בית

>

שערים וגדרות

סוגי שערים וחומרי גדרות: הכל על תהליכי הייצור וההתקנה

גדרות ושערים מהווים חלק משמעותי משטחו החיצוני של הבית ומספקים לו את התיחום וההפרדה הדרושים בין האזור הפרטי והציבורי, יוצרים מראה אסתטי ומושך שתורם לחזית והשטחים הצמודים לשכנים ומציעים פרטיות ומיגון יעילים שיגבירו את תחושת הנוחות והביטחון במהלך השהות.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-02/03/2021 9 דק' קריאה

שער חשמלי לחניה ולכניסה – אפשרויות ומחירים

השער החשמלי מספק פתרון אידיאלי הן מבחינת שמירת החניה לדיירי הבית בכל זמן נתון והן מפני נזקים פוטנציאליים של כלי רכב אחרים החונים בסמוך או מעשי וונדליזם. 

קיימים מספר סוגים אפשריים לשערים החשמליים

שער כנפיים

(1,000 – 2,000 ₪ למ"ר) – שערים אלו נפתחים באמצעות כנף אחת או שתי כנפיים על בסיס צירים (בדומה לדלת).

שער מתקפל

מדובר בשכלול של שער הכנפיים הסטנדרטי, שבו שתי הכנפיים מחוברות זו לזו על בסיס ציר, כך שבעת פתיחתן הן מתקפלות בצורת אקורדיון.

שער נגרר

(1,200 – 2,500 ₪ למ"ר) – מותקן על גבי מסילה (עלית או תחתית) ו"נוסע" לאורכה עד לפתיחה וסגירה מלאים. זהו שער שנחשב לחסכוני יותר במקום, מכיוון שהגרירה שלו לא מתבצעת פנימה או החוצה.

יצחק תורג'מן

ציון 9.82 7 חוות דעת

גיא כהן

ציון 9.96 12 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 48 חוות דעת

יהונתן חיו

ציון 9.67 6 חוות דעת

שער מרחף

(800 – 1,500 ₪ למ"ר) – בשערים אלו הכנף מתרוממת מעלה כיחידה אחת, עד לזווית של 90 מעלות בפתיחה במקביל למישור הנסיעה. הדלת תוכל להיפתח גם כלפי פנים בהתאם לדרישה.

שער גלילה

בדומה לתריסים חשמליים מאלומיניום, שערים אלו נגללים מעלה במהלך הפתיחה כמו מסך.

כיצד מתאימים את המנוע החשמלי לשער?

למנוע יש חשיבות עצומה מאחר והוא זה שקובע את עוצמת ומהירות תנועות השער ועליו להתמודד עם גודלו ומשקלו של השער. ככל שהם גדולים יותר, כך יהיה צורך במנוע יותר חזק. את ההתאמה בין סוג השער והמנוע מבצעת חברת השערים עצמה, אם כי ניתן להתייעץ גם עם חשמלאי מוסמך שיספק המלצות להתקנה עצמה. עלות המנוע עומדת על 2,500 – 3,500 ₪, כולל התקנה.

בכל התקנת שער חשמלי נדרש לבדוק את היתרי הבנייה ולברר מהן הסוגיות המשפטיות הכרוכות בחריגת השער אל כיוון המדרכה, השטחים הציבוריים או שטחי הנכס הסמוך. יש לברר מול הוועדה המקומית ביישוב המגורים מהו ההליך מטעמה להתקנת השער ולפעול על פיו. כמו כן, יש לוודא כי לשער והמנוע קיים תקן המופיע גם בתעודת האחריות.

תיקון שער חשמלי

התקלות הנפוצות בשערים חשמליים נגרמות ברכיבים הנלווים כמו שלט רחוק וחיישנים, במנוע עצמו, או במערכת הגלגלים והמתכת כתוצאה מאובייקט תקוע או עיקום בשער. חלק מהבעיות הללו ניתנות לפתרונות עצמאיים, כמו החלפת סוללות בשלט, סילוק האובייקט המפריע לפעולות השער, שימון הצירים ובדיקה חוזרת של האפליקציה בהנחה ואתם משתמשים בקישוריות לפתיחה והסגירה.

מחפשים חברה לשערים וגדרות ולא מצאתם ?

או

חשוב להכיר!

כל עוד הבעיה נראית מורכבת יותר, פנו לטכנאי מקצועי המתמחה בפתרון תקלות חשמל בשערים והימנעו עד להגעתו מכל התעסקות עצמית. הטכנאי מטפל בכל תקלה שמקורה בשער עצמו או במערכות החישה והתפעול שלו ויוכל לספק תיקון יעיל למנוע ולוח הפיקוד של השער. אם נדרשת החלפת רכיבים כמו השלט או של אחד החיישנים, יש ליצור קשר עם חברת ההתקנה.

כמה עולה תיקון השער החשמלי?

מכיוון שתקלות בשער נובעות מגורמים רבים, עלות התיקון תנוע מכמה מאות שקלים להחלפת רכיבים פשוטים ועד אלפי שקלים לתיקונים מורכבים. כדי לקבל אומדן לעלויות השונות, צירפנו מחירים לסוגי תקלות אפשריות:

החלפת לוח פיקוד השער

1,500 ₪ ללוח חד פאזי

3,000 ₪ ללוח תלת פאזי

שלט חדש לשער חשמלי קיים

250-400 ₪ לשלט אחד

1,200 ₪ לשני שלטים

החלפת מפסק גבול (קובע את הזרם החשמלי בשער)

500 ₪ בממוצע

החלפת עין אלקטרונית

450-550 ₪

החלפת מנוע

2,500 ₪ בממוצע
תיקוני ברזל פשוטים 300-500 ₪ 
תיקוני ברזל מורכבים ועד החלפה מלאה של השער 700-1,200 ₪ למ"ר

שערים חשמליים לבית פרטי

בעת תכנון הבית או כאשר מבוצע בו שיפוץ נרחב, מתייחסים גם לאלמנטים החיצוניים שעונים על צרכי הדיירים ומבטיחים נוחות לצד אסתטיקה. הטכנולוגיה הקיימת תאפשר לכל בית להתחדש בשער חשמלי ובגדרות תואמות, כך שחזית הבית תתהדר בערך מוסף ותספק רמת בטיחות גבוהה בהרבה לשטחיו.

בבחירת שער חשמלי לבתים פרטיים כמו וילות, קוטג'ים וצמודי-קרקע שונים, מתייחסים למספר פרמטרים חשובים כדי לקבוע את התאמת סוג השער החשמליכנפיים, גלילה, נגרר וכדומה:

גודל השער

מידות המפתחים הקיימים יקבעו את התאמת השער, כאשר יש להביא בחשבון את סוג התכולה או הרכב שיעברו דרכו ואת סגנון הפתיחה הנוח ביותר עבורם.

ייעוד

ההתקנה של השער נובעת מתכנון מוקדם ובהתאם למחשבה על יתרונותיו.

בטיחות

יש לוודא כי סוג המנגנון החשמלי וסוג השער יתאימו לדרישות הבטיחות של בעלי הנכס ויהיו בעלי עמידות טובה לאורך זמן.

עיצוב

חברות שערים וגדרות הפועלות מול מגוון יצרנים ומעצבים ישאפו להשיג את המראה החיצוני הטוב ביותר, בכפוף להתאמתו למראה הבית ושטח החצר.

שחיקה

השער אמור להיווצר מחומרים איכותיים שאינם מחלידים במהירות ומחזיקים מעמד בכל תנאי האקלים כולל בטווחי קיצון (חום כבד או קרה קיצונית).

התקנת גדר

גדר סביב בית, בניין או שטח חיצוני כלשהו תייצר תיחום והפרדה טובים בין מה שמתרחש במקום פנימי יותר לבין המרחב הציבורי. עליה לענות במידה רבה גם על צרכי הפרטיות והאסתטיקה ולשקף מכוח המראה הדומיננטי והמרשים שלה את האיכות שמאפיינת גם את המתחם הפנימי.

את הגדרות והשערים השונים (תואמים לגדר או נפרדים ממנה) ניתן להקים ממגוון חומרי גלם וביניהם ברזל, אלומיניום, במבוק, עץ, אבן ואפילו צמחיה מטפסת. הכל על פי דרישות הלקוח והצרכים האישיים שלו. מה מציע לכם כל אחד מסוגי הגדרות והשערים הקיימים?

סוג הגדר יתרונות חסרונות ומידע חשוב להחלטה
גדר עץ קלה להרכבה ולצביעה, מתאימה לכל גינה ובית ומעניקה תחושה פסטורלית.
תתאים לשילוב עם אלמנטים כמו ברזל וזכוכית. 
 
רגישותו של העץ מחייבת תחזוקה קבועה (אחת לשנה) והוא איננו מציע מיגון מאחר וקל לחבל בו במטרה להיכנס.
גדר PVC מתקבלת כפאנלים גבוהים התורמים לפרטיות ותתאים גם להתקנה על גבי חומת אבנים או בטון. בדגמים איכותיים מחירה עשוי להיות יקר משמעותית. 

גדר בטון

אפקטיבית מטעמי פרטיות ובידוד ומציעה מספר רב של סגנונות ציפוי אסתטיים. נדרשת התאמת גובה לפי חוקי התב"ע המקומיים והתקנתה כרוכה בעבודה יחסית ממושכת ויקרה יותר.
גדר פלסטיק פתרון נוח ומהיר להתקנה מקצועית ועצמאית, מתאימה לשילוב עם צמחייה שגדלה בקו הגידור. איננה ממוגנת ורגישה למכות. נדרשת תחזוקה שתמנע נזקים.
גדר חיה גדר צמחים המספקת פרטיות ומראה עשיר ומטופח. מחייבת תחזוקה שוטפת לרבות טיפוח וגיזום וכן עבודת תכנון המתבצעת מול חברת גינון. 

גדר ברזל

קשיחה ועמידה לטווח ארוך, מתאימה לעיטורים ולעיצובים שונים. מומלץ להתייעץ עם מסגר טרם ההקמה בנוגע לגלוון הברזל וצביעתו בחומר למניעת חלודה. 

גדר אלומיניום

תתאים לבתים שמעוניינים במראה יוקרתי ומתקדם וכן לשילוב טכנולוגיה בפתיחה וסגירה מרחוק. מחיר הגדר יקר ועשוי להשפיע על שיקולי התקציב הקיימים. 

התקנת גדר במבוק

השימוש בגדרות במבוק מתרחש בדרך כלל לטובת תיחום חיצוני במרפסות ופרגולות וחציצה בין הגינה לגינת השכנים. הוא יוכל גם להשתלב על גדר או קיר קיימים במטרה להקנות להם תחושה אסתטית וטבעית יותר ומחירו הזול מפתה רבים לשדרוגים מהסוג הזה.

את הבמבוק ניתן לרכוש על פי קטרים שונים, מבמבוק דקיק (14-18 מ"מ) ועד עבה מאוד (עד 35 מ"מ) כאשר השיקול יקבע לא רק את המראה, אלא גם את כמות האור שתיכנס ממנו פנימה. ההתקנה תבוצע כמה סנטימטרים מעל גובה הקרקע כדי למנוע ריקבון במגע עם האדמה ותנאי הלחות שלה. בנוסף, ניתן לשלב על הבמבוק צמחים מטפסים, אם כי צריך להביא בחשבון שהם עלולים ליצור בה "קרעים" או תזוזות עם הזמן.

התקנת גדר ברזל

גדרות ברזל נחשבות לחזקות ועמידות ומתקבלות במגוון עיצובים ועיטורים שונים. הדבר הופך אותן לדקורטיביות מבלי לאבד מיכולות הפרטיות והמיגון שהן מספקות. העבודה בברזל מספקת שליטה כמעט מוחלטת לגבי כמות החומר, כך שיהיה אפשר לבחור בסורגים דקים שמסגירים במידה מסוימת את מה שקורה בפנים או בקורות עבות שיבטיחו איטום מלא ממש כמו קיר.

לצד שפע היתרונות ישנו גם חיסרון העלות. מאחר ומדובר בחומר כבד, הובלתו והרכבתו דורשים מאמצים ומשאבים מיוחדים שמייקרים את ההתקנה בפועל. 

אז כמה עולה גדר ברזל?

גדר ברזל סטנדרטית 700-900 ₪ למ"ר
גדר פרופיל צפוף (סורגים צמודים מאוד) 1,200-1,800 ₪ למ"ר
גדר פח (איטום מלא מיריעות פח מגולוונות) 1,000 ₪ למטר (מחיר ממוצע)
ברזל משולב עץ וזכוכית 1,200-1,300 ₪ למ"ר ולעתים גם יותר
גדר בציפוי PVC 650 ₪ למ"ר (מחיר ממוצע)
גדר רשת ברזל 400 ₪ למ"ר (מחיר ממוצע)

קיימים פרמטרים נוספים שיקבעו את מחירה הכולל של העבודה, כמו כמות העיטורים הקיימים בגדר, גובהה, אורכה וסוג הצביעה שלה (התזה במקום צביעה בתנור למשל).

חומה לבית פרטי

חומה מבטון או בלוקים סביב הבית מספקת הגנה מקסימלית לטווח ארוך, מאחר ועמידותה הגבוהה תמנע ממנה לספוג נזקים כתוצאה מפגעי מזג האוויר או מכות כלשהן. בנוסף, חומות סביב בתים פרטיים נבנות לגובה מטעמי הגנה, מה שמונע מפורצים שונים לקפץ פנימה בקלות וגם תורם לפרטיותם של השוהים בפנים בצורה מקסימלית. החומה תוכל לתפקד גם כאלמנט החוסם נוזלים ואדמה בין החצר לשטחי החוץ כאשר ניתן לבחור את עיצוב הבטון והבלוקים לפי טעם אישי.  

ככה בונים חומה מבטון:

  • מודדים את אזור החומה ומציבים יתדות
  • חופרים לעומק של כ-30 ס"מ לאחר שמוודאים כי הקרקע ישרה
  • מציבים דיקטים ועמודי עץ לאורך החומה
  • מוסיפים מוטות מתכת ומוסיפים דיקטים עם תמיכה עד לגובה הנדרש
  • מבצעים יציקת בטון לתוך התבנית שנוצרה ומפלסים היטב את חלקה העליון
  • מותירים את הבטון לייבוש כ-48 שעות לפני הסרת הדיקטים. בזמן הזה יש לשמור על לחות הבטון כך שיתייבש באיטיות ויימנע מהיווצרות סדקים.
  • לאחר ייבוש החומה, יהיה ניתן לצבוע אותה בהתאם לדרישת בעלי הנכס.

בבניית חומת בלוקים התהליך דומה (למעט בעומק החפירה בעיקר), אך כולל גם מריחת מלט לפני ואחרי הנחת הבלוקים עצמם.

חברת שערים וגדרות: כך מתבצע תהליך העבודה

תהליך תכנון הגדר ושערי הכניסה להולכי הרגל והרכבים דורש חשיבה והיערכות מעמיקה בנוגע לתשתיות החשמל, תעלות החפירה, מיקום עמודי התמיכה וכמובן ההתאמה לדרישות בעלי המקום. חברת שערים וגדרות המתמחה במענה כולל משלב התכנון ועד ההתקנה תתחיל בתהליך ע"י מדידת השטח ושמיעת הרצון והדרישות של הלקוחות ותפיק לאחר מכן הצעת מחיר מתאימה.

כבר בשלב הזה יש להתייחס גם לנושא ההיתרים הנדרשים על פי חוק: אישור מהנדס ואישור שכנים וכן לעמידה בהנחיות המרחביות כפי שמופיע בתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

מכיוון שלכל חומר גלם ישנם יתרונות וחסרונות טבעיים, התאמת הגדרות והשערים תתבצע גם על סמך הצורך של בעלי המקום מבחינה עיצובית ומידת הפרטיות ותוכל לשקף גם את מידת ההגנה שתהיה לנכס כבר עם סיום תהליך ההתקנה. כיום למעלה מ-80% מהפתרונות בשוק מתמקדים באלומיניום, שמאפשר להגשים כל חזון עיצובי ועונה על נתח משמעותי מהדרישות הקיימות.

סיכום

חלק גדול מהחברות המתמחות בבניית גדרות ושערים מספקות גם הדמיה ממוחשבת שתסייע להמחשת התוצאה הסופית ולאפשר לכם לקבל החלטות נוספות. לאחר שכל הפרטים מוסכמים ונקבע מועד ההתקנה, החברה תוציא כתב כמויות ותוכנית עבודה מסודרת, המפרטים את כל האמצעים הנדרשים להקמה על פי החומרים ועלותם, כלי העבודה וההובלה, אנשי הצוות, זמני הביצוע ועוד.  

מחפשים חברה לשערים וגדרות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה

שערים וגדרות

נמצאו 0 מאמרים

לא נמצאו תוצאות