מטבח: טיפים מקצועיים ותוכן ומידע רב בנושא מטבח

טיפים בנושא מטבח

נמצאו 7 טיפים בנושא מטבח.

 • מה צריך להיות בהצעת מחיר מנגר

  מומלץ לבקש הצעות מחיר מנגרים כשיש כבר תכנית למטבח או לעבודות הנגרות שאתם צריכים, כדי שיהיה בסיס ברור להשוואה. כשמשווים בין הצעות של קבלנים כדאי להשוות עד המדדים הבסיסיים ביותר. הסיבה לכך היא שפרטים קטנים כמו סוג מגירה יכול להשפיע משמעותית על המחיר, ואתם הרי רוצים להבין מדוע המחירים שונים מנגר לנגר. לכן, חשוב להתעקש הצעה כתובה ומפורטת של הנגר, עד לרמות הכי קטנות. המרכיבים המשפיעים משמעותית על המחירים של עבודות הנגרות הם סוגי הגמר שבוחרים (צבע, פורמייקה, דלתות עם מסגרת או בלי), סוג וכמות פירזול ומגירות. כמות המגירות תשפיע על המחיר, כמו גם סוגי המגירות. מטבח עם 5 מגירות יעלה הרבה יותר ממטבח עם 20 מגירות. בנוסף, מגירות מהסוג האיכותי ביותר יעלו הרבה יותר ממגירות סיניות פשוטות. 

 • כיצד לבחור קרמיקה, דלתות ואלמנטים נוספים לבית

  לקוחות ששיפצו את ביתם ממליצים לבצע תחקיר על החומרים השונים לשימוש בשיפוץ. כמו למשל, לבדוק אם טביעות יד נשארות על הדלת, או כיצד קרמיקה המיועדת לריצוף מגיבה לסמרטוט לח. במקרה של שיש גרניט למטבח, ניתן לקחת דוגמא של פלטה ולבדוק אם החומר מתחמם כאשר מניחים עליו סיר רותח. כדאי לחשוב מראש על הצרכים ולבצע בדיקות מתאימות - כדי למנוע טעויות לטווח הארוך.

 • איך בוחרים מנגנון לקלאפות?

  בחירת מנגנון הקלאפה תלוי במשקל של הדלת. ככל שהדלת גדולה יותר (וכבדה יותר) נזדקק לבוכנה חזקה יותר ובהתאם גם יקרה יותר. בוכנות סטנדרטיות מתחילות במחיר של 12 ש"ח והמחיר יכול להגיע גם ל-300-400 ש"ח לבוכנות באיכות גבוהה שנושאות משקל רב יותר.

 • היתרונות של כיור חרס על פני כיור נירוסטה

  כיור חרס, הפשוט, הזול והמוכר, קל יותר לתחזוקה מכיור הנירוסטה ולא מחליד עם הזמן.
  כיור חרס מתקינים בהתקנה תחתית, מה שחוסך לנו תחזוקת סיליקון שוטפת.

 • התאמה של תאורה

  גופי תאורה באים בגדלים שונים, בצבעים מגוונים ובצורות מיוחדות. בחירה נכונה והתאמה של גוף התאורה לחלל בו הוא ימוקם יצרו נעימות בעין ואיזון בחלל.
  אין חוקיות מסוימת בבחירת גוף התאורה, ולרוב היא תהיה תלויה בטעם שלנו ובמה שיפה בעינינו.

  אם ניקח את פינת האוכל כדוגמה, חשוב מאוד להתאים את גודלו הפיזי של גוף התאורה לגודל שולחן האוכל ומרכזיותו בחלל.
  לשולחן עשוי זכוכית, או מצופה בלכה מבריקה במיוחד רצוי לבחור בגוף תאורה המפנה את האור כלפי מעלה לתקרה, וזאת כדי למנוע סינוור והשתקפות לא רצויה.

 • תאורה מומלצת למטבח

  המטבח משמש כחדר עבודה ולכן חשוב להאירו באמצעות תאורה פונקציונאלית שתאיר את כל חלקי המטבח. ההמלצה היא להתקין נורות פלואורוסנטיות המאירות באופן אחיד ולא ממוקד. את ארונות המטבח ניתן להאיר באמצעות פסי לדים בצורה נסתרת בתוך או מתחת לארונות המטבח. 

 • חיפויים במטבח

  מומלץ לא לחפות את המטבח באריחי אבן כי הם סופגים לחות ומים על כן נחפה האריחי קרמיקה שאינם סופגים.

חפש קבלן שיפוצים מומלץ