שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

מבדיקת הארקה ועד החלפת לוח חשמל: חשמלאים ומחירים

מבדיקת הארקה ועד החלפת לוח חשמל: חשמלאים מספקים מענה כולל למערכות החשמל הביתיות והכלליות של מבנים ובניינים שונים ונחשבים לכוח מקצועי וחיוני מאין כמוהו בעת התרחשות שיפוץ, בניית הבית או ליקויים ותקלות בדירה בעלת תשתית קיימת.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-15 במרץ, 2021

מיהו החשמלאי המוסמך לטיפול בתקלה מסוימת או לעריכת תוכנית חשמל מקיפה בעת שיפוץ הנכס? כמה עולים שירותי החשמלאי וכיצד לוודא את אמינותו?

מחפשים חשמלאי ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

הזמנת חשמלאי: מי מוסמך לתת לכם שירות?

כל נכס ישראלי זקוק מעת לעת לשירותיו של חשמלאי אמין ומוסמך. לרוב מדובר בתיקונים קטנים הכוללים החלפת שקעים, התקנת נקודת חשמל חדשה, התקנת גוף תאורה, תיקון קצר ועוד. לעתים רחוקות יותר יידרשו עבודות חשמל מורכבות כמו שדרוג דירה ישנה מרשת חד-פאזי לתל-פאזי, החלפה מלאה של מערכת החשמל ותכנון מערכת החשמל בעת בנייה חדשה או שיפוץ מקיף.

בין אם העבודה מורכבת או פשוטה, החשמלאי נדרש למומחיות ולהסמכה הקובעים את סמכותו ויכולתו להגיש שירותי חשמל שונים:

חשמלאי מוסמך

רשאי לבצע את כלל עבודות החשמל הקיימות ולתכנן תוכניות חשמל עד 30/80 אמפר.

חשמלאי רשאי

רשאי לבצע מגוון רחב של עבודות חשמל ולתכנן תוכניות עד 3/250 אמפר.

חשמלאי מעשי

רשאי לבצע עבודות חשמל במתח נמוך ולתכנן תוכניות עד 40 אמפר.

חשמלאי עוזר

רשאי לבצע עבודות חשמל במתח נמוך בכפוף לפיקוח חשמלאי מוסמך בלבד.

קיימים סוגי חשמלאים נוספים כמו טכנאי, הנדסאי חשמל ומהנדס חשמל שמבצעים עבודות הכרוכות בבדיקת מערכות חשמל ובקרה לפתרונות שונים, אך אין להם נגיעה לעבודות ביתיות.

יצאת צדיק חשמלאי – כך תדעו להיזהר מחאפרים

ככל שהדבר נוגע לחשמל, כל חיסכון כספי עשוי לסכן חיי אדם. כשל חשמלי עשוי לגרום לדליקה, לקצרים ולהתחשמלות – כל אלו עלולים לסכן את שלמות הגוף והרכוש ולגרום לנזקים כבדים ומצערים. לכן חשוב תמיד להזמין חשמלאי בעל תעודה ולהימנע מכל סיוע מאדם המתיימר "להבין בחשמל" כמו הנדימן, שיפוצניק או שכן עם רצון טוב.

תעודת חשמלאי מוסמך - רישיון לעסוק בביצוע עבודת חשמל

כל שימוש בגורם שאיננו מיומן, עשוי לגרום לבעיות רבות, החל משימוש בחיווט לא מתאים שיביא לזרם גבוה, חימום ושריפת נתיכים וכלה בהארקה לקויה שעשויה לעלות בחיי אדם.

החאפר המבצע עבודת חשמל עשוי לחבר את החוטים או השקעים בצורה רופפת כך שלא יניבו את הפעולה הנדרשת מהם ולסלול את החוטים ללא בידוד, מה שעלול לגרום לשריפה במקרה הרע, או לתקלות תדירות שיצריכו שבירת קירות עבור תיקון פשוט במקרה הטוב. תרחיש אחר הוא תקיעת מסמר בקיר שיפגע בחוט חשוף שלא הועבר כהלכה ויגרום להתחשמלות.

באילו תקלות מותר לפעול לבד?

לצד חשיבותה העליונה של הבטיחות, קיימים מספר דברים שדיירים רשאים לבצע בעצמם כמו החלפת נורה (כבו תחילה את המפסק הראשי בדירה), הרמת הפחת במידה וקפץ בשל עומס ובדיקתו התדירה וכמובן חיבור וניתוק מכשירי חשמל מהשקע אם כי חשוב לבצע את הפעולה בסביבה יבשה לחלוטין (ללא ידיים רטובות) ולוודא כי התקע המנותק לא זרוק בחופשיות מסוכנת במקום גלוי.  

מהו תלת פאזי לעומת חד פאזי?

צריכת החשמל בעידן המודרני הולכת וגוברת, ככל שלחיינו נכנסים יותר מכשירים ופתרונות חשמליים. במטרה להתמודד עם צריכת חשמל גבוהה, בדירות החדשות מתקינים כיום מונה תלת פאזי, המורכב משלוש פאזות חשמל (מוליכי זרם) ולכל אחת מהן הספק של 9,200 וואט.

בדירות ישנות שנבנו לפני שני עשורים ומטה, עדיין ניתן לפגוש את המונה החד פאזי שמתאים לצריכת חשמל נמוכה. החד פאזי פועל בהספק של עד 25 אמפר כך שצריכתו הכוללת מוגבלת עד 5,750 וואט. לשם השוואה, מונה תלת פאזי פועל על 40 אמפר וביכולתו לווסת את עומס הצריכה הכולל בכל זמן נתון.

אם בדירה הישנה שלכם מותקן חד פאזי וברצונכם לעבור לתלת פאזי, נדרשת קבלת היתר צריכה מטעם חברת החשמל. עלות ההיתר משתנה בהתאם למונה הקיים והרצוי, כך שבדירות בעלות חד פאזי 25 אמפר העלות תהיה כ-5,000 ₪. אם בדירה מסוימת ישנו חד פאזי 40 אמפר, העלות לתלת פאזי 3/25 תעמוד על כ-1,500 ₪ ואילו מונה 3/40 יעמוד על קרוב ל-3,000 ₪. כמובן שאת עבודה זו מבצע חשמלאי מוסמך בלבד.

כיצד לדעת האם בדירה שלי יש חיבור תלת פאזי?

ניתן לבדוק זאת מול חברת החשמל או במבט על לוח החשמל עצמו, הכולל 3 מתגים מחוברים.

האם דרושה לי הגדלת חיבור חשמל?

סביר להניח שכן. גם אדם יחיד מפעיל בדירתו מספר מכשירי חשמל מקבילים כמו דוד, מזגן, מייבש, מכונת כביסה, תנור אפייה וכיוצ"ב. למכשירים אלו יחד הספק של מעל 2,000 וואט, כך ששלושה מהם הפועלים יחד יגרמו לשאלטר הדירה לקפוץ. כמו כן, ישנם מוצרי חשמל המחייבים חיבור תלת כמו מזגן מעל 3 כ"ס.

אם תעדיפו להימנע מהמעבר, תוכלו לעבור מחד פאזי 25 אמפר ל-40 אמפר מה שיחסוך עלויות בעבודת התשתית ועל כן יתבצע בעלות זולה יותר.

מחירון חשמלאים

מחפשים מחירון חשמלאים שיסייע לכם להיערך מראש להזמנת החשמלאי?

בטבלה הבאה תוכלו לדעת מראש מהן העלויות למגוון עבודות חשמל אפשריות:

ביקור חשמלאי

150-300 ₪ בשעות העבודה

300-750 בזמינות 24/7 (לילות, חגים ושבתות)

בדיקה לתקינות מערכת החשמל

250-650 ₪

הכנה לביקורת של חברת החשמל (הגשת תוכנית ונוכחות בעת הביקורת)

2,500 - 1,000 ₪

התקנת נקודת חשמל

250-700 ₪ בהתאם למורכבות העבודה (סוג החיווט, סוג הקיר, עם או בלי חציבה ועוד).

התקנת לוח חשמל

חד פאזי 1,000-2,500 ₪

תלת פאזי 1,500-3,500 ₪

החלפת לוח חשמל

1,500-3,500 ₪

התקנת גוף תאורה

120-300 ₪

התקנת נקודת תאורה חדשה (כולל חציבה בתקרה)

250-450 ₪

בדיקת הארקה

250-600 ₪ לבית

חיבור הארקה לבניין

1,000-3,000 ₪ לבניין קטן (4 קומות)

מעבר ממערכת חד פאזי לתלת פאזי

2,000-4,000 ₪

התקנת מונה חשמל דיגיטלי

מונה חד פאזי 400-800 ₪

מונה תלת פאזי 500-1,00 ₪

התקנת ספוט (רכישת הספוט בנפרד)

80-200 ₪ בתוך הבית

120-300 ₪ בגינה

איתור ואבחון תקלות חשמל

300-600 ₪ לשעה

החלפת פקק בארון החשמל (כולל עבודה ורכיבים)

350 - 150 ₪

החלפת חוטי חשמל (לנקודה אחת עד 3 מטרים)

400 - 200 ₪

החלפת פיוז

350 - 150 ₪

החלפת שקע קיים

חד פאזי 150-350 ₪

תלת פאזי 250-600 ₪

הזזת נקודת חשמל

700 - 300 ₪

חיווט בתעלת פלסטיק

800 - 350 ₪ (המחיר לתעלה עד 5 מ' ללא חציבה)

החלפת ממסר פחת

חד פאזי 350-650 ₪

תלת פאזי 350-700 ₪

החלפת מפסק ראשי

חד פאזי 250-500 ₪

תלת פאזי 350-700 ₪

החלפת מפסק

150-650 ₪ בהתאם לסוג המפסק החשמלי

התקנת מוצרי חשמל (קו רשת, פעמון דלת, מאוורר תקרה, טיימר לדוד, תנור אמבטיה וכד')

250-600 ₪

בדיקת הארקה

תקנות החשמל בישראל קובעות כי כל בית מחויב להארקה ועל כן, בדיקת הארקה עשויה להציל חיים. למעשה, ההארקה הנסתרת עשויה להיות תקולה אך מערכת החשמל תתפקד כסדרה, עד שתתרחש בפועל התחשמלות. מסיבה זו מומלץ להקדים כל סכנה ולהזמין בדיקה מבעוד מועד. כאן תוכלו לקרוא על המצבים השונים שבהם חשוב לבצע בדיקת הארקה.  

נדגיש כי רק חשמלאי מוסמך ומעלה רשאי לבצע את בדיקה זו. וודאו שהחשמלאי המוזמן אכן מוסמך מטעם משרד התמ"ת ובקשו ממנו את מספר הרישיון לאימות באתר התמ"ת.

החלפת לוח חשמל – כמה זה עולה?

כל לוח חשמל מגיע בגודל אחר, בהתאם לכמות מעגלי החשמל הקיימים באותה הדירה. לוחות קטנים מאפיינים דירות שבהן מתרחשת צריכה בינונית-נמוכה, בעוד שלוחות גדולים במיוחד מותקנים בבנייני מגורים ומשרדים שונים. הגודל בהחלט קובע הפעם ומחיר ההחלפה יושפע ממנו באופן ישיר.

פרמטרים נוספים שעשויים להשפיע על המחיר הם המעבר מחד פאזי לתלת פאזי, החלפת חוטים ישנים או בלויים, התקנה סמויה (מסתור מתחת לטיח) או גלויה (מעל הטיח) וכן יצרן החלקים וטיבו (אירופאי או סיני – שניהם בעלי תקן אך האירופאיים מטבעם איכותיים ויקרים יותר).

כאן תוכלו לקרוא מידע נוסף על החלפת לוח חשמל וכמה עולה כל אחת מהפעולות. 

כמה עולה נקודת חשמל כולל חציבה?

אם אתם בונים, עוברים שיפוץ יסודי או שרכשתם מוצר חשמלי חדש כמו מזגן או מדיח, תצטרכו בוודאי להוסיף נקודות חשמל חדשות. דרישות השימוש האישיות בכל מוצר חשמלי משתנות בהתאם לנוחות הדיירים והצורך שלהם במוצרים שונים וגם על פי צרכי הבטיחות.

באופן כללי, התקנת נקודת חשמל עולה בין 250-700 ₪ בהתאם למורכבות העבודה. חציבה מטבעה מייקרת את העלויות כך שלעתים המחיר ינוע גם אל עבר 1,000 ₪ ומעלה.

הכל תלוי בסוג השקע הדרוש (מכשירים שצריכתם גבוהה כמו תנורים ומזגן מחייבים בשקע כוח או תלת פאזי שהתקנתו מורכבת), כמות נקודות החשמל הכוללת (לעתים תגלו שאתם מעוניינים בהתקנת נקודה נוספת, מה שעשוי להתברר כמהלך משתלם וחסכוני), אופן החיווט (פנימי או חיצוני מטעמים בטיחותיים ואסתטיים) וכן אורך החיווט שעשוי לנוע מ-3-5 מטרים עד עשרות מטרים ולייקר את עלות ההתקנה.

חשמלאי מומלץ לתהליכי בנייה: התנהלות נכונה מול קבלן החשמל

קבלן החשמל הוא זה שמבצע את תוכנית החשמל וביצועה במהלך הבנייה או שיפוץ מקיף ביותר. בדומה לקבלן האינסטלציה או השיפוצים, הוא מלווה אתכם כבר משלבי הבנייה הראשוניים והארקת היסוד (ריתוך ה"מינוס" לכלונס הבית) דרך קבלת ההיתר מחברת החשמל והכניסה לבית וקבלת טופס 4.

מומלץ שהקבלן הנבחר יהיה אדם ששביעות הרצון מלקוחותיו הקודמים הייתה גבוהה ושביצע את עבודתו בצורה טובה גם על הצד האסתטי: דיגום ארון החשמל, התקנת שקעים באותו הגובה, פריסת הצנרת ועוד. כמובן שיש להתייחס גם לרמה האישית של קבלן החשמל ולברר כיצד התנהל לאורך הבניה, האם עבד בצורה נאותה מול יתר בעלי המקצוע, היה קשוב לשינויים ולבקשות, הציע הצעות שיפור וייעול תוך כדי העבודה ועוד.

אין גבול לתזכורת החשובה בנוגע להסמכתו ורישיונו של החשמלאי, אלא שכאן צריך לבדוק בנוסף כי הקבלן הוא בעל יכולת מתאימה לבצע את העבודה הנדרשת על פי חוק וכי הציג לכם מראש את כל האישורים הרלוונטיים. אם הקבלן רלוונטי ותהיו מעוניינים לקבל ממנו הצעת מחיר, וודאו כי פאושלית וכוללת את כל הציוד, החומרים, הכלים והעזרים הנדרשים לביצוע עד קבלת האישור הזמני והקבוע מחברת החשמל.

כמו כן, עליו לציין במפורש כי הצעת המחיר כוללת מע"מ וכי מועדי הביצוע יתרחשו על פי התקדמות עבודות הבנייה עצמן. יש לפרט את תנאי התשלום כך שכל חלק ישולם לאחר גמר אותו שלב ולשביעות רצונכם.

בסיום העבודה, תתרחש בבית תקופת הבדק. על הקבלן להיות אחראי לחשמל והתקשורת בנכס במשך 24 חודשים מלאים מיום המסירה, לרבות קבלת אישורים מטעם חברת החשמל ובזק על תקינות המערכות שהותקנו. כמו כן, עליו להשחיל צנרת ריקה מארון החשמל לגג, במטרה שתשמש במידת הצורך בעתיד לרכיבים נוספים שלא נלקחו בחשבון.

מאמרים בנושא חשמל בבית

נמצאו 15 מאמרים
03/09/2019
תכנית חשמל - מה חשוב שיהיה בה?
תכנית חשמל - מה חשוב שיהיה בה?

לפני הכל, בשלב שבו אנו בונים את התכניות לשיפוצים שלנו, נצטרך לבצע גם תכנון למערכת החשמל. מה צריך להיות בתכנית החשמל ומהם הדגשים החשובים? הפרטים במאמר לכתבה המלאה

20/01/2021
חשמלאי 24 שעות - מציאת חשמלאי מומלץ וזמין עבורך, וכמה זה עולה?
חשמלאי 24 שעות - מציאת חשמלאי מומלץ וזמין עבורך, וכמה זה עולה?

טווח המחירים עבור עבודות חשמל הוא עצום. יש עבודות שאפשר לבצע בעלות של פחות מ 200 ש"ח ויש עבודות שמגיעות לסכומים של אלפי שקלים ואף יותר, יש הזמנת ביקור חשמלאי לבדיקת הערכת מצב ומתן הצעת מחיר, ויש הזמנת חשמלאי 24 שעות לטיפול מיידי, וכן הלאה. כך תדעו למה לצפות: לכתבה המלאה

20/01/2021
נקודת חשמל - איך מוסיפים, חוצבים, מזיזים, וכמה זה עולה?
נקודת חשמל - איך מוסיפים, חוצבים, מזיזים, וכמה זה עולה?

מערכת החשמל בבית היא מסועפת ומורכבת מאינספור חוטים שעוברים בתוך הקירות ומתחברים לארון החשמל, אל נקודת האספקה של חברת החשמל ואל נקודת חשמל הקרובה אליכם. לכתבה המלאה

מחפשים חשמלאי ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

20/01/2021
החלפת לוח חשמל - איך מחליפים וכמה זה עולה?
החלפת לוח חשמל - איך מחליפים וכמה זה עולה?

לוח החשמל שלכם לפעמים נמצא מחוץ לבית ולפעמים במקום נסתר בדירה שלכם, אבל אם אתם לא מכירים את הפריט החשוב הזה, מה החשיבות שלו ואיך הוא עובד, כדאי שתתחילו, כי הוא ה"מוח" ששולט בכל מה שקורה עם החשמל בבית שלכם. אם כן, מתי ולמה צריך לבצע החלפת לוח חשמל? האם כל חשמלאי יכול לעשות את זה וכמה זה עולה? לכתבה המלאה

20/01/2021
התקנת גוף תאורה - איך מתקינים וכמה זה עולה?
התקנת גוף תאורה - איך מתקינים וכמה זה עולה?

אם פעם היו מבצעים התקנת גוף תאורה בעיקר של מנורות תלויות, הרי שכיום אפשר למצוא חנויות שלמות שעוסקות רק מבכירה של אינספור גופי תאורה מעוצבים - חלקם עומדים על הרצפה, או על השולחן, חלקם תלויים מהתקרה וחלקם מהקיר, שרשראות תאורה, שנדלירים, מנורות לד, ספוטים, ועוד. לכתבה המלאה

20/01/2021
בדיקת הארקה - איך בודקים הארקה, וכמה זה עולה?
בדיקת הארקה - איך בודקים הארקה, וכמה זה עולה?

הארקה היא אמצעי בלתי נראה המשמש להגנה מפני התחשמלות. הבעיה היא שמדובר על אמצעי בלתי נראה ולכן, כדי לדעת אם ההארקה אצלכם בבית תקינה - תצטרכו להזמין חשמלאי מוסמך, אשר ייבצע בדיקת הארקה ויבדוק אם יש או אין לכם בעיה בהארקה. מן הראוי לציין כי לפי החוק בישראל - הארקה חייבת להתקיים בכל מבנה שבו יש חשמל מכיוון שהיא נחשבת אמצעי מציל חיים. לכתבה המלאה

20/01/2021
חיבור חשמל - איך מחברים ומגדילים, וכמה זה עולה?
חיבור חשמל - איך מחברים ומגדילים, וכמה זה עולה?

חיבור חשמל הוא הבסיס לפעילות תקינה של רשת החשמל הביתית ושל תקשורת תקינה עם חברת החשמל. לרוב חיבורים אלה מובנים ומותקנים כבר בבית, אבל לפעמים יש צורך להחליף, או להתקין אותם מסיבות שונות. אז אילו חיבורים יש וכמה הם עולים? לכתבה המלאה

20/01/2021
התקנת מאוורר תקרה - איך מתקינים וכמה זה עולה?
התקנת מאוורר תקרה - איך מתקינים וכמה זה עולה?

מאוורר תקרה הוא לא בדיוק פתרון המיזוג הנפוץ ביותר במחוזותינו, בעיקר משום שהוא לא מקרר, אלא מניע את האוויר בעדינות. במילים אחרות - אם עוד לא היה לכם העונג, אתם לא יודעים מה אתם מפסידים, התקנת מאוורר תקרה יעניק לכם פתרון מושלם לאוורור עדין של חדרים בימים חמימים, גם חסכוני בצריכת החשמל לעומת מזגן וגם תוספת אסתטית לחדר. לכתבה המלאה

20/01/2021
שקע חשמל - איך מתקינים, מחליפים ומתקנים, וכמה זה עולה?
שקע חשמל - איך מתקינים, מחליפים ומתקנים, וכמה זה עולה?

התקנה והחלפה של שקע חשמל היא פעולה נפוצה למדי, אשר יש לבצע כאשר השקע הישן מתחיל להתפרק, או כאשר רוצים לשנות את העיצוב בבית וזוהי פעולה נחשבת פשוטה יחסית. מנגד, התקנה של שקע חשמלי נצרכת כאשר בונים בית חדש, או בתהליך שיפוץ, או פשוט כאשר רוצים להוסיף נקודת חשמל בבית. אז מה אתם צריכים לדעת על החלפה והתקנה של שקעים חשמליים וכמה זה עולה? לכתבה המלאה

19/01/2021
התקנת שעון לדוד - איך מתקינים וכמה זה עולה?
מערכת שיפוצים פלוס

לפני שנסביר לכם איך מבצעים התקנת שעון לדוד וכמה זה עולה, נסביר שקיים בלבול בין המונחים השונים וכדאי לעשות רגע סדר, לפני שאתם הולכים לקנות את המכשיר המתאים לצרכים שלכם. מרבית ההתקנים לתזמון שעות הדלקה של הדוד הם שעונים, אבל רוב האנשים קוראים להם בטעות "טיימרים". אז מה ההבדל ביניהם? מהו בדיוק שעון לדוד ואיך מתקינים אותו? לכתבה המלאה

19/01/2021
התקנת טיימר לדוד - איך מתקינים וכמה זה עולה?
מערכת שיפוצים פלוס

טיימר לדוד הוא אחד האביזרים הקטנים והחכמים, שלא ברור איך עוד אין לכם אחד כזה. הוא חוסך לכם כסף, הוא חוסך לכם אפילו עוגמת נפש, הוא מגן על הדוד שלכם מפני התחממות יתר והוא גם קטן, פשוט לשימוש וחביב הקהל בכל הנוגע להמצאות קטנות ושימושיות. אז הכירו את כל המידע החשוב אודות התקנת שעון לדוד שלכם. לכתבה המלאה

19/01/2021
התקנת תנור אמבטיה - איך מתקינים וכמה זה עולה?
מערכת שיפוצים פלוס

פתרונות החימום המגוונים שאפשר למצוא בעונות החורף של השנים האחרונות לא פסחו גם על תחום תנורי האמבטיה וכיום אפשר למצוא מגוון אפשרויות - החל בתנור הספירלה הישן והמוכר וכלה במפזרי חום ומקרני חום - הכל מיועד להתקנה בחדר הרחצה. אז אילו סוגי פתרונות חימום אפשר למצוא לאמבטיה? האם אפשר לבצע התקנת תנור אמבטיה לבד, וכמה עולה התקנה על ידי חשמלאי מוסמך? לכתבה המלאה

03/09/2019
פאנלים סולאריים על הגגות: מחירים ומידע שחשוב לדעת
פאנלים סולאריים על הגגות: מחירים ומידע שחשוב לדעת

התקנת פאנלים סולאריים נחשבת לפתרון סביבתי וחסכוני כאחד, אך למרות זאת, אנחנו עדיין לא רואים אותם בשימוש רווח בישראל. מיזם חדש מנסה לשנות את העניין. לכתבה המלאה

11/04/2019
חשמל חכם: כל מה שרציתם לדעת על הפיכת הבית לבית חכם
חשמל חכם: כל מה שרציתם לדעת על הפיכת הבית לבית חכם

באמצעות חשמל חכם ניתן לשלוט על מערכות שונות בבית בלחיצת כפתור, לנוחות הדיירים, רווחתם ושמירה על ביטחונם. מה חשוב לדעת על חשמל חכם? מה היתרונות ומה העלויות? כל הפרטים. לכתבה המלאה

30/05/2012
המדריך לחיסכון בחשמל
המדריך לחיסכון בחשמל

חשבון החשמל הוא אחד החשבונות הגבוהים ביותר שאנחנו מקבלים בסוף החודש, במיוחד בעונת הקיץ החמה. צוות האתר ערך בשבילכם מדריך מקיף לחיסכון חשמל הכולל טיפים מעשיים שאפשר ליישם כבר היום ולקצץ בחשבון החשמל. לכתבה המלאה

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר