בית

>

קבלני בניה קלה

קבלני בניה קלה בכל הארץ

כל סוגי הבניה הקלה בכל הארץ - בניה מתועשת, בניה ירוקה ובניה טרומית. מבנים ניידים, וילות קומפלט, יחידות דיור, מבני עץ, מבנים תעשייתיים, משרדים ועוד

 סנן
קבלני בניה קלה בכל הארץ
שקיבלו ציון מעל 9
אילן טקסירו - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

אילן טקסירו

5 חוות דעת
ציון: 9.50
אילן טקסירו, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. בעלים של חברת קבוצת המשפצים הישראלית. מתמחים בבניית ממד"ים, בניית והרחבות של מבנים החל בבטון ועד לבנייה קלה. שיפוצים כלליים לבתים פרטיים ולעסקים. אנו עוסקים בעבודות חשמל ואלומיניום, חצר...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.29
מאיר בן שיטרית, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע עבודות בנייה ושיפוצים, כגון: שיפוצים כלליים בנכסים להשקעה, בדירות ובבתי עסק, תוספות בניה, שיפוץ חדרי אמבטיה ומטבחים, עבודות גבס, צבע, ריצוף, חשמל, אינסטלציה, דקים, איטום ועוד
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
שגיב ביטון - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

שגיב ביטון

18 חוות דעת
ציון: 9.62
שגיב ביטון, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. בעל וותק וניסיון רב בתחום השיפוצים והבניה, מנהל פרויקטים בכיר, מבצע את כל סוגי העבודות: בנייה משלד, תוספות בניה, תוספת מרפסות וחדרי ממ"ד, שיפוצים כלליים עד מפתח לבתים פרטים, משרדים ובתי עסק...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
רני ספיר - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

רני ספיר

8 חוות דעת
ציון: 9.84
רני ספיר, קבלן שיפוצים במרכז ובאזור השרון. מתמחה בעבודות שיפוצים עד מפתח במשרדים, מוסדות, חנויות, דירות ובתים פרטיים. כגון: הריסה ובניה, שיקום מבנים, תוספות בניה, חשמל, אינסטלציה, מקלחות ושירותים, ריצוף, עבודות גבס, שליכט וטייח.
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז
זמינות מלאה לעבודה
פליקס טייף - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

פליקס טייף

22 חוות דעת
ציון: 9.65
פליקס טייף, קבלן שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. מבצע עבודות שיפוצים כלליים בדירות, מוסדות וחנויות. מתמחה בעבודות גמר בפרט: שיפוצים עד מפתח, אינסטלציה, ריצוף, עבודות גבס, טייח, עבודות איטום גגות בזפת, יריעות ביטומניות ועוד.
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
אריאל אביקם - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

אריאל אביקם

6 חוות דעת
ציון: 9.92
אריאל אביקם, חברת שיפוצים באזור הצפון ובאזור השרון. החברה נוסדה בשנת 2008, על ידי אסתר אורן, קבלנית רשומה ברשם הקבלנים ואדם בר זיו, למד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללת "תל חי". לחברה ניסיון רב שנים בתחום שיפוץ מבנים בכלל ובתי מגורים בפ...
איזורי שירות: צפון, השרון והסביבה
זמינות מלאה לעבודה
ציון: 9.90
מוחמד שואהנה, קבלן שיפוצים רשום מס' 34701 באזור הצפון. מתמחה בבנייה מעפר ועד גמר, בניית ממד, בנייה קלה, שיפוצים כלליים לדירות, שיפוצי בניינים וחיזוק מבנים ועוד. מתחייב לעבודה מקצועית ועמידה בזמנים, שירות ואדיבות מעל הכל!
איזורי שירות: צפון
הסמכות: קבלן רשום
זמינות מלאה לעבודה
סאלח שואהנה - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

סאלח שואהנה

45 חוות דעת
ציון: 9.36
סאלח שואהנה, קבלן רשום באזור הצפון. מבצע את כל עבודות השיפוצים, הבניה, תוספות בניה והבניה הקלה, בנוסף קיימת אפשרות לייעוץ ותכנון אדריכלי. מתמחה בעבודות הנדסיות, בניה קלה ותוספות בניה. מספק ביטוח צד ג' לכל פרויקט. קבלן רשום ברשם הקבלנים ומנ...
איזורי שירות: צפון
זמינות מלאה לעבודה

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או
מור חג'אג - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

מור חג'אג

14 חוות דעת
ציון: 9.30
מור חג`אג`, קבלן שיפוצים רשום מספר 37163 במרכז ובאזור השרון. מתמחה בכל עבודות השיפוצים לבית ולעסק תוך מתן דגש על ייעוץ וליווי מקצועי, שקיפות מלאה, התאמה אישית לצרכי הלקוח ולתקציב העומד לרשותו. מור יספק עבורך את כל בעלי המקצוע תחת קורת גג א...
איזורי שירות: השרון והסביבה, מרכז
זמינות מלאה לעבודה
שחר מלכה - קבלן בניה קלה , תמונת פנים

שחר מלכה

34 חוות דעת
ציון: 9.21
שחר מלכה, קבלן שיפוצים ושלד באזור הדרום. מבצע עבודות שלד וגמר עד מפתח, כגון: שיפוצים כלליים, שיפוצי מקלחות קומפלט, בניית חומות, יציקות בטון, שליכט צבעוני, טייח, גבס, צבע, ריצוף, אינסטלציה, חשמל ועוד. בנוסף, מתמחה בעבודות איטום של חדרי אמבט...
איזורי שירות: דרום
זמינות מלאה לעבודה

בניה קלה היא שיטת בניה שונה מזו המסורתית והיא איננה משתמשת בבטון או בלוקים, אלא בפרופילים בעלי משקל קל שמורכבים על גבי שלד פלדה או אלומיניום וביניהם מוכנסים חומרים מבודדים. קבלני בניה קלה מבצעים כיום בניה נרחבת של חדרים ויחידות דיור, סגירת מרפסות, מחסנים, משרדים ועוד, כאשר השימוש בשיטה הולך והופך לנפוץ יותר ויותר בישראל ובעולם כולו.

 

בניה קלה - מהי?

בניה קלה - הנקראת גם בניה תעשייתית, בניה מתקדמת או בניה יבשה – היא שיטת בניה מהירה ונקיה המבוססת של בניית קונסטרוקציה ועליה לוח לחלקו הפנימי של הבית, לוח לחלקו החיצוני וחומר בידוד המיושם ביניהם.

הקונסטרוקציה והלוחות יכולים להיות עשויים מחומרים שונים: הקונסטרוקציה נבנית מפלדה או מעץ, ואילו הלוחות נבחרים בהתאם לקונסטרוקציה, לרצון הלקוח וייעוד המבנה.

 

מהם יתרונות הבניה הקלה?

שיטת הבניה הקלה מציעה כמה וכמה יתרונות, כאשר המוביל מביניהם הוא החיסכון הכלכלי המשמעותי בהליך הבנייה.

מדובר בהקמת מבנים מהירה ביותר, מאחר ורוב החלקים כבר מיוצרים מראש במפעל הייצור וכל שנותר הוא לחבר אותם זה לזה ולקבע אותם.

עבודה זו מייתרת את הצורך בעשרות שעות עבודה באתר הבנייה, בכוח אדם, בהכנת חומרים, ביציקות רטובות שדורשות זמן ייבוש ממושך ועוד.

כמובן שלבנייה הקלה יש גם יתרונות אקולוגיים טובים: היא לא מייצרת זיהום אוויר מאחר ולא נפלט מאתר הבנייה אבק מזהם, אין צורך לפנות פסולת רבה במשך ימים ושבועות ואת החום/קור הרצויים בתוך המבנה מקבלים בצורה ממוטבת, הודות לבידוד תרמי מעולה של לוחות הבנייה כך שהדבר חוסך אנרגיה. על כן בנייה זו נחשבת לירוקה וידידותית לסביבה.

ומעל לכל, בנייה זו אכן מתקבלת בעמידות גבוהה ובאיכות טובה, לעומת מה שהיה נהוג לחשוב לגביה בעבר.

המכשור והמיומנות של קבלני הבניה מאפשרים כיום להגיע לרמות גימור ודיוק גבוהות מאוד, תוך חישוב מדויק של טיב החומרים וחוזקם.

הלוחות הדרוכים המשמשים לבנייה זו נחשבים לחזקים במיוחד והם עמידים מפני מים ורטיבות. כמו כן, קיים שימוש בחיבורים אטומים וחזקים ואפילו תקן לעמידה ברעידות אדמה.

 

מהם החסרונות?

למרות העמידות המעולה, חשוב לדעת כי הבניה הקלה מאופיינת באורח חיים קצר מזה של מבני הבטון. חשוב לבחור בקבלן בניה קלה שיודע כיצד להפחית בלאי ושחיקה מוקדמת במבנה כדי להאריך את חייו.

בנוסף, צריך לזכור שבנייה קלה היא גם בניה פריקה – ניתן ליצור לה תוספות בניה ואף לפרק ולהרכיב אותה מחדש לפי דרישה, כדי שתהיה ניידת או קבועה.

זהו לא חיסרון כמובן, אבל צריך לזכור שמעורבת בכל פעולת "המשך" שכזו עלות וכן שיקולים בהתאם ל"תוקף" הבלאי במבנה.

 

בחירת קבלני בניה קלה מקצועיים

ככל שעולה הביקוש למבנים בבניה קלה, כך גדל היצע חברות הבניה והקבלנים המתמחים בעבודות אלו.

חשוב לזכור כי מדובר במומחיות שעומדת בפני עצמה ומחייבת ניסיון וידע המאגד בתוכו גם שילוב בעלי מקצוע כמו אדריכלים, מהנדסים, בנאים ועוד.

לכן רצוי לוודא שהקבלן שלכם מנוסה בתחום זה ובתחומים המשיקים אליו, לברר אילו פרויקטים נוספים הוא בנה בשיטה זו ולפנות ללקוחות קודמים לשמיעת דעתם על הרמה המקצועית של אותו קבלן.

חשוב לעמוד על כך שהקבלן נעזר במהנדס בנייה מוסמך, אדריכלים ומפקחי בניה שיספקו פתרונות תכנוניים לכל מגבלה או בעיה שתצוץ במסגרת הבניה.

כמובן שחשוב גם שהקבלן או אנשי המקצוע מטעמו יספקו לכם שירות מתאים לתהליך קבלת היתרי הבנייה הנדרשים.

קבלני בניה קלה מסוגלים גם לספק הערכת מחיר מדויקת למדי למבנה, מה שיעזור לכם לקבל החלטות מבעוד מועד לגבי העלות הכוללת ולדרוש חומרים מסוימים בשלבי הגימור, או להשתולל יותר עם העיצוב העתידי.

בנוסף, אחוזי הסטייה המחושבים לתכנון הבנייה נותרים נמוכים משמעותית בבנייה הקלה, מה שיעזור לכם להחליט מבעוד מועד לגבי רכישה של שטח אדמה כלשהו או קבלת מימון עבורו.

 

קונסטרוקציית המבנה

בבנייה קלה, נהוג להשתמש בפלדה בעלת דפנות דקות שמורכבת מראש במפעל ומשונעת ממנו לאתר, כאשר בחלק מהמקרים היא תורכב במפעל ותשונע לאתר ובחלק מהמקרים היא תורכב בשטח.

אפשרות נוספת היא ליצור קונסטרוקציית עץ אורן או עץ לבן מקורות עץ, שאותם יש לתכנן מראש על ידי מהנדס ואדריכל מומחים לשיטת בנייה זו. קונסטרוקציה מעץ מחפים בלוחות חיצוניים מעץ ובלוחות פנימיים מגבס.

הקונסטרוקציה עשויה מקורות הנבנים לכדי קונסטרוקציה בשטח ומתוכננים מבעוד מועד על ידי אדריכל ומהנדס המתמחים בשיטה זו.

הלוחות הבסיסיים ביותר בענף הבניה הקלה נקראים פנלים מבודדים. פנלים אלו מחומרים כמו אלומיניום או פח יכולים לעמוד גם בפני עצמם ללא שום קונסטרוקציה והם מתקבלים כשתי שכבות, שביניהן ישנו חומר מבודד (צמר זכוכית או צמר סלעים בדרך כלל).

בנייה בפנלים אלו מתאימה מאוד לסגירת מרפסות, יצירת מחסנים, העמדת מבנים זמניים ועוד, בדרך מהירה ופשוטה ביותר.

ישנם סוגים שונים של פנלים מבודדים העשויים פח או אלומיניום, כאשר בתוכם חומרי בידוד שונים, בדרגות שונות של מחיר ואיכות. המשותף לכולם הוא קלות ומהירות העבודה.

 

למי תתאים בניה קלה?

הבנייה קלה תקבל עדיפות במקרים שבהם נדרש לבנות על גג קיים או ליצור תוספת בנייה כלשהי.

הניקיון, המהירות והבידוד מאפשרים למגורים במקום להימשך כסדרם אפילו כאשר העבודות עדיין לא הסתיימו. התוצאה כמובן תהיה איכותית ביותר.

 

שיטות שונות לבניה קלה וירוקה

השיטה הנפוצה ביותר לבניית בתים פרטיים היא של יישום קירות רב שכבתיים על גבי קונסטרוקציה דקת דופן. 

קירות כאלה עשויים בחלקם החיצוני מלוחות מיוחדים המתאימים לאזור החוץ כמו לוח הדנסגלאס של חברת ג'ורג'יה פסיפיק (משווק בכנען סנטר), סופרבורד של טמבור, אקווה פאנל של חברת קנאוף (משווק בישראל על ידי אורבונד ורוטנברג) ומאסטר קיר של ג'יימס הארדי (המשווק בישראל על ידי רוטנברג).

בשיטה זו מיושם הלוח החיצוני באזור החוץ, לוח גבס בפנים וביניהם חומר בידוד, לרוב צמר סלעים או צמר זכוכית.

חלופה אפשרית ללוחות החיצוניים הוא בלוק איטונגטק של חברת איטונג.

בלוקים אלה - בשילוב עם לוח גבס בחלקו הפנימי של הבית וחומר בידוד ביניהם - יוצרים קיר דק וקל יותר מקיר בלוקים רגיל אך כזה המאפשר בידוד משופר.

אחד היתרונות הבולטים של שיטה זו היא היכולת לשלוט ברמת הבידוד של הבית, על ידי יישום חומר בידוד בדחיסות גבוהה.

בית מבניה קלה יכול לבודד ברמה גבוהה יותר מבית שנבנה בשיטה רגילה, בהתאם הוא יכול גם להביא לחיסכון משמעותי בחשמל.

 

מתי נעדיף בניה קלה

בניה קלה מועדפת במקרים מסוימים כאשר מדובר בבניה על הגג או בתוספת בניה. יתרון הניקיון והמהירות מאפשרים מגורים בבית עוד בזמן העבודות, והגעה לתוצאה מהירה וברוב המקרים גם איכותית למדי.

במקרה של בניה על הגג, במקרים מסוימים בניה קלה תהיה השיטה המועדפת כדי שלא להעמיס משקל רב מדי.

 

כמה עולה בניה קלה?

עלויות הבניה הקלה משתנות בהתאם ליישום השיטה הספציפית ובהינתן תנאי השטח המסוימים למבנה עצמו.

עלויות אלו דומות בעיקרן לעלויות הבנייה הרגילה, מאחר ועדיין לא קיימים מספיק בעלי מקצוע המתמחים בבנייה זו והתחרותיות בשוק עודנה נמוכה.

עלויות הבניה הקלה משתנות בהתאם לשיטה ולתנאי השטח אך לרוב, כאשר מדובר בבניה קלה איכותית המחיר יהיה דומה למחיר של בניה רגילה.

הסיבה העיקרית לכך היא שאין עדיין מספיק בעלי מקצוע ופועלים המתמחים בתחום. שיטת הבנייה הקלה עדיין אינה נפוצה מאוד בישראל ולכן לא קל למצוא קבלני בנייה קלה איכותיים ובעלי ניסיון.

אצלנו בשיפוצים פלוס תוכלו למצוא קבלנים כאלה, כולל חוות דעת מפורטות של לקוחותיהם קודמים, ותמונות מפרויקטים נבחרים.

רוצים לקרוא עוד על בניה קלה? קראו את המאמר הבא.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא קבלני בניה קלה

מה צריך להכין לפני פגישה עם קבלן בניה קלה?

חשוב להגיע לפגישה עם ידע מקדים לגבי סוג המבנה הרצוי והייעוד שלו, הקרקע שעליה יעמוד המבנה והיכרות עם 2-3 פרויקטים קודמים בבניה קלה מאת אותו קבלן. בפגיש...

באילו חומרים משתמשים בבנייה קלה?

החומר הבסיסי ביותר בבניה הקלה הוא פנלים העשויים משתי שכבות אלומיניום או פח ובתוכן חומר מבודד כמו צמר סלעים. חומרים נוספים הם עץ (אורן בדרך כלל) המחופה...

האם אפשר לבנות בניה קלה ללא אישורים?

תקנות התכנון והבניה מכילות רשימה של מבנים הפטורים מהיתר בנייה ואישור מוועדת התכנון המקומית כל עוד הם עומדים בתנאים שנקבעו להם על פי חוק: מבנה זמני מבנ...

כמה עולה בניה קלה?

בין 3,500-5,000 ₪ למ"ר בהתאם לשיטת הבנייה וחומרי הגלם, סוג הלוחות הנבחרים, עלויות הגימור ומאחר והיצע הקבלנים המתמחים בבניה קלה נמוך - גם רמת המומחיות...