פורום איטום: מומחים ואנשי איטום ישמחו לענות לכל שאלה - שיפוצים פלוס

פורום איטום

 • 28/06/2017 יריעות בטומיניותאינה מתל אביב

  שלום, 1. האם מבצע היריעות אחראי על הנזק אם ייעשה לדודים בזמן הזזתם. 2. האם נדרש אישור מהנדס ליריעות בטון? 3. האם הועד יכול לכפות איטום של יריעות בטון שדורש הזזת דודים ונזק פוטנציאלי לדודים שהם רכוש פרטי בעצם - בלי שכל השכנים חתמו שמסכימים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/06/2017 איטום קירות חדר אמבטיהנתי מתל אביב

  עושים אצלי בבית 2 אמבטיות מחדש.הכולל פירוק של כל הקמיקות ושינוייים באינסטלציה. אני מבין שאוטמים את הרצפה מחדש. השאלה היא האם יש לבצע איטום גם לקירות(לפני הקרמיקה החדשה)? אם כן , באיזה חומר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/06/2017 אפשר בלי איטום?לימור מקרית אונו

  הקבלן איש חיובי, מציע לרצף את המקלחות מבלי לעשות איטום (בלי אגנית). מה דעתכם?

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/06/2017 רטיבות בתקרת המטבחיהודי מכפר סהא

  יש לנו כתם רטיבות בתקרת המטבח בדיוק מתחת ל מיקום הכיור ומדיח הכלים של השכנים מעל - הם מתכחשים לאחריותם וטוענים שהנזילה נובעת מהצנרת שלנו שעוברת בתקרה שלנו ? האם בכלל ייתכן שצנרת דירה עוברת בתקרה ולא ברצפה ???

  4 תשובות של מומחים
 • 28/05/2017 צינורות חשמל בחדר רחצהניסן מחיפה

  שלום, החשמלאי שלי העביר את כל הצנרת של החשמל מהלוח אל החדרים דרך חדר הרחצה. גם מתחת למקלחון. זאת למרות שהיו לו לא מעט דרכים אחרות, אבל כנראה זו הייתה הקצרה ביותר. עניין זה גרם להצטלבויות של אינסטלציה וחשמל. לדבריו הכל בוטן ונאטם בזפת. שאלתי: האם זה תקני ? במידה והיו לו דרכים אחרות האם אין פה עניין של עבודה רשלנית ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/05/2017 ריצוף על רטיבותאבי

  שלום רב, כבר 3 שנים בקיר ובתקרה של המקלחת יש רטיבות. אין לי מושג אם הרטיבות עדיין קיימת או שתיקנו והקיר עדיין לא הספיק להתייבש. בהנחה שהרטיבות עדיין קיימת, אפשר לרצף עליו? הקרמיקהה לא תיפול? אשמח לעזרתכם תודה מראש!

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/05/2017 בידוד גג שטוחגולן מירושלים

  שלום רב אנו גרים בבית עם גג שטוח שיש עליו יריעות איטום. על מנת לבודד את הגג לחום וקור האם הפתרון המומלץ הוא מה שנקרא גג הפוך. משטחים של קלקר דחוס. יריעה גאודטית וחצץ או שיש פתרון אחר

  2 תשובות של מומחים
 • 15/05/2017 איטום גג מרוצף - (ללא יריעות)עמית מק. אונו

  שלום. יש לי גג רק עם ריצוף שעליו מרחתי בעבר חומר איטום לבן. זה לא ממש עזר ובכל חורף הקיר מקבל רטיבות ועובש. האם יש חומר חזק שיעשה את העבודה כתחליף ליריעות ביטומניות? תודה רבה :)

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/05/2017 תקרה חדר אמבטיהשפכטל בתקרת חדר אמבטיה מרעננה

  בתקרה הייתה בעיית נזילה שתוקנה הדבר גרם לנזק. מה השלבים לתיקון התקרה בחדר אמבטיה?. כעת מרחנו בונדרול... כדי לתקן איזה חומר צריך? ועוד שאלה מה זה הכתמים השחורים?. .

  3 תשובות של מומחים
 • 13/05/2017 גג רעפיםמורן מחיפה

  שלום, יש לי גג רעפים ומתחתיו יש גג מעץ. העץ מתחיל להיות רקוב מה עלי לעשות? האם לאטום את הגג בין העץ חריפים, או אולי צריך להחליף את כל הגג? מה מומלץ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/05/2017 איטום רטיבות ועיבוידני

  שלום, בחדר אמבטיה יש קיר שחלקו חיצוני-בלוק איטונג וחלקו פנימי-בלוק רגיל. הדביקו מראה גדולה ישירות על הבלוקים. המראה נהרסה בגלל רטיבות. ככל הנראה יש שם שילוב של מעט רטיבות חיצונית בתוספת עיבוי פנימי. שאר הקיר מחופה קרמיקה ואין סימני רטיבות נוספים. יישום סיקה 107 על הצד הפנימי של הבלוקים יכול לעזור לרטיבות. האם הוא יפתור גם את הבעיה של העיבוי? האם יש חומר אחר מומלץ שיטפל גם ברטיבות וגם בעיבוי? תודה

  6 תשובות של מומחים
 • 08/05/2017 רטיבות בבית חדש איטום חלונות ותיקון קיר קומה שניהסיגלית פרי ממושב שומרה

  הרטיבות נגרמה בגלל בעיית איטום החלונות. כיצד ניתן להימנע מרטיבות עתידית לאחר תיקון טיח וצביעה? ומה העלות? (6 חלונות) קומה שניה ו4 קירות.

  תשובה אחת של מומחה
 • 04/05/2017 טיפול בסדק אנכי בחיבור בין בניין לממ"דיאן מלוד

  שלום לכולם. בקצרה על הבעיה: בניין דו-קומתי מהבניינים הישנים של עמידר. לפני כעשור, נבנתה תוספת של ממ"ד. לפני כ 3 שנים במקום חיבור של בניין המקורי והממ"ד הופיע סדק קטן. שנה אחרי , הסדק התחיל להתרחב ולהתארך על כל היקף במקום החיבור - ריצפה, תיקרה וקירות בשתי הדירות שנמצאות אחת מעל השנייה. ישנה חוות דעת של מהנדס בניין בנושא , הכוללת גם פירוט עבודות לתיקון הליקוי. אודה מאוד אם תפנו אותי לקבלן הרלוונטי שיכול לבצע את התיקון מהסוג הזה. תודה מראש.

  תשובה אחת של מומחה
 • 04/05/2017 איטום בחדר אמבטיהמירב מחיפה

  שלום, יש לנו רטיבות הנובעת מהאמבטיה ומחלחלת לקומה למטה. קבלן האיטום שהבאנו מרח חומר שנקרא היפרדיזמוT,על הרצפה עצמה ועל אריחי הקירות. המריחה יצאה לא אחידה ובאופן כללי המראה רע. האם החומר אכן נועד למריחה על רצפות ואריחי קירות??? האם ניתן להוריד את החומר ללא פגיעה באריחים ?? האם אכן אין שיטה טובה והגיונית יותר לעשות איטם טוב בחדר אמבטיה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 03/05/2017 תיקון קיר עם עובש שנהרס מרטיבות של השכניםגיא

  שלום, יש לי קיר בחדר שינה שנהרס כתוצאה מרטיבות שהגיעה מהשכנים. הם הזמינו אינסטלטור לפני כ-6 שבועות שהחליף להם את הצינורות ותיקן את בעיית ה"הזעה", ככה שעכשיו המצב אמור להיות בסדר. בזמנו הוא אמר לי לקלף את הקיר כדי לתת לו להתייבס יותר טוב, ואז שעדיף לחכות כחודשיים לפני ביצוע התיקון. מצ"ב תמונות של הקיר. 1. מדובר בחור בעומק של כמה סנטימטר. 2. עדיין ישנה התפתחות של עובש (צבע סגול, ומרקם של צמר גפן) בחלק מהקיר - מה המשמעות? שהוא עוד לא התייבש כמו שצריך? או שכבר ניתן להתחיל בתיקון? מה סדר העבודה ועם אילו חומרים צריך לעבוד כדי לתקן את הקיר? האם צריך לדוגמא: מלט, ואז פרופילה, ואז בונדרול, ורק אז צבע? כמה שעות או ימים להמתין בין כל אחד? אם יש חומר נגד עובש שצריך לשים לפני המלט? אם כן איזה, ובאיזו דרך? אם ארצה שבעל מקצוע יעשה זאת, מה לדעתכם יהיה מחיר סביר לעבודה כזו?

  תשובה אחת של מומחה
 • 03/05/2017 התקרה בחדר המקלחת תמיד מתקלפתאבי

  שלום רב, באיזה סוג שפכטל מומלץ להשתמש בתקרה בחדר האמבטיה? ניסינו כמה סוגים והכל לא מחזיק ונופל תוך כמה חודשים בגלל הרטיבות. תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 03/05/2017 צביעה ואיטום דירת קרקע בנתניה(26 מ"ר)מייק מתל אביב

  כתוצאה מחדירת מים ממערכת ההשקייה של הבניין, נוצרו סימני רטיבות מעל הפנלים. הדירה עברה שיפוץ כללי לפני שנה ואין כל בעיה של צנרת מים. אינסטלטור מטעם הביטוח אישר את מקור הבעיה. כעת אני רוצה לחפור באדמה 1/2 מ' לעומק ולאורך כ7 מ' (שזה ההיקף הכולל של שני הקירות החיצוניים המיועדים לטיפול) להניח בלוק 20 מתחת למבנה, כי כרגע לפי בדיקה מדגמית מסתבר שיש רק חול מתחת למבנה. (לפי המדידה אצטרך 17 בלוקים לכיסוי כל האורך), ואז למרוח תערובת (מלט, חול, דבק לטקס) ולבטן חצי מטר מתחת למפלס האדמה, וחצי מטר מעל. כלומר, 7 מטר רץ בסך הכל. למחרת לאחר ייבוש, למרוח שכבת איטום צמנטית על אותו השטח. בתוך הדירה צריך לבצע תיקונים וצביעה של החדר ללא תקרה. (20 מ"ר). אשמח לקבל הצעת מחיר. תודה מייק

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/04/2017 עובש מאחורי ארון בחדר שינהנתנאל מבת ים

  שלום לפני כחודשיים גילינו רטיבות וטפטופים בתקרה באמבטיה. השכן תיקן את הנזילה שהייתה לו. חדר השינה שלי צמוד לאמבטיה והקיר המשותף נמצא מאחורי ארון הבגדים. גיליתי קצת עובש על הנעליים שהיו בתחתית הארון ועל בגדים שהיו צמודים לפנים הארון. שהזזנו את הארון גילינו עובש בקיר העליון ובתקרה (מוזר שהגיע גם לנעליים למטה..) מדובר על גב הארון.. על הדיקט האחורי של הארון ראינו כתמי עובש בחלק התחתון הימני של הארון וקצת בעליון באותו צד. בפנים הארון לא נראה עובש. אבא שלי ניקה את החלקים הנגועים בדיקט באקונומיקה שאכן השאירה סימן אך לא אכפת כי לא רואים וכמו כן גם את הקיר עם חומר של יעקובי שכעת ללא צביעה לא נראה כל סימני עובש אך הוא כן מתכוון לצבוע בכל זאת. השאלה שלי... האם צריך להחליף את הדיקט של הארון? אני בעד להחליף אבל הוא עקשן וטוען שלא צריך שזה לא הגיע לבפנים של הארון אבל עובדה שכן הגיע לי קצת לנעליים ובגדים. בבקשה תענו לי מה צריך לעשות לגבי הארון? אני מפחד שהעובש ישאר בארון.

  3 תשובות של מומחים
 • 18/04/2017 פיטריה (קילןף של שפריץ בטון בקיר חיצוני)פיני מרמת ישי

  יש לי שפריץ בקיר חיצוני ויש לי מין פטריה מיתפשטת והשפריץ מיתקלף כמו קמח. מה אפשר לעשות.ואיזה חומרים משתמשים תודה

  4 תשובות של מומחים
 • 18/04/2017 חיפוי קיר במטבחאורנה ממבשרת ציון

  שלום רב עשינו מטבח בהמלצתכם אצל מודל מטבחים בירושלים המטבח יצא מהמם ממש כמו שרצינו. רציתי לשאול אתכם לגבי חיפוי קיר האם יכול להתאים בריקים איטלקיים שזה אבן לחיפוי קיר או שעדיף קרמיקה כדי שלא יחדור מים בקיר אחרי הכיור תודה רבה אורנה כץ מבשרת ציון

  2 תשובות של מומחים
 • 18/04/2017 טפטוף בחיבור בין האסלה לצינור ביובדורון מרמת השרון

  שלום. קיים טפטוף בחיבור שבין האסלה לבין צינור הביוב. האסלה מודבקת ולכן עדיף להימנע מלפרק אותה. מה ניתן לעשות? קראתי המלצה למרוח מרק אינסטלטורים, האם הכוונה פשוט לייבש את המקום ואז "לדחוף" מרק בכל ההיקף פנימה? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/04/2017 רטיבות בדירהשני מתל אביב

  שלום, קנינו דירה מקבלן על הנייר. במהלך ביקור בדירה ראינו כי בכל חדר בדירה יש רטיבות מהרצפה עד לאמצע הקיר. עדיין לא ידועה הסיבה אך הם עשו חור בריצוף בכל חדר והביאו כמו שואב קטן לייבש. החשד שלנו שהשומשום מתחת לריצוף היה לח /רטוב. השאלה שלי אם ניתן באמת לייבש עם המכונה וזה יעזור או שצריך לנקוט בצד קיצוני יותר כמו החלפת השומשום. תודה רבה רבה וחג שמח

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/04/2017 מדה על יריעות ביטומניותאריה כהן מלהבים

  האם אפשר ליישם מדה על יריעות ביטומניות כדי ליישר את השטח

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/04/2017 תיקון שקע על יריעות ביטומניותאריה כהן מלהבים

  הגג אצלי הוא גג שטוח ,ליד המרזבים יש שקע שמצתברים מים ,אך אין נזילה לתוך הבית. איך ממלאים את השקע הזה.

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/04/2017 כתם רטיבות בתקרת הסלון מתחת למקלחת הוריםישראל מבנימינה

  שלום, אנחנו אחרי שיפוץ של המקלחות וכפי שציינתי לפני כמה ימים נוצר כתם רטיבות בתקרה מתחת למקלחת יש במקלחת חוץ מטוש גם שירותים וכיור, כבר כמה ימים שאנו לא משתמשים במקלחת אך בכיור ובשירותים כן היות והקבלן אמר שכנראה שמדובר ברובה של המקלחת שצריך לתקן והוא יבוא מחר לעשות שוב רובה. ניתן לראות שהכתם התייבש בחלקו אך שוב גדל ואני מתחיל לחשוב שלא מדובר רק ברובה של המקלחת כפי שהקבלן חושב. מרגיש לי שאם הוא יטפל רק ברובה של המקלחת זה לא יפתור את כל הבעיה השאלה המרכזית היא איך ניתן לדעת מה באמת קורה שם? עזרתכם בבקשה

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/04/2017 הטיח היה רטוברמי גוטמן מקרית אונו

  מתי הטיח יהיה מתאים לצביעה? מתי נדע שהרטיבות התנדפה מספיק וניתן לבצוע? יש דרך לבדוק מוכנות לצביעה? הצילום לאחר ניקוי הקילופים וצביעה בבונדרול שתי שכבות ללא סימנים של כתם צהוב או בועות או קילופים אחרי יומיים.

  4 תשובות של מומחים
 • 10/04/2017 איתור חדירת מים ליריעותמשפץ מhaifa

  שוב שלום אני נמצא כבר כחודשיים לאחר איטום הגג ביריעות חדשות אך עדיין סובל מטפטוף דרך מקל סבא של מזגן. איש האיטום אומר שזו עדיין רטיבות בשכבת הבטון שהיתה קיימת לפני האיטום שמשתחררת לתוך הדירה שלי דרך מקל הסבא. כעת הבחנתי כי הבוילר של השכנה אינו תקין ומתחתיו שלולית קבועה (ראה תמונה) האם ייתכן כי זה מקור חדירת המים ? האם היריעות לא אמורות להתמודד עם שלולית כזו ? האם פריקת עודפים של בוילר בטמפרטורה גבוהה מזיקה ליריעות ? http://imgur.com/eTyj23z

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/04/2017 איטום גב קיראלדד

  אהלן, מדובר בדירה בבניין לשימור ששופץ. המרפסת של הדירה מחוברת לקיר שימור ישן מאוד שבעבר היה קיר פנימי במבנה והיום הוא קיר חיצוני. נראה שמרחו את הקיר במשהו אבל לא ברור במה אך נראה שהוא מכניס מים (מהצד השני של הקיר יצאו צמחים). באיזה חומר הכי כדאי לאטום את הקיר? המליצו לי על סיקה 107 כמו שעושים באמבטיות אבל בגלל שעל הקיר עצמו יש סדקים אני קצת חושש. ואולי בגלל שמדובר בקיר חוץ כדאי חומר יותר גמיש? אודה להכוונה. מצרף תמונות. http://www.siz.co.il/my.php?i=ktjgwxnzo2ia.jpg http://www.siz.co.il/my.php?i=wtlgdtmjfnnn.jpg http://www.siz.co.il/my.php?i=yymytnwmtl3o.jpg

  תשובה אחת של מומחה
 • 31/03/2017 התייעצות דחופה לגבי איטום מרפסתמשה

  שלום רב, מצטער על הדחיפות אבל חייב לקבל החלטה בהקדם עקב התקדמות של הקבלן. אנו נמצאים בקומה 3 של בניין 7 קומות שמבצע תוספת של מרפסות (לא תמ"א38). הקבלן ציין כי חומר האיטום שהוא שם במרפסת הוא סיקה גמיש. מבירור שלנו עולה כי מדובר בכלל בחומר איטום של אמבטיות ולא של מרפסות ואנו מעוניינים לשדרג את הבידוד. השאלה היא מהי האופתיה הנכונה לפעול על פיה ? 1. באם נשים יריעות ביטומניות תהיה לנו בעיה (הקבלן מסר לנו כי יהיה בעיה של גובה בין המרצפות החיצוניות לפנימיות). אחד השכנים מסר לנו כי יריעות ביטומניות על סיקה לא יהיה טוב ויש צורך לגרד את הסיקה ( מה שייקר עוד את העלויות ....). 2. עוד נמסר לגבי חומר איטום ששכחתי כרגע את שמו (שנמצא בשימוש לבריכות) והוא כביכול אמור לתת לנו פיתרון. דבר אחרון, מעיון פה במאמרים נראה כי לא מספיק נעשה איטום טוב, ייתכן שהרצף יכול לפגום בטיב העובדה של האיטום .... איך בכלל מוודאים שהוא לא פוגע באיטום ? בקיצור קצת הלכנו לאיבוד.... אודה לכם באם תוכלו לייעץ לנו

  תשובה אחת של מומחה
 • 30/03/2017 איטום פאזות בפרקט למינציהאמנון מאשקלון

  הרכבתי פרקט למינציה עם מיקרו פאזה. אני חושש מהתנפחות עתידים ממים שיחדרו במרווחים. האם יש חומר לאיטום ?משהו שקוף ? לא מילוי של הפאזות. תודה

  תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ