בית

>

מעצבי פנים

>

מאמרים

>

עיצוב דירה - איך עושים זאת נכון, ועם אילו בעלי מקצוע?

עיצוב דירה - איך עושים זאת נכון, ועם אילו בעלי מקצוע?

עיצוב דירה הוא אחד התחומים היצירתיים והמגוונים ביותר שקיימים בתחום השיפוצים והבנייה. הוא מצריך לעיתים קרובות עבודה מורכבת מול מגוון של בעלי מקצוע לצד תקציב לא קטן, אבל התוצאות לרוב שוות את המאמץ וגם החוויה היצירתית יכולה להיות ממכרת, למי שאוהב את הנושא.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-30/12/2020 6 דק' קריאה

אבל מה כדאי לדעת לפני שיוצאים  לתהליך עיצוב הדירה ומה ההבדלים בין הדירות השונות?

עיצוב דירות יוקרה לעומת דירות קטנות, באופן טבעי מאופיין בהבדלים שונים:

מחיר, חומרי גלם, רמת גימור, גודל הפרויקט, כמויות של חומרים ושעות עבודה, רמה אחרת של תכנון ועוד.

בעלי מקצוע שותפים לתהליכי עיצוב דירות

עיצוב דירות מתבצע על ידי מעצבות פנים. אבל לעיתים קרובות, כאשר מדובר בתהליך עיצוב מאסיבי, הכולל שיפוץ כללי, או דירה חדשה, שבונים מאפס, יש לערב בתמונה גם אדריכלים, אשר מביאים את ההיבט המקצועי של עריכת שינויים במבנה והתאמה של העיצוב הפנימי לתכנון החיצוני של המבנה.

בנוסף, כדאי לערב בשלב מוקדם של התהליך גם קבלן שיפוצים, או שיפוצניק (תלוי בגודל הפרויקט) אשר יקח חלק בעריכת כתב הכמויות, תוכנית עבודה וכל מסמך אחר, המשמש להתוויית דרך לבעלי המקצוע, שיעבדו כדי להביא אתכם לתוצאה הסופית המיוחלת.

כמו כן, קבלן הוא זה שיבחר עבורכם את בעלי המקצוע המתאימים ואף ינהל אותם לאורך התהליך, תוך הקפדה על לוחות זמנים ועבודה בהתאם לחזון שלכם, בעוד אדריכל ומעצבת ייקחו חלק בפיקוח עליון, כלומר ביקורים נדירים בשטח לצורך בחינה של התקדמות הפרויקט בהתאם להנחיות.

עיצוב דירות קטנות

מדובר על אתגר לא קטן, מתוך הצורך לנצל כל פיסת שטח במרחב המצומצם בתבונה.

יחד עם זאת, לא מעט מעצבים יגידו לכם, אם תשאלו, כי עיצוב דירות קטנות הוא אתגר מספק ומעניין, שכן הוא מאפשר ליצור יש מאין, להביא את החלל הקטן יחסית לכדי ניצול מקסימלי ולעצב אותו באופן המספק את צרכי הבעלים וגם מספק מידה גדולה מאוד של הנאה אסתטית.

עבור מעצבים, דירה קטנה יכולה להציע שפע של אפשרויות לשימוש באמצעים, אביזרים וטכניקות עיצוב שונות המאפשרות ניצול מקסימלי של המרחב, כמו למשל שטחי אחסון נסתרים, ריהוט רב שימושי, ניצול חכם של מקורות תאורה ואף שימוש במחיצות ייחודיות במקום קירות, כמו למשל מחיצות שקופות, המאפשרות אשליה של מרחב גדול יותר, פותחות נתיב לאור ומעניקות תחושה מאווררת ופתוחה.

מחיר עיצוב דירה סטנדרטית נע בין המחירים 10,000-30,000 ש"ח.

המחיר עשוי להשתנות לפי גודל הדירה, רמת העיצוב הנדרשת, רמת השינויים הנדרשים בחלל וכן הלאה.

לילה צ'ולפא

ציון 10 4 חוות דעת

אלכסיי וסרגיי מולוצ'ניק

ציון 9.96 7 חוות דעת

דנה מורן

ציון 9.75 9 חוות דעת

רינת סלע ישראלי

ציון 9.91 19 חוות דעת

עיצוב דירות יוקרה

דירות יוקרה יכולות להיבנות בכל מקום בארץ. הן יכולות להיות בגדלים שונים ואף בשלל סגנונות עיצוב שונים, אבל מה שמשותף לכולן הוא המאפיינים הברורים של סגנון חיים יוקרתי, כמו חללים גדולים לאירוח ולשגרה, סביבה חיצונית רחבת ידיים, כמו מרפסת או חצר, אלמנטים יוקרתיים כמו בריכות שחייה וג'קוזי , לצד פריטי יוקרה, אביזרים שונים וגאדג'טים.

כל זאת לצד שמירה על עיצוב ייצוגי המשדר יוקרה, נוחות ומותרות. סגנון העיצוב נבחר בהתאם להעדפה אישית של בעלי הבית, אך אפשר לומר כי במרבית המקרים הסגנון השולט הוא הסגנון המודרני.

בנוסף, יש לזכור כי דירות כאלה לרוב משמשות לאירוח בפרופיל גבוה ולכן חייבות להיות ייצוגיות מאוד ולהתאים לחיי חברה שהם חלק בלתי נפרד מהחיים העסקיים והפרטיים של בעלי הנכס.

משום כך, אפשר לומר כי הנקודה החשובה ביותר בעיצוב דירות יוקרה היא ההקפדה על הפרטים הקטנים, עד לכדי השגת רמה גבוהה מאוד של נראות וגימור.

מחיר עיצוב דירות יוקרה נע בין 15,000-35,000 ש"ח ואינו כולל את מחיר החומרים והעבודה.

עיצוב דירת קבלן

עיצוב דירת קבלן יכול להיות מענג במיוחד, משום שהוא נעשה רובו ככולו על דירה שהיא כמו בד קנבס ריק וחדש. אין בדירה שום היסטוריה, הקירות לבנים, החדרים חסרי רהיטים, אבל הכל גם חסר אופי וחסר חיים ולכן קשה למצוא נקודת אחיזה להתבסס עליה בתכנון העיצוב של הדירה.

משום כך, מעצבים העוסקים בעיצוב דירות קבלן צריכים להתבסס באופן מלא על התקשורת עם הלקוחות שלהם, כדי להבין לאשורם את הצרכים של בני הבית, את הסגנון שהם מבקשים ליצור לעצמם בבית החדש ולהתאים את כל אלה לתקציב של בעלי הנכס ולנתונים של הדירה.

חשוב לערב את המעצבת, אם אפשר, עוד לפני שסוגרים עם הקבלן על האבזור הבסיסי של הדירה, כדי שתוכלו לחסוך לעצמכם לפחות חלק מההוצאות הכרוכות בעריכת שינויים.

הזמן האידיאלי הוא מספר חודשים לפני שאתם מתבקשים להגיש את התוכניות שלכם לקבלן וכמה שיותר מוקדם - יותר טוב.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

עיצוב דירה קטנה 50 מטר

גם דירה זעירה בגודל 50 מ"ר יכולה להיות מרהיבה ומזמינה, לאחר תהליך עיצוב מקצועי ואיכותי. מעצבת פנים איכותית יכולה לשנות את מבנה הבית, לשבור קירות ולבנות מחיצות, להכניס אור נוסף לתוך הדירה וליצור מרחב מאוורר, מואר, מזמין ואלגנטי.

כדי שכל זה יוכל להתבצע על הצד הטוב ביותר, יש להעביר למעצבת את החזון שלכם לבית בצורה הברורה והמלאה ביותר, אך גם לאפשר לה לעבוד באופן חופשי ככל הניתן, מתוך הבנה כי יש בידיה ידע רב, ניסיון וכלים, אשר אתם לאו דווקא מכירים ולכם היא יכולה להגיע לתוצאות נפלאות, שאתם אפילו לא יכולים לדמיין, אם רק תאפשרו לה יד חופשית - במידה סבירה כמובן.

לכן, כדי לאפשר למעצבת שלכם לפעול בצורה אופטימלית, אתם צריכים לספק לה את התקציב הרצוי, את הסגנון העיצובי האהוב עליכם וכן חומרי גלם שאתם אוהבים, תמונות של עיצובים שמצאו חן בעיניכם וכן הלאה. את שאר התהליך תשאירו לה.

עיצוב דירות קטנות 70 מטר

כמו בכל דירה קטנה אחרת, גם עיצוב של דירת 70 מטר מתמקד בניצול מקסימלי של החלל הקיים ומתן תחושה של חלל גדול יותר באמצעים שונים.

לשם כך קיימים מספר אמצעים מקובלים:

  • שימוש באור טבעי ואור מלאכותי כדי לתת תחושת מרחב ואוויר
  • שימוש במראות להגדלת החלל
  • שימוש בגוונים בהירים, אשר מסייעים להעצים את תחושת המרחב
  • ניצול חכם של החלל על ידי בניית נישות מותאמות על ידי נגרים
  • ריהוט רב שימושי
  • פתרונות אחסון יצירתיים

עיצוב דירה שכורה

מכל סוגי הדירות שאפשר לעצב, דווקא דירה שכורה זוכה להכי פחות יחס. היא זמנית, היא לא באמת שלכם, אתם יודעים שלא תישארו שם לנצח וחבל לכם להשקיע, אבל האם גם 3 שנים באותה דירה לא הופכות אותה כדאית להשקעה, גם אם מינימלית?

למעשה, כדי לעצב דירה שכורה, לא צריך לשבור קירות ולהחליף את המטבח. אפשר גם לעשות לבית הלבשה פשוטה, אשר מתמקדת בהכנסת פריטים, רהיטים וחפצים מעוצבים, ארגון הבית מחדש והפיכה של הדירה השכורה למקום שנעים לכם לחיות בו, שמתאים בדיוק לצרכים שלכם ומשקף את האישיות שלכם.

אם אתם רוצים ממש להפוך את הדירה לשלכם, החליפו גם גופי תאורה והתקינו ידיות חדשות לארונות מטבח, ארונות הבגדים ואפילו על דלתות הפנים.

תוכלו לצבוע את הקירות, להחליף, או להוסיף וילונות, להכניס רהיטים מעוצבים לטעמכם, לתלות תמונות יפות, לפרוש שטיחים צבעוניים ולהציב ספריות בגדלים שונים, עליהן אפשר להניח ספרים וחפצי אומנות, שיתנו עוד קצת אופי לבית.

מחיר סטיילינג לכל הבית: בין 3,500-7,000 ש”ח.

לסיכום

עיצוב דירות מכל הסוגים הוא השקעה משתלמת, אשר הופכת את הדירה לבעלת אופי ייחודי, מותאמת לצרכים שלכם ומשקפת את הסגנון שלכם.

אבל דירה מעוצבת היא לא רק מקום יפה שנעים לחיות בו, אלא גם מקום שמאפשר לכם למצות את היכולות שלכם, מייצג אתכם בכבוד ומשרת אתכם ואת הצרכים שלכם באופן מיטבי.

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה