בית

>

גננים

>

וידאו

וידאו בנושא גינה, גינון וריהוט גן

נמצאו 13 סרטונים בנושא
איזה ריצוף חוץ לבחור - צפחה, עץ או בטון?
מאת חלמיש

המבחר העצום של ריצוף חוץ גורם לנו לא פעם להיאבד בעולם של עיצובים, חומרי גלם ואיכויות. איך בוחרים ריצוף חוץ? "חלמיש" סייעו לנו להבין על ההדלים בין צפחה, דקים מעץ, אבן ובטון ואיזה ריצוף הכי מתאים לאקלים הים תיכוני. איך עושים את הבחירה? על כך בסרטון הוידאו הבא.

אריחי פורצלן דמוי אבן
מאת חלמיש

ריצוף אבן נותן לבית מראה מאוד כפרי ו"אולד פאשן" בצורה מסוימת שמקביל אצלנו לאבן הירושלמית. הטכנולוגיות המפותחות של ימינו מאפשרות ליצור את אותו ה"לוק" גם עם גרניט פורצלן שנחשב לאחד מחומרי הגלם האיכותיים ביותר לריצוף פנים וחוץ הבית. אריחי פורצלן דמוי אבן מהווים תחליף מצוין לאבן אמיתית, מגיעים במגוון רחב של עיצובים, דוגמאות, צבעים ומרקמים שיתאימו לכל אחד. דגמים טובים ואיכותיים של אריחי פורצלן דמוי אבן יהיו עם דימוי מדויק מאוד שיבוא לידי ביטוי גם בפרטים הקטנים - שבירות מלאכותיות בקצוות, יצירת שחיקה הדמויה לאבן שעמדה שנים רבות בחוץ וכן הלאה.

בסרטון הוידאו הבא תוכלו לקבל הסבר מלא, דוגמאות ומבט לעולם של אריחי פורצלן דמוי אבן.

תאורת גן
מאת קמחי תאורה

כדי לקבל אפקט תאורה מוצלח בגינה יש לתכנן מבעוד מועד את תשתית החשמל והנחת הכבלים מתחת לאדמה כך שנקבל את הנקודה המתאימה להארת כל פריט בגינה.
אזורים רחבים בגינה מומלץ להאיר באמצעו עמודים קטנים או בינוניים בגינה וכך ליצור מצב שהגינה גדולה ורחבה.
באזור של צמחייה נמוכה, כדאי להאיר באמצעות ספוטים המחוברים לדקרים שהם עמודים עם שפיץ הנכנס לאדמה וחלקו העליון הוא ספוט שעובד על LED. מטרת הספוטים האלה היא להוציא פיגמנט צבע מהפריטים הממוקמים בגינה שלנו, פרח, עציץ או מסלעה.
גופי התאורה בגינה חייבים להיות ממתכת באיכות גבוהה, יציקות אלומיניום, פלדת אל-חלד, כדי לשרוד את תנאי השטח הייחודיים כמו לחות ומי ממטרות המכילים חומציות ואבנית.
ניתן להניח על קירות מסביב לבית גופי קיר LED לקישוט הבית. בנוסף, תאורה מסוג זה מחמיאה לקירות החיצוניים של הבית. שדרוג החצר יכול להתבצע באמצעות חפצים מוארים כגון, סלעים, פסלים, כסאות, שולחנות ועציצים מוארים.
בתכנון הגינה הראשוני מומלץ להשתמש בגופי תאורה על מנת להאיר את עצי הגינה. עצים רחבים כמו עצי זית יש להאיר בספוט בעל אלומת אור רחבה ואילו עצים דקים כמו דקלים יש להאיר בספוט הפולט אלומת אור צרה.

תחזוקה ושמירה על ריהוט גן מאלומיניום
מאת GREEN

רוני מחברת גרין המתמחה בריהוט גן מסבירה על היתרונות של ריהוט גן מאלומיניום, על הכיסויים בהם משתמשים (טקסטילן), על השילובים של אלומיניום בחומרים נוספים כמו עץ, ראטן סינטטי ועוד.

פירוט על רהיטי הגן השונים בהם נעשה שימוש באלומיניום: מערכות ישיבה, שולחנות נפתחים, יציקות אלומיניום בעלות מראה מיוחד ועוד.

סרטון זה הופק על ידי אתר שיפוצים פלוס בשיתוף עם חברת גרין - ריהוט ועיצוב גן.

סוגי עץ המתאימים לריהוט גן
מאת GREEN

ריהוט עשוי מעץ מוכר לכולנו בפנים הבית אך כשאנחנו שמים ריהוט עץ בסביבה חיצונית צריך לחשוב פעמיים. העץ רגיש לשינויי מזג אוויר ויכול להתנפח ולהתבלות ועל כן לשם ריהוט הגן צריכים למצוא ריהוט מיוחד מעץ שיתאים לתנאים החיצוניים.

בסרטון הבא רוני לוגסי מחברת גרין לריהוט ועיצוב הגן נותנת לנו דוגמאות ומסבירה על סוגי העץ שמתאימים לריהוט הגן: מערכות ישיבה לגן העשויות מעץ קווילה אוסטרלי ועץ טיק בורמזי - שניהם בעלי שומן טבעי שמסייע לעמידות ולתחזוקה של סוג עץ זה בסביבת הגן. מערכות ישיבה מעץ משולבות עם חומרי גלם שונים כמו ראטן ואלומיניום ליצירת מראה יוקרתי שעמיד בפני נזקי מזג האוויר.

ריהוט גן מעץ: שמירה ותחזוקה
מאת GREEN

הבעיה המרכזית בבחירת ריהוט גן מעץ הינה החשיפה התמידית לקרני השמש שמייבשת את השומן הטבעי של העץ וגורמת לו להיסדק. כאשר באים לבחור ריהוט גן מעץ רצוי לבחרו בעץ שרווי בשומן הטבעי שלו כיוון ואלו יהיו פחות פגיעים לקרני השמש והתחזוקה שלהם תהיה פחותה מסוגי עץ אחרים. עם זאת, יש לקחת בחשבון שכל מוצר מעץ הנחשף לשמש יצטרך אחת לתקופה מסויימת לעבור הליך שימון שיתחזק את העץ וישמור על עמידותו.

גרילים לגן
מאת GREEN

רוני לוגסי מחברת גרין לריהוט ועיצוב הגן נותנת לנו טיפים כיצד לבחור גריל לגן - אחד ממכשירי החשמל השימושיים ביותר בגינה.

מדד BTU קובע את עוצמת החום של הגריל. ככל שהגריל עצמו יהיה קטן יותר העוצמה שלו תהיה קטנה יותר.
כמו כן יש לשים לב למספר המבערים שנע בין 2 ל-5 מבערים. הגרילים עשויים עם דיפיוזריים במקום אבנים שנוער לפיזור אחיד של החום מתחת ליציקה המרכזית שעליה מבשלים. כמו כן מגש נירוסטה ממוקמם מתחת בכדי לאסוף את שומני הבשר המטפטפים.

ריהוט גן: חומרי הגלם השונים
מאת GREEN

קיימים שילובים רבים של חומרי גלם לגינה שמטרתם היא כפולה - האחת לשמור על עיצוב אסתטי ונעים לעין ומצד שני שימוש בחומרי גלם חזקים ועמידים בפני תנאי אלמנטי הטבע אליהם נחשפים הרהיטים בגן.
נהוג מאוד בריהוט גן ליצור כיסאות ומערכות ישיבה שמשלבות טקסטילן עם ריפוד אקרילי. מערכות אלו נותנות מראה קלאסי ונקי והיתרון הפרקטי הגדול ביותר - האקריל לא סופג את המים אלא מאפשר להם לחלחל ובצורה זו ניתן להשתמש שוב בכיסא שנרטב מהגשם תוך חצי שעה. הטקסטילן שומר על העמידות של הכיסא ותחזוקתו לאורך זמן. כמובן שהגוף עצמו יהיה עשוי מאלומיניום שמונע קורוזיה.

ריהוט גן ראטן: סגנונות ייחודיים
מאת GREEN

ראטן הוא סוג מאוד ייחודי של עץ שהפך להיות חומר גלם מספר אחת לייצור ריהוט לגינה. הראטן נחשב לחומר גלם מאוד איכותי ועמיד בפני תנאי הסביבה החיצונית - גשמים, שמש יוקדת ושינויי מזג אוויר - ועל כן הוא מהווה פיתרון מושלם ליצירת ריהוט לגן. מתוך רצון לשמור על הסביבה וליצור חומר גלם שיענה בצורה טובה יותר על הדרישות לריהוט גינה מפיקים את הראטן כיום בצורה סינטטית.

בסרטון הוידאו הבא תוכלו להיחשף למגוון רחב מאוד של סגנונות של מערכות ישיבה, מוצרים משלימים ואקססוריז העשויים ראטן שיוכלו להתאים לגינה שלכם. בין המערכות המוצעות: שילוב של ראטן עם אלומיניום שנלחם בקורוזיה, מערכות בשילוב בד ראלון ובשילוב טקסטילן, ריהוט עם שילוב זכוכית ועוד.

ריהוט גן מאלומיניום
מאת GREEN

השיקולים בבחירת ריהוט גן הם שונים במהותם מבחירת ריהוט לפנים הבית. כאשר בוחרים ריהוט לגן יש לקחת בחשבון כי הוא יהיה חשוף במשך כל עונות השנה לסביבה החיצונית ולאלמנטים הטבעיים - לשמש החזקה של ישראל, לגשמים השוטפים, לרוחות ושינויי מזג אוויר. על סמך זאת נוצר קו שלם של ריהוט גן שמתאים לסביבה חיצונית. אחד מחומרי הגלם המובילים בתחום זה הינו אלומיניום.

בוידאו הבא רוני לוגסי מחברת GREEN לריהוט ועיצוב הגן מסבירה לנו על מוצרי ריהוט הגן העשויים מאלומיניום. מדובר במוצר פרקטי שנדרש על ידי רבים. מערכות הישיבה וריהוט לגן מגיעות במגוון עיצובים המשולבים עם אלומיניום - מערכת שולחן אלומיניום עם פלטה עליונה מעץ שמעניקה מראה יוקרתי. האלומיניום הינה מתכת שעמידה בפני תנאי מזג האוויר ואסתטית במראה שלה ועל כן מהווה את הפתרון הפרקטי והאסתטי ביותר לאלו המחפשים ריהוט לגן.

ריהוט גן: מוצרים משלימים ואקססוריז
מאת GREEN

חשוב מאוד שציוד זה יתאים לגינה לא רק מבחינת השימוש שלו אלא גם מבחינת חומרי הגלם שלו שיהיו עמידים ויחזיקו לאורך זמן בתנאים של סביבה חיצונית המתקיימים בגינה - היחשפות לשמש, גשם ושינויי מזג אוויר.
בקו של GREEN תוכלו למצוא שמשיות עם שלד מעץ מיוחד לתנאים אלו, אלומיניום שמהווה את המתכת המומלצת ביותר לסביבה חיצונית ואלו בשילוב של בדים כמו בד ראלון שנחשב לאיכותי ביותר.
שימוש בראטן גם הוא דיי נפוץ בריהוט לגינה, שכן בדומה לראלון, הוא מעניק מצד אחד מראה יוקרתי ומצד שני שומר על הפרקטיקה והעמידות של המוצר.

ריהוט גן: הכל על ראטן סינטטי
מאת GREEN

רהיטי ראטן סינטטי תפסו תאוצה גדולה בשנים האחרונות והפכו לחומר מספר אחת לריהוט גן.
ניתן לרכוש את רהיטי הראטן הסינטטי במחירים אטרקטיביים ועל כן הוא הפך להיות מוצר שמתאים לכל טווחי המחירים.

מה הוא בעצם הראטן הסינטטי?
הראטן הסינטטי הוא סיב פלסטיק מpvc עם ציפוי של uv המגן מקרני השמש.
הראטן הוא סוג של קש ועל כן אם יונח בשמש ישירה שעות רבות הוא יתייבש והרהיט ייהרס.
פותחו טכנולוגיות שונות בראטן הסינטטי בכדי למנוע זו אך ההמלצה שלנו, חברת גרין לריהוט ועיצוב הגן, היא לא להשאיר את הרהיט בשמש מלאה אלא באזור מוצל או חצי מוצל בגינה. מעבר לכך ניתן להשתמש בספריי ריסוס מיוחד ששומר יותר על עמידות הרהיט.
כמו כן, חשוב שהשלד עצמו יהיה עשוי אלומיניום בכדי למנוע קורוזיה ולשמור על עמידות הרהיט.

שמירה על ריהוט גן מעץ
מאת VASTU

איך נשמור על ריהוט גן מעץ היא שאלה נפוצה אצל כל אחד עם גינה או חצר מטופחת. הדרך הטובה ביותר היא לקנות רהיטים מעץ איכותי שמראש עברו טיפול נגד מזיקים ואז פעם בשנה לשמן אותם. הליך שימון הרהיט מתבצע על ידי נקיונו, שיופו ומריחת שמן שמכניס בו חיים חדשים. להסבר המלא והמפורט עם הדרכה ויזואלית ראו את הסרטון הבא!