בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

אפליקציות לעיצוב הבית - עזרים מומלצים לשיפוץ

אפליקציות לעיצוב הבית - עזרים מומלצים לשיפוץ

עיצוב הבית יכול להיות תהליך כיפי במיוחד בעזרת אפליקציות לעיצוב הבית שיכולות לסגור לכם פינות קטנות ולהקל עליכם בתהליך. לפניכם כמה מהמומלצות שבהן.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-29/01/2017 6 דק' קריאה

כולנו מחוברים היום חזק לסלולרי ונעזרים בו לא מעט כשאנחנו מעוניינים להבין מתי אמור להגיע האוטובוס, מה היתרה שלנו בחשבון או איפה המסעדה המומלצת הקרובה למקום בו אנו נמצאים. לעומת זאת, כשאנחנו עומדים בפני שיפוץ אנחנו מוצאים את עצמנו מסתובבים עם פנקסים, סרטי מדידה ואמצעים לואו טקים אחרים. כבר סיפרנו לכם בעבר על כלים מקוונים שיכולים לשמש אתכם בשיפוץ, הפעם אנחנו מתמקדים באפליקציות לעיצוב הבית שיסיעו לכם להתאים את השיפוץ שלכם למאה ה-21.

אפליקציות לעיצוב הבית שמתעסקות בצבעים

טמבור - חדרים בעיצוב אישי

למה היא נועדה: אחד הדברים הקשים ביותר כאשר מבצעים שינויים בבית הוא הפעלת הדמיון והיכולת לראות בעיני רוחנו איך יראה הבית שלנו בסיום העבודה. כאשר מדובר בצבע, זה קשה במיוחד. מתוך כלל האפליקציות לעיצוב הבית שקיימות בשוק, האפליקציה של טמבור נועדה לתת לנו תמונה פיזית של מראה הבית עם הצבע הנבחר מהמניפה, כך שנוכל ממש לדמיין את הבית אחרי שהצבעי שבחרנו יסיים את עבודתו. 

אופן שימוש: עם הורדת האפליקציה נפתחות אופציות לבחירה בין צילום תמונה, העלאת תמונה מהגלריה או מהגלריות של טמבור. מהמסך הזה ניתן גם להגיע לתמונות ישנות שצילמנו באפליקציה. בשלב זה ניתן לצלם, להעלות או לבחור תמונה מהגלריה ולבחור צבע מתוך מניפת הצבעים. עם צילום או בחירת התמונה נפתחת גלריית הצבעים וכשלוחצים על צבע נפתחים הגוונים הקרובים אליו. בוחרים את הצבע המבוקש וממתינים. התוצאה מראה את החדר ועליו שכבות של צבע וירטואלי. לא מתקבלת תמונה "נקייה" של הקירות עם הצבע, אבל בסך הכל נותן מושג איך ייראה הצבע בחלל.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

אפליקציה של טמבור

אפליקציה של טמבור

מדידה

Photo Measures Lite

למה היא נועדה: המדידות הן חלק משמעותי בתהליך של שיפוץ כללי או בניה. אם השיפוץ שלנו הוא לא שיפוץ גדול, אלא שינוי קטן ולא לקחנו אדריכל או מודד לביצוע מדידות מדויקות, נצטרך למדוד בעצמנו ולשמור את המידות בהישג יד כאשר נצטרך לבצע את הרכישות לבית. כאן נכנסת לתמונה האפליקציה.

אופן שימוש: האפליקציה מאפשרת לכם לצלם תמונות של החלל אותו אתם מעוניינים למדוד, לסמן כל פרט בחלל ולהכניס פנימה את המידות שלו. את התמונות ניתן לשמור בקטגוריות שונות של favorites, to do, objects, rooms ועוד. המטרה היא שיהיה לנו את כל המידות שאנו צריכים של הבית, בתוך הפלאפון. 

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

Size That Up

למה היא נועדה: לעומת האפליקציה שלעיל, האפליקציה הזו תבצע עבורכם מדידות בהתאם לתמונות שתכניסו אליה. גם היא מתאימה יותר לשיפוצים קטנים או לתיקונים, מכיוון שבשיפוץ גדול המדידות צריכות להיות מדויקות יותר.

אופן השימוש: כשנכנסים לאפליקציה ניתן ללחוץ על האופציה start measure כדי להתחיל ולמדוד. בשלב הזה יש לבחור את הבסיס למדידה, כאשר מדובר בבסיסים שונים אנכים או אופקיים. בחרנו בסרגל של רגל אחת (בכל רגל 30.48 ס"מ).

אחרי בחירת הסרגל ניתן לבחור בתמונה או לצלם תמונה של מה שאנו מעוניינים למדוד. יש להזיז שני סמנים לאורך, כדי לסמן את האלמנט אותו אנו מעוניינים למדוד. לאחר מכן, ניתן לקבל אותו בצורות מדידה שונות (ס"מ, אינצ'ים וכו'). טוב בעיקר כדי לקבל סדרי גודל, ושימושי במיוחד אם אתם בחנות ולא זוכרים מה אורך הספה בסלון אבל יש לכם תמונה שלה בפלאפון.

יישור

IHandy

למה היא נועדה: כאן זוהי ממש אפליקציה שנועדה להחליף מכשיר בעולם האמתי, כמו למשל הפנס בסלולר, שמהווה תוסף שימושי ביותר. במקרים בהם אתם זקוקים ליישור והכי קל זה לשלוף את הסלולארי ולבדוק באמצעותו.

מדובר למעשה בפלס וירטואלי. המיועד למצבים בהם אנחנו צריכים למדוד קווים ישרים ולבדוק שאלמנט מסוים מיושר כמו שצריך. כדי להפעיל את האפליקציה צריך פשוט להניח אותה בזווית הרצויה וללחוץ על hold. האפליקציה תאמר לכם באיזו זווית אתם נמצאים באותו הרגע. שימושי במיוחד לעבודות קטנות שאתם צריכים לעשות כמו תליית תמונה וכו'. בנוסף, יכול להיות שימושי לבדיקת עבודת הקבלן שיפוצים, ולבדוק שהריצוף או הקיר מיושרים כמו שצריך.  

אפליקציה לעיצוב הבית

אפליקציה לעיצוב הבית

ריצוף

mFLOR

למה היא נועדה: כפי שציינו, לעתים קשה מאוד לדמיין את האלמנטים שאנחנו חושבים להוסיף בשיפוץ שלנו, וכאן יכולות להיכנס לתמונה אפליקציות לעיצוב הבית. האפליקציה הזו תסייע בתחום הריצוף, אחד האלמנטים הדומיננטיים במראה הסופי של הבית. לקוחות שמשפצים מוצאים שקשה מאוד להשליך מדוגמית אחת למראה של משטח שלם.

אופן השימוש: האפליקציה מאפשרת לצלם את הרצפה ואז לבחור בין סוגים שונים של ריצוף, כמו עץ או אבן. הרעיון הוא לבצע הדמיה של הרצפה עם הריצוף החדש. אחרי צילום המשטח אפשר לסמן את האזור שתרצו לראות עם הריצוף החדש (ניתן גם לסמן רק חלק מהמשטח כדי להשוות את מה שיש עכשיו למה שאנו רוצים בהמשך). נציין שההדמיה אינה מושלמת, אך האופציה לראות את הריצוף שאתם מתלבטים לגביו בבית שלכם היא נחמדה למדי. 

השראה ותכנון 

HOUZZ

למה היא נועדה: מדובר באפליקציה של האתר, המהווה למעשה קהילה מקוונת העוסקת בארכיטקטורה, עיצוב פנים והום סטיילינג.

אופן השימוש: מבין כלל האפליקציות לעיצוב הבית, בזו ודאי תמצאו את עצמכם מבלים לא מעט זמן. כמעט כולם מכירים את אתר Houzz, ששיטוט בו יכול לספק לא מעט השראה לכל מי שחושב לשפץ או לעצב מחדש את הבית. אחת מנקודות החוזקה של האתר היא האסתטיקה שלו, שיכולה לתת לכם אינסוף רעיונות מדליקים לעיצוב הבית. האפליקציה כוללת תמונות רבות בהן ניתן לבחור לפי סוג החדר (חדר שינה, אמבטיה, מטבח וכו'), על פי המיקום ועל פי סגנון העיצוב. אם אתם משוטטים באפליקציה ומוצאים דברים שאתם נדלקים עליהם, אתם יכולים לשמור אותם ולהראות למעצב/אדריכל שלכם או למוכר בחנות.  

אפליקציות לעיצוב הבית

אפליקציות לעיצוב הבית

Planner 5D Interior Design

למה היא נועדה: אחת מהאפליקציות לעיצוב הבית שנועדו למעין תכנון עתידי של תוצאות השיפוץ, ממש כמו מיני אדריכלים.

אופן השימוש: האפליקציה מאפשרת לפתוח בקלות פרויקט תכנון חדש, כאשר נפתח בתחילה חדר בגודל של 5 מ"ר את החדר ניתן להכפיל, לחלק או להוסיף קומות בקלות. יש אפשרות ללחוץ על סימן הפלוס שבצד, להוסיף רהיטי פנים מכל סוג, דלתות, מדרגות, גג, עמודים, חלונות, קשתות וכו'. בנוסף, ניתן להתייחס גם לחצר ולהוסיף ריהוט חוץ מסוגים שונים. אפשר לבחור אם אנחנו רוצים להתבונן בפרויקט בדו מימד, תלת מימד או דרך משקפת מיוחדת. ככל שמתעמקים באפליקציה מגלים עוד ועוד אופציות. מדובר במשחק כיפי שיכול בהחלט לתת לכם כיוון לתכנית של השיפוץ העתידי שלכם. עבור תכנית יותר מפורטת -  כדאי לפנות לאדריכל.

Home Design 3D

למה היא נועדה: חשוב לציין שיש לאפליקציה גרסה חינמית, אך גם גרסאות מתקדמות יותר בתשלום נוסף. אם אתם בוחרים בגרסה החינמית ניתן לשמור רק תמונה של התכנית שיצרתם ולא לשמור ולהמשיך לערוך בהמשך. גם זו אפליקציה שנועדה לסייע בתכנון והמחשה ויזואלית של מה שיהיה בבית שלכם אחרי השיפוץ והעיצוב.

אופן השימוש: האפליקציה מאפשרת בחירת גודל של חדר ואז ניתן להוסיף חלונות ודלתות, הגדרת צבעי קירות והוספת פריטי ריהוט וחפצים. בסופו של דבר תקבלו הדמיה תלת מימדית של עיצוב הבית.

עזרים טכנולוגיים לסיוע לנו בתהליך של שיפוץ ועיצוב מחדש זה נחמד מאוד, אך אם התבלבלתם מכל האפשרויות מומלץ בכל מקרה למצוא מעצב פנים מוכשר שיוכל לעצב את הבית עליו חלמתם ולסייע לכם מניסיונו וכשרונו לעשות את הבחירות הנכונות.  

יש אפליקציות לעיצוב הבית שנתקלתם בהם במהלך השיפוץ ואהבתם? נשמח שתכתבו לנו!

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה