בית

>

קבלני בניה קלה

>

מאמרים

>

העתיד כבר כאן: בתים בהזמנה אונליין

תוכן עניינים

העתיד כבר כאן: בתים בהזמנה אונליין

דרך אמזון, בקונטיינר או בהדפסה תלת מימדית? האפשרויות החדשות והמרגשות לבתים בהזמנה

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-16/10/2017 3 דק' קריאה

אוהבים לקנות מוצרי בית באינטרנט? מכורים לאלי אקספרס, אי ביי ואמאזון? אז אולי תשמחו לשמוע על החידוש הבא: באמאזון ניתן להזמין כיום לא רק מוצרים לבית, אלא גם את הבית עצמו. כן, כן. מי שלקחה את העניין צעד קדימה היא חברת MODS international, שמאפשרת לקנות דרך אמאזון קונטיינר המיועד למגורים. המכולה למכירה כוללת חדר שינה, סלון, מקלחת, שירותים ומטבח. היא מגיעה קומפלט עם ריהוט, מכשירי החשמל, מוצרי הסניטריה והכנה לצנרת, מים וחשמל. המחיר? 36,000 אלף דולר, פלוס 4,500 דולר למשלוח. מדובר במכולה קטנטנה, סך הכל בגודל  29 מ"ר (מרווח בסטנדרטים של תל אביב..): 12 מ' אורך, 2.4 מ' רוחב, ו-2.9 מ' גובה. החברה מעידה כי הבית בנוי לפי תקנות הבנייה הבינלאומיות, ועם ההזמנה הם שולחים תכניות החתומות על ידי מהנדס הבניה של החברה.

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

באסל זלבאני

ציון 9.38 14 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

תמונה מתוך אתר אמאזון.

פירסום באמזון: בית בהזמנה

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או
קונטיינר בהזמנה אישית.

ההזמנה מאמאזון היא אולי סיכון קצת גדול מדי, אך מכולות למגורים הם כבר פתרון שקיים בשוק הבניה המתועשת בישראל. אמנם, רוב הביקוש בארץ למכולות הוא עבור משרדים ופחות עבור מגורים, אך גם לכך יש מקום. היתרון של קונטיינרים הוא שמדובר בפתרון מודולרי המאפשר להוסיף ולהפחית יחידות לפי הצורך. הם יכולים להתאים כמבנים משלימים דוגמת משרד, חדר עבודה, קיוסקים וכו'. מדובר במבנים עמידים, העומדים בעקרונות של קיימות ואינם דורשים הכנת תשתית מוקדמת. קירות הפנים במכולות הם הדרך כלל קירות גבס, וגימור החוץ הבסיסי ביותר הוא שפריץ לבן, אך ניתן כמובן לשלב סוגים שונים של גימורי חוץ. סוגיית הבידוד של מבני הפלדה נפתרת בדרך כלל האמצעות חומרים כמו צמר סלעים בין הדופן החיצוני לקירות הגבס הפנימיים.

מחיר של מכולה הנקנית באחת החברות הישראליות המשווקות הכוללת קירות גבס, בידוד, שירותים, מקלחת וחשמל,

מחיר של מכולה הנקנית באחת החברות הישראליות המשווקות, הכוללת קירות גבס, בידוד, שירותים, מקלחת וחשמל, עולה בסביבות 155 אלף שקלים כולל ההובלה. כדי להתאים את המכולה למגורים נעשות בדרך כלל עבודות נוספות כמו הוספת דק, פרגולה או גינה ולעתים גם ציפוי הבית בחומרים נוספים כמו אבן או עץ, מה שיכול להכפיל את העלות הסופית.

ואם כבר בניה קלה ומהירה, יכול להיות שלא רחוק היום בו פשוט נדפיס בתים במדפסות תלת מימדיות. ב-2014 הודיעה חברת WinSun Decoration Design Engineering הסינית כי השתמשה במדפסת באורך 32 מטר, ברוחב 10 מטר ובגובה של כ-7 מטרים, להדפסת עשרה בתים בשטח 200 מ"ר כל אחד. ההדפסה שלקחה יום אחד בלבד, נעשתה באמצעות תערובת סודית הכוללת בטון ושאריות ממוחזרות שמופקות מעפרות ברזל ממכרות. עלות ההדפסה הייתה מצחיקה - פחות מ-5,000 דולר לבית. בהמשך, במרץ 2017, הודיעה חברת Apis Cor שהדפיסה בית שלם בעיירה סטופינו הרוסית, באמצעות מדפסת תלת מימד ענקית שחוברה למתקן ערבוב בטון.

כמה חברות בעולם מפתחות כיום טכנולוגיה כזאת, שמאפשרת להדפיס שלד של מבנה מבטון באמצעות רובוט ענק, ואף

כמה חברות בעולם מפתחות כיום טכנולוגיה כזו, המאפשרת להדפיס שלד של מבנה בטון באמצעות רובוט ענק, ואף ערכו ניסויים בתחום. בשיטה החדשה, קובץ ממוחשב של בית מוכנס לתוכנת מחשב והרובוט מזריק רצועות בטון באופן ישיר ואוטומטי. 

הדפסת הבתים הגיעה גם לישראל וחברת Tridom המקומית שואפת לשפר את הטכנולוגיות הקיימות ולהטמיע אותן גם

הדפסת הבתים הגיעה גם לישראל, כאן הוקמה חברת Tridom המקומית, השואפת לשפר את הטכנולוגיות הקיימות בתחום ולהטמיע אותן אצלנו בארץ. למי שנמצא עמוק בענף הבניה קשה להאמין שבזמן הקרוב ממש יקרו שינויים מרחיקי לכת, אבל נראה שגלגלים המניעים מגמות עולמיות החלו לנוע ומרתק לחשוב כיצד ישפיעו עלינו.

מעוניינים בבניה או בשיפוץ הבית? את התהליך מתחילים כאן!

מחפשים קבלן בניה קלה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה