בית

>

גננים

>

מאמרים

>

חצר אנגלית: מהי חצר אנגלית, למה משמשת ואיך עושים חצר אנגלית

חצר אנגלית: מהי חצר אנגלית, למה משמשת ואיך עושים חצר אנגלית

בין אם החצר האנגלית היא תוספת מאוחרת שנעשתה בזמן השיפוץ או שהיא תוכננה מראש על ידי האדריכל היא חייבת להיות בנויה כהלכה על ידי בעל מקצוע מעולה

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-26/11/2011 3 דק' קריאה

חצר אנגלית היא בעצם פתח אוורור לקומת מרתף. יוצרים אותו באמצעות הנמכת הקרקע ופתיחת חלון לקומת הקרקע, חלון שחייב להיות מוגן בסורג מתכת. המטרה היא להכניס אור ואוויר לחדרים שנמצאים מתחת למפלס הקרקע. לעיתים הפתח משמש גם כפתח יציאה נוסף מקומת המרתף.

למה אנגלית?

אף אחד לא יודע למה האלמנט האדריכלי הזה מכונה חצר אנגלית, אולי הם המציאו אותו? בכל אופן אפשר לעשות חצר אנגלית בכל מקום בעולם שיש בו קומת מרתף הזקוקה לאוורור. הפתרון האלגנטי הזה הופך את השהייה בקומת המרתף לנעימה ובריאה יותר. יש אור יום ויש תחלופת אויר, ואפשר לנצל את שטח המרתף למגורים או לעבודה. ניתן לשתול בגומחה סביב פתח החצר האנגלית גינת נוי קטנה וליצור מרפסת פרטית למרתף הבית.

ברי רייך

ציון 9.56 4 חוות דעת

מוחמד אבו עבאס

ציון 9.45 10 חוות דעת

מור חג'אג

ציון 9.3 14 חוות דעת

מורד רינאוי

ציון 9.29 25 חוות דעת

חצר אנגלית

איך עושים את זה?

יוצרים חצר אנגלית על ידי חפירת שקע בקרקע ויצירת מרווח שהוא בעצם החצר האנגלית. אם המרווח מספיק גדול הוא יכול לאפשר מעבר בני אדם דרכו ולהיות גם דלת ולא רק חלון. בצורה כזה פותחים מעבר נוסף לחצר הבית, מעין דלת אחורית, דבר שמעלה את ערכו של הבית.

יתרונות וחסרונות החצר האנגלית

חצר אנגלית נבנית מתוך הכרח ופחות מתוך שקלול יתרונות וחסרונות, אך אם מונים אותם, מובן שהיתרון הוא יצירת איוורור לקומת המרתף והפיכתו לנעים ומתאים למגורים. חצר אנגלית היא פתרון נפלא בימות הקיץ, אך אם לא תהיה אטומה לגמרי היא עלולה להיות בעייתית בחורף. בגלל קרבתה לאדמה העבודה עליה צריכה להיות קפדנית ומקצועית ביותר ואסור לחסוך בחומרי איטום איכותיים. חצר אנגלית שלא תגרום לבעיות בעונות גשומות חייבת להיות מתוכננת כראוי וקבלן השיפוצים שיעבוד עליה חייב להיות בעל מקצוע מיומן שלא יחסוך וישתמש רק בחלקים איכותיים ביותר.


מחפשים גנן ולא מצאתם ?

או
חצר אנגלית

את שכבת המתכת מעגנים לאדמה עם עוגן ועליו מניחים שבכות מתכת להגנה. שלושת הדברים העיקריים עליהם יש להקפיד בבניית חצר אנגלית:

  • איטום איכותי ומוקפד
  • ניקוז משובח ומתוכנן כראוי
  • חלקי מתכת לא מחלידים ואיכותיים

הסורג

החלון הנמוך של החצר האנגלית הוא בבחינת פרצה הקוראת לגנב. אין כמו חלון או פתח בגובה הקרקע לפתות פורצים לחדור דרכו לתוך הבית, ולכן חשוב מאוד להגן עליו בסורג איכותי ועבה ולא לחסוך בנושא הזה. חשוב לקחת מסגר טוב על סמך המלצות של לקוחות קודמים. מי שיש לו רכוש יקר ערך וחושש במיוחד מפריצות יכול להוסיף גם הגנה של אזעקה וחברת שמירה ליתר ביטחון.

חלון עם סורגים

חלון עם סורגים

צמחייה ונוי

חשוב מאוד לשים לב לכמות השמש שמגיעה אל הגינה האנגלית ולתכנן על פיה את הצמחייה שתגדל שם. אם מדובר במקום אפלולי שרק מעט אור שמש מגיע אליו כדאי לשתול בו שרכים וצמחים שלא זקוקים לאור חזק ולטפח את הגינה האנגלית כדי שלא תהפוך לפינה מוזנחת. אם קצת תכנון ומאמץ אפשר להפוך את החצר האנגלית לפינת חמד ירוקה ונעימה וליהנות ממנה לאורך זמן.

בין אם החצר האנגלית היא תוספת מאוחרת שנעשתה בזמן השיפוץ או שהיא תוכננה מראש על ידי האדריכל היא חייבת להיות בנויה כהלכה על ידי בעל מקצוע מעולה. אם נקפיד על כל הכללים הללו נזכה בגינה אנגלית נעימה ומועילה שתעלה את ערכו של הבית ותגרום לנו עונג ותועלת.

סורגים בחצר אנגלית

מחפשים גנן ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה