בית

>

כלים סניטריים

>

בחירת כיור לאמבטיה - על סוגי התקנה וחומרי גלם שונים

בחירת כיור לאמבטיה - על סוגי התקנה וחומרי גלם שונים

בחירת כיור לאמבטיה מושתת על שיקולים של צורת ההתקנה וחומר הגלם לאלו מתלווה העיצוב, שבשנים האחרונות הולך ומתפתח מאוד וניתן למצוא מגוון רחב של כיורים שהם ממש יצירת אומנות. איך נבחר כיור לאמבטיה? על כך במאמר הבא

מאמר מאת חלמיש

פורסם ב-12/11/2012 3 דק' קריאה

לפני שיפוץ אמבטיה? אם אתם בשלב התחלתי של חיפוש שיפוצניקים וקניית חומרי הגמר אתם ודאי יודעים שכלים סניטריים מהווים רכישה בסיסית וחשובה למדי לשיפוץ, וכוללים בעיקר את האמבטיה או המקלחון, האסלה, הניאגרה והכיור. אם בעבר כיור היה פריט שגרתי ולא מיוחד שמטרתו פונקציונאלית בלבד הרי שהיום לגשת לחלל תצוגה של כיורים זה כמו להיכנס לתערוכת אומנות. מגוון הדגמים, הצבעים, חומרי הגלם והגוונים שנגלים לעינינו הופכים את בחירת הכיור ליותר סבוכה. איך נדע איזה כיור לבחור? על כך במאמר הבא.

כיור לאמבטיה – על הסוגים השונים

לפני שנבחר כיור לאמבטיה חשוב שנכיר את הסוגים השונים של כיורים שקיימים:

  • כיור שקוע – מותקן בגובה של השיש ובצורה זו גורפים את המים ישר לכיור. מדובר בהתקנה הכי פופולארית בארץ שנחשבת לסטנדרט.
  • כיור מונח – התקנה של כיור המונח על משטח השיש. לרוב יהיה בעל עיצוב מיוחד וההנחה תבליט זאת.
  • כיור אקרילי – טרנד חם מאוד בשנים האחרונות הוא הכיורים האקרילים. אלו יהיו לרוב יותר ארוכים מכיור סטנדרטי ויגיעו במידות שונות ומגוונות. חלק מהכיור יהיה שקוע בשיש וחלקו יבלוט החוצה. מדובר בעיצוב מיוחד במינו שדורש צורת התקנה שונה שדורשת שהצנרת תהיה ממוקמת מאחורי ארון האמבטיה בכדי לא לפגום בעיצוב חדר הרחצה. עם כיור אקרילי מקבלים קווים נקיים וישרים, התחזוקה שלהם קלה ומסתכמת במגבון לח שכן לא נדבק אליהם לכלוך והם בהחלט עומדים במבחן המציאות.
  • כיור Free Standing – כיור שלא מחובר לקיר או לשיש ופשוט עומד מהרצפה כלפי מעלה ללא חיבור לקיר או לארון. נהוג להשתמש בהם בשירותי אורחים ומקומות בהם פחות חשוב האחסון ויותר המראה. כיורים אלו מגיעים במגוון צורות ודוגמאות – מעוגלים, ריבועים וכו'

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

בחירת סוג ההתקנה של הכיור תלויה בעיצוב שאנחנו רוצים ליצור וכן בתשתית הקיימת באמבטיה. נצטרך לקחת בחשבון את שטח חלל האמבטיה והאם הוא יכול להכיל כל סוג כיור שכזה, האם ההתקנה והצנרת השונה בכיורים מסוימים לא מתאימה לחדר הרחצה שלנו. האם אנחנו רוצים ליצור עיצוב מודרני מיוחד או שמרני מסורתי? האם יש אמלנטים אחרים בחדר האמבטיה שבולטים מאוד ונרצה להדגיש אותם ולהצניע את הכיור או להפך - להצניע את שאר האלמנטים ולבחור בכיור מונח יפה ומעוצב שיהווה את מרכז החדר? כל אלו שאלות שיסייעו לכם לבחור את סוג הכיור.

בחירת כיור לאמבטיה על פי חומר הגלם

  • אמייל – כיור שעשוי מברזל ומצופה באמייל מגיע לרוב בעיצוב מעוגל נקי והברק שלו נמשך לזמן רב. עם זאת שכבת האמייל, ברגע שנסדקת מאבד הכיור מהיופי שלו. אם נקפיד לא להפיל חפצים כבדים לתוך הכיור נוכל ליהנות מכיור יפה ואיכותי.
  • נירוסטה – לרובל א יהיה בשימוש בבית כמו במסעדות, מטבחים ובתי קפה. עם זאת ניתן לראות שימשו בכיורי נירוסטה בבתים עם עיצוב מודרני ששואפים לאווירת הייטק גם בפנית הבית. יותר מתאים למטבח מאשר לחדר הרחצה.
  • חרס – חומר הגלם הנפוץ ביותר לכיורים בישראל. עמיד לאורך זמן, בעל ברק, קל לניקיון ותחזוקה ובעל מגוון עיצובים.
  • אבן קיסר – כיור חזק ואיכותי שעשוי מקוורץ טבעי בשילוב אקריל. כיורים אלו עמידים בפני חומצות וכימיקלים, מגיעים במגוון עיצובים רחב מאוד ובגימורים שונים.
  • פורצלן – כיור שמגיע כחלק ממשטח שלם ולא דורש התלבטות לגבי בחירת צבע קיור כמו להתלבטות על בחירת המשטח עצמו. כיורים אלו מגיעים במגוון עצום של עיצובים.

הכיורים הנבדלים אלו מאלו בחומר הגלם יבדלו אלו מאלו גם במחיר שלהם. חומרי גלם מסוימים מחזיקים זמן רב יותר בעוד חומרי גלם אחרים מתבלים במהרה. הכל שאלה של תקציב ושימוש. אם נגור בדירה שכורה לשנה לא נרצה לקנות את הכיור הכי יוקרתי ועמיד בעוד אם אנחנו מתכננים להישאר בדירה מסוימת שנים רבות נרצה לבחור כיור שיחזיק בהתאם ולא ידרוש מאיתנו הוצאות בהמשך הדרך. 

מחפשים חברת כלים סניטריים ולא מצאתם ?

או

מחפשים חברת כלים סניטריים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה