פורום חשמל: רק חשמלאים מוסמכים יענו לשאלתכם
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

פורום עבודות חשמל

מנוהל על ידי:
ארז גרינברג,

שאל שאלה בפורום עבודות חשמל

 • 08/07/2018 הגבהת ארון חשמל חיצוניעדי מPEQIIN

  היי, יש לי ארון חשמל חיצוני נמצא בחצר הבית, בא כזה בצורת מלבן ויש שני חלונות קטנים עליו, לא יודעת איך קוראים לו ארון חשמל או מונה חשמל, מה שחשוב, אני יכולה לעשות לו הגבהה עקב הגבהת החצר ? ולמי צריכה לפנות ? חברת החשמל או חשמלאי ? וכמה עולה לי דבר כזה בערך ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/06/2018 חד פאזי וכיריים חשמליות - 2 סוגי שאלותיויו מראשל"צ

  שלום, יש לי חד פאזי בדירה, את זה אני יודעת בוודאות. אבל לא יודעת אם יש לי 25 או 40 (יחידות או איך שלא קוראים לזה). הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לברר את זה רק מהסתכלות על הלוח חשמל. אני צריכה להתקין כיריים חשמליות (או אינדוקציה) ויש לי רק חד פאזי. לא מעוניינת לעבור לתלת פאזי - הוצאה גבוהה מידי עבורי כרגע. יש 2 דגמים שמתאימים לחד פאזי. אבל איך אני יכולה לדעת שבמידה ואקנה אז זה לא יעשה יותר מידי לחץ על החשמל (במיוחד אם אפעיל עוד מכשירים באותו זמן) והחשמל לא יקפוץ? איך בודקים את הדבר הזה? על מה צריך להסתכל?

  תשובה אחת של מומחה
 • 21/05/2018 שקע חשמל בקיר של ארוןיעל

  שלום, האם יש בעיה מבחינת תקן למקם שקע חשמלי בקיר של ארון? למשל במטבח למקם את השקע של התנור / מדיח במקום מאחורה בקיר, בחלק הקדמי של קיר הארון שליד. תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/05/2018 חיבור פס צבירה במטבחיעקב מבת ים

  קניתי למטבח פס צבירה 2מ'. כרגע נקודת חשמל נמצאת במרכז התקרה של המטבח. הפס מתחבר לחשמל בקצה. האם אפשר לקדוח חור בפס,להכניס חוטים באמצע הפס ולהעביר חוטים בתוך הפס עד הקצה? או שחייבים לחצוב בתקרה כדי להגיע עם חוטים ישר לנקודת חיבור של הפס?

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/04/2018 מספר החוטים שניתן להשחילטוביה מנהריה

  שלום אני מעוניין להעביר ארבעה חוטים 1.5 נוספים על השלושה הקיימים בצינור שרשורי(בניין חדש) האם ניתן? מה מספר החוטים המקסימלי שניתן להשחיל והאם אפשרי להשחיל שניים ביחד?

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/04/2018 שקע חשמל יעוץיניב מכרמיאל

  היי האם ניתן להוציא חשמל משקע מסוים ולהתקין שתי נקודות נוספות בקיר אחר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/04/2018 שקעי חשמליניב מכרמיאל

  היי בבנין בן למעלה מ-30 שנה האם ניתן לקחת חשמל שממוקם בקיר אחד לשתי נקודות שונות שנמצאות בקירות אחרים בחדר? אחד מהשקעים הוא לשימוש של מזגן

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/04/2018 בניית מאריך.יונתן מחיפה

  אני בונה כבל מאריך, עכשיו אני יודע שהכבל הצהוב \ ירוק זה הארקה, עכשיו מצד ימין יושב הכבל החום או הכחול?

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/04/2018 תאורה 5400 לומן (3 גופים דמויי פלורסצנט) בחדר נוער בבית.אבי מחיפה

  שלום, החלפתי מנורה ישנה של 2 ניאונים (ראו תמונה מצורפת) עגולים, בגוף תאורה "סופר לד" של מחסני תאורה עם 3 דמויי ניאון (ראו תמונה מצורפת) ,רשום על האריזה אור יום 5400 לומן. הילדה מתלוננת שהאור חזק ומסנוור, האם הגזמתי בעוצמת האור או שזה עניין של הרגל?החדר בגודל 9 מ"ר, גובה תיקרה 2.5 מטר.

  3 תשובות של מומחים
 • 07/04/2018 דחוף ביותר, בעיית חשמלבני

  לצורך הכנסת לוח לדירה הוצאתי ניתיכים לחבר את הכבל החדש לכבל שיוצא ממונה דיגיטלי לאחר חיבור הכנסתי את הנתיכים המונה עובד אך אין מתח בדקתי את כל הפזות מצד המונה ואין כלום המונה מראה 3 פוזות.

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/03/2018 שקע טלוויזיה וטלפון - יעוץאלכס ואזנה מאשדוד

  שלום, יש אצלי בחדר שקע שמועבר בכבל (ראה תמונה) שנראה כמו של טלוויזיה, אני מעוניין לחבר טלוויזיה ואת המודם של בזק שמתחבר בחיבור של כבל טלפון בחדר במיקום אחר מאיפה שנמצא כרגע החיבור שבתמונות. (אין חיבור טלפון בחדר) אני מעוניין להתקין/להזיז את החיבור שמצורף בתמונה ולהחליף אותו בחיבור כמו בתמונה השנייה שיש את הכניסה לחיבור של טלפון.

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/03/2018 צינור 20 מ"מ וקופסת גוויספנחס מהוד השרון

  האם יש קופסאת גוויס שמתאימים לצינור 20 מ"מ, או לחלופין האם יש דרך אלגנטית להיכנס עם צינור 20 מ"מ לקופסת גוויס בלי לשבור או לקדוח בקופסה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/03/2018 חשמל, בעיותקארין

  חשמל ב3 חדרים עובד דוד לא עובד ו2 חדרים איו חשמל כנל לגבי טלויזיה הפקק לא קפץ אף אחד מהם זה לא קשור לחברת חשמל אמרו מה זה יכול להיות?

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/03/2018 הארקה - יעוץרון מתל אביב

  בבדיקה שחשמלאי ערך בדירה שלי הוא מצא שערכי ההארקה הם 4.68 ( גודל החיבור 3*25 ) ויש לבצע טיפול במערכת ולהוריד את ערכי ההארקה לפחות מ 1.9 בעל הבית אומר שאין שום בעיה ושגם עם ערכים גבוה אין סכנת התחשמלות מה דעתכם ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/03/2018 חיבור כיריים חשמלייםמור מתל אביב

  חיברתי כיריים חשמליים והשחלתי 3 פאזות + אפס+ארקה ה3 פאזות שהשחלתי הם היו בצבע חום שלושתם זה משנה איפה אני מחבר אותם ב 16*3 חשוב החיבור שלהם ב rst ???

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום
צרו קשר