בית

>

חשמלאים

>

מאמרים

>

חשמלאי 24 שעות - חשמלאי מומלץ וזמין עבורך, וכמה זה עולה?

חשמלאי 24 שעות - חשמלאי מומלץ וזמין עבורך, וכמה זה עולה?

טווח המחירים עבור עבודות חשמל הוא עצום. יש עבודות שאפשר לבצע בעלות של פחות מ 200 ש"ח ויש עבודות שמגיעות לסכומים של אלפי שקלים ואף יותר, יש הזמנת ביקור חשמלאי לבדיקת הערכת מצב ומתן הצעת מחיר, ויש הזמנת חשמלאי 24 שעות לטיפול מיידי, וכן הלאה. כך תדעו למה לצפות:

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/12/2020 5 דק' קריאה

עלות ביקור חשמלאי

כל בית בישראל זקוק לשירותיו של חשמלאי מוסמך מדי פעם, בעיקר לצורך תיקונים ועבודות קטנות כמו החלפת שקע חשמלי, תיקון קצר, התקנת גופי תאורה ועוד.

יחד עם זאת, לפעמים יש גם עבודות מורכבות מאוד, כמו החלפת מערכת החשמל בדירה ישנה, התקנה של שקעים חדשים בתהליך שיפוץ נרחב, מעבר לתלת פאזי, החלפת ארון חשמל ועוד.

בכל מקרה, לפני שהחשמלאי יכול לבצע את העבודה עבורכם, הוא צריך להגיע כדי להבין מה אתם בדיוק צריכים ואז לתת לכם הצעת מחיר מבוססת על המידע הזה, או לבצע את העבודה במקום.

באופן טבעי קיים הבדל בין מחיר ביקור חשמלאי מוסמך ביום חול, בתיאום מראש בשעה סבירה, לבין ביקור חירום באמצע הלילה, או בשבת וחג. כמו כן, חשמלאי ותיק ומנוסה לרוב גובה מחירים גבוהים יותר מאשר חשמלאי מתחיל.

אז אם אתם מזמינים ביקור חשמלאי מוסמך, קחו בחשבון כי טווח המחירים נע בין 200-450 ש"ח.

חשמלאי מוסמך

קיימות דרגות שונות של מקצועיות בתחום החשמל וכל דרגה כזאת מסמיכה את בעליה לעסוק בעבודות חשמל אחרות. ככל שעולה הדרגה, כך גם עולה מספר העבודות אותן רשאי חשמלאי לבצע וכן עולות הסמכויות השונות שלו.

מתוך 7 דרגות שונות בתחום החשמל, חשמלאי מוסמך נמצא בסך הכל בדרגה השלישית ובכל זאת - הוא האיש שלכם לביצוע של כמעט כל עבודת חשמל שתוכלו לדמיין.

חשמלאי מוסמך יכול לבצע עבודות חשמל עד מתח של 3X80 אמפר, כולל תלת פאזי ולכן הוא האיש לביצוע עבודות חשמל בבתים ודירות. במבנים עם מתח חשמל גבוה יותר, הוא יכול לבצע חלק מהעבודות, אך רק בפיקוח של חשמלאי בדרגה מתאימה.

חשוב לוודא שאתם שוכרים רק את שירותיו של חשמלאי מוסמך לביצוע עבודות חשמל בבית, כדי למנוע סכנת חיים ופגיעה של ממש ברשת החשמל שלכם, כמו גם במכשירי החשמל היקרים בבית.

כדי לוודא שאתם שוכרים את שירותיו של חשמלאי מוסמך, תצטרכו לבדוק שיש לו תעודה רלוונטית בתוקף. מומלץ לבקש ממנו לשלוח לכם צילום של הרישיון שלו בטלפון לפני שאתם מזמינים ממנו את העבודה ולבדוק שמופיע עליה שם מלא, מספר רישיון, סוג רישיון ותוקף.

על רישיון של חשמלאי מוסמך צריכה להופיע הכותרת: "רישיון לעסוק בביצוע עבודות חשמל" והתואר: "חשמלאי מוסמך". אם אתם רוצים לעשות עוד בדיקה, ליתר ביטחון, תוכלו לחפש את מספר הרישיון המופיע על התעודה באתר של משרד התמ"ת.

לבסוף, מומלץ לבקש לראות גם צילום של ת"ז כדי לוודא שהחשמלאי הוא אכן בעל הרישיון ושלא מדובר במתחזה, או שרלטן חלילה.

אלכסנדר בייס

ציון 9.72 29 חוות דעת

חשמלאי ראשי

כמו דרגת חשמלאי מוסמך, גם דרגת חשמלאי ראשי נרכשת על סמך ניסיון ורק לחשמלאי מוסמך, אשר עבד לפחות שנה בעבודות חשמל.

כמו חשמלאי מוסמך, גם חשמלאי ראשי יכול לבצע ולתכנן מערכות חשמל במתח נמוך, אבל חשמלאי ראשי, שלא כמו חשמלאי מוסמך, יכול לתכנן ולערוך תוכניות של מתקני חשמל בעוצמת זרם של עד 250 אמפר בשלוש פאזות.

במילים אחרות, כאשר מדובר על עבודות חשמל בבית, שני החשמלאים יכולים לבצע אותן באותה המידה, אבל חשמלאי ראשי הוא בעל ניסיון רב יותר ויש לו גם מסכות לביצוע סוג אחד של עבודות חשמל מורכבות יותר.

חשמלאי מתח גבוה

חשמלאי מתח גבוה נקרא בשפה המקצועית: "חשמלאי מסוייג". זהו סוג של רישיון לעסוק בעבודות חשמל מאוד ספציפיות, ביניהן:

  • טיפול בציוד אלקטרוני, תעשייתי, או חשמלי הנמצא תחת מתח

  • התקנה ותפעול של מערכות מיזוג אוויר בתעשייה

  • ניתוק וחיבור של ציוד חשמלי ואלקטרוני במצבים של סכנת התחשמלות

כל חשמלאי המעוניין לבצע עבודות ובדיקות של מערכות חשמל ואלקטרוניקה במתח מעל 50 וואט, במוסדות שונים, בתעשייה ומעבדות, או מתח של מעל 24 וואט לכל סוגי העבודות בענף החקלאות, הרפואה והבנייה, חייב להחזיק ברישיון של חשמלאי מסויג, הרי הוא חשמלאי מתח גבוה.

מחפשים חשמלאי ולא מצאתם ?

או

מחירון חשמלאים

כפי שניתן להבין, כאשר מדובר על מחירים של עבודות חשמל, הטווח הוא גדול מאוד ונע בין מאות ספורות של שקלים לעבודה אחת ועד אלפי שקלים.

משום כך, מחירון החשמלאים שלנו מציג את טווח המחירים המומלץ לעבודות הנפוצות בתחום, תוך הסייגים שכבר הוזכרו כאן.

המחיר יכול להשתנות בהתאם לרמת מורכבות יוצאת דופן של העבודה וכן בהתאם לרמת הוותק של החשמלאי, האזור בו הוא עובד וכן הלאה.

בדיקת חשמלאי מוסמך

כפי שהוסבר כאן קודם, אפשר לבדוק באתר של משרד התמ"ת, באמצעות הזנה של מספר הרישיון, או מספר תעודת זהות, את סוג הרישיון של החשמלאי שלכם - אם הוא בכלל קיים, אם הוא בתוקף, מה רמת ההסמכה שלו וכן הלאה.

שזו למעשה הדרך הבטוחה ביותר לבדוק שהחשמלאי שלכם אכן מתאים לבצע את עבודות החשמל שאתם צריכים. יש לכם מספר רישיון שאתם רוצים לבדוק? לחצו כאן לאתר של משרד התמ"ת.

איתור חשמלאי מורשה

כמו חשמלאי מוסמך, כל חשמלאי מורשה בדרגות השונות מופיע גם הוא באתר של משרד התמ"ת. משום כך, אתם יכולים לבדוק את דרגת הרישוי ולקבל מידע נוסף על החשמלאי שאתם רוצים להזמין, אם תזינו את מספר הרישיון שלו באתר של משרד התמ"ת.

אבל רגע לפני שאתם מתחילים להתקשר לחברים ומשפחה כדי לחפש המלצות על חשמלאי מומלץ, או מתחילים לחפש בפייסבוק, כדאי שתכירו את הרשימה שלנו.

רשימת חשמלאים מוסמכים

חיפוש אחר חשמלאי מוסמך יכול להתחיל באתר של משרד התמ"ת, שם תוכלו למצוא רשימת שמות ומספרי רישיון של כל החשמלאים המוסמכים והמורשים בארץ, אשר יש להם רישיון בתוקף.

אבל אנחנו רוצים לעשות לכם חיים אפילו קלים עוד יותר ולכן אנחנו מציעים לכם רשימה של חשמלאים מוסמכים, לפי אזורים בארץ, בליווי המלצות של גולשים שקיבלו מהם שירות וזאת לאחר שביצענו בעצמנו את כל הבדיקות הנחוצות כדי לוודא שאתם מקבלים את הטוב ביותר.

חשמלאי 24 שעות במרכז

חלוקת בעלי המקצוע של שיפוצים פלוס מתבצעת לא רק לפי תחום העיסוק שלהם, אלא גם לפי מיקום גאוגרפי רצוי.

משום כך, אם אתם מחפשים חשמלאי באזור המרכז, אתם לא צריכים להתאמץ, אלא רק להיכנס לעמוד המתאים באתר, שם תמצאו רשימה של חשמלאים מומלצים באזור המרכז.

חשמלאי בקריות

גם כאשר אתם מחפשים חשמלאי בקריות, אתם יודעים שבאתר שיפוצים פלוס אפשר למצוא חשמלאי בקריות שהוא גם מורשה, גם מוסמך לבצע את סוג עבודות החשמל הרצוי לכם, גם נמצא קרוב לבית שלכם וגם נבדק על ידי צוות האתר ודורג על ידי הגולשים, כדי שאתם תהיו בטוחים שאתם פונים לבעל מקצוע איכותי ואמין.

לסיכום

אם עד לא מזמן, איתור חשמלאי מוסמך, מורשה, אמין ואיכותי היה יכול להיות מורכב ומצריך מאמצים רבים, כיום זה כבר לא המצב.

כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לאתר חשמלאי מוסמך, או כל דרגה אחרת של חשמלאי באזור שלכם, הוא להיכנס לאתר שיפוצים פלוס. אנחנו כבר עשינו בשבילכם את כל העבודה הקשה ואתם רק צריכים לבחור.

מחפשים חשמלאי ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה