בית

>

שיפוצניקים

>

מאמרים

עבודות שיפוצים - לא (בדיוק) מה שחשבתם

שיפוצניקים לעיתים קרובות אינם זוכים לכבוד הראוי. הם זוכים לפעמים ליחס מזלזל, או פשוט לחוסר הערכה לסוג העבודות שהם מבצעים ויש לציין - שלא בצדק. למעשה, קיים מגוון עצום של עבודות שיפוץ, אשר שיפוצניק מקצועי צריך להתמחות בכולן ולדעת כיצד לבצע אותן באופן המקצועי והאיכותי ביותר.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/11/2020 10 דק' קריאה

בנוסף, כדי לבצע מגוון כה גדול של עבודות שיפוצים, שיפוצניק טוב צריך להכיר מגוון רחב של חומרי גלם, את אופן השימוש האופטימלי בכל אחד מהם, את התנאים המתאימים לבחירת סוגים שונים של חומרי גלם ואת הדרך האופטימלית ליישום איכותי שלהם.

שיפוצניק צריך גם לדעת כיצד לתמחר את העבודות שהוא מבצע, כיצד לתכנן את ביצוע העבודה בתיאום עם בעלי מקצוע אחרים ועם בעלי הנכס וכיצד לתכנן את לוח הזמנים שלו, כדי שיוכל לסיים את העבודה במסגרת הזמן המבוקשת. כל אלה ועוד - הם חלק בלתי נפרד משגרת העבודה של שיפוצניקים.

אז מה בדיוק אפשר לצפות משיפוצניק מקצועי ואילו סוגי עבודות נפוצים הוא יכול לבצע?

שיפוץ בית פרטי

שיפוץ כללי לבית פרטי יכול לבוא לידי ביטוי בשלל צורות.

דניאל לסרי

ציון 9.64 9 חוות דעת

דוד זיגדון

ציון 9.52 16 חוות דעת

אורן שדה

ציון 10 3 חוות דעת

ניסים בלולו

ציון 8.66 8 חוות דעת

ניתן לשפץ מהיסוד את המטבח, פינת האוכל והסלון וניתן גם להחליט על החלפה של כל הריצוף בבית, לשלב צביעה חדשה, להחליף את כל דלתות הפנים ואת החזיתות של המטבח.

ניתן גם לבחור עבודות שיפוץ הכוללות חידוש של כל חדרי הרחצה בבית, או רק של חדרי השינה, להרוס קירות ולבנות קירות חדשים, כדי לשנות את חלוקת החלל בבית, ניתן להרחיב את הבית על ידי תוספת בנייה, או להחליף את כל הצנרת בבית ועוד. במילים אחרות - קיימות אינספור דרכים לערוך שיפוץ לבית פרטי.

יחד עם זאת, יש מספר כללים חשובים אשר כדאי להקפיד על קיומם בכל סוג של עבודת שיפוץ לבית:

  • תכנון יסודי ומקצועי של תהליך השיפוץ והתוצאה הרצויה
  • קבלת אישורים מהרשות המקומית במקרים הרלוונטיים (כמו הרחבת הבית למשל)
  • קבלת מספר הצעות מחיר מפורטות משיפוצניקים שונים ובחינה של הצעות המחיר לפי פרמטרים של מחיר ומפרט עבודות שיפוץ.
  • בחירת בעלי מקצוע מתאימים לתהליך השיפוץ
  • מינוי אחראי במקרה הצורך על מספר בעלי מקצוע שונים
  • תיאום לו"ז עם בעלי המקצוע
  • יצירת חוזה עבודה המראה בפירוט את התחייבויותיו של השיפוצניק כלפיכם, כולל מחירים ולוחות זמנים, רמת גימור ומבוקשת וכן הלאה.

 חיפוש בעלי מקצוע

בחירה נכונה של בעלי מקצוע מתאימים היא כנראה הבחירה החשובה ביותר שתעשו עבור ההצלחה של תהליך השיפוץ. משום כך כדאי להקדיש את הזמן הראוי לצורך חיפוש ואיתור של בעלי מקצוע מתאימים. אז איך עושים זאת?

מספר הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים

ייתן לכם אינדיקציה טובה על המחיר שבעל המקצוע דורש, אבל בחינה מעמיקה יותר של ההצעה תאפשר לכם להבין בדיוק מה אתם מקבלים בתמורה לכסף ותתפלאו לגלות שלפעמים ההצעה הגבוהה ביותר היא גם המשתלמת ביותר, שוט כי בעל המקצוע שנתן לכם את ההצעה הגבוהה ביותר הוא אשר מציע מפרט גדול יותר של עבודות, אחריות וליווי צמוד של הפרויקט כולו ואף רמת גימור מוקפדת יותר.

המלצות של מכרים

אין חכם כבעל ניסיון ועוד יותר טוב אם אתם מכירים את החכם הזה באופן אישי. לכן, אם מישהו מהמשפחה, מהשכנים, מהחברים שלכם ביצע עבודות שיפוצים לאחרונה - פנו אליו לקבלת המלצות וטיפים למשפץ המתחיל, כולל המלצות של שיפוצניקים איכותיים ואמינים.

תיק עבודות של נותן השירות

לא תמיד יש כזה, אבל רוב השיפוצניקים מחזיקים בטלפון כמה תמונות של עבודות קודמות שלהם ואפילו אתר אינטרנט משלהם שם אפשר להתרשם מרמת המקצועיות והרצינות שלהם.

פורטל בעלי מקצוע מומלצים של שיפוצים פלוס

מספק לכם פרטי קשר, המלצות וחוות דעת של לקוחות אמיתיים, אשר נעזרו בשירותיו של בעל המקצוע. ניתן למצוא בעזרת הפורטל כל סוג של עבודת שיפוצים, בכל חלקי הארץ, ברמה גבוהה של אמינות, מתוך ידיעה כי כל בעל מקצוע המתפרסם באתר עבר בדיקות מקיפות על ידי צוות האתר לפני הפרסום.

עלויות עבודות שיפוץ

לפני שיפוץ גדול, אפשר בקלות ללכת לאיבוד בין כל הצעות המחיר ולא להבין בכלל איך לתכנן את התקציב, אבל תכנון התקציב הוא אחד הצעדים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות עבור עצמכם וגם עבור הצלחת השיפוץ. אז מאיפה מתחילים?

קודם כל חשוב להכיר את המרכיבים השונים של עבודת השיפוץ, כדי להבין לפי מה מחשבים, מה יכול להביא לעליה במחיר ומתי אפשר להתפשר, כדי להוזיל את המחירים של עבודות השיפוץ.

אם יש לכם שיפוצניק אמין, שאתם סומכים על שיקול הדעת ועל ההבנה שלו בתקציבים לתהליכי שיפוץ - הרווחתם בגדול, כי הוא יוכל לתת לכם הערכה די טובה של העלויות הצפויות.

בכל מקרה, תצטרכו לערוך שקלול של גודל הדירה, או גודל החלל המשופץ, גובה הקומה שלכם בבניין, מיקום הדירה בארץ (במרכז למשל, עבודות שיפוצים יקרות יותר בגלל הצפיפות ברחובות, פקקי התנועה והקושי בגישה) סוגי העבודות, אשר לכל אחת מהן מחיר משלה ורמת הקושי לכל סוג עבודת שיפוץ.

למשל, אם אתם מתכננים צביעה, אז מה גודל השטח שיש לצבוע ועד כמה צריך להכין את הקיר, או עד כמה הקיר מלא בחורים ובליטות, שיש להחליק לפני שצובעים. לאחר מכן, בקשו כמה הצעות מחיר מכמה שיפוצניקים והשוו ביניהן.

לאחר בחירת ההצעה האטרקטיבית ביותר, הקפידו להדגיש בפני השיפוצניק כי עליו לעמוד בתקציב שקבעתם ולא לחרוג ממנו.

שיפוצים קטנים

המונח שיפוצים קטנים מתייחס למגוון גדול מאוד של עבודות שיפוץ, אשר סדר הגודל שלהם הוא קטן יחסית.

זו יכולה להיות עבודת שיפוץ של חדר אמבטיה אחד, צביעה של חדר אחד, ריצוף של עד 100 מ"ר, עבודות גבס קטנות יחסית וכן הלאה.

כל עבודה שנכללת בהגדרה של שיפוצים קטנים יכולה להתבצע על ידי שיפוצניק מקצועי, בתנאי שאתם מקפידים לבחון היטב את ההמלצות שלו, את הצעת המחיר שלו ולערוך השוואה בינו לבין שיפוצניקים אחרים.

בדרך הזו תוכלו להבטיח עבודת שיפוץ מוצלחת, איכותית ולשביעות רצונכם וזה הרי הכי חשוב.

מחפשים שיפוצניק ולא מצאתם ?

או

מפרט שיפוץ דירה

כפי שניתן להבין, כאשר מדובר על עבודות שיפוץ גדולות, תכנון הוא אלמנט קריטי בחשיבותו להצלחת הפרויקט. תכנון נכון מאפשר לכם לעבוד בצורה מסודרת מול בעלי המקצוע השונים, למנוע התנגשויות ועיכובים בלוח הזמנים, לשמור על מסגרת תקציב רצויה ולהקפיד על רמת עבודה וגימורים הרצויה לכם. משום כך, הכנת מפרט מדויק ויסודי של שיפוץ הדירה הוא אלמנט חשוב מאין כמוהו.

התאמה אישית של מפרט שיפוץ דירה

באופן טבעי, אין מפרט שיפוץ דירה אחת זהה למפרט שיפוץ דירה אחרת, פשוט כי כל דירה שונה במבנה, כמו גם בתנאים שקיימים בה. לכל דירה יש גם בעלים אחרים, עם צרכים שונים.

משום כך, התאמה אישית של מפרט עבודות שיפוץ בדירה היא חשובה ביותר. במסגרת ניסוח המפרט מציינים מה יכללו עבודות השיפוץ, על מה מתפשרים, כדי לא לחרוג מהתקציב וכן על לוחות הזמנים של העבודות השונות ושל הפרויקט כולו.

מי מכין מפרט שיפוץ דירה?

הכנת המפרט תלויה בצרכים של בעלי הדירה, כפי שהציגו אותם בפני המתכנן של תהליך השיפוץ. ניתן להשתמש בשירותיו של מהנדס אזרחי, או אדריכל וכן בעזרתה של מעצבת פנים - בהתאם לאופי תהליך השיפוץ.

בעלי מקצוע אלה מכירים היטב את נושא השיפוצים ויודעים כיצד לכתוב מפרט איכותי, ברור ומובן, אשר ישמש מפת דרכים עבור השיפוצניקים שיגיעו לעבוד בדירה.

מה מכניסים לתוך מפרט שיפוץ דירה?

מפרט השיפוץ יכלול כמובן את פירוט העבודות שצריך לבצע, למשל: צביעת כל קירות הבית, החלפת הריצוף במטבח, החלפת כלים סניטריים בכל חדרי הרחצה והשירותים, החלפת חזיתות מטבח וריצוף מחדש של הסלון.

לצד פירוט זה, יצוינו במפרט פרטים נוספים על תהליך השיפוץ, כמו: רמת גימור רצויה, תקציב לרכישת חומרי גלם, סגנון עיצוב רצוי, צבעים רצויים ועוד - בעצם כל פיסת מידע שיכולה לעזור לשיפוצניקים לבצע את העבודה באופן צמוד ככל הניתן לחזון של בעלי הנכס.

עבודות הריסה

עבודות הריסה הן חלק בלתי נפרד מתהליכים של עבודות שיפוץ ובניה. לעיתים קרובות יש להרוס מבנה קיים כדי להקים תחתיו מבנה חדש ולעיתים יש להרוס קיר אחד או שניים, כדי לשנות את מבנה החלל בזמן עבודת שיפוץ.

באופן טבעי, עבודות הריסה עשויות להיות מסוכנות, אם הן מבוצעות בצורה לא נכונה ועל כן, אם יש לכם צורך בביצוע עבודות הריסה, יש לשכור את שירותיו של שיפוצניק מנוסה ומיומן, אשר יודע מתי וכיצד להשיג אישורים מהרשויות (במקרה הצורך) ומכיר היטב את כללי הבטיחות שיאפשרו לו להגן על נזקים משניים למבנה, כמו גם פגיעה בבני אדם.

כאשר מדובר על עבודות הריסה מאסיביות, כמו במקרה של בניין שלם, יש לשכור מנהל עבודה, מהנדס בניין ולקבל אישורים מיוחדים.

מצד שני, כאשר מדובר בעבודת הריסה מינורית, של קיר בודד למשל, חשוב לוודא כי זהו לא קיר תומך, כדי לא להזיק ליציבות המבנה ולאחר מכן יש לבצע את העבודה תחת כל הגבלות הבטיחות המתבקשות, כמו לבישת ציוד מגן, שימוש בכלי עבודה נכונים, הרחקת אנשים לא חיוניים מהאיזור וכן תכנון מפורט ומדויק של עבודת ההריסה, שיבטיח עבודה חלקה ונקייה ככל הניתן. בין היתר, יש לבדוק אם בקיר קיימות תשתיות חשמל, מים, תקשורת, או גז כדי לתכנן באופן מסודר את ההריסה וכן את המיקום המחודש של תשתיות אלה.

יש לנתק את כל התשתיות הנמצאות בקיר לפני תחילת עבודות ההריסה, לבצע מעקפים וכל פעולה אחרת שתסייע להגן על העובדים ועל התשתית עצמה. כמו כן, במקרים מסוימים יש להציב שילוט וגדרות כדי להגן על העוברים והשבים באזור.

שפכטל אמריקאי

שפכטל אמריקאי שייך לקטגוריה של מוצרים מתקדמים לביצוע עבודות שיפוצים מסורתיות. הוא מעניק לקירות מרקם חלק ונעים למגע, נעים למראה ואיכותי.

כאשר רוצים להחליק קירות, נהוג כיום להשתמש בשפכטל אמריקאי, לרוב לאחר כמה שנים, כאשר הקיר כבר אינו חלק ויה כפי שהיה פעם.

מריחה מקצועית של שפכטל אמריקאי, על ידי שיפוצניק מיומן יכולה להביא לתוצאות מרשימות ביותר, אבל כדי שהחומר יהיה מיושם כראוי, צריך מיומנות גבוהה, קצת ניסיון והרבה סבלנות.

משום כך, גם אם אתם מזמינים שיפוצניק מקצועי ומיומן, חשוב לבדוק לפני תחילת העבודה אם יש לו ניסיון ביישום שפכטל אמריקאי.

עבודות טיח

טיח הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך שיפוץ בית. הוא אחראי על שיפור מראה הקירות, אבל הוא גם משרת תפקיד חשוב בשמירה על המבנה לטווח ארוך.

שיפוצניקים משתמשים בטיח לכיסוי קירות חיצוניים ופנימיים של המבנה ובגלל כל הסיבות האלה, חשוב לוודא שאתם מזמינים שיפוצניק מנוסה, מיומן ומקצועי, אשר יכול לבצע את עבודות הטיח באיכות גבוהה וכן שהוא מקפיד על טיח באיכות גבוהה.

טיח חיצוני

תפקידו של טיח בקיר חיצוני הוא להגן על המבנה מפני פגעי מזג האוויר ומפני חבלות מכניות.

לשם כך, בעת ביצוע עבודות שיפוצים, נהוג ליישם 3 שכבות של טיח על קיר חיצוני. אם שכבת הטיח מיועדת לספק למבנה גם בידוד, יש להשתמש בטיח מיוחד לשכבת הגמר (השכבה האחרונה של הטיח).

טיח פנימי

סוג זה של טיח מתאים ליישום בחללים פנימיים בלבד - קירות פנימיים, עמודים, תקרה ועוד. גם טיח פנימי עשוי 3 שכבות, כאשר השכבה האחרונה מכונה שליכט לבן ותפקידה ליישר ולהחליק את הקיר כהכנה לקראת הצבע.

עבודות גבס

עבודות גבס הן סוג של עבודת שיפוץ שכמעט כל שיפוצניק ראוי לשמו יכול לבצע. הן כל כך שימושיות, כי עבודות גבס יכולות לעזור לכם לעצב מחדש את החלל, לבצע חלוקה שונה של החלל, לבנות קיר, לשפץ תקרה, ליצור נישה עם מדפים ועוד הרבה אפשרויות.

עבודות גבס נחשבות קלות לביצוע ולכן, כיום כמעט בכל בית בישראל אפשר למצוא לפחות עבודה אחת מגבס. אז אילו סוגים של עבודות גבס אפשר לבקש מהשיפוצניק שלכם?

קירות גבס

עבודה מהירה וזולה, מאפשרת הוספה של תשתיות חמל בתוך הקיר ואך הוספה של חומר מבודד.

הנמכת תקרה

מבוצעת לרוב כאשר מוסיפים מזגן, או גופי תאורה, כדי להסתיר את החיווט ואת המערכות שאינן אסתטיות מספיק כדי להיות גלויות. ניתן לעצב את תקרת הגבס בצורות שונות ולהפוך אותה לאלמנט עיצובי של ממש.

תקרה אקוסטית מגבס

אם יש לכם חלל גבוה עם תקרה גבוהה, תוכלו לתקן את צליל ההד הלא נעים באמצעות הוספה של תקרה גבס, שיש לה איכויות מתאימות לספיגה של הצליל.

עיצובים מיוחדים בגבס

גבס משמש שיפוצניקים רבים לצורך בניית אלמנטים פרקטיים, כמו קיר ותקרה, אבל האיכויות המיוחדות של החומר מאפשרות לשיפוצניקים לבצע גם עבודות אומנותיות, הוספת אלמנטים עיצוביים שונים לשיפור המראה של הבית.

בין היתר, אפשר למצוא בקטגוריה הזאת עבודות שיפוץ כמו בניית נישה מגבס, כוורת גבס, קרניז גבס, מזנון גבס, מדפי גבס וכן הלאה. לאחר ביצוע עבודת הגבס הבסיסית, השיפוצניק לכם יכול לבצע גם את הצביעה, שפכטל, פנלים ופינות, כדי להשאיר לכם עבודה חלקה, שלמה ויפה.

לסיכום

כפי שניתן לראות, עבודות שיפוץ הן תחום מגוון ומלא הפתעות. שיפוצניק מקצועי צריך להיות מיומן במגוון עצום של עבודות שיפוץ וכן להיות מסוגל לבצע אותן ברמה גבוהה, להתאים אותן לתקציב המבוקש, לטעם האישי של בני הבית ועוד.

בל נשכח כי שיפוצניק טוב יודע להסתדר עם כל שאר בעלי המקצוע בשטח, עם בעלי הנכס ולפעמים גם עם מנהלי עבודה, מהנדסים ואדריכלים. במילים אחרות - לא קל להיות שיפוצניק, אז פרגנו לשיפוצניק שלכם!

מחפשים שיפוצניק ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה

שיפוצים קטנים

נמצאו 5 מאמרים