בית

>

כלים סניטריים

>

איך בוחרים אסלה לבית? דגשים חשובים, סוגים ויתרונות

איך בוחרים אסלה לבית? דגשים חשובים, סוגים ויתרונות

אסלה לחדר הרחצה היא אחד האלמנטים הבסיסיים ביותר שנצטרך לבחור. אילו סוגי אסלות יש? אילו דגשים חשובים נצטרך לשים לב אליהם בעת רכישת אסלה? ואילו טרנדים חדשים יש בשנה זו לאסלות?

מאמר מאת חלמיש

פורסם ב-18/11/2012 3 דק' קריאה

חדר הרחצה הוא אחד החדרים היותר מאתגרים לעיצוב. לפני הכל צריך לבחור שיפוצניק מומלץ ואיכותי ואז להתחשב בכך שהחלל הקטן צריך לכלול שירותים, כיור, אמבטיה, פינת איפור וגילוח ומקומות אחסון. אחת הבחירות הבסיסיות ביותר בעיצוב פנים  ושיפוץ חדר אמבטיה היא בחירת אסלה. ביקרנו ב"חלמיש" והם סייעו לנו להבין אילו דגשים חשוב לשים לב בבחירת אסלות.

איך בוחרים אסלה?

אסלה היא רכיב בסיסי שיש בכל בית מודרני. האסלה הפכה מכלי סניטרי נוסף בחדר האמבטיה לכלי עיצובי של ממש וניתן למצוא כיום אסלות במגוון צבעים, ממגוון חומרי גלם ושיטות התקנה שונות.

אילו סוגי אסלות יש בשוק?

 • אסלת P – האסלה הסטנדרטית הפשוטה שמונחת על הרצפה עם ניאגרה פלסטית גבוהה והיא בעלת עוצמת שטיפה טובה כיוון והמים מגיעים מגבוה.
 • אסלת מונובלוק – הניאגרה תהיה מחרס ותשב על האסלה ותיצור יחידה אחת. העיצוב של המונובלוק הוא יותר אטרקטיבי אך עוצמת השטיפה יכולה להיות פחות יעילה מאסלת P.
 • אסלה תלויה – דגם פופולארי שהעיצוב שלו מאוד מרשים. אסלה שמנותקת מהרצפה וכך אפשר בקלות לנקות את הרצפה והניאגרה תהיה סמויה בקיר. מדובר באסלה יקרה יותר והיא יכולה להגיע בחרס או פלסטיק צמוד.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

דגשים חשובים לבחירת אסלה

 • תו תקן – מכון התקנים מאשר את תקינותם של אסלות שמועמדות למכירה. מכיוון שאין לנו דרך לדעת בחנות אם האסלה עובדת כראוי כשהיא מחוברת על צנרת נוכל להשתמש באישור של מכון התקנים כדרך בדיקה בעת הרכישה בחנות. מכון התקנים בודק עמידות בפני חומרי ניקוי, ספיגת כתמים, עמידות קור-חום, פונקציונאליות של האסלה, התזמת מים, מידות של האסלה, גובה מים, משקל העמסה על האסלה וכו'. בדיקה של מכון התקנים מבטיחה לנו את הפן הפונקציונאלי של האסלה, שבסופו של יום, הוא הכי חשוב – הורדת הפסולת והלכלוך במהרה ויעילות למערכת הביוב ועמידות של האסלה לאורך השנים.
 • ניאגרה ומיכלי הדחה – תוכלו לרכוש ניאגרה פלסטית, חרס או סמויה. התקן מחייב שתי כפתורי הדחה בניאגרה של כמות מלאה וחצי הכמות. המחיר של הניאגרות משתנה בהתאם ליחידה בה הוא נמכר, לעיצוב, דרישות ההתקנה ונגישות. ניאגרה פלסטית תהיה הזולה ביותר וחרס ומיכל סמוי יהיה יקר יותר. מיכל הדחה סמוי דורש עבודה בקיר החדר ועל כן זו תהיה יקרה יותר ורצוי לעשות אותה במהלך שיפוץ הבית. גם פה ניעזר באישור מכון התקנים.
 • אחריות – חשוב לבדוק עד מתי האחריות עבור הניאגרה והאסלה שרכשתם. ברוב המקרים מנגנונים גלויים לעין יהיו בעלי אחריות של כשנה ומנגנונים סמויים יכולים להגיע לכמה שנים טובות של אחריות בעקבות העבודה הנרחבת והמחיר הגבוה יותר.
 • שיפוע בתוך האסלה – חשוב לבדוק שהשיפוע נכון וזו דרך טובה לבדוק את תפקוד האסלה בלי להפעיל אותה ובלי להסתמך רק על מכון התקנים. ככל שהשיפוע נכון יותר כמות הלכלוך על האסלה תהיה אפסית.
 • שטיפה היקפית – חשוב לבדוק שיש לאסלה שטיפה היקפית שתבטיח את ניקיון האסלה. לא לכל אסלה יש אופציה לשטיפה היקפית.
 • ילדים בבית – אם אנחנו נוהגים להניח את כיסוי האסלה על מושבה חשוב לבדוק שיש רווח צר בין המושב למנגנון הסגירה בכדי שחלילה לא ייסגר על אצבעותיהם של ילדים ופעוטות בבית.
 • שוטפן לצד האסלה הפך להיות פריט פופולארי בחדר השירותים. הוא נקי ואסתטי ולא יוצר בלאגן רב מדי.
 • בשירותי אורחים תוכלו להתפרע ולבחור עיצוב משוגע לאסלה שלכם. תוכלו למצוא כיום אסלות שחורות, ניקל, צבעוניות, עם עיטורים וכו'. אל תתביישו להפוך את חדר השירותים לאורחים למקום ססגוני ומלא חיים.

מאמרים שימושיים:

אסלה עומדת מול אסל תלויה - יתרונות וחסרונות

מחפשים חברת כלים סניטריים ולא מצאתם ?

או

מחפשים חברת כלים סניטריים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה