בית

>

חברות מטבחים

>

מאמרים

>

בניית מטבח פורניר - איך בונים וכמה זה עולה?

בניית מטבח פורניר - איך בונים וכמה זה עולה?

בימינו עיצוב כבר אינו שם נרדף למותרות. למעשה, עיצוב מטבחים חכם נעשה מתוך מחשבה לא רק על אסתטיקה, אלא גם על נוחות ופונקציונליות של השימוש במטבח. המגמה הזאת הולידה ביקוש בלתי מתפשר למטבחים מעוצבים, יפים, נוחים ועמידים, מגוון עצום של חומרים לייצור חזיתות מטבחים, כמו זכוכית, פורמייקה, עץ מלא וגם פורניר. אם כן, מה היתרונות של מטבח פורניר על פני מטבחים אחרים וכמה זה עולה?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-27/07/2020 4 דק' קריאה

מה זה מטבח פורניר?

פורניר נקרא גם ויניר וזהו חומר המשמש ליצירת חזיתות מטבחים - דלתות ומגירות למשל. זהו חומר עשוי עץ טבעי, שכבה דקיקה בעובי של בין 2 מילימטר וסנטימטר אחד.

את שכבת הפורניר מדביקים בתהליך מיוחד על חזיתות המטבח ליצירת מראה של עץ מלא על כל יתרונותיו, במחיר הרבה יותר נמוך מהמקור.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

מטבח פורניר - כל היתרונות

מטבח עם חזיתות פורניר מתחרה מול סוגים רבים אחרים של חומרים לבניית חזיתות מטבחים, אך יש לו לא מעט יתרונות, שהופכים אותו מתאים יותר לאנשים רבים.

עיצובמת

מטבח פורניר נראה כמו מטבח עץ טבעי ולמעשה אפשר לבחור פורניר טבעי מסוגים שונים של עץ, כדי לקבל מראה של העץ שאתם רוצים.

המגוון הרחב של עצים טבעיים המשמשים ליצירת פורניר מספק אפשרויות רבות לבחירה ושלל דוגמאות.

מחיר

מטבח פורניר הוא ללא ספק התחליף המושלם לעת מלא - למי שהתקציב שלו אינו מאפשר רכישה של מטבח עץ מלא.

יחד עם זאת, פורניר הוא בפירוש לא החומר הזול ביותר לבניית חזיתות מטבחים ולכן אם תקציב נמוך הוא הקו המנחה שלכם - יש חומרים זולים יותר.

בניית מטבח פורניר על ידי חברה מקצועית תעלה לכם בין 1400-2200 ₪ למ"ר.

ניקוי ותחזוקה

קל לנקות מטבחי פורניר, אך רצוי להשתמש בספריי עם חומר ניקוי ייעודי, שכן מדובר על חומר עדין יחסית.

חשוב לרכוש מטבח פורניר אצל יצרן ידוע, איכותי ומומלץ, כדי להבטיח שתקבלו מטבח עמיד ואיכותי, שיחזיק מעמד לטווח ארוך.

עמידות

עמידותם של מטבחי פורניר היא נמוכה בהשוואה לחומרים רבים אחרים בתחום חזיתות מטבחים, שכן הוא עשוי שכבה דקיקה של עץ טבעי ויש לו את החסרונות המתבקשים, כמו עמידות נמוכה בפני מים, חום, שריטות ומכות.

לכן אם יש לכם ילדים קטנים, חיות מחמד שובבות, או שהפעילות במטבח שלכם אינטנסיבית מאוד, כדאי לשקול שימוש בחומר עמיד יותר.

מנגד, קל להחליף חזיתות פורניר במידת הצורך ולכן גם קל לחדש מטבח פורניר לאחר כמה שנים.

איכות

מטבח פורניר נחשב מטבח איכותי בעל מראה יוקרתי, יחד עם זאת שיטת ההדבקה ואיכות העבודה הם אלה שיקבעו את מראה הגימור של המטבח שלכם, כמו גם את העמידות שלו לטווח ארוך ולכן חשוב להעסיק רק בעלי מקצוע איכותיים ואמינים, כדי לקבל מוצר איכותי, עמיד ואסתטי.

עצים מתאימים לייצור מטבח פורניר

מגוון רחב של עצים איכותיים משמש ליצירת מטבחי פורניר, כאשר פורניר הוא בעצם שכבה דקיקה של העץ ולכן נחשב גם אקולוגי יחסית, כי אינו מצריך שימוש בכמות גדולה של עץ טבעי, בניגוד למטבח עץ מלא למשל.

בין סוגי העצים הנפוצים לבניית מטבחי פורניר בישראל אפשר למצוא אגוז אפריקאי, אקליפטוס, דובדבן, איפאה, טיק, אדר (מייפל), וונגה, אלון, ארז, ועוד.

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

מטבח פורניר טבעי, או מטבח פורניר משוחזר?

פורניר טבעי הוא שכבה דקיקה שגילפו אותה מעץ טבעי, לעומת פורניר משוחזר שהוא מבוסס על עץ טבעי , אבל עובר תהליך של עיבוד וצביעה.

ההבדל בין שני סוגי הפורניר מתבסס בעיקר על נראות:

פורניר משוחזר הוא חומר בעל מראה אחיד של טקסטורה, גוונים וצורות ולכן גם נראה פחות טבעי. פורניר טבעי הוא בעל מראה לא אחיד, שמעניק תחושה טבעית יותר.

לכן פורניר טבעי, יכול להתאים יותר למטבחי פרובנס, או מטבחים כפריים למשל ואילו פורניר משוחזר יכול להתאים כמעט לכל סוגי המטבחים.

חידוש מטבח פורניר - איך עושים את זה?

אחד היתרונות הגדולים של פורניר הוא האפשרות לבצע חידוש של המטבח כולו בלי להחליף את הארונות. אפשר פשוט להחליף את ציפוי הפורניר כדי לקבל מראה של מטבח חדש, או כדי להחליף את הסגנון העיצובי.

החיסכון הכספי במקרה כזה הוא עצום ולצידו מגיעים גם יתרונות סביבתיים משמעותיים, כמו גם קיצור משך תהליך השיפוץ והבלגן שבא בעקבותיו.

כיצד מבצעים הדבקה ליצירת מטבח פורניר?

  • יש לבחור עץ יפה ואיכותי ממנו יגלפו את שכבת הפורניר
  • מומלץ לבחור דבק סינטטי שקל ליישם ולהשתמש בו
  • יש למרוח את הדבק על המשטח
  • יש להפעיל לחץ אחיד על שכבת הפורניר ולוודא שהיא מוצמדת היטב.
  • את הלחץ ניתן ליישם באמצעים מכניים או באמצעות ואקום.
  • יש להמתין לייבוש הדבק.

לסיכום

מטבח פורניר הוא מטבח עם חזיתות מצופות פורניר טבעי, או משוחזר. זהו חומר המעניק למטבח מראה של עץ מלא, במחיר נמוך יחסית, תוך שימוש מינימלי בעץ טבעי, מה שמהווה פגיעה פחות חמורה בסביבה. מטבח פורניר חשוב להזמין רק אצל בעלי מקצוע אמינים ומנוסים כדי להבטיח מוצר איכותי ועמיד.

מחפשים חברת מטבחים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה