פורום חשמל: רק חשמלאים מוסמכים יענו לשאלתכם
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

פורום עבודות חשמל

מנוהל על ידי:
ארז גרינברג,

שאל שאלה בפורום עבודות חשמל

 • 16/08/2018 תקן עובי צינור מארון רכזת מונים לדירהשרית מאלעד

  שאלה חשובה , מה התקן בחוק , גודל / עובי /קוטר,צנור המוליך מהארון רכזת מונים לדירה בבנין

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/08/2018 אי תשלום חשבון חשמל על ידי דיירתמעיין

  שלום, אני שוכרת דירת חדר בקומה שבה 5 דירות נוספות. בכל דירה יש שעון חשמל פנימי, וכולן יחד מחוברות למונה נטען יחיד של חברת החשמל. אנחנו נוהגים להטעין את המונה בדואר ע"י מעקב אחר המונים של כל אחד, חישוב כמה יצא בחודש הקודם, ותשלום בהתאם. לאחרונה נכנסה לקומה דיירת שמסרבת למסור את המונה שלה, מסרבת לשלם את החשמל, ושבלתי ניתן בכלל לשוחח איתה (צורחת בעברית / ערבית ללא הפסקה). יש מתווך שאחראי על הטיפול השוטף בדירה הזאת, ופנינו אליו מספר פעמים. הוא הבטיח שהוא מטפל בזה וגם הגיע פעם אחת לדירה ואמר שקיבל התחייבות מהדיירת שתשלם, אבל כצפוי היא לא שילמה, ונראה שאין לה שום כוונה לשלם. חשוב להדגיש שכיוון שהמונה משותף, אם הוא לא מוטען בסכום הצריכה שלה (כמו כל האחרים), הניתוק שמגיע בסופו של דבר - הוא לכולם כמובן. ניסינו לבדוק בארון החשמל הפנימי אם יש מתג ספציפי לדירה שלה שאפשר לנתק, אבל מתברר שהמתג משותף לאחת מהדירות האחרות, כך שניתוק שלו ינתק גם את הדירה השניה. האם יש מה לעשות כדי לנתק את הדירה שלה, או לדאוג בדרך אחרת לכך שאנחנו לא נמשיך לשלם את חשבון החשמל שלה? ואם כן - מה צריך לעשות וכמה בערך זה עולה? תודה רבה

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/08/2018 חשמל דרך התקרה או הרצפה?עדי מירושלים

  היי אני לקראת החלפת החשמל בבית וקיבלתי שתי הצעות, אחת מהן כללה העברת החשמל דרך התקרה ואחת דרך הרצפה. מה עדיף? מה יש לקחת בחשבון? (מדובר בבית ישן ולא חדש)

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/07/2018 מיקום ארון חשמל בדירהאריה מגוש דן

  שלום וברכה! האם יש עניין למקם את ארון החשמל כמה שיותר קרוב לדלת הכניסה, או שזה בסדר לתכנן לו מקום במרכז הבית (יש לי שם נישה שבדיוק מתאימה לזה). תודה רבה!

  3 תשובות של מומחים
 • 21/07/2018 הסתרת ארונות חשמל ותקשורתגלעד מעפולה

  שלום, בעקבות שינוי מיקום שירותים נוצר מצב בו ארונות החשמל והתקשורת בולטים מהקיר בכ 7 ס"מ, מחפש פתרון להסתרתם. הוספתי 2 דוגמאות אפשריות אחת, גבס באזור הארונות והשניה גבס על כל הקיר, המשמעות כמובן איבוד שטח אך אולי זה הפתרון הנכון, ואולי בכלל אופציה אחרת?

  5 תשובות של מומחים
 • 08/07/2018 הגבהת ארון חשמל חיצוניעדי מPEQIIN

  היי, יש לי ארון חשמל חיצוני נמצא בחצר הבית, בא כזה בצורת מלבן ויש שני חלונות קטנים עליו, לא יודעת איך קוראים לו ארון חשמל או מונה חשמל, מה שחשוב, אני יכולה לעשות לו הגבהה עקב הגבהת החצר ? ולמי צריכה לפנות ? חברת החשמל או חשמלאי ? וכמה עולה לי דבר כזה בערך ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/06/2018 חד פאזי וכיריים חשמליות - 2 סוגי שאלותיויו מראשל"צ

  שלום, יש לי חד פאזי בדירה, את זה אני יודעת בוודאות. אבל לא יודעת אם יש לי 25 או 40 (יחידות או איך שלא קוראים לזה). הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לברר את זה רק מהסתכלות על הלוח חשמל. אני צריכה להתקין כיריים חשמליות (או אינדוקציה) ויש לי רק חד פאזי. לא מעוניינת לעבור לתלת פאזי - הוצאה גבוהה מידי עבורי כרגע. יש 2 דגמים שמתאימים לחד פאזי. אבל איך אני יכולה לדעת שבמידה ואקנה אז זה לא יעשה יותר מידי לחץ על החשמל (במיוחד אם אפעיל עוד מכשירים באותו זמן) והחשמל לא יקפוץ? איך בודקים את הדבר הזה? על מה צריך להסתכל?

  תשובה אחת של מומחה
 • 21/05/2018 שקע חשמל בקיר של ארוןיעל

  שלום, האם יש בעיה מבחינת תקן למקם שקע חשמלי בקיר של ארון? למשל במטבח למקם את השקע של התנור / מדיח במקום מאחורה בקיר, בחלק הקדמי של קיר הארון שליד. תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/05/2018 חיבור פס צבירה במטבחיעקב מבת ים

  קניתי למטבח פס צבירה 2מ'. כרגע נקודת חשמל נמצאת במרכז התקרה של המטבח. הפס מתחבר לחשמל בקצה. האם אפשר לקדוח חור בפס,להכניס חוטים באמצע הפס ולהעביר חוטים בתוך הפס עד הקצה? או שחייבים לחצוב בתקרה כדי להגיע עם חוטים ישר לנקודת חיבור של הפס?

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/04/2018 מספר החוטים שניתן להשחילטוביה מנהריה

  שלום אני מעוניין להעביר ארבעה חוטים 1.5 נוספים על השלושה הקיימים בצינור שרשורי(בניין חדש) האם ניתן? מה מספר החוטים המקסימלי שניתן להשחיל והאם אפשרי להשחיל שניים ביחד?

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/04/2018 שקע חשמל יעוץיניב מכרמיאל

  היי האם ניתן להוציא חשמל משקע מסוים ולהתקין שתי נקודות נוספות בקיר אחר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/04/2018 שקעי חשמליניב מכרמיאל

  היי בבנין בן למעלה מ-30 שנה האם ניתן לקחת חשמל שממוקם בקיר אחד לשתי נקודות שונות שנמצאות בקירות אחרים בחדר? אחד מהשקעים הוא לשימוש של מזגן

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/04/2018 בניית מאריך.יונתן מחיפה

  אני בונה כבל מאריך, עכשיו אני יודע שהכבל הצהוב \ ירוק זה הארקה, עכשיו מצד ימין יושב הכבל החום או הכחול?

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/04/2018 תאורה 5400 לומן (3 גופים דמויי פלורסצנט) בחדר נוער בבית.אבי מחיפה

  שלום, החלפתי מנורה ישנה של 2 ניאונים (ראו תמונה מצורפת) עגולים, בגוף תאורה "סופר לד" של מחסני תאורה עם 3 דמויי ניאון (ראו תמונה מצורפת) ,רשום על האריזה אור יום 5400 לומן. הילדה מתלוננת שהאור חזק ומסנוור, האם הגזמתי בעוצמת האור או שזה עניין של הרגל?החדר בגודל 9 מ"ר, גובה תיקרה 2.5 מטר.

  3 תשובות של מומחים
 • 07/04/2018 דחוף ביותר, בעיית חשמלבני

  לצורך הכנסת לוח לדירה הוצאתי ניתיכים לחבר את הכבל החדש לכבל שיוצא ממונה דיגיטלי לאחר חיבור הכנסתי את הנתיכים המונה עובד אך אין מתח בדקתי את כל הפזות מצד המונה ואין כלום המונה מראה 3 פוזות.

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאלו בפורום
צרו קשר