פורום בניה קלה: מומחים בתחום הבניה הקלה יענו על שאלותיכם
שיפוצים פלוס

פורום בניה קלה

מערכת שיפוצים פלוס
מנוהל על ידי:
מערכת שיפוצים פלוס
שאל בפורום
 • 18/05/2018 בניה ללא ממ"דגולדי מכרמיאל

  שלום, אנחנו חושבים לקנות שטח באזור הגליל ולבנות עליו בבניה קלה, האם יש לנו חובה להתקין ממ"ד בבית?

  תשובה אחת של מומחה
 • 15/05/2018 בנייה על גג משותףחגית מראשון לציון

  מדובר בבניין של 8 דיירים. אנחנו שתי הדירות האחרונות בבניין מעוניינים בבניית חדר ומרפסת על הגג המשותך. בדקנו את אחוזי מיצוי הבנייה של כל דייר וניתן לבנות 26 מ"ר לכל דייר. אנחנו מעוניינים למצות את אחוזי הבנייה על הגג. האם בכל זאת אני צריכה לשלם לדיירי הבניין על החלק שלי? ואם כן איך יודעים מה ערך הגג הציבורי על מנת להגיע לתמחור?

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/05/2018 הוספת ממ"ד למבנה יביל ("קראווילה")בן מנהריה

  מתעניין בהוספת יכולת מיגון (ממ"ד) למבנה יביל ("קראווילה") ומתלבט בין רכישת מיגונית מוכנה או כל אפשרות זמינה אחרת ( בניה רגילה בצמוד או התקנת יריעות מיגון באחד החללים הקיימים או כל אפשרות זמינה אחרת) בנוסף (ולא בהכרח קשור), באותה הזדמנות מתעניין באפשרויות לשיפור מיצוב המבנה. המבנה הונח על משטח כורכר (מחלוטה) ללא יסודות וללא ניקוז טוב וכתוצאה מכך בכל חורף המבנה זז ונגרם נזק. האם יש אפשרות לשפר את המצב מבלי לפרק את המבנה ולהרכיב מחדש?

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/05/2018 תוספת חדרים על גג בבניה קלהצביקה מגבעת שמואל

  האם לצורך ביצוע עבודות בניה קלה, פנל אלומיניום, נדרש שהקבלן המבצע יוגדר כקבלן רשום ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/05/2018 בנייה על גינה תלויהשירלי ממודיעין

  היי רציתי לדעת האם אפשר לבנות חדר על גינה שהיא תלויה (כלומר מעל חניה ברובה)?

  תשובה אחת של מומחה
 • 30/04/2018 פתיחת קומה שלישית בבית פרטירינת מגדרה

  שלום רב. אנחנו מתעתדים לעבור לבית קרקע שבו יש כיום 2 קומות מגורים. יש צורך בפתיחת הקומה השלישית ששטחה הוא כ 50 - 40 מ"ר וכן צריך להקים מדרגות. 1. מה האישורים הנדרשים? האם צריך באישור מהנדס בסיום הבניה? 2. מה העלות שכרוכה בכך? נדרש חדר שינה, מקלחת ושירותים. יש הכנה מבחינת צנרת וקיימים חלונות .

  3 תשובות של מומחים
 • 24/04/2018 האם מישהו מכיר קבלנים לבניה קלהשירלי מאלפי מנשה

  מי מכיר קבלנים טובים במחיר עד 3500 למטר בבניה קלה

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/04/2018 בניה על גג של בית קייםגבריאלה מהרדוף

  אני גרה בבית קרקע 62 מט"ר, עם גג שטוח שיש בו תשתית לחיבור ביוב וחשמל. מעוניינת לבנות עליו יחידת דיור בגודל 35 מט"ר + סטודיו בגודל 15 מט"ר , השאר מרפסת כניסה ומרפסת נוף. יחידת הדיור תכלול כמובן שרותים-מקלחת ומטבח ובסטודיו יהיו שרותים. 2 המרפסות יהיו מקורות. חשוב שיהייה בידוד טוב לחום/קור (בעיקר לחום) ולרעש, באופן מיוחד ביחידת המגורים. האם מישהו יכול להמליץ לי על חברה שמתמחה בבניה קלה מסוגים שונים? האם מישהו יכול לזרוק הערכת מחיר גסה של עלות פרויקט כזה? תודה רבה!

  2 תשובות של מומחים
 • 21/04/2018 שאלה בנוגע לבניה קלהמאיר מבית שאן

  שלום רציתי לדעת לגבי בניה קלה מפנל מבודד באורך של 5 על 3 מטר ליצור תוספת לבית קיים. יש בחצר המיועדת לבניה עליה משטח בטון עם רשת בעובי של כ 7 עד 10 ס"מ ומעליו חול מילוי וקרמיקה מרוצפת בטיט השאלה אם ניתן לבנות בניה קלה כזת ישר על הרצפה? או מצריך שבירת הרצפה וכלונסאות? וכן מה המחיר לעבודה כזאת כולל בניה של פנל 7 או 10 ס"מ עובי כולל תקרה מפנל חיפוי פנימי של גבס וריצוף. ומהי השיטה הטובה ביותר להדביק את הקירות גבס על הפנל?

  תשובה אחת של מומחה
 • 19/04/2018 מחסן גינהרבקה יעקובוביץ מרכסים

  האם מחסן גינה מעץ\פנל מבודד המחובר לחשמל חייב בהיתר בניה?

  4 תשובות של מומחים
 • 16/04/2018 יחידת דיור בבניה קלהירדן מחצור

  יש למשפחה שלי שטח גדול במושב אליפלט בצפון ואני הייתי מעוניין לבנות שם יחידת דיור בבניה קלה מה הצעדים הראשונים לעשות ואם הממד הוא חובה למרות שיש מקלט באזור יש לציין שבשטח קיימים כבר מבנים ישנים עם רצפת בטון שאפשר לבנות עליהם

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/04/2018 הצבת קרוואן על גלגליםשירה

  שלום, אנחנו גרים במושב ועומדים לשפץ את הבית. רצינו להציב קרוואן על גלגלים בצמוד לבית בשיפוץ שבו נעבור לגור. האם נדרשים היתרים לכך גם אם מדובר בזמן מוגבל? ובמידה וכן, כמה זמן עד לקבלת ההיתרים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/04/2018 סגירת מרפסת בחלונות הזזהאירה מאשדוד

  ערב טוב. רכשנו דופלקס בקומה 8 אחרונה ויש עלייה לקומה 9 ויציאה למרפסת ודרכה לגג.אם אני רוצה לסגור מרפסת שמש עם חלונות הזזה מקדימה ובצד גבס ולעשות ממנה חדר זה מותר?

  2 תשובות של מומחים
 • 12/04/2018 תוספת קומה לבית בבנייה קלהאלינור מקרית אתא

  שלום רב, אנו מתעניינים בהוספת קומה לבית קיים (היום בנוי 76 מ"ר). חושבים על הוספה של כ 40 מ"ר שמתוכם נרצה להוסיך גם ממ"ד. שאלתי, האם יש אפשרות לשלב לממ"ד בנייה קלה ע"מ להוזיל עלויות? אשמח אם אוכל לקבל הצעת מחיר של התוספת. שאלה נוספת, האם לבנייה קלה הפרוצדורה של היתרי בנייה יותר זריזה וקלה? בנוסף בקומת הקרקע הקיימת בבית היום, אנו רוצים לעשות שיפוץ כולל הכל, אינסטלציה, חשמל, שבירת 2 קירות והריסה של בויידם הקיים בתקרת המסדרון,ריצוף, חלונות, דלתות ומשקופים ומטבח חדש. מציינת שוב שהשטח הקיים כרגע הוא 76 מ"ר. אשמח גם להצעת מחיר לשיפוץ. הדירה ממוקמת בקרית אתא.

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/04/2018 שלום וברכהאורי מתל אביב

  מדובר בבית פרטי שני קומות. כיום קיים גג רעפים. חשבתי על שני אופציות. 1. להגביה את הגג ולעשות בניה קלה. 2. להגביה את הגג ולבנות חדר מגבס. החלל כ80 מטר אך רוצה לנצל כ20 מטר לבנית חדר סטודיו. מבחינת עלויות - מאנשי מקצוע מומחים אפשר לדעת סדר גודל מחיר +-? תודה .

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום
צרו קשר