בית

>

בניה ירוקה

>

קירור חדרי הבית באמצעות "קיר ירוק"

תוכן עניינים

קירור חדרי הבית באמצעות "קיר ירוק"

"קיר ירוק" הוא קיר טבעי העשוי מצמחייה מטפסת המורכבת על קונסטרוקציה פשוטה או על רשת במקביל לקיר הבית. ההתקנה פשוטה, התוצאה יפה והחיסכון באנרגיה ובכסף ניכר.

מאמר מאת דבי שור אליאסי

פורסם ב-06/07/2012 2 דק' קריאה

אנו, ב"דבי שור אליאסי - אדריכלות, בנייה ירוקה, עיצוב פנים" מתעסקים מזה מספר שנים בתחום האדריכלות והעיצוב ברחבי הארץ, עם לקוחות ישראליים ומחו"ל כאחד. בנוסף, למען שיפור איכות הסביבה וחיסכון באנרגיה, באופן קבוע אנו מספקים לציבור הרחב עצות, טיפים, המלצות והנחיות מכל הסוגים, המשתייכים כמובן לתחומים שאנו מתעסקים בהם.

בשורות הבאות תוכלו ליהנות מאינפורמציה מעניינת ושימושית בנושא קירור חדרים.

קירור חדרים חמים במיוחד

ישנם חדרים בבתים או במבנים מסוימים, הסובלים מחימום יתר במהלך עונת הקיץ. מדובר בעיקר בחדרים שחלונותיהם פונים מערבה, שבשעות אחר הצהריים מתחממים במידה משמעותית מאוד, אפילו יותר מאשר חלונות הפונים דרומה. הסיבה לכך היא הקרינה הגבוהה מאד וזווית השמש הנמוכה, הגורמת לקרינה לחדור ישר אל תוך החדר ולחמם אותו במידה ניכרת, בנוסף לאוויר החם מלכתחילה. דוגמא נוספת: חדרים שקירותיהם אינם מבודדים דיים או שההצללה בהם אינה מספקת.

ישנו פתרון לבעיה – פתרון מקורי, זול ויעיל למדי. מדובר ב"קיר הירוק" (עוד מידע בויקיפדיה), קיר טבעי העשוי מצמחיה מטפסת, המורכבת על רשת ברזל או עץ.
הצמחייה מספקת הגנה טבעית מקרני השמש ומשפרת משמעותית את התנאים בתוך החדרים. כתוצאה מכך, גם החיסכון בהוצאות החשמל עבור המיזוג הינו ניכר.
פתרון ה"קיר הירוק" הינו דו-שימושי:

  1. להצללת חלונות או מרפסות החשופים לשמש. ראה תמונה
  2. להגנה על קירות שלמים.

ניקח כדוגמא לשימוש השני את היקב "קדמא" שתכננתי לאחרונה: בעבר המבנה היה לול ותקציב התכנון והשיפוץ לא כללו את בידוד המבנה, הכרוך בהוצאות רבות. אולם יקב, בהגדרתו, דורש טמפרטורות נמוכות יחסית. לכן נעזרתי בפתרון ה"קיר הירוק", שהוכיח את עצמו כפשוט וכמוצלח מאוד: הצמדתי לקיר רשת שעליה הרכבתי צמחיה מטפסת. דרך אגב, קיר זה תרם רבות גם לאסתטיקה החיצונית של המבנה.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

קיר ירוק - פיתרון מצל לקירור הבית

פרטים נוספים שחשוב לדעת:

  • הרכבת רשת מסוג זה הינה פעולה פשוטה, הדורשת כמות מצומצמת של חומר.
  • הקיר הירוק שקוף חלקית, לכן אינו מסתיר לגמרי את הנוף.
  • אם מצמידים את הרשת לקיר קיים, כדאי להרחיק אותה מהקיר בכ-5/10 ס"מ, מפני ששורשי הצמחים נוטים לכלות את הטיח ולהרוס אותו.
  • בדרך כלל, הצמחייה שמרכיבים על הרשת הינה נשירה ולכן בעונת החורף אינה מהווה בעיה כלל וכלל: היא פשוט נושרת וכך אינה מקררת את החדר או את הקיר. כך אין צורך לפרק את הרשת.

לקבלת המדריך לבית יותר בריא וחסכוני בחינם ישר למייל שלכם, היכנסו לאתר: http://www.dsearc.com

אדר' דבי שור אליאסי

מחפשים קיימות בניה ירוקה ולא מצאתם ?

או

מחפשים קיימות בניה ירוקה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה