פורום איטום: מומחים ואנשי איטום ישמחו לענות לכל שאלה - שיפוצים פלוס

פורום איטום

שאל בפורום
 • 12/12/2017 איטום קיר חיצוני של בניןצלןטל מגבעת שמואל

  כשיורדים גשמים המים נכנסים דרך הקיר החיצוני שאטום עם ריצוף גרנית פורצלן, לתקרה של המקלחת .קבלן הבניין טיפל בעניין מבחוץ ,ע"י סנפלינג וחומר איטום ששם בין המרצפות שעוטפות את הקיר החיצוני של הבניין. זה כבר 3 פעמים טיפל בזה ,ושוב התקרה רטובה כשיורדים גשמים בחוץ. איזה חומר איטום יעיל צריך ? או אולי להסיר את הבלטות גרניט פורצלן, ולהדביק מחדש? תודה

  5 תשובות של מומחים
 • 10/12/2017 איטום חור בבריקיםאילן מנהריה

  יש לי בריקים בסלון, ובאחד מהם יש חור. (ראו תמונות) ידוע לי על סוג של חומר שניתן למרוח, ולאחר ייבוש הוא מתקשה והופך לאבן. מה שם החומר שאיתו אני יכול לאטום?

  2 תשובות של מומחים
 • 10/12/2017 איטוםמנחם

  שלום ותודה, איזה חומר מתאים לאיטום סדק בין מחסום רצפה (קומקום) לבין המאריך שמונח מעליו עד לריצוף. האיטום יתבצע דרך פתח המחסום ברצפת חדר האמבטיה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/12/2017 עליית גגא.ש מרמת גן

  ברשותי דירה בת 4 חדרים בקומה האחרונה, ומעליה גג של 90 מ"ר שנמצא בבעלותי. מבדיקה שערכתי בעירייה קיים היתר לבנות בגג. שאלתי היא כמה עולה לבנות מדרגות בתוך הבית לגג + חדר (20-25 מ"ר בגג)? כמובן שאני מבין שהמחיר תלוי בטיב ובאיכות גימור, אך שאלתי מתייחסת לרמה סטנדרטית, ללא "שיגעונות" מיוחדים. אשמח להערכה כללית בברכה א.ש

  תשובה אחת של מומחה
 • 04/12/2017 איטום תעלת מי גשםרוני מהוד השרון

  יש לי גג דו שיפועי, במרכז הגג יש תעלה לאיסוף מי גשם מפח. מהתעלה המים יורדים למרזבים. לאחרונה ראיתי שבתעלה יש חורים קטנים ומים חודרים לתקרה. אני מעוניין לדעת איך אפשר לסתום את החורים שבפח, הם מעטים וממש לא גדולים, מקווה שאוכל לעשות זאת בעצמי. מבקש המלצה על חומר למרוח או לצבוע אותו שיתן פתרון למספר שנים. תודה.

  2 תשובות של מומחים
 • 04/12/2017 איטום שישסנדי מניר בנים

  האם ניתן לאטום הרמטית עם סיליקון בין שיש לקיר בידיעה שלא יהיו פטריות או יתבלה?

  2 תשובות של מומחים
 • 03/12/2017 נזילה בתקרה ..מהגג.אמיר מקרית שמונה

  שלום .עקב נזילה בתקרה ,כשמעלי זה הגג ..מרחתי זפת קר במקומות הבעייתים ,נאמר לי שזה לא מספיק וצריך גם חומר כמו גומי גג..יש לציין שבגג קיים זיפות יריעות ... האם למרוח משהוא בסגנון של גומיגג?

  2 תשובות של מומחים
 • 03/12/2017 איטום עם סופר 100אבי מחיפה

  שלום. האם ניתן ליישם סופר 100 לאיטום בין מקלחון לרצפה, ובין כיור לשיש? אודה על תשובתכם.

  תשובה אחת של מומחה
 • 30/11/2017 נזילה (אולי) באזור שבו אין צנרתאודי מתל אביב

  השכן בקומה מתחתי מתלונן על רטיבות בתקרה. העניין הוא שהרטיבות קטנה מאד ורחוקה מכל ברז מים אפשרי (הצד השני של הדירה). אני חושב שבעבר הדירה עברה שיפוץ ובאותו אזור היה מטבח שהוזז, והצינור שמגיע לשם לא נותק מהחנוכיה. רציתי להביא אינסטלטור שיבדוק את כל חיבורי החנוכיה כדי לאתר אם יש כאלה שלא בשימוש וינתק אותם. האם זה רעיון טוב, או שיש דרך אחרת? אם מצאתי חיבור שלא בשימוש, איך אפשר לנקז את המים שנמצאים לאורכו כדי להאיץ את הייבוש? מצד שני שמעתי גם הסבר אפשרי אחר שישנה נזילה אבל היא יוצאת בנקודה רחוקה בגלל שיפוע בתקרה. האם זה סביר יותר?

  2 תשובות של מומחים
 • 29/11/2017 רטיבות מקיר מחופה אבןלירן מנווה זיו

  שלום רב, בית בן שנה וחצי מחופה אבן טרוורטין חלקה, ישנו קיר חיצוני אחד של חדר שינה שמקבל המון רטיבות במהלך החורף. ניסתי למצוא פגמים באיטום על הגג ובספי השיש אך לא מצאתי כלום. ישנה אבן אחת בלבד שחלק ממנה נראה תמיד רטוב (במהלך החורף) ונראה כאילו שמים שנמצאים מאחוריה יוצאים דרכה. בכל אופן אני משתגע מהיכן המים חודרים לקיר וזה קורה רק בקיר אחד ספציפי ולא בשאר הקירות בבית. בבקשה עזרה או יעוץ מה לעשות... המון תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 29/11/2017 חצאית כן /לא?!ורד מקיבוץ אפק

  מתכננים את בניית ביתנו בקיבוץ בצפון. המגרש ממוקם על אדמה חקלאית. הבית שיבנה הוא בעל מפלס אחד. אנו חושבים על לעשות חצאית מסביב לבית בכדי שהטיח החיצוני לא תלכלך בחורף מהבוץ שינתז. השאלה המבהילה היא : האם החצאית המתוכננת לא תגרום למי הגשמים להיקוות מתחתיה ובכך תגרום לרטיבות הקירות מסביב לבית? ממש מלחיץ החשיבה על כך שהמים יתנקזו ולא יתאדו... תודה למומחים.

  7 תשובות של מומחים
 • 21/11/2017 יש לי כמה שאלות בבקשהשירי מטבריה

  1.יש לנו ירוקת על הקירות החיצונים.משהו כמו 50 ס"מ מהקרקע. איך ניתן להסיר את הירוקת באופן עצמאי? (חומרים,כלי עבודה) 2.מתי זה זמן טוב לאטום את הקירות החיצוניים? 3.הבנתי שיש צורך בחפירה כדי לאטום.מה גובה החפירה שנחוצה לשם האיטום מתחת לפני הקרקע? 4. איזה חומר עדיף ליישם על קירות חוץ של בניין משותף ישן,סילר או סילוקסאן או סקו סופר כדי להבטיח לי איטום מושלם?

  2 תשובות של מומחים
 • 21/11/2017 איטום גב קיר שימוראופיר מירושלים

  אהלן, בדירתי יש קיר שימור שהיה בעבר קיר פנימי ולאחר שיפוץ שנערך בבניין הפך לקיר חיצוני. החלק שמצולם בסרטון הוא גב הקיר שפעם היה קיר פנימי בדירה והיום הוא חיצוני. הצד הזה מכניס מים (רואים צמחים שגדלים בצידו השני). לא ברור לי איזה חומר יש על הקיר אבל ניסיתי לאטום עם סיקה טופ גיל 107 אבל הוא לא תפס על הקיר(אפשר לראות את השאריות שלא נתפסו על הקיר על הרצפה). אשמח להכוונה כיצד ניתן לאטום את הקיר. תודה רצ"ב סרטון https://youtu.be/axhH10w_ARE

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/11/2017 איטום גבס ירוק במקלחוןערן מholon

  האם נדרש לבצע איטום על הגבס הירוק במקלחון עם חומר איטום צמנטי , או מספיק רובה ודבק קרמיקה ?

  2 תשובות של מומחים
 • 19/11/2017 שאלה בנושא איטום וסגירת מרפסתגילה מבית שמש

  יש לי בעיה עם שכן שגר בקומה מתחתי שבזמן ימי גשם רציניים חודר לתקרה שלו מי גשמים. הבאתי מספר פעמים בעלי מקצוע שטיפלו באיטום אך הביעה חזרה כל כמה זמן.לאחרונה סגרתי את המרפסת שלי חציה כבר היה קיים. (מעקה של קיר בלטקים ואבן ירושלמית)ומעליה בנו לי גג מפוליפח .ואת המרפסת סגרו עם חלונות כפולים.מאז שסגרתי את המרפסת לפני שנה וחצי אין שום חדירה של מי גשמים .האם יתכן שעדין יכנס מים לדירתו?

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום