בית

>

חברות מטבחים

>

מאמרים

>

שיש: לפני שיפוץ המטבח? מה לבחור, שיש טבעי או סינטטי?

שיש: לפני שיפוץ המטבח? מה לבחור, שיש טבעי או סינטטי?

כאשר עומדים לשפץ את הבית, המטבח עומד במרכז שולחן הדיונים. זהו המקום בו מתרכזים בני הבית מדי יום כדי לאכול, לשתות כוס קפה, להתרווח ולהתרגע – ביחידות או בצוותא. אם כבר בחרתם קבלן שיפוצים מומלץ ואתם בשלב תכנון המטבח, ודאי אתם מתלבטים בכמה סוגיות מרכזיות הקשורות למטבח, ביניהן - בחירת השיש. ההחלטה איזה שיש לבחור היא לא פשוטה. קיימים סוגי שיש רבים: שיש טבעי, שיש סינטטי, לוחות עץ (בוצ'ר בלוק), לוחות אלומיניום ועוד.  בארץ, נהוג להשתמש בשיש אבן וישנם כמה סוגים פופולארים במיוחד.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-21/08/2011 2 דק' קריאה

שיש טבעי

השיש הטבעי מיוצר מאבן טבעית שעברה ליטוש, חיתוך והתאמה לצרכיו של הלקוח.
השיש הטבעי עמיד מאד בפני חום ורטיבות מתמדת. זו הסיבה שרבים מעדיפים להשתמש בו כאשר הם מחליטים לשפץ את ביתם.
קיימים סוגים רבים של שיש והבחירה קשה. מגוון רב של צורות, עורקים, נקודות וכתמים מאפיינים את השיש הטבעי. יש שיש מתוצרת ישראל ויש שיש מתוצרת חוץ, צריך רק להחליט על פי הטעם והכיס. 
מחירי שיש טבעי למטבח נעים בין 250-1000 ₪ למטר תלוי באיכות השיש כששיש חברון למשל עולה פחות מגרניט.

שיש קוריאן

יתרונותיו של שיש הקוריאן רבים: הוא עשוי מחומרים סינטטיים המאפשרים הכנת משטח אטום שנוח לעבוד עליו במטבח. הוא אינו סופח אליו חומרים זרים, לכן צבעו המקורי וניקיונו יישמרו גם לאחר שנים ארוכות של שימוש. הוא חומר רך, קל ונוח לעיצוב ולעיבוד על ידי חום וניתן לייצר ממנו צורות מיוחדות שאינן ניתנות לייצור ולהכנה בשיש טבעי.
מלבד לוחות שיש למטבח, אפשר לייצר משיש קוריאן כיורים, דלפקים ואביזרי עזר נוספים. כאשר מרכיבים אותו במטבח, אפשר בקלות רבה למדי לטשטש את החיבורים ולקבל מטבח חלק, מבריק ואלגנטי. מחיריו של שיש קוריאן בארץ גבוהים יחסית ונעים בין 1200-1600 ₪ למטר.

שיש קיסר

שיש קיסר הוא מעין שילוב בין השיש הטבעי לבין השיש הסינטטי. שיש קיסר עשוי מאבן קוורץ טבעית והוא משמש תחליף מוצלח לשיש הטבעי ולגרניט. הקוורץ הוא מינרל חזק המופק מהטבע והוא מספק פתרונות רבים למטבחים, חדרי רחצה, משטחים במקומות ציבוריים ועוד. שיש קיסר מיוצר בטכנולוגיה חדשנית המשלבת בין פונקציונליות לבין יופי רב. שיש קיסר עמיד מאד בפני שריטות, כתמים ומכות קלות, הברק והצבע המקורי נשמרים במשך שנים רבות. שיש קיסר קיים במבחר גדול של גוונים וצבעים וניתן לעצב את המטבח המושלם באינסוף של אפשרויות חדשניות ומקוריות.  מחירי שיש קיסר נע בסביבות ה – 350-400 ₪ למטר.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה