בית

>

שיפוץ אמבטיה

שיפוץ אמבטיה כללי או נקודתי - מה עדיף?

אם אתם מתכננים לבצע חידוש חדר האמבטיה, חשוב בשלב הראשון להגדיר את היקף השינוי המבוקש. ניתן לומר בצורה גסה כי ישנם שני סוגי שיפוץ חדר אמבטיה: שיפוץ יסודי הכולל החלפה של כל האלמנטים האפשריים בחדר האמבטיה או שיפוץ חלקי הכולל החלפה של אלמנטים נקודתיים בעייתיים.

שיפוץ אמבטיה יסודי - שיפוץ יסודי כולל בדרך כלל החלפת צנרת, שיקום או החלפת צנרת הביוב, החלפת כלים סניטריים, איטום, החלפת ריצוף וחיפוי הקירות וצביעה. הוא יכול גם לכלול עבודות חשמל הכוללות שינוי או החלפת נקודות החשמל הקיימות והגדלת חלון או הוספת ונטה. שיפוץ כזה אורך מספר ימים וכולל מלבד שיפוצניק גם אינסטלטור (ועשוי לכלול גם חשמלאי אם ישנם שינויי חשמל). אם השיפוץ נעשה במסגרת שיפוצים כלליים של הבית כולו, הוא יבוצע באחריות קבלן השיפוצים ועל ידי בעלי מקצוע מטעמו.

עלות שיפוץ חדר אמבטיה בצורה יסודית יהיה תלוי בגודל החדר ובסוג העבודות שיבוצעו, אך ניתן לומר שסדר גודל המחירים נע בין 9,000 ל-20,000 ש"ח. חשוב לשים לב שהמחירים אינם כוללים את מחירי חומרי הגמר: הקרמיקה, ברזים, כיורים, אסלות וארונות. מחירי מוצרי גמר נע בטווח רחב מאוד כאשר כמעט כל פריט יכול להתחיל ממחיר של כמה מאות ולהאמיר לכמה אלפי שקלים בהתאם לדגם ולחברה המייצרת.  

שיפוץ חדר אמבטיה נקודתי - חידוש חדר אמבטיה כזה לא יכלול פירוק של כל הקיים והחלפתו אלא החלפה נקודתית של אריחים שוברים או כיור סדוק, רענון קליל יותר לאחד החדרים החשובים בבית. שיפוץ כזה יכול לכלול החלפת ארונות, תיקון או חידוש של הריצוף והקרמיקה, חידוש האמבטיה/מקלחון/כיור, צביעה, החלפת אסלה. שימו לב ששיפוץ כזה לרוב לא יכלול טיפול בתשתיות: אינסטלציה, איטום וחשמל.

מחיר שיפוץ נקודתי תלוי באלמנטים בהם ניגע בשיפוץ ובבחירה לחדש או להחליף אותם. אם למשל נחליף את כל הריצוף והקרמיקה בחדר נשלם כ-3,000 ש"ח, אך אם נבצע תיקונים פשוטים ניפרד מכמה מאות שקלים בלבד. חידוש אמבטיה יעלה כ-650 - 1,000 ש"ח כאשר החלפת אמבטיה כולל אריחים תעלה כבר 2,700, ללא מחיר האמבטיה. ניתן לתת הערכה כי מחיר של 5,000 ש"ח יספיק ככל הנראה לשיפוץ אמבטיה נקודתי.

האם עדיף שיפוץ חדר אמבטיה נקודתי או שיפוץ כללי? אחת השאלות המרכזיות היא בן כמה חדר האמבטיה שלכם והאם נתקלתם בבעיות רטיבות או בעיות בצנרת. אם מדובר בחדר ישן ונתקלתם כבר בבעיות  מומלץ בחום לבצע שיפוץ כללי ולטפל עד השורש בבעיות התשתית כדי למנוע עוד ועוד תיקונים שלא יפתרו באמת את הבעיה רק יעלו לכם יותר. אם חדר האמבטיה אינו ותיק מדי וישנן רק כמה סוגיות ספציפיות שמפריעות לכם, הרי שלא כדאי לשפוך סתם כסף וכדאי ללכת על שיפוץ נקודתי.

שאלות שחשוב שתשאלו את עצמכם טרם שיפוץ חדר האמבטיה

האם כדאי לשפץ את האמבטיה שלנו או דווקא לקנות חדשה?

בחירה העומדת בפנינו לפני השיפוץ נוגעת נקודתית לאמבטיה שלנו - האם כדאי לשפץ ולתקן אותה או פשוט כבר להחליף? ישנן כמה אפשרויות עיקריות: החלפת אמבטיה הכרוכה בפירוק הקיימת והתקנת האמבטיה החדשה, שיפוץ האמבטיה הקיימת על ידי סילוק החלודה, הכתמים והקילופים וצביעה מחדש או הלבשת אמבטיה קיימת הכוללת למעשה הכנסת אמבטיה חדשה לתוך הישנה. כיצד בוחרים בין האפשרויות? אם האמבטיה הקיימת כבר במצב גרוע מאוד והתקציב מצומצם אפשר ללכת כיוון הלבשת אמבטיה אם כי כדאי לשים לב שהלבשת האמבטיה גורעת מגודלה. לעומת זאת, זמן העבודה קצר יותר מהחלפת אמבטיה והמחיר זול יותר. אם אתם כבר מבצעים שיפוץ כללי באמבטיה ויש לכם תקציב לכך, כדאי להשקיע ברכישת חדשה. אם אתם מתכננים חידוש חדר אמבטיה מצומצם ונקודתי, והאמבטיה במצב סביר, אפשר לתקן בינתיים ולהחליף בעתיד. 

יתרונות חסרונות

כאשר הרכישה נעשית בחוכמה הרווחתם אמבטיה איכותית לשנים רבות קדימה. שיפוץ נקודתי קונה לכם רק עוד קצת זמן.

כרוך בפירוק אמבטיה קיימת מה שיוצר רעש ולכלוך.

אמבטיה חדשה יכולה לשנות לגמרי את המראה, האווירה והטון העיצובי בחדר.

כרוך בעבודות אינסטלציה נוספות.

כאשר רוכשים אמבטיה חדשה ניתן לקנות מוצר עדכני ומפנק.

מחיר יקר יותר משיפוץ או הלבשה.

אמבטיה חדשה לא תגנוב מהמקום הקיים כמו אמבטיה מולבשת.

אמבטיה חדשה יוצרת מראה ותחושה נקייה בחדר כולו.

יצחק תורג'מן

ציון 9.82 7 חוות דעת

גיא כהן

ציון 9.96 12 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 48 חוות דעת

יהונתן חיו

ציון 9.67 6 חוות דעת

שיפוץ חדר אמבטיה בגווני לבן וצהוב

תכנון: דנה כהן וישקין אדריכלים. תאורה: קמחי תאורה. צילום: שי אפשטיין

האם לעבור מאמבטיה למקלחון? 

אחת השאלות המרכזיות שיש לשאול לפי היציאה לתהליך היא האם עדיף בכלל לוותר על אמבטיה לטובת מקלחון? כיום ישנה מגמה להחליף את האמבטיה במקלחון, אך לא לכל הבתים הדבר מתאים. בחדרי אמבטיה גדולים ניתן ללכת על גם וגם, או אם מדובר בבית עם יותר מחדר רחצה אחד - האחד יכול לכלול אמבטיה והשני מקלחון. אך אם אנו חייבים לבחור - מהם הנתונים שיכריעו?

יתרונות חסרונות

אוהבי האמבטיות לא יתלבטו - יש אנשים שפשוט חייבים לטבול במים מדי פעם כדי הירגע ולצבור כוחות. 

האמבטיה לוקחת הרבה מקום - אם החדר אינו גדול נוצרים בו צפיפות ועומס.

פרקטי למשפחות עם ילדים - ניתן לרחוץ יותר מילד אחד בקלות וניתן להכניס אמבטיית פלסטיק ולרחוץ את הקטנים.

קשה יותר לנקות אמבטיה - השטח נרחב יותר לניקיון כאשר ישנה קערה ענקית שצריך לקרצף כל פעם מחדש.

שימושים אחרים - כביסת יד עדינה, שיכון קרפיון לפני הסדר או כל מיני שימושים מוזרים אחרים אפשריים רק עם אמבטיה.

חיסכון במים -  נרגיש חוסר אחריות למלא אמבטיה במקום להתקלח במהירות. גם חשבון המים שלנו יהיה נעים יותר לצפייה.

תהליך שיפוץ האמבטיה

תהליך שיפוץ חדר אמבטיה כולל מתחיל מהריסות הקיים - פירוק הריצוף, חיפוי הקיר והכלים הסניטריים. לאחר מכן מתבצעות עבודות התשתית הכוללות החלפת מערכת אינסטלציה ואיטום. בשלב הזה יהיו גם עבודות חשמל אם הוחלט על כך. בשלב הבא יגיעו הריצוף וחיפוי הקירות, הצביעה והתקנת כלים סניטריים. עבודות נגרות עשויות להיכלל בשיפוץ אם נבנה ארון מיוחד או אלמנט אחר שצריך להיות קאסטם מייד.  

מחפשים שיפוצניק לשיפוץ אמבטיה ולא מצאתם ?

או
עיצוב אמבטיה עם ריצוף דמוי פרקט

עיצוב: מרב זהר. צילום: שירן כרמל

מה קונה הלקוח ומה קונה קבלן השיפוצים? הקבלן אחראי על רכישת כל מה שנקרא "החומר השחור" כלומר חומרי העבודה כמו חול, טיט, דבק, רובה וכו'. הלקוחות רוכשים את מוצרי הגמר הכוללים כלים סניטריים, אריחים, ריהוט וכו'. החומרים שהקבלן רוכש כלולים בהצעת המחיר שלו אך יש לשים לב שהיא אינה כוללת את מה שתצטרכו לרכוש בעצמכם, ויש להתחשב בכך בקביעת התקציב.  

עבודות אינסטלציה בשיפוץ האמבטיה

כיום ישנן שלושה סוגי צנרות מרכזיים מפלסטיק הנמצאים בשימוש נרחב ונושאים תו תקן: פקסגול, SP ומולטיגול. צנרת הפקסגול היא צנרת העוברת בתוך מתעל, ולכל נקודת מים מגיע צינור נפרד אשר יוצר ממרכזיית המים.

צנרת SP וצנרת מולטיגול הן צנרות תלת שכבתיות שאינן מחייבות מרכזייה, מכיוון שמערכת הצינורות מתחברות ביניהן.  ה-SP והמולטיגול נחשבות בקרב צרכנים למתקדמות יותר, אך קבלני שיפוצים רבים משתמשים גם בצנרת הפקסגול. בחירת סוג הצנרת תלויה בתנאי השטח וכדי להתייעץ עם אדריכל אם יש או עם הקבלן. כל הצנרות הן באיכות טובה ומה שחשוב ביותר הוא ההתקנה התקנית. רוצים לדעת עוד על אינסטלציה?

איטום אמבטיה

איטום תקני של האמבטיה חשוב מאוד כדי למנוע בעיות רטיבות עתידיות. כדאי לבדוק מראש עם הקבלן עם אילו חומרים הוא עושה שימוש ולהבטיח שעושה זאת לפי הוראות היצרן. בשלב הראשון יפונו חומרי האיטום הקיימים ואז יבוצעו תיקוני בטון ויווצרו רולקות (ביטול הזווית שבין הקיר לרצפה באמצעות בטון או סרט). שלב נוסף הוא ביטון הצנרת לאחר מכן מיושם טיח ועליו חומר איטום. לכל סוג חומר דגשים מעט שונים ליישום כאשר החומרים השכיחים יותר הם מוצרי סיקה, תרמוקיר וחומרי וינקלר. יישום הסיקה והתרמוקיר מחייב הרטבת הבטון ואז יישום בשתי שכבות, שכבה אפורה ושכבה לבנה. לאחר מכן, על פי הוראות היצרן, יש לבצע אשפרה של החומר (הרטבה במשך כמה פעמים ביום) במשך מספר ימים. חומרי וינקלר הם חומרים המיושמים בשכבה אחת, ללא אשפרה, אך הם יקרים יותר. רוצים לדעת עוד על איטום?

ריצוף במסגרת שיפוץ חדר אמבטיה

ריצוף במסגרת שיפוץ אמבטיה כללי יהיה ריצוף מאפס ולא ריצוף בהדבקה כי הריצוף הקיים כבר פורק כדי לטפל בתשתיות. הריצוף נעשה על מצע של חול או שומשום (חצץ דק), עליו שכבת טיט ועליה המרצפות. בין האריחים צריך להיות רווח של 3 מ"מ בו מיישמים חומר הנקרא רובה. בחדרים רטובים כמו חדר האמבטיה משתמשים לרוב ברובה אפוקסית המבטיחה איטום ממים.

צביעת קירות במסגרת שיפוץ אמבטיה

צביעה של חדר אמבטיה במסגרת חידוש חדר אמבטיה נעשית כמו בחדר רגיל: על הקירות מיושם חומר מקשר ומעליו מספר השכבות הרצויות. ניתן לבקש גימור של שפכטל אמריקאי כדי שהקיר ייראה חלק יותר, אך מדובר בתוספת משמעותית למחיר. אם יש בעיית לחות בחדר, רצוי להשתמש בצבע המונע עובש או פטריות.

עיצוב האמבטיה

מובן שכאשר תגיעו לשלב השיפוצים כבר תדעו באיזה אופן אתם רוצים לעצב את חדר האמבטיה שלכם, כאשר האלמנטים שישפיעו על המראה הכללי בעיקר יהיו בעיקר הריצוף וחיפויי הקיר שתבחרו, הכלים הסניטריים והארונות. אם שיפוץ ועיצוב האמבטיה מתבצע במסגרת שיפוץ כללי, הרי שחדר האמבטיה לרוב יעוצב בסגנון דומה לחדרים האחרים. מכיוון שמדובר בחלל קטן יחסית, הרבה פעמים זהו דווקא החדר בו מתגשמים חלומות עיצוביים יוקרתיים יחסית, מכיוון שכל הוצאה אינה מתגלמת בכמויות של חומרים כמו הסלון לדוגמה. 

שיפוץ אמבטיה עם מיכל הדחה סמוי

עיצוב: מריאנה רידל. צילום: יאנה דודלר

כדאי לקרוא: רוצים לדעת עוד על עיצוב אמבטיה?

בחירת אלמנטים לאמבטיה

ריצוף לאמבטיה - חדר האמבטיה הוא אחד החדרים השימושיים ביותר בבית, ולכן בחירת הריצוף חשובה מאוד. ראשית, על הריצוף לענות על שני תנאים ראשוניים: הוא חייב להיות נוגד החלקה והוא חייב להתאים לחדרים רטובים, כאלה שיש בהם שימוש רב במים. לרוב, סוג הריצוף הנבחר הוא גרניט פורצלן, מכיוון שמבין סוגי הריצוף השונים הוא עמיד לנוזלים (לעומת טרצו, אבן טבעית או פרקט). בנוסף לנושא העמידות חשוב לבחור בריצוף נוגד החלקה. אריחים נמדדים לפי מידת העמידות להחלקה: R9 היא הרמה הרגילה והטווח מגיע עד R 13 המעיד על עמידות גבוהה. בחדר האמבטיה מומלץ לבחור בריצוף שהוא לפחות R10. ישנם אינספור דגמי אריחי גרניט פורצלן בשוק, בטווח מחירים הנע בין עשרות שקלים למאות שקלים למ"ר. ישנן כיום אופנות של סוגי אריחים בגדלים לא סטנדרטיים או צורות לא סטנדרטיות. שימו לב שהמשמעות היא לעיתים מחיר גבוה יותר גם מבחינה הקבלן מכיוון שהם דורשים עבודה נוספת. בנוסף, אם בחרתם אריחים בצורה מיוחדת, כמו משושה למשל, שימו לב שכמות הפחות (האריחים בהם לא ניתן להשתמש כי הם נחתכים כדי להתאים לגודל החדר) גדלה ולכן יש צורך בכמות גדולה יותר והמשמעות היא שוב תוספת במחיר. רוצים לדעת איך לבחור ריצוף לאמבטיה?

כיור לאמבטיה - בחירת הכיור קשורה לתקציב, לעיצוב ולצרכים שלכם מחדר האמבטיה. ישנם כמה סוגי התקנה וסוגי חומרים ועיצובים שונים ובהתאם טווח מחירים רחב מאוד. סוגי ההתקנה העיקריים של כיור הם כיור שקוע, כיור מונח, כיור אקרילי או כיור free standing. השקוע הוא הסטנדרטי המותקן בגובה השיש (וכך קל לגרוף מים פנימה), כיור מנוח הוא כיור שכשמו כן הוא  - מונח על גבי השיש, לרוב כחלק מעיצוב מיוחד. מדובר באפקט מרשים מאוד אך לא תמיד פרקטי לניקיון. כיורים אקרילים הם כיורים ארוכים יותר מהרגילים כאשר חלק מהכיור שקוע בשיש וחלקו בולט. הדבר דורש התקנה שונה מהרגיל עם צנרת הממוקמת מאחורי הארון. כיור פרי סטנדינג הוא כיור העומד על הרצפה ללא ארון או שיש ומתאים לסוג עיצוב מסוים, וכאשר אין ממש צורך בפתרונות אחסון. למידע נוסף על בחירת כיור לאמבטיה

בחירת אסלה - סביב בחירת האסלה תצטרכו להכריע בין סוגי האסלות השונים: אסלת P (הסטנדרטית), אסלת מונובלוק (ניאגרה מחרס היוצרת יחידה אחת עם האסלה) או אסלה תלויה. כיום מקובל מאוד לבחור באסלה תלויה, עם מנגנון הדחה סמוי. כדאי לשים לב כמובן להבדלי המחירים: אסלה תלויה עם מיכל סמוי תעלה בסביבות 1,000-4,000 ₪ בעוד אסלה עומדת תעלה בסביבות 200-1,200 ₪, בהתאם לחומר ממנה היא מיוצרת ולאופן העיצוב. המיכל הסמוי דורש עבודה בקיר החדר ולכן העלות תהיה גדולה יותר. גם במקרה של תיקונים הגישה מעט יותר מסובכת. הבחירה גם כאן תלויה הרבה מאוד בעיצוב ובתקציב כאשר בכל מקרה חשוב לבדוק שהאסלה נושאת תו תקן המעיד על עמידות האסלה לחומרי ניקוי ולטמפרטורות שונות, מידות תקניות, משקל העמסה ועוד. בנוסף, שימו לב לאחריות שאתם מקבלים. לרוב מקובל מלתת מספר שנות אחריות לאסלה תלויה עם מנגנון סמוי. למידע נוסף על בחירת אסלה   

דגשים שחשוב להכיר בשיפוץ

בכל שיפוץ אנחנו רוצים לדעת כיצד נוכל לוודא שהעבודה שנעשית אצלנו היא טובה ותקנית ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בשיפוץ חדר אמבטיה - חדר רטוב שבו חשוב להקפיד על נושאי האיטום והאינסטלציה. לפניכם כמה דגשים חשובים לגבי מה שצריך לבקש ומה ניתן לבדוק כדי לדעת שהעבודות מתבצעות כהלכה:

צנרת - ציינו בתחילת מאמר מהם סוגי הצנרות התקניים והמומלצים, וחשוב לדעת שאופן ההתקנה הוא קריטי כדי שיעבדו כשורה (אם הוא מתבצע כמו שצריך הצנרת תחזיק לכם במשך שנים רבות ללא כל בעיות). ראשית, חשוב לוודא מול הקבלן שכלי החיבור לעבודה מגיעים מהחברה המשווקת של הצנרת ולכן מתאימים לה באופן המיטבי. כדאי לעגן זאת בחוזה מול הקבלן ולוודא בזמן העבודה. חשוב לוודא שמודבר במוצרים אותנטיים מקוריים ולא חיקויים. מידע הכרחי עבורכם הוא שהחברות המשווקות (מרצפלס של SP וגולן מוצרי פלסטיק של פקסגול ומולטיגול מספקות תעודת אחריות לעשר שנים לאחר בדיקת הצינורות בשטח. כדאי ליצור עמן קשר. ניתן להיעזר בצ'ק ליסט שיצרנו.

איטום - ישנם חומרי איטום איכותיים מאוד בשוק. אך הם לא יאטמו כראוי אם הקבלן אינו משתמש בהם על פי הוראות היצרן. לכן, חשוב לוודא עם הקבלן מה המוצרים ושוב - לעגן בחוזה שאופן השימוש יהיה על פי ההוראות. ניתן להיעזר בצ'ק ליסט שיצרנו.  

ריצוף - חשוב לשים לב כי בחדר האמבטיה חייב להיות שיפוע של אחוז אחד, שיאפשר למים לזרום לפתח הניקוז. בנוסף, אם אתם מבקרים בשטח בזמן בהריצוף מתבצע, כדאי לוודא שבעל המקצוע מורח את החומר על כל האריח בזמן היישום. כאשר ישנם חלקים באריח בהם לא נמרח מילוי נותרים אזורים חלולים בריצוף העשויים להיות נקודות חלשות בהן יכולים היווצר שברים.

עיצוב אמבטיה עם אלמנטים דמוי עץ

אדריכליות: דנה כהן וישקין אדריכלים. תאורה: קמחי תאורה. צילום: שי אפשטיין

כיצד מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים? - גבס!

איך מארגנים מחדש את הבית כדי להתאימו לצרכים ולרצונות המשתנים? איך מחדשים את חדר האמבטיה באמצעים פשוטים יחסית והופכים אותו לחדיש ואופנתי?

הפתרון הוא מאוד פשוט – משתמשים בגבס ירוק! אנשים רבים חוששים משימוש בקירות גבס, במיוחד משימוש בגבס ירוק ואין הצדקה לחששות אלה.

אם בעבר קירות הגבס התקלפו, ספגו רטיבות, התנפחו, קשה היה לתלות עליהם תמונות וקולבים והרעש חדר דרכם בקלות, הרי שכיום קירות הגבס עשויים מחומרים עמידים וגם לאחר זמן רב הם שומרים על צורתם כמו קירות בלוקים רגילים. נייר הקרטון המצפה את קירות הגבס הירוק עבר טיפול השומר על עמידות מפני מים ויש בו שכבה אמצעית האוטמת מפני מים ורעש. על כל לוח גבס ירוק צריך להיות סימון של WR שמשמעותו Water resistant – עמיד במים.

איך עושים את זה?

את פלטות הגבס הירוק מחברים זו לזו בעזרת קונסטרוקציות מתכת. כדי לתלות כיור או אסלה תלויה משתמשים בעוגנים המחזקים את הקונסטרוקציה, כך שהם יהיו מחוזקים היטב, בדיוק כמו בכל דרך בנייה אחרת. מכינים מקום לצנרת המים והחשמל ומשתמשים בכבלי חשמל ירוקים מבודדים.
השקעים והקופסאות שבתוך הגבס צריכים גם הם להיות מתאימים לעבודות גבס. אפשר להשתמש בצנרת מים מכל סוג, חשוב רק להתקין אותה בדרך המתאימה לקירות גבס. על גבס ירוק אפשר להדביק קרמיקה וחרסינה, אותה חשוב לאטום היטב ברובה אקרילית.

כיצד מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים כאשר זהו בית משותף?

כאשר מתגוררים בבית משותף ומעוניינים להוסיף חדר אמבטיה, חובה להשיג הסכמה של כ-80% מדיירי הבניין. כאשר מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים משותף, כדאי ורצוי להציע לכל השכנים להוסיף חדר אמבטיה, ובכך להוזיל את עלויות הבנייה והשיפוץ.
אם מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים בלי השתתפות השכנים, העבודה הופכת למסובכת והעלויות יקרות מאד, כי הוספת חדר אמבטיה בקומה אחת בלבד דורשת הקמת פיגומים, יציקת יסודות חדשים ובניית רצפה, קירות ותקרה חדשים והעלויות עלולות להיות יקרות מאד.
גם כאשר מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים מבלי לחרוג משטח הבניין, כדאי להודיע זאת לשכנים ולהציע להם לתקן או להחליף את צנרת המים וצנרת הביוב המשותפים. כמו כן, חשוב לוודא עם קבלן השיפוצים שאטימת הצנרת תהיה מיטבית, כדי למנוע דליפות מים אצל השכנים. 

מחיר שיפוץ אמבטיה

כאשר הגענו להחלטה שאנחנו רוצים לעשות את השיפוץ חשוב שניקח את העליות. העלויות של שיפוץ אמבטיה משתנות בהתאם לבחירות של המוצרים שאותם נרצה לרכוש לאמבטיה החדשה. בשורה התחתונה, כמה עולה לשפץ חדר אמבטיה? שיפוץ כללי של חדר האמבטיה יחל בכ-15,000 ש"ח ויכול להגיע ל-20,000 ש"ח ויותר. עלות שיפוץ אמבטיה אינה כוללת כאמור את מחירי מוצרי הגמר: הקרמיקה, הכלים הסניטריים וכו'. 

טווחי מחירי המוצרים הללו הם רחבים: ברזי אמבטיה יכולים לעלות 100 ₪ וגם להגיע עד ל-1,200 ₪ לדגמים היוקרתיים ביותר. בדומה, המחיר לאסלה נע בין 500 ₪ ל-2,000 ₪. עלות שיפוץ האמבטיה תהיה מושפעת גם מסוגי האריחים שתבחרו, גם כאן הטווח הוא גדול: בין עשרות למאות שקלים למ"ר. גם ארונות האמבטיה יכולים להשפיע על המחיר, אם תבחרו בארון סטנדרטי מאיקאה תוכלו לשלם כמה מאות, ואילו תבחרו בארון מיוחד בעבודת נגרות המשמעות תהיה כמה אלפים שיתווספו לשיפוץ אמבטיה. מחירים תלויים בגורמים שונים, כך שניתן לראות שהתשובה לשאלה "כמה עולה לשפץ מקלחת" משתנה ממקרה למקרה ומחדר לחדר. הדבר קשור בעיקר ברמת הגימור שתבחרו.

מחפשים שיפוצניק לשיפוץ אמבטיה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה

שיפוץ אמבטיה

נמצאו 8 מאמרים

שאלות ותשובות נפוצות בנושא שיפוצניקים לשיפוץ אמבטיה

מה המחיר לשיפוץ אמבטיה?

מה המחיר לקניית רכב? זה בערך אותו דבר :) תלוי מה בדיוק נדרש לבצע. מה גודל החלל? מה הסטנדרט הנדרש? מיקום הדירה ועוד.. ובכל זאת בהערכה גסה שיפוץ אמבטיה...

האם החלפת אמבטיה במקלחון מחייבת החלפת צנרת?

אם הצנרת חדשה אז אין טעם. אם הצנרת ישנה זה בדיוק הזמן וההזדמנות להחליף אותה. בכל מקרה חשוב לדעת שהאיטום נפגע בפירוק האמבטיה ולכן אותו בהכרח צריך ליישם...

איזה איטום מומלץ לאמבטיה?

יש מגוון אפשרויות. מה שחשוב שהחומר בעל תקן ובעל המקצוע מיישם את החומר על פי הוראות היצרן. חשוב לבצע בדיקת הצפה של 24 שעות אחרי האיטום ולקבל מבעל המצקו...

יש לכם שיפוצניקים לביצוע שיפוץ אמבטיה?

יש לנו בכל אזור בארץ שיפוצניקים שבדקנו ונבדקים בשוטף. באתר תמצאו מאות חוות דעת מגולשים שכבר נהנו מהשירות. כנסו!