בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

מעצבי פנים - לא רק לעשירים

מעצבי פנים - לא רק לעשירים

עיצוב פנים נתפס בקרב רוב האוכלוסייה כשרות הניתן לבעלי אמצעים בלבד. סוג של מותרות. הנראות של הבית אינה נתפסת כצורך חיוני ורוב האנשים, כשקונים בית, עסוקים באין סוף נושאים דחופים יותר ובהוצאות, שאי אפשר לוותר עליהן, כמו משכנתא, טכנאים, מובילים, קבלנים, ועד בית ועוד. כתוצאה, אנשים רבים מגיעים לבית החדש, שעמלו קשה מאוד כדי לקנות ולרשום אותו על שמם, אך לא נהנים ממנו ונמצאים בתחושת החמצה, בבית מלא בליל של חפצים ורהיטים וללא חשיבה מיוחדת על העיצוב. אך האם זה נכון שמעצבי פנים מתאימים רק לעשירים? או שאפשר להיעזר בשירותי מעצב פנים, גם אם יש לכם תקציב מוגבל?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-20/01/2020 4 דק' קריאה

עיצוב פנים בתקציב נמוך - יש דבר כזה?

כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחום עיצוב הפנים השוק רווי בבעלי מקצוע ובמעצבי פנים מוסמכים, שמתקשים למצוא עבודה מכניסה ורווחית בתחום, שעליו חלמו ובו השקיעו את מיטב זמנם, מרצם וכספם. 

כתוצאה מכך, יש תחרות בתחום ולא חסרים מעצבים שמחפשים דרכים יצירתיות להביא את הבשורה שלהם לבתי הלקוחות - במחירים נמוכים:

 1. מעצבי פנים שמייעצים לכם איך לעצב - אחת מהאפשרויות העומדות בפניכם, אם אתם רוצים להיעזר במעצב/ת פנים, אבל התקציב שלכם מוגבל, היא לבקש ייעוץ. חלק ממעצבי הפנים נותנים שירות, הכולל ייעוץ בלבד, אותו אפשר לקבל גם באמצעות המחשב, כאשר המעצב מקבל מכם צילומים והדמיות של הבית ומעביר לכם בתורו את ההמלצות שלו לתיקונים, לשיפוצים, לצביעת הקירות ולבחירת הרהיטים ושאר האלמנטים בבית, על פי הנתונים שקיבל. היתרון - מעצבי פנים הם אנשים יצירתיים מטבעם, שגם למדו את התחום ויש להם ארגז כלים מלא ברעיונות ופתרונות יצירתיים למצבים שונים בבית, כמו חדרים קטנים, חללים לא פונקציונליים, עיצוב חדרי ילדים בגילאים שונים ועוד. בנוסף, ייעוץ של מעצב יכול לכלול גם המלצות על בעלי מקצוע וקבלני שיפוצים שהוא מכיר ויודע שהם הוגנים ומקצועיים.

 2. עיצוב פנים ירוק - במקרה זה מדובר על מעצבי פנים עם מודעות סביבתית גבוהה, המבינים שמחזור ושימוש חוזר הם בין הכלים העומדים לרשותם, כדי לעזור בשמירה על הסביבה, או לפחות לצמצם את הנזקים לסביבה והם גם יודעים ששימוש חוזר ושיפוץ רהיטים ישנים יכול להוזיל לכם את עלויות העיצוב והשיפוץ של הבית. מעצבים כאלה יכולים להפוך את הבית שלכם למקום מעוצב בעל מראה יוקרתי - מבלי לקנות כמעט שום פריט חדש. בין אם יבחרו לבנות לכם רהיטים ממשטחי עץ משומשים, לשפץ לכם ריהוט ישן, ובין אם יבחרו לרענן את מראה הבית בעזרת צבעים חדשים לקירות ושימוש במחיצות ניידות ליצירת הפרדה בין חללים - עיצוב פנים על טהרת הקיימות יכול לעשות פלאים לבית שלכם, בלי שתצטרכו לשבור חסכונות.

 3. עיצוב פנים ממוקד - בחרו חדר, או שני חדרים חשובים בבית, אותם חשוב לכם במיוחד לעצב והשקיעו במעצבת פנים, שתעצב לכם אותם. עיצוב מושקע של הסלון יכול לתת תחושה שונה ומרעננת לבית כולו וגם לתת לכם השראה לעיצוב של חללים נוספים בתוך הבית.

למה כדאי להזמין מעצבת פנים, גם אם התקציב שלכם מוגבל?

 • דירה עולה בין מיליון אחד לכמה מיליונים טובים. היא ההוצאה הכי גדולה שרוב האנשים ייקחו על עצמם אי פעם ולכן חשוב להתייחס אליה בהתאם, כלומר - להשקיע בעיצוב שלה.

 • מעצבת פנים יכולה להגדיל לכם את השטח השימושי בדירה ולהפוך חלקים מתים לחלקים פעילים, נעימים ומזמינים, או פשוט פונקציונליים לצרכי אחסון, או כל צורך אחר.

 • מעצבת פנים תשקיע בדירה שלכם את הזמן והמאמץ, שאתם תידרשו להקדיש לה, אם לא תיקחו מעצבת. הזמן שלכם יקר גם הוא, אבל התוצאה תהיה הרבה פחות טובה מאשר אם תיקחו מעצבת ויתכן שגם יותר יקרה, מפני שמעצבת תבחר את החפצים, הרהיטים והאביזרים המתאימים ביותר לבית שלכם ולצרכים שלכם ולא תבזבז את כספכם על חפצים, שתרצו להחליף תוך זמן קצר.

 • מעצבת תוכל להשתלב גם בשלב שיפוץ, או בניית הבית, לתכנן עבורכם ולפקח במקומכם על הקבלן, שיתקין את התאורה בצורה ובמקום שרציתם וישלב את החלקים המעוצבים שכל כך חשובים לכם.

 • מעצבי פנים מנוסים, נמצאים בקשרים טובים עם אנשי מקצוע שונים מהתחום - קבלנים, חנויות רהיטים, נגרים, צבעים, חשמלאים ועוד - כולם ישמחו לעזור, אם המעצבת תפנה אליהם. היא תוכל להסביר להם בשפה מקצועית וברורה בדיוק מה צריך לעשות וכנראה שגם לקבל מהם מחיר טוב - כל זה אחרי שהיא תפנה לאנשי מקצוע איכותיים, שהיא מכירה היטב את עבודתם ויודעת שהם טובים.

 • מעצבי פנים מכירים את השפה המקצועית בה נכתבות הצעות המחיר מהקבלנים ויודעים לקרא את תכניות הבניה והשיפוצים. כך הם יכולים לומר לכם אם ההצעה שקיבלתם היא הוגנת והגיונית ואם התוכנית שהקבלן, או האדריכל הכין, משקפת באמת את מה שאתם צריכים ורוצים. חלק זה של עבודת המעצבים יכול לחסוך לכם אלפי שקלים.

 • מעצבי פנים איכותיים יודעים איך לקחת את התקציב הכולל שלכם לשיפוץ, או לבניית הבית ולהשתמש בו בצורה מיטבית, עם מיטב מוצרי הגלם ובלי לגרום לחריגות מיותרות בתקציב.

 • מעצבי פנים איכותיים יוכלו בקלות למצוא עבורכם פריטי עיצוב מרשימים, בעלי מראה יוקרתי, במחירים נמוכים.

 • מעצבי פנים מכירים היטב את כל האפשרויות לשיפוץ הבית ויוכלו לחסוך לכם החלפה מיותרת של רהיטים, שאפשר לשפץ ולחדש ולחסוך לכם הוצאות מיותרות של עשרות אלפי שקלים. הדבר נכון גם לגבי בחירת כלים סניטריים, ריצוף, גופי תאורה ועוד.

לסיכום - גם אם זה נראה יקר, זה יכול לחסוך לכם הרבה כסף

אמנם מעצבת פנים היא עוד הוצאה שתצטרכו להכניס לתקציב השיפוץ, או הבניה של הבית, אבל אם תסתכלו לרגע על התמונה הגדולה, מעצב, או מעצבת פנים, יוכלו לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים על החלטות לא נכונות, אי הבנות, הצעות מחיר מופרזות ועוד.

בסופו של דבר, אם תבחרו להיעזר במעצבת, או מעצב פנים - תקבלו איש מקצוע, שיש בידיו כלים רלוונטיים כדי לתכנן עבורכם את התקציב בצורה מיטבית, להתאים עבורכם את כל האלמנטים של הבית, לחבר אותם כך שתקבלו את הבית שרציתם, כי הם יודעים איך להפוך את מה שדמיינתם למציאות קיימת בשטח ויכולים לעזור לכם לקבל את בית החלומות שלכם.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה