בית

>

חברות דלתות

>

מאמרים

>

ציפוי פורניר לדלתות פנים

ציפוי פורניר לדלתות פנים

דלתות פנים לבית מורכבות ממספר חלקים: מסגרת, מילוי, ציפוי, משקוף, צירים, מנגנון נעילה ופרזול. ציפוי הדלת, בניגוד לרוב החלקים האחרים, הוא המשמעותי ביותר לעיצוב הדלת. הוא החלק שאנו רואים והוא גם חלק משמעותי בקביעת העמידות של הדלת - בפני מים, בפני חום ובפני מזיקים כמו תולעי עץ וטרמיטים. ציפוי פורניר הוא אחד מבין כמה סוגי ציפויים לדלתות פנים. במאמר הבא נערוך השוואה בינו לבים הסוגים האחרים וננסה להבין אם דלת בציפוי פורניר היא דלת איכותית.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-14/11/2019 4 דק' קריאה

סוגי ציפויים לדלתות פנים בבית בהשוואה לציפוי פורניר

דלת שאינה עשויה מעץ מלא תהיה עשויה מחומר מילוי - למשל מילוי כוורת, מילוי פלקסבורד, או פוליאוריתן מוקצף. המילוי מוקף במסגרת ומעל שניהם יש כיסוי, לרוב עשוי מ-MDF.

מעל כל אלה, נוסף הציפוי, שיכול להיות עשוי מחומרים שונים ומיוצר בתהליכי ייצור שונים והוא זה שנותן לדלת את המראה החיצוני שלה. להלן חלק מסוגי הציפוי המקובלים:

 • ציפוי למינטו - עשוי משכבות של חומר פלסטי, ביניהן חומר מבודד, שנצמדות לדלת באמצעות חום ולחץ. נחשב לציפוי איכותי מאוד. מבודד ברמה גבוהה ועמיד בפני מים, חום ומזיקים. מחירן של דלתות למינטו תלוי במספר מרכיבים והוא נחשב לממוצע מבין מחירי הציפויים האחרים. יש יקרים ממנו, או זולים ממנו.
 • דלת פולימר - במקרים רבים מדובר על דלת שהמילוי שלה וגם הציפוי שלה עשויים פולימר. במקרה כזה, הדלת נצבעת בצבע אפוקסי, שהוא אטום ויש לו עמידות גבוהה בפני מים. גם רמת הבידוד של דלת כזו היא גבוהה מאוד ובנוסף היא גם קלה וניתנת לעיצוב במגוון עיצובים. כל אלה הופכים את סוג הדלת הזה לפופולרי מאוד, אך גם יקר מאוד.
 • דלתות שלייפאק - כיסוי MDF שמעליו צביעה אטומה. נחשבות ליוקרתיות וניתן לקבל אותן בעיצובים אישיים, עם גילופים ועוד. הן פחות עמידות למים מדלתות אחרות ויקרות יחסית.
 • ציפוי למינציה - נחשב לעיצוב הוותיק ביותר, הזול ביותר וגם הפחות איכותי מבין כל הציפויים. הוא אינו עמיד בפני מים, צפוי להתקלף ולהישרט בקלות ואינו מוסיף לרמת הבידוד של הדלת.

בנוסף על סוגי הציפוי האלה, ישנם גם ציפוי פורניר וציפוי פורמייקה, שרבים עשויים להתבלבל ולחשוב שמדובר באותו סוג של ציפוי, אך יש ביניהם הבדלים מהותיים:

 • ייצור: הפורניר הוא בעצם טפט דק מאוד, שמדביקים על גבי כיסוי ה-MDF של הדלת. הפורמייקה עשויה משכבות של נייר ודבק חזק מאוד, המודברים לדלת באמצעות חימום בתנור.
 • עמידות: רמת העמידות של ציפוי הפורניר נחשבת לנמוכה יחסית והוא פגיע במקרה של מגע במים, או במקרב של חבלה. דלתות פורמייקה לעומת זאת, נחשבות לעמידות מאוד ומומלצות במיוחד לשימוש בחדרי אמבטיה ומטבחים - שם עמידותן בפני מים עומדת למבחן קבוע.
 • עיצוב: שני חומרי הציפוי הללו מגיעים במגוון גדול של סגנונות עיצוב ושל צבעים. יחד עם זאת, הפורניר, בהיותו חומר פחות פלסטי מהפורמייקה, משנה את צבעו ודוהה עם הזמן והדבר עשוי להיות ניכר, אם עולה הצורך להחליך את הציפוי של אחת הדלתות בבית ואז תאבד האחידות של גווני הדלתות.
 • מחיר: דלתות פורניר, כמו דלתות פורמייקה, נמצאות בראש טבלת המחירים לציפויי דלתות והן יקרות יותר מדלתות אחרות.

איך בוחרים את הציפוי המתאים ביותר לדלתות הפנים שלכם?

בחירת ציפוי לדלתות הפנים היא רק אחת מבין כמה בחירות שתצטרכו לעשות:

 1. תקציב - מה המחיר המתאים עבורכם לדלתות הפנים וכיצד ישפיע מחיר הציפוי על מחיר הדלת כולה?
 2. מילוי - איזה סוג של מילוי עדיף עבורכם ומה סוג הציפוי המתאים לו ביותר?
 3. עיצוב - איזה עיצוב יש לדאר חלקי הבית ואיזה סוג של ציפוי יכול להשלים את המראה הזה ולהשתלב בו בצורה נכונה?
 4. עמידות - האם הדלתות שלכם זקוקות לרמת עמידות גבוהה, או שתוכלו להסתפק בדלתות עם עמידות מעט נמוכה יחסית?
 5. בידוד - האם המילוי של הדלת מספק לכם בידוד חזק מפני רעשים ומפני חום? אם כן - תוכלו להסתפק בציפוי שאין לו יכולת בידוד משמעותית.

החלטות נוספות שתצטרכו לקבל בעת בחירת הדלתות: סוגי הצירים, סוג הסגירה והנעילה, סוג הידיות, מזוזות ומשקוף. בתוך המכלול הזה, צריך לבחור ציפוי שמתאים ליתר החלקים.

מה עוד כדאי לדעת על ציפוי פורניר לדלתות פנים?

הטפט היוצר את שכבת הפורניר, הוא למעשה שכבה דקה של קליפת עץ, שמעניקה לדלתות מראה טבעי, חם ויוקרתי. יחד עם המראה הטבעי, יש אפשרות לגוון ולשחק עם הצבעים ולתת לדלתות מראה ייחודי באמצעות שימוש בסוגי עץ שונים לבסיס הדלת.

הפורניר משתלב במיוחד עם עיצוב פנים כפרי לבית ומאפשר יצירה של מראה עץ יוקרתי - גם אם נעשה שימוש בחומר בסיס זול. יצרני הדלתות יכולים להשתמש בפורניר בצורה שמאפשרת עיצוב מגוון ומשחק עם הנחה של פיסות הפורניר בצורות שונות על גבי הדלת.

אחריות על דלתות עם ציפוי פורניר תהיה בעלת משמעות אמיתית, רק אם תקבלו אותה מידיו של יצרן איכותי, מוכר ובעל המלצות של לקוחות מרוצים. אורך האחריות יכול לנוע בין שנה ל-10 שנים.

פורניר נחלק לכמה סוגים:

 1. פורניר טבעי - פיסות פורניר שנחתכו מבול העץ כמו שהן וללא עיבוד נוסף. ניתן להשתמש בהן משני הצדדים ובכך להשיג מראה שונה מאותה חתיכה.
 2. פורניר נייר - נוצר מחיבור בין פיסות דקות מאו של פורניר טבעי, אותם מדביקים על נייר לצורך קבלת גיליונות גדולים, המאפשרים שימוש גמיש ונוח בחומר.
 3. פורניר פנולי - פיסות הפורניר עוברות חיטוי בחומר שנקרא פנול, שהופך אותו לגמיש ונוח לשימוש והוא משמש בעיקר לציפוי לוחות עץ מעובד.
 4. פורניר צורני - שיבות מגוון של פיסות שונות של פורניר. מעין פסיפס, או קולאז' של יריעות פורניר, שיוצא מראה כללי מעניין ומעוצב.

לסיכום - ציפוי מיוחד עם מראה טבעי

פורניר מאפשר יצירה של מראה עץ טבעי וזאת מבלי להשתמש בעץ מלא בייצור. הגבר מאפשר לצמצם את כמות העץ שמשתמשים בה בתהליכי הייצור ומהווה פתרון אקולוגי מצויין, בעל נראות יוקרתית וטבעית לאוהבי מראה העץ הטבעי וזהו כנראה יתרונו הגדול ביותר. אוהבי העץ הטבעי יוכלו להשתמש בציפוי פורניר לדלת שאינה עשויה מעץ מלא ולקבל באמצעותו מראה חם וטבעי.

מחפשים חברת דלתות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה