פורום איטום: מומחים ואנשי איטום ישמחו לענות לכל שאלה - שיפוצים פלוס
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

פורום איטום

שאל שאלה בפורום איטום

 • 17/09/2018 תחזוקת גג מרוצף בדירת גגשי מחולון

  יש לנו גג מרוצף כ 100 מטר (לא בשימוש כרגע). בחורף האחרון לא היו נזילות/רטיבות כלל. הניקוז תקין -אין מים עומדים. כשרכשנו את הדירה לפני שנה נאמר לנו ע"י המוכרים שהם מתחזקים את הגג בחידוש רובה כל שנתיים. ראיתי ממחירים באינטרנט שהעלות גבוהה (5 אלף ומעלה). האם אכן זו שיטת התחזוקה והאיטום בגג מרוצף? מריחת רובה (אקרילי/פולימרי) כל שנתיים?

  2 תשובות של מומחים
 • 13/09/2018 בטקל. לגג מרוצףמאור מאשון

  גג מרוצף.100 מטר. האם ניתן לבצע יציקת בטקל עליו ללא פירוק

  תשובה אחת של מומחה
 • 30/08/2018 בעיית איטום בגג מרוצףיורם לפר מקרית חיים

  יש לי גג מרוצף בקרמיקה שיש בו חדירת מים לתקרה והביתה. כנראה בעיית איטום מתחת לריצוף. מאחר והגג לא בשימוש, הציעו לי אנשי איטום שהבאתי, לעשות פריימר על הריצוף ומעליו יריעות ביטומניות. איש איטום אחר, אמר לי שהיריעות לא "יתפסו" על הריצוף ועדיף לצפות את כל הגג בסיקה טיקסו 560. מה עדיף על מה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 29/08/2018 ניקוי עובש מתקרת פח לבן באמבטיהלגית

  בחדר אמבטיה עם תקרת שלבי פח לבן התפתחו כמה כתמי עובש. איך ניתן לנקות אותם? תודה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/08/2018 השתתפות שכנים באיטום הגגגיא מאשדוד

  שלום, אני גר בקומה עליונה וסובל כבר תקופה ארוכה מנזילות מהגג בחורף. הזמנתי אדם מקצצועי שנתן פתרון לבעיה אך השכן מהקומה התחתונה לא מוכן להשתתף בהוצאות איטום הגג מכיוון שלדעתו לא שיתפתי אותו בהחלטה. אני רוצה לציין שהודעתי לו על כונתי להביא זפת מקצועי והוא נתן חלופות זולות שלא הוכיחו את עצמן בשלושת החורפים הקודמים בהם אני סובל מנזילות ואף ניתק לי את הטלפון באחת השיחות בנינו והתחושה שלי הייתה שאין לי עם מי לדבר האם אני יכול לחייב אותו להשתתף בהוצאה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 19/08/2018 נזילות נקודתיות בתקרה ממרזב פנימיישראל מעכו

  שלום רב, אני מתגורר בבית פרטי יחסית חדש (3 שנים), עם תקרה המצופה במשטחים ביטומניים ועם מרזבים פנימיים בתוך העמודים (פתח המרזב בגג מובל בצינור בזווית אל צינור המרזב האנכי, ונשם מעליו) . כבר מהשנה הראשונה, לאחר כמה ימי גשם, הופיעה רטיבות קלה בתקרה (אותה ניתן לזהות כאשר נמצאים בתוך הבית ומביטים מעלה) בקוטר של כ-10 ס"מ. מה שמיוחד זה שהרטיבות הזו מופיעה ממש מתחת לפתח של כמעט כל המרזבים בבית (ממש מתחת לפתח הקיים במשטח הביטומני) - ורק שם. בשנה הראשונה נאמר לי שכנראה הנזילה היא דווקא מפתחי הנשם הממוקמים בקצה העמוד, מעל הציר האנכי של המרזב וסדקים שמסביבו גורמים לחילחול של מים "מסביב לצינור" בזווית עד לנקודת פתח המרזב. על כן אטמתי את המעטפת שלו בסיכה-פלקס. מה שלא עזר. שאלתי היא: האם מריחת חומר פוליאוריטני משחתי (מאריס) באזור פתח המרזב (וגם סביב הנשם) תעשה את העבודה ותציל אותי מהרטיבות ? אם לא מה הפתרון הטוב ביותר ? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 19/08/2018 רטיבות לשכניםמרים מאשקלון

  יש לי מרפסת כל שנה בחורף מהתקרה יש רטיבות באזור של המרזב לשכנים. הבאתי כבר המון בעלי מקצוע שפתחו עשו איטום כולל זפת ויריעות ללא הצלחה. עכשיו בעל המקצוע הציע לפתוח מבחוץ של הבניין לשבור את הקיר החיצוני ולבדוק מה קורה לדעתו הרטיבות היא חיצונית. אני חוששת מה דעתכם אפשר לעשות והאם כדאי?

  2 תשובות של מומחים
 • 15/08/2018 רטיבות בקירות מה עושיםששון מBaltimore

  אנחנו בשכירות ויש רטיבות בקירות הבית מה עלינו לעשות בינתים ?האם יהיה חובה לשבור קירות?מה זה סופך לחות בינתים הבת שלנו ישנה שם וזה בעיה..האם התיקון על חשבונינו?

  7 תשובות של מומחים
 • 12/08/2018 איטום קיר במרתףאילנה מעצמון-שגב

  יש לנו מרתף וקיר אחד כל הזמן רטוב בחורף. וזה גורם לקילופים והתפוצצויןת בקיר. אנחנו מתקנים כל מספר שנים וזה חוזר חלילה. כנראה שהאיטום עם בניית הבית לא נעשה טוב . השנה שוב נאלצים לתקן ומישהו הציע לתקן ולשים קיר גבס שיכסה את המקום. האם נכון לשים קיר גבס ואז לא נראה את הרטיבות אבל המקום ימשיך להירטב. מה יקרה בהמשך?

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/08/2018 איך לטפל בסדק בקיר חיצוני בקומה שניה?שמוליק כהן מהרצליה

  חברה מהעבודה סיפרה לי שיש לה סדק בקיר החיצוני של הדירה. היא גרה בקומה שניה, וכעת בגלל מזגן שמטפטף לסדק, הקיר נרטב. היא מעוניינת לטפל בסדק עוד לפני החורף. השאלה היא למי פונים, כשמדובר בסדק בקומה שניה? עוד נקודה חשובה היא שהחצר לא שייכת אליה, אלא לדירת הגן. לאיזה בעל מקצוע פונים במקרה כזה?

  3 תשובות של מומחים
 • 04/08/2018 מים כלואים / קילוף מעל הפנל - דחוףיעלה מהוד השרון

  שלום דירת קבלן חדשה. גרים בה קצת מעל שבוע . גילינו עכשיו קילוף והתנפחות מעל הפנל באזורים הגובלים במקלחון (בקיר אחד בתוך חדר השינה וכן בקיר במסדרון שגובל במקלחון) . האם עלינו להיות מודאגים כי מדובר ברטיבות ושיש צורך להתחיל לפרק את כל הריצוף והפרקט ולשאוב את המים שאולי כלואים מתחת לרצפה ? אם כן של מי האחריות והעלות על ביצוע השאיבה? אשמח לתשובה בהקדם תודה רבה

  10 תשובות של מומחים
 • 01/08/2018 רטיבות בתקרת הגבסטלי

  לשכן מעלי הייתה נזילה רצינית עד כדי טפטוף אצלי בדירה ונוצרו כתמים חומים כהים בתקרת הגבס. הוא לוקח אחריות על התיקון אך אמר שבירר ואמרו לו שמספיק רק להזמין צבעי שיצבע על הכתמים ואין צורך להזמין איש גבס. מה צריך לעשות כדי לפתור את הבעיה בצורה מיטבית?

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/07/2018 מפוח או סופח לחות?ג׳ריס מחיפה

  האם מפוח עוזר במקרה של רטיבות ועובש כתוצאה מכל הסיבות שצויינו במאמר גם חדירת מים מהמקלחת וגם חוסר איטום בחוץ וגם פחות איוורור? או שחייבים מכשיר סופח לחות?

  2 תשובות של מומחים
 • 22/07/2018 אמבטיה בלי קרמיקותאסף מתל אביב

  האם מומלץ לעשות חדר אמבטיה עם קרמיקה רק במקלחון? וכל השאר צבע מיוחד? היה ככה בדירה שגרתי בה 3 שנים, היו בעיות של רטיבות מבחוץ דווקא של הבניין הישן ליד הים, אבל בקירות הפנימיים הכול היה נראה בסדר...

  4 תשובות של מומחים
 • 17/07/2018 התיעצות לפני רכישת דירהנתי מקרית מוצקין

  הי אני ראיתי בית שמיועד לקניה , הבית בנוי מ- 2 קומות , בקומה למטה מרתף כשאר כל התקרה עם רטיבות וגם חלק מהקירות , 3 חדרים מלאים רטיבות , לא ניתן להדליק את האור כיוון שיש התנגשות עם המים , גם בגרם המדרגות שיורדים למרתף התגלתה רטיבות , מה ניתן לעשות ? וכיצד ניתן להבטיח דבר זה לא יקרה בעתיד גם לאחר איטום ,?ראוי לציין שגם הקומה למעלה התגלתה רטיבות בשירותים אבל שאר הבית נקי , מדובר בבית שמורכבת מ- 2 קומות , קומת פנטהוז לכראורה של השכן , והבית שאני ראיתי מורכב מקומה קרקע לכאורה שמכילה מרתף , הבית בנוי כך שעולים 6 מדרגות , מפלס אחד 3 חדרים נקיים ללא רטיבות מטבח סלון ומרפסת , יורדים לקומת מרתף 10 מדרגות ישנם 3 חדרים ושירותים ואמבטיה . אשמח לתגובה בנושא ראוי לציין שהקבלן שבנה את הבית היה קבלן שלא השאיר תעודת אחריות ולא מוכר מקבלנים שבונים , אבל בהחלט זול מאוד .

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאלו בפורום
צרו קשר