בית

>

חשמלאים

>

מאמרים

>

התקנת טיימר לדוד - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנת טיימר לדוד - איך מתקינים וכמה זה עולה?

טיימר לדוד הוא אחד האביזרים הקטנים והחכמים, שלא ברור איך עוד אין לכם אחד כזה. הוא חוסך לכם כסף, הוא חוסך לכם אפילו עוגמת נפש, הוא מגן על הדוד שלכם מפני התחממות יתר והוא גם קטן, פשוט לשימוש וחביב הקהל בכל הנוגע להמצאות קטנות ושימושיות. אז הכירו את כל המידע החשוב אודות התקנת שעון לדוד שלכם.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/12/2020 5 דק' קריאה

מה זה טיימר לדוד?

למעשה, הפריט השימושי הזה הוא בדרך כלל שעון שבת, שמטרתו לאפשר לאנשים שומרי שבת וחג ליהנות מהיתרונות של מכשירי חשמל שונים, בלי להפעיל אותם בעצמם ולחלל שבת חלילה.

אז ההמצאה הגאונית הזו עברה חזרה בשאלה אם תרצו וכיום היא משמשת אלפי אנשים מכל מגזרי החברה בישראל, אשר נעזרים בה כדי לבצע הפעלה חכמה וכיבוי חכם לא פחות, של דוד החימום למים בבית.

מצד שני, יש גם מכשיר שנקרא טיימר לדוד, אבל שלא כמו שעון שבת, הוא פועל באופן נקודתי, כלומר אתם צריכים לזכור להפעיל אותו כל פעם מחדש והוא מכבה את עצמו, לאחר שנגמר פרק הזמן, אותו קבעתם מראש.

יתרונות טיימר לדוד

ההמצאה הקטנה והחכמה הזאת אולי נראית לכם טריוויאלית, אבל למעשה היא מספקת כמה פתרונות חשובים, לבעיות שכולכם מכירים:

חיסכון בחשמל - כשאתם מדליקים את הדוד באופן רגיל, כמעט תמיד סביר להניח שתשכחו לכבות אותו בזמן, פשוט כי רוב האנשים לא טורחים לשים לעצמם טיימר בטלפון החכם כדי לכבות את הדוד בזמן ואז אתם עסוקים מדי כדי לשים לב ולכבות אותו. שלא לדבר על ללכת לישון ולהשאיר אותו דולק כל הלילה.

אז עם טיימר לדוד אין סיכוי שזה יקרה - אתם מחליטים מראש לכמה זמן צריך להדליק את הדוד והוא נכבה לבד, כשהזמן מגיע.

מהצד השני של המטבע, אתם גם שוכחים להדליק את הדוד בזמן, כדי שיהיו לכם מים חמים בדיוק בזמן למקלחות, שלא לדבר על מקלחת חמה שתחכה לכם בבית כשאתם חוזרים מהעבודה, או מטיול ארוך, או אפילו לילה של בילוי עם חברים.

 אז עם טיימר לדוד אתם יכולים להחליט על שעות קבועות כדי שתמיד יהיו לכם מים חמים כשאתם מוכנים למקלחת, או לשנות את התזמון של הדוד, כדי שהוא יהיה מוכן עם מים חמים ומפנקים כשתחזרו הביתה לאחר נסיעה ארוכה למשל.

מצד שלישי, לא רק המקלחת החמה שלכם עומדת כאן על הפרק, כי אם גם איכות החיים של הדוד ואורך החיים שלו המושפע ממנה באופן ישיר, שכן דוד דולק לפרקי זמן ארוכים מדי יכול להתקלקל ואף להתפוצץ בשלב מסוים ולכן טיימר לדוד גם מגן לכם על הדוד ושומר לכם על התקינות שלו לטווח ארוך.

מפסק חכם לדוד

היתרונות הרבים של טיימר לדוד מקבלים כאן תגבור נוסף, באדיבות המאה העשרים, בדמות מפסק מיוחד, שמתחבר לרשת האינטרנט של הבית ומאפשר לכם לשלוט על הדלקה וכיבוי של הדוד גם כשאתם לא בבית - מהטלפון החכם.

אז נכון, טיימר עושה עבודה מעולה גם ככה, אבל אם אתם מגיעים הביתה בשעות לא צפויות ורוצים שתהיה לכם אפשרות להדליק את הדוד כשאתם בדרך מהעבודה, באוטו ואפילו ברכבת, זו הדרך האלגנטית והמתוחכמת ביותר שאפשר לבקש.

גם אם אתם מתעכבים קצת בחוץ וחוזרים יותר מאוחר ממה שחשבתם, אתם יכולים להשאיר את הדוד דולק לעוד כמה דקות, כדי שיהיו לכם מים חמים בכל מקרה.

אז אם אתם אוהבים גאדג'טים, אם החיים שלכם לא מאופיינים בשגרה קבועה, אם אתם מעדיפים להתעסק עם הגדרות באפליקציה יותר מאשר עם הכיוון של שעון שבת מכני, מפסק חכם יכול להתאים לכם מאוד.

התקנה של מפסק חכם לדוד נעשית על ידי חשמלאי, כמו במקרה של טיימר לדוד, אבל את רכישת הפריט החביב הזה תצטרכו לעשות בעצמכם אצל החברות המשווקות את המוצר.

התקנה של טיימר לדוד

התקנה של טיימר לדוד, כמו כל התקנה של אביזר חשמלי, צריכה להתבצע על ידי חשמלאי מוסמך, כדי להבטיח עבודה תקינה של המכשיר, כדי למנוע התחשמלות ולהגן גם על הדוד מפני תקלות.

יחד עם זאת, מדובר על פעולה פשוטה יחסית, הכוללת החלפה של מפסק ההפעלה והכיבוי הרגיל בשעון שבת, או במפסק דיגיטלי מחובר לאפליקציה, כפי שהוסבר כאן קודם.

בהתאם לסוג הטיימר, מחיר ההתקנה על ידי חשמלאי מוסמך, של טיימר לדוד, יעלה בין 350-500 ש"ח.

יחד עם זאת חשוב לזכור לבצע את הפעולות הבאות:

  • בקשו מהחשמלאי לתת לכם אחריות של שלושה חודשים של ההתקנה - זה מגיע לכם.
  • לפני שאתם מזמינים את החשמלאי, צלמו ושלחו לו תמונה של מפסק הקיים לצורך היערכות מקדימה שתחסוך לכם ולו התעסקות מיותרת בהמשך.

הפעלה נכונה של טיימר לדוד

אפשר להבין, אם אתם עומדים מבולבלים מול שעון שבת שהתקין לכם החשמלאי ולא יודעים איך להפעיל אותו ולכן אתם מוזמנים לקרוא מדריך קצר, שיעזור לכם להתמודד:

שעון שבת, שאותו הפכתם לטיימר לדוד להזכירכם, מגיע עם מפסק, אשר מדליק או מכבה אותו אם תחליטו להשבית אותו מסיבה כלשהי, אם למשל אתם נוסעים לכמה ימים ואין צורך כלל במים חמים.

לאחר מכן, יש לכם אפשרות לבחור בין שלושה מצבים באמצעות מפסק ייעודי: כיבוי, טיימר, או הפעלה.

מדליקים ומגדירים את השעה

כדי להשתמש בשעון יש להדליק אותו באמצעות המתג הראשי ואז לכוון אותו למצב טיימר.

כעת אתם צריכים להגדיר את השעון, לפני שתוכלו להגדיר את השעות לכיבוי והדלקה של הדוד. כדי לעשות את זה, אתם צריכים לסובב את השעון לכיוון צד ימין, עד שהחץ הקטן למעלה יגיע לשעה הנוכחית הנכונה.

תוכלו גם להסתכל על תצוגת מחוגים הנמצאת באמצע השעון ושם אפשר לראות אם השעון מכוון לשעה הנכונה או לא. חשוב מאוד - אל תנסו לסובב את השעון לצד שמאל, כי אתם עלולים להרוס אותו ככה.

מכוונים את הטיימר לשעות הרצויות

כעת אתם יכולים לכוון את הטיימר עצמו, כדי להבטיח שהדוד יידלק ויכבה בשעות שאתם מגדירים לו:

שימו לב כי מסביב לשעון יש קווים אדומים זעירים, בולטים החוצה, המקיפים אותו מכל צדדיו, לידם מופיעות שעות, כמו בשעון אנלוגי רגיל. כל אחד מהקווים האלה מסמן רבע שעה ומכאן ניתן להסיק כי כל 4 קווים הם שעה שלמה.

כדי לכוון את הטיימר לשעות הרצויות להדלקת הדוד, צריך פשוט לדחוף פנימה את הקווים האדומים הרצויים. אפשר לקבוע גם כי הדוד יפעל בין השעות 10:15 - 11:30 ואז שוב בין השעות 18:30-19:30 למשל.

כל עוד הקווים האדומים הקטנים האלה לחוצים, הטיימר יפעל בשעות שהגדרתם לו מראש. אם אתם יודעים מראש מהן השעות הרצויות לכם להפעלה קבועה של הדוד, בקשו מהחשמלאי שלכם שיראה לכם איך מכוונים את השעון, או לכוון אותו בעצמו.

לסיכום

עבודות שונות לחשמלאי מקצועי, כשמדובר בטיימר, או שעון שבת לדוד שהוא פריט אלמנטרי ומומלץ מאוד להתקין כזה גם אצלכם בבית. כל מה שצריך לעשות זה לבחור את החשמלאי המתאים ברשימה שלנו ולהתקשר!

אלכסנדר בייס

ציון 9.72 29 חוות דעת

מחפשים חשמלאי ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה