בית

>

ריהוט לבית

>

חידוש רהיטים ישנים - כך תעשו זאת

תוכן עניינים

חידוש רהיטים ישנים - כך תעשו זאת

תחביב שהחל ב"הצלת" רהיטים ישנים מהרחוב וחידושם בצורה יצירתית להפליא הופך אט אט למקצוע עבור אמנון ארד. כך תוכלו לעשות זאת גם

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-21/01/2018 3 דק' קריאה

אמנון ארד בכלל לא ידע שהוא כזה. הוא למד אדריכלות ועיצוב אך עסק בכלל בצילום ומעולם לא חשב כלל על תחום שיפוץ הרהיטים. הכל החל כאשר לפני שנה מצא בשכונה כיסא ישן, חידש אותו בעזרת קצת צבע וריפוד והתוצאה הפתיעה גם אותו. מאז הוא נדבק בחיידק, אוסף פריטים ישנים שעבר זמנם ומשפץ אותם כאשר הבית הפך למעין גלריה ליצירות מתחלפות. אחרי שקיבל אינספור הצעות לקניית הרהיטים ובקשות לטיפים, החליט להתחיל עם סדנאות בנושא. אך לדבריו, מדובר בעניין לא מסובך כלל, שכל אחד יכול לעשות לבד. רוצים דוגמאות? בבקשה:

מיטת תינוק ישנה הפכה לספסל. איך התחולל המהפך? אלה שלבי העבודה:

 ראשית, דפנות המיטה נלקחו לנגריה כדי לקצר אותם ואז חוברו מחדש כדי שיוכלו לשמש כמשענת לידיים. בחזית המיטה, מתחת למזרן, חובר לוח עץ בין הדפנות לחיזוק המיטה. מעל הודבקו חתיכות עץ שנחתכו מדופן המיטה לצורך דקורציה. כיסוי חדש נתפר למזרון והוספו כריות תואמות.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

רוני קנופלר

ציון 9.96 19 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

מיטת תינוק ישנה

מיטת תינוק ישנה - לפני

מחפשים חברת ריהוט ולא מצאתם ?

או
ספסל כפרי

ספסל - אחרי

מדף מקסים שהחל בתור מגירה מסכנה שנמצאה ברחוב:

ראשית, יש לפרק את הידית ולנגב היטב את המגירה. לאחר מכן יש לצבוע בצבע אוניאור של נירלט (או צבע מתאים אחר) בעזרת רולר או מברשת, כולל את המדפים. במקרה הזה, המדפים הוזמנו בנגריה תמורת שקלים בודדים. לאחר מכן יש להדביק את הבד וסביבו הדביק גם סרט תחרה. את המדפים מרכיבים בעזרת ברגים ומכסים בשפכטל עץ וצבע כדי שלא ייראו. לסיום, מרכיבים את הידית.

מדפים בתכלת

המדף - אחרי

מדף ישן

המגירה - לפני

כורסה יפיפייה אך חבוטה שנמצאה ברחוב עברה שינוי משמעותי כך:

ראשית, יש להוריד את רצועות העור מהגב, לפרק את המושב ולשפשף עם נייר זכוכית. בעזרת גלגלת ספוג ומברשת יש לצבוע שתי שכבות של שאבי שיק בצבע תכלת ים, ומעל שכבה של לכה. המושבים מרופדים באמצעות אקדח סיכות. הגב עשוי מדיקט וספוג שנחתכו ורופדו בעזרת אקדח סיכות.

כורסה ישנה

כורסה ישנה - לפני


כורסה לאחר שיפוץ

שידה ישנה שקיבל במתנה מחברה צוותה לכיסא שהגיע מחברה אחרת ויחד נוצר סט מושלם ומשופץ:

ראשית יש לשייף את השידה ואז לצבוע באמצעות ספריי X2 בגימור משי (מכיל פריימר ואינו מחייב צביעה בלכה). את הפלטה העליונה יש לחזק ולמלא שפכטל בחריצים, ואז לשייף לקבל העץ המקורי, כך גם במגירות ולאחר מכן לצבוע בלכה יאכט ורניש (לכה מיוחדת לעץ בעלת עמידות גבוהה). אחרי הצבע יש לרכוש ולהוסיף זכוכית וידיות.


שידה וכסא ישנים - לפני


הכיסא והשידה - אחרי
 

כיסאות שנמצאו זרוקים ברחוב עברו שיפוץ וקיבלו חיים חדשים כספסלים בצבע פונץ' בננה. איך עושים זאת?

ראשית יש לפרק את המושבים ולשפשף את הכיסאות עם נייר זכוכית. לאחר מכן יש לצבוע עם אוניאור של נירלט. לכיסאות יש לחבר לוחות עץ מהוקצע בעובי 7 ס"מ, לצבוע באותו בצבע ולחבר.


כסאות - לפני


ספסל פונץ'-בננה - אחרי

מכונת תפירה ישנה שהגיעה מחברה במצב לא מזהיר חודשה לכדי אלמנט וינטג' דקורטיבי מדליק. אלה שלבי העבודה:

ראשית יש לשייף ולנקות אותה. לאחר מכן לצבוע בלכה ואת הדפנות בפוליאור עם עיטור של מפיות (ניתן לראות כיצד לעשות זאת בסרטוני יו טיוב).


מכונת תפירה ישנה


מכונת תפירה - אחרי

כך תחדשו כורסאות וכיסאות ישנים שמצאתם ברחוב:

ראשית יש לבדוק טוב שברהיט אין חורים מה שעלול להעיד על תולעים. מומלץ שלא לקחת רהיטים שנזקרו לפני זמן רב. אם יש צורך ניתן להדביק בעזרת דבק נגרים את הפגמים הקיימים. בשלב הבא יש לייף קלות ולצבוע בצבע יסוד.

לאחר מכן יש לצבוע בצבע פוליאור על בסיס מים בגימור משי עם גלגלת ספוג ומברשת לפינות. את בדי הריפוד יש לקנות בנפרד ולרפד באמצעות אקדח סיכות.


כיסאות אחרי שיפוץ


כיסא אחרי שיפוץ

אמנון ליד כסא שעיצב

אמנון ארד וכיסא שעיצב במסגרת לימודי הנדסאות אדריכלות ועיצוב פנים. צילום: מכללת ספיר

משפצים? כאן תמצאו קבלני שיפוצים מומלצים בדרום!

מחפשים חברת ריהוט ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה