן המתאים ביותר לבצע איטום גגות?
  איטום גגות חייב להתבצע לפני שמתחילה עונת הגשמים. כך תוכלו לבדוק את האפקטיביות של העבודה.
 • יש לכם קבלני איטום מורשים באתר?
  בוודאי. אתר שיפוצים פלוס מאגד בתוכו בעלי מקצוע מורשים ובפרט קבלני איטום. היכנסו וצפו במאות חוות הדעת מגולשים באתר ובחרו בקבלן המתאים לכם.
 • כמה עולה איטום גג?
  תלוי באיזה חומר משתמשים. בגדול, אם מדובר ביריעות ביטומניות העלות היא כ 75 ש"ח לעובי 4 מ"מ וכ 90 ש"ח לעובי 5 מ"מ. ניתן גם לבצע איטום באמצעות זפת וזה יוזיל את העלויות אך פחות מומלץ.
חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר