בית

>

רצפים

>

מאמרים

>

ריצוף וחיפוי: טרנדים בולטים

תוכן עניינים

ריצוף וחיפוי: טרנדים בולטים

אריחים מטאליים, צורות גיאומטריות, אריחים מצויירים ועוד.. אלו טרנדים יהיו החדשים והלוהטים בחורף הקרוב, ואלו ימשיכו איתנו מהעונות הקודמות

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-07/11/2017 3 דק' קריאה

לקראת סוף השנה האזרחית בחברת אלוני המשווקת מוצרי גמר לעיצוב הבית בתחום הקרמיקה, החיפוי והריצוף, מסמנים את הטרנדים הצפויים להיות בולטים ב-2018. בנוסף, מסמנים בחברה את הטרנדים הצפויים להמשיך איתנו משנים קודמות.

טרנדים בתחום העיצוב מושפעים מתחומי האמנות השונים, מאופנה ומפיתוחים טכנולוגיים. ניתן לראות את יחסי הגומלין בין התחומים השונים כאשר מגמות זהות עוברות כחוט השני ביניהם.

באלוני מסמנים לשנה הקרובה שלושה טרנדים בולטים: הטרנד המטאלי, טרנד הטראצו והטרנד הגיאומטרי. הם מסמנים לעונה הקרובה מגמות נוספות של שימוש בגווני קפה, אריחים קטנים מהסטנדרטי המייצרים שטיחים גיאומטריים, אריחי ענק בגווני שחור ואפור וכן מראה טבעי.

הבי מטאל - המטאל הוא מגמה בולטת בשנתיים האחרונות בתחום העיצוב המגיע גם לתחום הריצוף והחיפוי. למרות המראה המודרני עמו הוא מזוהה שורשיו בטרנד החזרה לטבע ושימוש בחומרים טבעיים דוגמת זהב ונחושת. בתחום הריצוף והחיפוי הטרנד המטאלי משתלב עם צבעי כרום אשר מקבלים השתקפות אור ומקבלים מראה מנצנץ. המטאל משתלב עם גוונים שונים בשלל צבעי הקשת וכן בגדלים שונים. (החל מ60 על 60 ועד לאריחי ענק של 3 מטר על מטר). ניתן להשיגם גם בגימורים גסים ומחוספסים למראה תעשייתי או כפרי משלובים עם נגיעות של זהב או חום.

חמודי גורבון

ציון 9.31 55 חוות דעת

רם אסא

ציון 8.95 21 חוות דעת

מיכאל חן

ציון 9.81 4 חוות דעת

בנצי מסיקה

ציון 9.4 17 חוות דעת

מראה חדר אמבטיה עם ריצוף מטאלי.

ריצוף מטאלי

שומשום היפתח - ריצוף הטראצו המוכר בריצוף שומשום אותו אנו רואים רבות במבני ציבור בשל עמידותו הרבה לשחיקה והסתרת לכלוך חוזר למרכז הבמה. מדובר באריחי בטון בהם משולבות אבנים קטנות הנחשפות בעקבות ליטוש האריח. לאחר שנים בהם מראה הטראצו נחשב מיושן הוא חוזר גם כאריח גרניט פורצלן המדמה את מראה הטראצו באמצעים מלאכותיים וכך ניתן להגיע לטקסטורות שונות וגדלים מגוונים יותר מבאריחים המקוריים. בנוסף, את אריחי הטראצו ניתן להשיג בגדלי 30 על 30 או 20 על 20 בהזמנה מיוחדת ואילו בוורסיה של גרניט פורלמן ניתן להגיע למגוון גדלים, צבעים, גימורים ועוד.  

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או
פינת אוכל עם ריצוף טראצו.

ריצוף המדמה טראצו - bits and pieces

שווה שוקיים - עוד טרנד שמקורו במגמות רחבות יותר של וינטג' ורטרו הוא האריחים היוצרים ציורים גיאומטריים. זאת בדומה לאריחים של פעם שהיו עשויים בטון או טרצו עליהם נהגו לצייר בעבודת יד. בעקבות טרנד מנוגד לכאורה של מראה מתועש ומודרני משתלבות המגמות ואריחי הרטרו הופכים אריחים בעלי מראה מודרני יותר עם צורות חדות וסימטריות ובגוונים חדשים. לאלה הצטרפו אריחי תלת מימד שיוצרים צורות חדשות כמו קוביות או מדרגות, המתאימים מאוד לקיר הנבחר כקיר דומיננטי בתוך הקו העיצובי הכללי. אריחים כאלה ניתן לשלב את מראה רגוע וסטנדרטי יותר.  

קיר לבן עם צורות גיאומטריות.

אריחים בצורות גיאומטריות - סדרת אונסט

ועוד...

אריחים צבעוניים קטנים - בעיקר כאלה בעלי מראה איטלקי/ ספרדי, המושפע בעצמו מהסגנון המרוקאי הכולל אריחים מאוירים בעבודת יד. בשילוב עם טרנדים נוספים האריחים הללו מקבלים נגיעות של מטאל ונכנסות בעיקר לחדרים הרטובים.

אריחים צבעוניים קטנים.

אריחים תבעוניים קטנים - סדרת CRIOLLO

קפה שחור חזק - הצבע הדומיננטי מקבל טוויסט קטן בשנה הקרובה ומשתלב עם חום לכדי יצירת גוון המזכיר מעט את הקפה השחור מהמילואים. הגוון המתקבל הוא שמרני פחות ואלגנטי יותר ומתחבר ביתר קלות לטרנד המטאל העקשן או עם צבעי הטורקיז והתכלת הנמצאים שגם הם כאן כדי להישאר.

ריצוף בגוון קפה שחור

אריחים בגוון קפה - סדרת בלנד ארט

טרנדים מתמשכים

הטרנדים שממשיכים איתנו הם הטרנדים של אריחי הענק בגווני אפור ושחור. הטרנד משתלב עם מגמה נוספת שממשיכה איתנו והיא אריחים המדמים אבן טבעית או חומרים טבעיים אחרים דוגמת בטון או עץ. אריחים כאלה משמשים לא רק לריצוף אלא גם לחיפוי דלתות, ארונות ושולחנות. היתרון הוא שהם אינם דורשים את התחזוקה שעץ, בטון או אבן טבעית דורשים ונוחים לשימוש בחדרים רטובים.

אריחים שחורים.

אריחים בצבע שחור - סדרת ננו אריאה

אריחים דמויי אריחים טבעיים.

אריחים דמויי עץ - חיפוי לה רוש

מה חסר לכם לשיפוץ? באתר שיפוצים פלוס תוכלו למצוא קבלן שיפוצים, מעצב פנים, איש ריצוף.  יש לכם עוד שאלות? תוכלו למצוא את התשובות בפורומים השונים שלנו.  

מחפשים רצף ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה