פורום איטום: מומחים ואנשי איטום ישמחו לענות לכל שאלה - שיפוצים פלוס
שיפוצים פלוס
 • 17/03/2018 מים מתחת לריצוףמריאנה מנהריה

  היי. בית חדש שקיבל מים מצינורות שעל הגג והמים נכנסו מתחת לריצוף. הקירות רטובים מעל הפנלים ב 3 מקומות. הקבלן טוען שאם פותחים אריח אחד תוך חודשיים הכל מתייבש. האם זה נכון? ומה ניתן לעשות? תודה מראש על המענה

  4 תשובות של מומחים
 • 12/03/2018 זיפות גגיעל

  גג דולף מאוד שמרוח בחומרים שונים (פוליגג וכו) ומתחת זפת. מתכוננים לזיפות חדש. איש מקצוע אמר שאם הוא עושה 2 שכבות זפת ובאמצע יריעת פיברגלס אז אין צורך לשים חומר ייסוד לפני שכבת הזפת הראשונה...האכן כך?

  4 תשובות של מומחים
 • 25/02/2018 משאבת ביוב לתוך צינוריהודה מאופקים

  האם אפשר לחבר משאבת ביוב שתזרוק לתוך צינור 4 צול במערכת קיימת ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/02/2018 גבס בחדר אמבטיהאורלי מראשלצ

  1.לפני שיפוץ. צריכה לעשות הנמכה בגלל שרשור מיזוג שעובר בחדר האמבטיה. מה נכון לעשות - לחפות את הקיר בקרמיקה ואז לבנות את הסינר? או שקודם בונים את הסינר ואחכ מחפים. באופציה השניה יש מצב שהמידה של הקרמיקה לא מתאימה ואז אצטרך לעשות הנמכה יותר גדולה מ-30 סמ שלא הייתי רוצה. האם קריטי. לפי אינפורמציה שקיבלתי אם אעשה לפי האופציה הראשונה זה יראה לא יפה ועלולים להופיע פיצוצים בגבס בהמשך. 2. יש לי צנרת סולרית שעוברת מהגג של הבנין דרך חדר האמבטיה שלי ויורדת לשכנה. מעוניינת לחפות את הקיר בקרמיקה. האם ניתן לעשות זאת כשעושים פתח שירות בגבס

  3 תשובות של מומחים
 • 18/02/2018 רטיבות בקיר ובועותאיציק מאשדוד מאשדוד

  שלום רב! יש לי רטיבות ובועות על הקיר ע חצי מטר מהרצפה. בעבר היה שם מקלחת, הורדתי אותה ובניתי מקלחון, אך עדיין הרטיבות בקיר ממשיכה והקיר מתקלף (צבע ווש). מה אני עושה, לא רוצה לפנות למצלמה תרמית עדיין. אשמח לעזרה!

  2 תשובות של מומחים
 • 18/02/2018 פטרייה בתקרה וקירותדניאלה מבת ים

  שלום רב, אני גרה בבניין ישן (כ- 50 שנה) קומה אחרונה. יש לי במקלחת (שיש לה חלון הפונה למרפסת שרות) ובקיר של מרפסת השרות פטרייה - כל החורף האזורים האלה שחורים. כל שנה אני מנקה וצובעת הצבע aאמור להיות נגד פטריות, אבל זה לא עוזר, להפך, זה מחמיר. השנה אפילו זה כבר לא ניתן לניקוי, כאילו חדר פנימה בקיר. היום גיליתי פטרייה (שחור) גם על מסגרת הפלסטיק של החלון בסלון ואני גם ראיתי סימני פטרייה כמעט בכל דבר בבית - בקבוקי שמפו במקלחת, מייבש כלים במטבח. נאמר לי שאני לא מאווררת מספיק. בכל זאת, חורף, לא קל להיות עם חלונות פתוחים. אני מחממת בבית רק בימים קרים במיוחד. חשוב לציין כי גרתי בדירה בבניין ישן קומה אחרונה בעיר אחרת, ולא היו לי כלל בעיות כאלה, למרות שאני מחממת/מאווררת באותה דרך. אני ממש מיואשת, כאילו פטרייה מתפשטת בכל הדירה, מה עושים?? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 18/02/2018 "צביעת" קיר חיצוני ב סיכהרחלה

  קיר חיצוני של חומה המקיפה את החצר, נצבע בצבע מתאים ל 3 שנים ועדיין מתקלף...יעצו לי למרוח אותו בסיכה. א. האם ניתן יהיה לצבוע מעל הסיכה? ב. יש סיכה בצבע לבן או שקוף? ג. איך רוכשים אותה ואיך מיישמים אותה? תודה רבה !!!

  5 תשובות של מומחים
 • 18/02/2018 סילר במקום או על רובה בקרמיקהרחלה מראשלצ

  אשמח להעזר. מרפסת לא מקורה מרוצפת קרמיקה. המים חודרים דרך הרובה וגם דרך קיר חיצוני מעל הפנלים. נאמר לי שאפשר למרוח סילר על כל המשטח . כלומר על הקרמיקה ועל הרובה הקיימת. האם זה נכון? האם יaנו חומר שקוף אחר שניתן למרוח לא רק על הרובה ? אציין שהרובה היא רובה אקרילית במצב טוב..

  4 תשובות של מומחים
 • 17/02/2018 באיזה רובה להשתמש באריחי המקלחון למניעת חלחול המים מבעד לחרימיםיפה קרוואני סייג מקרית אתא

  באיזה רובה להשתמש באריחי המקלחון שברצפה כדי שלא יחדרו מים ויחלחלו לקומה התחתונה מבעד לאריחים

  3 תשובות של מומחים
 • 14/02/2018 מי גשם חודרים בקיר חצוני-מערבימירה מחיפה

  קנינו דירה בקיץ בבית משותף ושיפצנו מבפנים. עם הגשמים התחילו כתמי רטיבות בקיר של חדר השינה. איש איטום אמר שיש סדקים בקירות וצריך לעשות ציפוי אבן. יש חומר שניתן לצבוע עכשיו כ"עזרה ראשונה"? עד שנשכנע את השכנים לשפץ את הבניין?

  5 תשובות של מומחים
 • 12/02/2018 חומר מועדף לאיטום גג רעפיםנגה מראשלצ

  שלום.. בביתנו תוספת גג רעפים שהורחב והשיפוע שלו אינו תקין כך שיש נזילות חוזרות כל חורף לבית. מבקשת לדעת לאיטום הגג מה עדיף יריעות פרמו או נייר טול? האם יש הבדלים במחירי החומרים ומה טוב יותר? תודה רבה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/02/2018 עובש על הרובה בין האריחים לשיש במטבח, ליד הכיור.חנה מרעננה

  אזור הכיור והברז רטובים תמיד, וכתוצאה מכך יש תמיד עובש על הרובה, שאוטם את החריץ בין הקרמיקה לשיש, שמאחורי ברז הכיור. מה ניתן לעשות כדי שלא יצמח עובש, באזור המתואר?

  2 תשובות של מומחים
 • 09/02/2018 חידוש רובה לאחר שאיש מקצוע ברחרוני מבאר שבע

  שלום רב, לפני כשנה עשיתי ריצוף קרמיקה במרפסת בקומה 10 ,קומת גג חשופה לגשם ושמש לחלוטין. איש המקצוע שביצע את הריצוף היה אמור להתקין רובה תקין אך כעת שהגיע החורף הרובה כולו התפורר ויצא מבין החריצים. לאחר מספר פעמים שפניתי לאותו "איש המקצוע" הוא לא היה מוכן לשאת באחריות על עבודתו הלקויה ולי אין את הזמן או הרצון לרדוף אחריו, לכן אני אעשה זאת בעצמי. כפי שציינתי הרובה מפורר בחלק בחלק מהמקומות ובגלל זה המים חודרים פנימה מתחת לרצפות. ובחלקים אחרים יש סימנים לבנים בקצוות החריצים. אשמח לדעת איזה רובה יכול להתאים לתנאי חוץ שיחזיק מעמד לטווח ארוך ולא רק לכמה חודשים תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 01/02/2018 טיח אקרילי בתיקרת מקלחתהמשפץ המתחיל מהשרון

  האם ניתן לעבוד שכבה על שכבה או לקלף את הקיים? הקיים נראה כאילו לא התייבש לגמריי כבר שבוע , מדובר על תיקרת מקלחת קטנה עם חלון קטן ואם לשים עוד משהו חוץ מצבע יסוד מקשר של טמבור? קניתי כבר אות וולא בונדרול x האם זה קריטי? ולגבי ליצור טקסטורה יש המלצות לטכניקה? ניסגיתי עם מלז פלסטיק חלק בתנועות סיבוביות לא הלך כל כך ...אולי כי לחומר לוקח ככ הרבה זמן להתייבש במקלחת הזו אשמח לעזרה מאוד

  2 תשובות של מומחים
 • 31/01/2018 שיטפון בדירה בעקבות גשמיםמוטי בן שבת מנתניה

  שלום שמי מוטי ויש לי בעיה אני גר בקומה ראשונה בנתניה ורק כאשר ישנם גשמים יש שיטפון הבית שופץ לאחרונה עדיין לא אכלסתי ממה זה יכול לקרות??? ומה עושים??

  3 תשובות של מומחים
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום