בית

>

חברות דלתות

>

מאמרים

>

ציפוי למינציה לדלתות פנים

ציפוי למינציה לדלתות פנים

דלתות פנים לבית מהוות חלק משמעותי ומשפיע על עיצוב הבית כולו. בבית סטנדרטי של 4 חדרים תוכלו למצוא 7 דלתות פנים. כתוצאה, הן תופסות שטח גדול מתוך שטח הקירות הכולל בבית ועיצובן משפיע באופן משמעותי על נראות הבית כולו. ייצור דלתות פנים מורכב מכמה חלקים, אך החלק המשפיע ביותר על נראות הדלת הוא הציפוי. יש כמה סוגי ציפויים מקובלים לדלתות פנים בישראל, הוותיק ביותר ביניהם הוא ציפוי למינציה. מה המאפיינים של ציפוי זה? מה ההבדל בינו לבין ציפוי למינטו? והאם הוא עדיף על סוגי ציפוי אחרים? ננסה לענות על כך במאמר הבא.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-13/11/2019 5 דק' קריאה

מה תפקידו של ציפוי לדלתות פנים?

ציפוי הדלת מעניק לה את העיצוב הייחודי שלה. זהו החלק הנראה לעין והבולט מבין חלקי הדלת, אך זה לא תפקידו היחידי של הציפוי.

סוג הציפוי שתבחרו לדלתות הפנים בבית יקבע גם את רמת העמידות של הדלת בפני מים, או בפני מזיקים כמו תולעי עץ וטרמיטים.

הציפוי יקבע את עמידות הצבע והעיצוב שבחרתם לדלת ואף יוסיף, או יגרע מהיכולת של הדלת ליצור בידוד אקוסטי - בידוד מפני רעשים, או בידוד תרמי - השומר את הטמפרטורה הקבועה בתוך החדר ואף מגביר את חסינות הדלת בפני אש.

ציפוי למינציה הוא אחד מבין כמה סוגי ציפויים לדלתות פנים. הוא נחשב לציפוי הבסיסי והזול ביותר לדלתות פנים ובעבר, היה הציפוי הנפוץ ביותר לדלתות פנים בישראל.

ציפוי למינציה עשוי מפלסטיק, או נייר דק, המשמש בעיקר לדלתות לבודות. הציפוי מוצמד אל הדלת באמצעות חום ולחץ - בדומה מאוד לתהליך יצירת למינציה על נייר.

הוא נחשב לציפוי לא כל כך איכותי, בגלל עמידותו הנמוכה בפני מים, מה שהופך אותו למתאים במיוחד לחדרים שיש בהם רצפת פרקט, או שטיח קיר.

עוד חיסרון של ציפוי הלמינציה הוא שהוא מתקלף בקלות יחסית. הצבע, או העיצוב נהרסים וקשה לתקן ולשחזר אותם.

ציפוי למינציה יכול להתאים לדלת במילוי פלקסבורד, שהוא מילוי איכותי מאוד, עמיד בפני מים ומזיקים ומבודד מפני רעשים ושינויי טמפרטורה, או מילוי כוורת, שהוא מילוי פשוט וקל משקל, עשוי קרטון בצורה המזכירה כוורת ומעניקה לדלת יכולת בידוד גבוהה, אך עמידות נמוכה, אבל אם אתם בכל זאת מתעניינים בדלתות עם ציפוי למינציה, כדאי שתכירו מקרוב את היתרונות והחסרונות שלו.

מה ההבדל בין ציפוי למינציה לדלתות פנים וציפוי למינטו לדלתות פנים?

מבין הסוגים השונים של ציפוי לדלתות פנים תוכלו למצוא את הסוגים הבאים:

ציפוי צבע אקרילי לדלתות פנים: ציפוי חדשני, המיוצר על ידי צביעה אקרילית של הדלת וייבוש באמצעות שיטת UV, מה שמקנה לדלת עמידות גבוהה בפני בלאי של הצבע, בפני מזיקים כמו תולעי עץ וטרמיטים וכן רמת גימור גבוהה מאוד.

ציפוי פורניר לדלתות פנים: פורניר הוא משטח דק, עשוי מעץ טבעי. אל המשטח הזה מוסיפים גימור באמצעות צבע, או לכה, שאינו אטום לגמרי ולכן אפשר לראות את העץ שמתחתיו, אך העמידות שלו נחשבת לנמוכה יחסית.

ציפוי פורמייקה לדלתות פנים: ציפוי עמיד וחזק, המספק בידוד איכותי, מאפשר מגוון של עיצובים ומתאים במיוחד לדלתות של מטבחים ומקלחות בגלל עמידותו הגבוהה בפני מים, אך הוא גם כבד יחסית ומחירו בין הגבוהים.

השם הדומה, יחד עם קווי דמיון מסויימים, גורמים לרבים להתבלבל בין ציפוי למינציה לבין ציפוי למינטו. 

אז מה ההבדלים בין ציפוי למינציה לבין ציפוי למינטובדיוק?

 • ייצור: הלמינציה היא שכבה דקה של פלסטיק, המודבקת לדלת באמצעות חום ולחץ. למינטו עשוי ממספר שכבות של חומר פלסטי, ביניהן חומר מבודד, המוצמדות לדלת באמצעות חום ולחץ.
 • עמידות: ציפוי למינציה נחשב לבעל עמידות נמוכה בפני מים, מזיקים, שריטות ובלאי. ציפוי למינטו נחשב לבעל עמידות גבוהה במיוחד - בפני מים, מזיקים, ובפני בלאי ושריטות.
 • בידוד: למינציה אינה מוסיפה במיוחד לרמת הבידוד של הדלת ולהשגת בידוד ברמה גבוהה בדלת למינציה, יש לבחור בסוג של מילוי המעניק לדלת יכולות בידוד. ציפוי למינטו מוסיף ליכולת הבידוד של הדלת במידה משמעותית ומסייע לבודד את החדר בפני רעשים, כמו גם בפני שינויי טמפרטורה ואף חסינות בפני אש.
 • עיצוב: אפשרויות העיצוב בדלת עם ציפוי למינציה הן מוגבלות למדי ותלויות בסוג המילוי. ברוב המקרים, האפשרויות לעיצוב דלתות למינציה מסתכמות בעיקר בבחירת הצבעים ומאופיינות בעמידות נמוכה, שמשמעה בלאי וקילוף של הצבע לאחר זמן קצר יחסית. ציפוי למינטו ניתן לעיצוב בקלות בזכות הגמישות והעמידות שלו. אפשר להוסיף לו פסי מתכת, הדפסים ופיתוחים, לצבוע אותו בכל צבע שתרצו, או להשתמש בעיצוב דמוי עץ. עמידות הציפוי שומרת על הצבע, או העיצוב לאורך שנים.
 • משקל: ציפוי למינציה הוא ציפוי קל, שכמעט ואינו מוסיף למשקל הדלת. ציפוי למינטו נחשב לציפוי קל מאוד, אך הוא מעט כבד יותר מציפוי הלמינציה.
 • מחיר: ציפוי למינציה הוא בעל מחיר נמוך מאוד וניתן להשיג דלתות בציפוי למינציה במחירים נמוכים מאוד יחסית. ציפוי למינציה אינו היקר ביותר בשוק, אך מחירו גבוה מזה של ציפוי הלמינציה במידה רבה.
 • אחריות: ניתן להשיג דלתות למינציה ודלתות למינטו ברמות שונות של אחריות - החל משנה אחת וכלה ב-10 שנות אחריות, אך מה שחשוב יותר הוא להתייחס לרמת האמינות של היצרן. בשני המקרים, האחריות על דלתות פנים, תהיה בעלת משמעות, רק אם היצרן שנתן אותה הוא יצרן אמין עם המלצות של לקוחות מרוצים. בנוסף, מכיוון שידוע מראש, שדלתות למינטו הן בעלות עמידות גבוהה מזו של דלתות למינציה, רצוי לעשות את הבחירה בהתאם ולא להסתמך רק על האחריות.

לסיכום: כיצד תבחרו את הציפוי המתאים ביותר לדלתות הפנים בבית שלכם?

מבין סוגי הציפוי השונים, תצטרכו לערוך סקר שוק והשוואה בין מספר פרמטרים:

 1. תקציב - מה המחיר הריאלי, שהתקציב שלכם יכול לעמוד בו?
 2. עמידות - מה מידת העמידות הרצויה לכם? תוכלו לשלב בין סוגי ציפוי שונים בחדרים שונים, בהתאם לרמת העמידות הדרושה ולהציב באמבטיה למשל דלת עם ציפוי עמיד יותר ובחדרים להסתפק בדלתות עם ציפוי עמיד פחות וזול יותר.
 3. בידוד - מפני רעשים ומפני שינוי טמפרטורות - גם כאן תצטרכו לעשות את השיקול לפי הצורך, אם אינכן רואים צורך מיוחד בבידוד, תוכלו להסתפק בדלת עם ציפוי שאינו מבודד במיוחד, או לפצות על חוסר יכולת הבידוד של הציפוי באמצעות מילוי מבודד.
 4. עיצוב - מכיוון שרוב הדלתות מגיעות במגוון עיצובים, כמעט כל סוג של ציפוי יאפשר לכם לשחק עם העיצוב וחשוב לבחור עיצוב שיתאים לשאר חלקי הבית וישתלב בעיקר עם הצבע שבחרתם לקירות.

מכאן והלאה, נותר לכם לבחור את צורת הפתיחה של הדלת, צורת הסגירה של הדלת (טריקה שקטה, נעילה מגנטית וכו'), סוגי הצירים וחלקי הפרזול של הדלת, כמו הידית למשל.

הבחירות אינן פשוטות, אבל הופכות את עיצוב הבית למעניין ומהנה יותר.

בהצלחה!

סרגיי גוק

ציון 9.78 19 חוות דעת

מחפשים חברת דלתות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה