בית

>

ריהוט לבית

>

מיליארד סינים תוהים - משתלם לעשות ייבוא תכולת בית מסין?

מיליארד סינים תוהים - משתלם לעשות ייבוא תכולת בית מסין?

יבוא תכולת בית מסין - האם משתלם לקחת את הסיכון, לקפוץ לסין ולרכוש שם במחירים מוזלים את כל תכולת הבית עבור השיפוצים? במאמר שלפניכם כל הפרטים.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-10/04/2016 6 דק' קריאה

מוצרי הגמר לשיפוצים כמו ריצוף, קרמיקות, כלים סניטריים ואפילו ריהוט מהווים בסופו של דבר כ-40 - 50 אחוז מעלות השיפוצים הכוללת, כאשר החלק הנותר מגיע לקבלן השיפוצים המבצע. עלות מוצרי גמר יכולה לנוע בטווח רחב מאוד וכיום, לצד ההצלחה המסחררת של אתרי הקניות מסין דוגמת אליאקספרס או צ'יינה ביי ולאור העובדה שממילא, רבים מהמוצרים שאנו קונים מיוצרים בסין, יש כאלה שהחליטו לקחת את העניין צעד אחד קדימה. הרי ממילא מוצרים סיניים הם זולים יותר אז למה לא לנסוע לסין ולרכוש את כל מוצרי הגמר לבית שם? 

בארץ קיימות מספר חברות המארגנות נסיעות ללקוחות ישראלים המעוניינים לשפץ, לצורך יבוא תכולת בית מסין. אותן חברות גם מבטיחות אחריות במקרה של בעיות או תקלות. למרות שהחברות בתחום מבטיחות חיסכון של 50 אחוז בקניית המוצרים, כמובן שמדובר בתהליך שהוא לגמרי לא מיועד לכל אחד.

איך עובד תהליך יבוא תכולת בית מסין?

החברות המציעות את שירות יבוא תכולת הבית מסין בישראל מטפלות ברכש כרטיסי הטיסה, הוצאת הוויזה, האיסוף משדה התעופה, הזמנת המלון, ליווי בביצוע הרכש, איסוף ובקרת איכות, שילוח לישראל וטיפול בשיחרור במכס הישראלי. בתמורה הם מקבלים עמלה שנעה בין 12 ל-18 אחוז מסכום הקנייה שבוצעה.

משך השהות בסין היא לרוב שמונה עד עשרה ימים. החברות המתווכות ממליצות על נסיעה כשלושה חודשים לפני המועד בו יהיה שימוש במוצרים, שאמורים להגיע לישראל כחודשיים לאחר ביצוע ההזמנה. החברות הקיימות כיום בישראל המציעות את השירות הן המכון לידידות סין, באסיני, דיפרנט והיבואנים. כדאי לבחור על סמך המלצות של לקוחות ולוודא בדיוק איזה סוג של אחריות נותנת החברה.

רוב החברות גם מאפשרות רכישה של מוצרים מהארץ דרכן. החיסרון כאן הוא ברור – שלא ניתן לראות את המוצר בלייב לפני הקנייה, מצד שני אם לא מדובר במוצרים ספציפיים לא בכמות גדולה, זה עשוי להשתלם. הרכישות מתבצעות בדרך כלל בעיר גאונגזו שבסין, עיר נמל שכלכלתה העיקרית מבססת על ייצור מאסיבי של סחורה. ניתן לרכוש את כל סוגי מוצרי הגמר שניתן להעלות על הדעת: מרצפות, כלים סניטריים, ריהוט, תאורה ואפילו מטבחים. 

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

ייבוא מסין

ניתן לרכוש את כל סוגי מוצרי הגמר שניתן להעלות על הדעת: מרצפות, כלים סניטריים, ריהוט, תאורה ואפילו מטבחים

מה ניתן לייבא מסין?

ניתן לייבא מסין כמעט הכל, ממוצרי גמר לעבודות השיפוץ, דרך רהיטים ועד למוצרי בית חכם. הרשימה כמעט אינה נגמרת: מטבחים, ריהוט לכל חדרי הבית, פתרונות תאורה, רהיטי גינה, כלי בית ואביזרים, מוצרי טקסטים כמו וילונות ומצעים, דלתות, מוצרי ריצוף וחיפוי, כלים סניטריים, תשתיות אינסטלציה ועוד. מהו החיסכון המוערך? למשל, חדר ילדים מרוהט קומפלט הכולל מיטה, ארון ושולחן עולה בארץ בין 5,000 ל-10,000 ש"ח. בסין המחירים נעים בין 2,500 ל-3,500. מטבח איכותי הכולל פירזול יעלה בארץ כ-50,000 ש"ח, ובסין כ-30,000. ריצוף איכותי בגדול של 60 על 60 יעלה בארץ כ-100 ש"ח למ"ר. בסין הוא עולה כ-50 ש"ח למ"ר. 

מה רמת איכות המוצרים?

למוצרים המיוצרים בסין יש תדמית של מוצרים באיכות ירודה, תדמית הנובעת מהעובדה שאכן רבים מהמוצרים המיובאים לישראל מסין הם כאלה. עם זאת, לטענת החברות המספקות את שירות יבוא תכולת הבית מסין, אנו בישראל נחשפים לרוב רק לרמה הנמוכה של הייצור הסיני אך קיימות רמות נוספות. קיימת גם רמה בינונית – שהיא לרוב מומלצת לקנייה על ידי לקוחות ישראלים המעוניינים ברכישת מוצרי גמר לשיפוצים. ישנה גם רמה גבוהה יותר של מוצרים שגם הם זולים מהמוצרים בארץ, אך רכישתם כבר אינה מהווה חיסכון משמעותי (כאשר משקללים את הקנייה עם הוצאות הנסיעה).   

מה צריך להכין מראש?

מכיוון שמדובר בפרק זמן קצר מאוד לבחירה ולקנייה חשוב להגיע מוכנים ככל האפשר. יש להכין מבעוד מועד רשימה של המוצרים הנדרשים, כולל מידות וטווחי מחיר רצויים לכל מוצר. הרשימה צריכה לכלול כתבי כמויות הכוללת גם את המחיר בארץ. מומלץ להדפיס את החומר או לשמור אותו בדיסק און קי מכיוון שבסין גוגל ופייסבוק חסומים.. אם יש לכם תמונות של המוצרים שאתם רוצים, זה בהחלט יכול לקצר את התהליך ולהקל על התקשורת. 

בדרך כל מומלץ לטוס בליווי של אדריכל או מעצב פנים אשר יכולים לסייע בהבנת הפרטים הטכניים ולייעץ בנוגע לאיכות המוצר מנסיונם האישי. רוב החברות המתווכות יספקו לכם גם מתורגמן ונהג. לרוב, כל אחד מימי השהות בסין הוא יום המוקדש לקנייה של מוצר אחר: יום לקניית ריצוף, יום לקניית כלים סניטריים, יום לקניית רהיטים לסלון וכו'. מומלץ לקבוע תקציב לכל יום בנוסף לרשימה המדוייקת של המוצרים שאתם מעוניינים בהם. כדאי גם שתדעו כבר מה אתם רוצים מבחינת צבעים וחומרים כדי שלא תבזבזו זמן יקר על שאלות מהותיות שניתן לבררן מבעוד מועד. 

הנסיעה והשהות עצמן ודאי לא זולות, האם זה עדיין משתלם?

כרטיס טיסה לסין עולה כ- 3,000 – 4,000 שקלים לאדם. שהייה במלון חמישה כוכבים עולה כ-400 ש"ח ליום לאדם. מלבד ההוצאות הללו ישנה העמלה לחברת המתווכת, תשלום מכס של 12 אחוז ותשלום מע"מ של 17 אחוז. לטענת החברות המתווכות החיסכון בקניית הפריטים עשוי להגיע ל-50 אחוז מהעלות של אותם פריטים בישראל. לדבריהן, הנסיעה משתלמת במידה ומראש ישנה כוונה לרכוש בארץ מוצרים במחיר של כ-200 אלף ש"ח.

מחפשים חברת ריהוט ולא מצאתם ?

או
יבוא תכולת בית מסין

בדרך כל מומלץ לטוס בליווי של אדריכל או מעצב פנים

מהם החסרונות של יבוא תכולת בית מסין?

  • תזמון הגעת המוצרים במהלך השיפוצים - המוצרים עלולים להגיע מוקדם מדי (ואז יש בעיה של איחסון) או מאוחר מדי (ואז יש בעיה של עיכוב בעבודות).
  • אובדן הכנסות לכלכלה המקומית - המשמעות של בזבוז כספים בסין היא פחות כסף למוצרים תוצרת הארץ ולכלכלה הישראלית. גם זה שיקול שאולי כדאי להתחשב בו.
  • צורך בהחלטה מהירה - אם בוחרים באופציה של יבוא תכולת בית מסין בצורה אישית המשמעות היא מספר מוגבל של ימים שבכל אחד מהם יש להגיע במהירות להחלטות חשובות בנוגע למראה הבית. רוב האנשים יעדיפו לקחת את הזמן, לחשוב, להשוות ולהתלבט לפני ההחלטה.
  • טיב המוצרים - לבחירה ביבוא תכולת בית מסין בצורה אישית מסין מתלווה החשש הטבעי לטיבם של המוצרים ולמידת המקצועיות של החברות המתווכות. בכל זאת מדובר בהרבה כסף, ורבים יעדיפו לשלם יותר אך לשמור על ראש שקט. חלק מהחברות מבטיחות שהן מבצעות בקרת איכות על המוצרים וכן מבטיחות ביטוח וערבות לכספים (שהספק לא יעלם) ולאיכות המוצרים (שיוחלפו במידה ויהיו פגומים).
  • תו תקן - התקן מהווה מעין אישור עבור הצרכן שהמוצר עומד בסטנדרטים חשובים של איכות ובטיחות. כאשר אנו רוכשים מוצרים בארץ קל יותר לבדוק שהם עומדים בתקן המקומי של מכון התקנים. כאשר רוכשים מוצרים בסין חשוב לבדוק שהם עומדים לפחות בתקן האירופאי או האמריקאי.
  • חוסרים - בעיה העלולה להתעורר במקרה של קנייה בסין היא חוסר במוצר כלשהו, כמו אריחי ריצוף, במהלך העבודות. זו בעיה נפוצה גם במקרים של רכישת מוצרים בישראל, אבל אם רכשתם אותם בסין, הבעיה שתתעורר בהמלך העבודות תהיה חמורה שבעתיים. לכן, מומלץ לרכוש כ-15 אחוז יותר מהחומרים מהסוג הזה, כדי למנוע חוסרים שיעכבו את העבודות.

למרות הפיתוי לחיסכון משמעותי בקניית תכולת הבית, האפשרות של קפיצה לסין לא מיועדת לכל אחד. לרוב המשפצים גם ככה רצים בראש כל התסריטים האפשריים של מה שיכול להשתבש בדרך, ונסיעה לסין נתפסת עדיין כסוג של הימור. עם זאת, עבור מהירי החלטה הרפתקנים שלא מפחדים לקחת סיכונים זה יכול להיות אידאלי. בכל מקרה, אם בוחרים באופציה הזו חשוב מאוד לקחת את כל מקדמי הבטיחות האפשריים ולטוס מוכנים ככל האפשר כדי להבטיח מינימום טעויות.     

מחפשים חברת ריהוט ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה