שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

אסלה עומדת מול אסלה תלויה - יתרונות וחסרונות

אם אנחנו משפצים את הבית, בדרך כלל נעדיף להחליף את האסלות בחדשות ומודרניות. ישנם שלושה סוגי אסלות עיקריים: האסלה הסטנדרטית הפשוטה שמונחת על הרצפה הכוללת ניאגרה פלסטית גבוהה, אסלת מונובלוק בה הניאגרה תהיה מחרס ותיצור יחידה אחת עם האסלה ואסלה תלויה המנותקת מהרצפה, כאשר הניאגרה סמויה בקיר.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-26 בספטמבר, 2021

היות והשימוש באסלות הוא שימוש תדיר, חשוב שתהיינה פונקציונאליות ועמידות לחומרי ניקוי. בנוסף, יש להקפיד על בחירת אסלה איכותית שתתפקד לאורך זמן מבלי שתגרמנה סתימות ובלי שייגרם לה נזק. אסלות חייבות מטבען להיות מצוידות במיכל להדחת מים. לאחר כל שימוש באסלה מתבצעת פעולת הדחה המים אשר שוטפים את הפסולת למערכת הביוב. מחירי האסלות משתנה בהתאם לסוג האסלה. אסלה תלויה עם מיכל סמוי תעלה בסביבות 1,000-4,000 ₪ בעוד אסלה עומדת תעלה בסביבות 200-1,200 ₪, בהתאם לחומר ממנה היא מיוצרת ולאופן העיצוב.            

אסלה תלויה

מחפשים חברת כלים סניטריים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

האסלה העומדת מול האסלה התלויה

כשמשפצים את הבית ישנם מספר פרמטרים בהם ניתן להיעזר על מנת לעשות את הבחירה הנכונה, כאשר לכל אחת מהאסלות יתרונות וחסרונות משלה.
היתרון של האסלה העומדת על הרצפה, הוא בעיקר בעוצמת השטיפה. המים מגיעים ממיכל גבוה, ולכן השטיפה תהייה טובה יותר בנוסף, אסלה מסוג כזה תהיה זולה יותר. לאסלה התלויה יש יתרון אסתטי וגם פרקטי - ניתן לנקות יותר בקלות את אזור הרצפה והקירות כאשר האסלה מנותקת מהרצפה וממתקן השטיפה. עם זאת הניאגרה הסמויה מייקרת את מחיר האסלה ואת התקנתה.

למאמר מקיף בנושא האסלה התלויה לחצו כאן!

למה חשוב לשים לב כשקונים אסלה?

כאשר משפצים את הבית ומחליטים להחליף את האסלה, עוד לפני שמתמקדים בסוג האסלה המועדף, חשוב לוודא כי האסלה בטיחותית ושיש לה אישור ממכון התקנים. חשוב גם לבדוק עד מתי האחריות עבור הניאגרה והאסלה שרכשתם, כאשר לרוב לאסלה סמויה תינתן אחריות למשך זמן ארוך יותר בשל מורכבות ההתקנה. בנוסף, יש לשים לב כי היא מותקנת ביציבות כך שלא תיפול או תישבר, שלא יישארו בה כתמים, שתהיה עמידה לחומרי ניקוי ושתסלק את הפסולת במהירות ובקלות. קיים קושי רב בבחירת אסלה כאשר מגיעים לחנות כיוון שניתן להתרשם רק מהמראה שלה ולא מהאופן בו היא פועלת. לכן, על מנת לבחור באסלה הנכונה, יש להעביר יד בתעלה של האסלה ולבדוק שהיא פתוחה ושישנם חורים מתאימים. מומלץ אף להתייעץ עם אינסטלטוראו עם קבלן השיפוצים שמבצע את עבודות השיפוץ בבית שלכם, כדי שייתן את הדגשים שלו לבחירת האסלה המתאימה

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר