בית

>

חברות מטבחים

>

מאמרים

>

משטחי עבודה למטבח: נירוסטה, שיש ועץ. כל המידע

משטחי עבודה למטבח: נירוסטה, שיש ועץ. כל המידע

במסגרת תהליך של שיפוצים ישנן הרבה בחירות שיש לעשות. במסגרת ההחלטות הקשורות למטבח - בין ההחלטות השונות תצטרכו לבחור משטח מתאים לעבודה. משטחי עבודה למטבח – נירוסטה, שיש ועץ הם אחד הדברים הכי חשובים והכי בסיסיים בכל מטבח. בכל מטבח ישנם משטחי עבודה אשר חשוב להתאימם לצרכים של דיירי הבית על מנת להבטיח שימוש יעיל לאורך זמן רב במשטחים  בין אם בוחרים במשטחי שיש, משטחי עץ או משטחי נירוסטה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-21/08/2011 3 דק' קריאה

משטח עבודה למטבח, לשם מה?

משטח עבודה במטבח צריך להתאים לצרכים וליעדים של אלה הגרים באותו בית. משטחי עבודה במטבח צריכים לאפשר עבודה נוחה, יעילה וקלה. הם צריכים להיות מספיק טובים ולאפשר מרחב על מנת שאפשר יהיה לעבוד בנוחות על משטחי המטבח. רצוי לוודא כי משטח עבודה למטבח יהיה עשוי מחומרים איכותיים על מנת שיחזיקו לאורך זמן, שיהיה עמיד ויעיל.

משטחי עבודה למטבח עשויים מנירוסטה

משטח עבודה במטבח אשר עשוי מנירוסטה הוא אחד הפתרונות הפרקטיים והיעילים ביותר.  
קל מאוד לנקות משטחי נירוסטה ולא צריך להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים משום שלא מצטברים חיידקים ושאריות מזון.
למשטח נירוסטה הרבה יתרונות ולמרות שטביעות אצבע נראות עליו בקלות וכמו כן גם שאריות של שמן, חשוב לזכור כי המשטח מתייבש מהר, לא מחליד ולא נשבר. אפשר להניח עליו סירים חמים מאד מבלי שיישאר סימן, אפשר לחתוך על המשטח ירקות, פירות ובשר ישירות על משטח העבודה ללא צורך בקרש חיתוך ולא תיווצרנה עליו שריטות.
מבחינת העיצוב מומלץ שרק המשטח יהיה עשוי נירוסטה כדי שהמטבח לא יראה כמו מטבח תעשייתי. השילוב בין משטח נירוסטה בעל המראה התעשייתי לבין ארונות העץ החם למשל, יקנה למטבח כולו מראה אלגנטי ונקי. משטח עבודה העשוי מנירוסטה לרוב מתחיל ממחיר של כ-6000 ₪ כאשר לרוב הוא כולל בתוכו גם את הכיור.

משטחי עבודה למטבח עשויים שיש

שיש היא אבן גיר שעוצבה במעמקי האדמה למרקם וגוונים מדהימים המוכרים לכל מי שמבקש להתקין משטח שיש בביתו בבניית בית או בזמן שיפוץ.
משטח שיש הוא בחירה קלאסית למטבח. משטחי שיש הם הפופולאריים והנפוצים ביותר והם תופסים חלק מאוד דומיננטי במראה של המטבח.
החיסרון של משטח השיש הוא' שהוא רגיש מאוד לכתמים ועלול להישרט או לסבול מחומרי ניקוי חומציים.
מראה משטח השיש הוא אצילי וניתן להשיג אותו בעיצובים, גוונים וצבעים שונים ורבים. היופי של השיש כמוצר יוקרתי ומיוחד ידוע כבר מזה שנים רבות.
לשיש יש תכונות טובות רבות, שיש הוא חזק ועמיד, הוא לא סופג לחות ורטיבות, הוא נשאר קריר גם כשמניחים עליו סירים חמים כך שניתן לעשות זאת ללא חשש.
ניקוי של שיש חייב להיעשות עם חומרי ניקוי מותאמים לשיש ובעדינות יחסית. ישנם מספר סוגי שיש שבהם ניתן להשתמש למטרת התקנת משטחי עבודה כאשר החלוקה הראשית היא בין סוגי שיש טבעיים ואבנים דמויי שיש. אבנים דמויי שיש נפוצים בהם משתמשים, הינם, אבן קיסר אשר מחירו בסביבות 350-400 ₪ למ"ר וקוריאן שמחירו ינוע לרוב בין 1200-1600 ₪ למ"ר.  שיש טבעי כגון גרניט, מחירו יהיה בסביבות ה-600 ₪ למ"ר ומעלה, בעוד מחירו של שיש חברוני יעלה בין  250-1000 למ"ר.

משטחי עבודה למטבח מעץ

כיום משטחי העץ במטבח, עשויים מלוחות עץ מלא, בדרך כלל, מסוג אלון, בוק, דובדבן ומייפל  שעוברים תהליך מיוחד של ייבוש ועישון.
יש הטוענים כי משטחי עבודה מעץ במטבח אינם פרקטיים לעבודה ולעומתם  כאלה החושבים כי רק משטח עץ יכול ליצור מראה, נוכחות מרשימה ואוירה חמימה ומזמינה.
היתרון של משטחי העץ שהם לא רק מרהיבים ביופיים אלא גם יוצרים אווירה כפרית מיוחדת, נעימה וחמה.                     
החיסרון של משטח העץ הוא שצריך לטפל בו ולתחזק אותו.  
מחיר משטח עבודה מעץ למטבח יכול לנוע בין 1000-3000 ₪.


בבחירת משטח עבודה למטבח – נירוסטה, שיש  או עץ, צריך לחשוב איזה מהם יהיה פונקציונאלי, כי עליו מתבצעות עבודות מטבח: חיתוך, בישול וניקיון.
חשוב לוודא כי המשטח עמיד תוך כדי התאמתו לעיצוב המטבח. בחירת משטח עבודה למטבח תהיה מוצלחת אם הוא יהיה נוח לעבודה וקל לניקוי, וישמור על מראה המטבח לאורך זמן.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה